Skocz do zawartości
Jarogniew

Taki Sobie Układzik Na Szybko.

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na moją obudowę, zamówioną już sporo czasu temu, postanowiłem użyć sprzętu z leżących w domu pudełek i sklecić sobie układzik. Obecny biurkowy ;) już mnie trochę nudził. Od razu mówię, układzik złożony 4 fun, więc nawet nie sprawdzam temperatur (ale na 100% są el0 i w ogóle). Dobra, jako podstawę układu postanowiłem wykorzystać płytę foxconna C51 zamkniętą w Antecu 900, tak się prezentuje obudowa już ze złożonym układem:

 

Dołączona grafika

 

Dobrze, złożenie układu i upchanie wszystkiego "żeby jakoś wyglądało" zajęło mi około 4 godzin.

 

WC składa się:

 

Bloki:

 

CPU: Swiftech Apogee (pasta = CLP)

NB: Swiftech MCW30 (pasta = Zalman ZM-STG1)

GPU: innovatek cool-matic (pasta = Arctic Silver5 + Arctic Ceramique)

 

Pompka

 

Laing DCC + top&rezerwuar Alphacool

 

Chłodnica

 

Black Water Advanced 122 ALU + 2 Antec Tricolor 120

 

W układzie pływa demineralka + trochę borygo eco + barwnik czerwony

 

Węże to zwykłe innovateki.

 

Złączki:

 

7 kolanek i 3 proste (innovateki i alphacoole)

 

Obudowa była mała, ale dałem radę wszystko upchać i zrobić parę fot żeby się pochwalić (więcej nie będzie bo już rozłożone).

 

Widok na całość:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać wszystkie bloki mają kątowe złączki, tak było wygodniej (i nawet ciecz się nie cofa :rolleyes: )

 

Zbliżenie na Aopogee:

 

Dołączona grafika

 

MCW30:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Łuk łączący bloki na cpu i nb, mogłem jeszcze skrócić wąż o 2-3mm lepiej by wyglądało, ale nie chciało mi się już rozkładać wszystkiego :wink:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Kolejny łuk grafika - nb, ten wyszedł już lepiej:

 

Dołączona grafika

 

Połączenie grafika - pompka. Najładniej by to wyglądało, gdybym dał złączkę kątową w pompce i zrobił ładny łuk, jednak zostawiłem sobie taki pozawijany nieładnie wąż, co by lepiej się wyjmowało pompkę i spuszczało i dolewało ciecz do kibelka:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Chłodnice przykleiłem z jednej strony na rzepy ;) do szyny 5,25", z drugiej strony dociska ją pianka akustyczna, wentylatory wieją i świecą przez chłodnice do środka obudowy. Można wsunąć BW jeszcze głębiej... o cały centymetr. Widać, wężyk pompka - chłodnica jest lekko przydługi, znów ten sam powód co w przypadku gpu-pompka.

 

Dołączona grafika

 

Dyski siedzą na samej górze, w stockowym module na dyski Anteca, wieje (i świeci) na nie Antec Tricolor:

 

Dołączona grafika

 

Kable.. czyli najgorsza rzecz w budowaniu estetycznego WC, poradziłem sobie z nimi w ten sposób:

 

Dołączona grafika

 

Są na widoku, ale nie rzucają się bardzo w oczy, niestety nie da się ich nigdzie ukryć. spięte są w 3 miejscach, w tym w 2 zamocowane są do blachy.

 

Jakby to był mój codzienny układ, pomalowałbym budę w środku na czarny mat, a dyski zamknął w pudełkach od Scythe.

 

No to tyle, wszystko powstało z nudów ;)

Podziękowania dla Łukasza z Cooling.pl za możliwość męczenie obudowy i reszty zabawek,

Podziękowania dla Piotra Saroty za mobo.

Podziękowania dla Tomka z g.skill poland (moje memki mają czerwone radyjka i nie pasowały :[ trzeba było włożyć kość HK)

Mam nadzieje, że się nie obrażą, za takie niecne wykorzystanie ich sprzętu B)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszedł donos do COOLING.PL ;)

 

a tak na poważnie to mamy kolejny przykład że układ w którym dominują króćce kątowe wyglądają b.db :D

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie wygląda, jak tyle złączek kątowych, to chyba dlatego, że nieczęsto się ogląda takie układy. Ale jak widać sprawiają one, że węże mniej przeszkadzają, nie odstają. Bardzo to funkcjonalne, podoba mi się.

 

Trochę ciasna to obudowa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arni

 

hmm gdzie mogłem dałem, nie lubię prostych węży :lol: dlatego są łuki

 

@Greg_1

 

osszz Ty ;p

 

kolanka rox;]

 

@mario7602

 

nie wiem nic o tym, jedyny ciekawy płyn jaki kojarzę to fluid XP+ o kolorze phantom black, fajny ale nie to czego szukasz :)

 

@oskarro

 

Dzięki złączkom kątowym zużyłem cały metr innovateka :F

Ciasna, ale moja TT Soprano jest wyższa i szersza i dłuższa, a w środku dużo mniej miejsca, więc składanie układu w tym Antecu było bardzo przyjemne. Choć mógłby by być wyższy o jedną zatokę 5.25" [; i byłby idealny

 

el0 wydajność:

Dołączona grafika

 

:lol: :lol: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No układzik wyszedł przyzwoity, dosyć zgrabny. Ale trochę za dużo tych złączek kątowych imho.

A tak w ogole to kibelki na tych nowych klocuszkach to tak wyglądają zabawkowo i delikatnie jakby się zaraz miały rozlecieć ... nie to co mój x3n z trzema armatami ... to aż widać tego "power'a" ;)

Dołączona grafika

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmm :damage_wall:

układ elo i pr0, ale żeby nie było że Ciebie da się tylko chwalić........... :P

na jednym zdjęciu widać że nie przykręciłeś jednej śrubki od MoBO, i tak dziwnie niepewnie te złączki skręcone :razz: ale to tylko moje nubowskie i skromne uwagi :rolleyes:

pozdr

btw buda bardzo ładna, jak z jakością wykonania ?

 

btw2. to chyba poznaliśmy styl Jarognieffa :] układ na (prawie) samych kolankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona WC, tym razem pozbawiona obudowy ;)

 

jedyna zmiana w układnie to zmniejszenie ilości kolanek i chłodnica BW 122 advanced zamiast ALU ;)

 

Dodatkowo do budowy tego układu użyłem, 2 szare tekturowe pudełka. Na mniejszym stoi pompka, na większym chłodnica. Dzięki zastosowaniu takiego unikalnego rozwiązania, laing i bw nie przenoszą drgań na obudowę.. tfu na blat. Drugim plusem zastosowania pudełek jest lepsze ułożenie węży.

Płyta główna została umieszczona na pudełku, w którym ją dostałem, jak widać kolorystycznie idealnie pasuje do układu :lol:

Zasilacz oraz dyski leżą na parapecie, na którym położona została 2cm gąbka akustyczna/wyciszająca, dzięki temu nie przenoszą drgań. Dyski znajdują się w koszyku 3.5" z mojego starego modecoma :]. Koszyk został dodatkowo oklejony matami, w celu wytłumienia (nic nie daje i wiejsko wygląda).

Napęd optyczny leży również na 2cm piance akustycznej. Przyciętej tak by ukryć pod nim kable od pompki i wentylatorów.

Kable ułożyłem najładniej jak mogłem, niestety nie wykombinowałem jeszcze gdzie je schować :oops:

 

Plusy układu:

-wydajność

-estetyka :rolleyes:

-łatwość wymiany poszczególnych elementów, nieważne mobo, procek, bloki czy chłodnica, kilka minut i po sprawie

-nie muszę wentylować obudowy = mniejszy hałas

-przyjemniej się podziwia :rolleyes:

 

Minusy:

-ciągle się boje, że spadnie jakaś książka na mobo :lol:

-rodzina marudzi, żebym włożył do budy :(

 

 

Całość prezentuje się tak:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Teraz trochę zbliżeń na bloczki etc

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Porządek :lol: w kablach i ułożenie dysków:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ECS jakoś mnie przeraża, wracają koszmary z czasów Durona :lol:

2. Czy w rezie kipi denaturat?

3. Bałagan w kablach.

4. Kartony nie są dopasowane do koloru mobo.

5. No to masz kurczaczka.

1. To nie jest złe, przynajmniej działa w przeciwieństwie do moich dwóch ostatnich asusów... ;)

2. Jest to specjalny kuulant nie mogę zdradzić składu, ale dzięki niemu mogę schłodzić wodę poniżej temperatury otoczenia.

3. Niestety, ale jak je odpiąłem i schowałem do szafki komputer nie chciał się włączyć :(

4. Masz racje! moje niedopatrzenie, czy tak jest lepiej ? róż pasuje do laminatu, a pomarańcz do slotów na pamięci, złącz sata i kabelków sata.

 

Dołączona grafika

 

5. ROTFLMAO, btw właśnie jakieś małe dzieci chciały mi sprzedać pisankę :blink:

 

@Lexus

 

codziennie inne, pierwsza rzecz po obudzeniu jaką robie, to rozłożenie WC i złożenie na nowo :lol2:

 

@banditos

 

arktyczne powietrze ;D

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jest to specjalny kuulant nie mogę zdradzić składu, ale dzięki niemu mogę schłodzić wodę poniżej temperatury otoczenia.

No to teraz masz przesrane. Wszyscy teraz będą ciebie męczyć tak samo jak sama kiedy hamerhed :D:D A na serio powiedz cio tam jest :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe borygo i petrygo bazujące na glikolu umożliwia zejście z tempami sporo poniżej 0 wiec jaka tu tajemnica?

Mówimy tutaj oczywiście o temperaturze zamarzania schłodzonej cieczy..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak tylko łypnąłem okiem a wersje o cudownym koktajlu zbijającym tempy darowałem sobie od razu bo prima aprilis już był :wink:

No nic widać trace wyczucie...

 

Co do układu to sam miałem raz ochote też sobie kompa na pająka poskładac- wygodne to to jest tylko brakuje mi miejsca.

 

Klocki fajne ale na widok ecs-a dostaje alergii :wink:

Acha why w singlu lecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak tylko łypnąłem okiem a wersje o cudownym koktajlu zbijającym tempy darowałem sobie od razu bo prima aprilis już był :wink:

No nic widać trace wyczucie...

 

Co do układu to sam miałem raz ochote też sobie kompa na pająka poskładac- wygodne to to jest tylko brakuje mi miejsca.

 

Klocki fajne ale na widok ecs-a dostaje alergii :wink:

Acha why w singlu lecisz?

 

szczerze, jakoś sobie nie widzę włożenia wszystkiego do budy, lepiej wygląda, ale nie jest tak wygodne ;)

 

mam nadzieje, że nie zakichałeś monitora przez mojego fioletowego ecs'a;)

 

temu jadę w singlu:

 

Dołączona grafika

 

:26: :26:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy te radiatory traktorem wyrywacie czy jak? :D to trzeba na prawdę chcieć żeby tak ładnie uwalić kości.....

 

WC bez budy ma tyle samo zalet ile wad, ale zalety bardziej wartościowe, więc buda jest bez sensu, bo same z nią problemy (i koszty ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym układzie zmieniłeś chłodniczkę na BW 122.

Czyżby ALU była za słaba?

Czy poprostu ona byla tylko na testy i musiales oddac?

Jak sie spisywala ta ALU z trzema blokami?

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość skwarek

kurcze muszę powiedzieć, że układ Jarogniewa pokazał, że można zbudować bardzo sympatyczny, estetyczny i funkcjolnalny układ na prawie samych kolankach... brawo Jaro :gitarzysta2:

ps. może by robić co rok konkurs na forum, na najładniejsze i najbardziej pomysłowe wc :wink: głosy zbierane byłyby przez ankietę w topicu na forum... mogłoby być ciekawie... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...