Skocz do zawartości
Zryty_Berecik

Ath XP1700+0.13 na SoltekuDRV4 KT266A +512ddr pc266 elixir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jestem tu nowy i pierwszy raz daje posta :) Na każdym forum są inne zasady jeżeli zrobiłem coś nie tak to sorki :)

 

Obecnie mam 1700+ 0.18 , Solteka DRV4 , 512DDR pc2100 Elixir CL2.5 ,

R8500le herculesa. Chcę kupić XP'ka 1700+ 0.13 i nie wiem czy warto w ogole zmieniac z 1700+ 0.18 na 1700+ 0.13. Napewno ktoś z Was ma lub miał a może słyszał jak kręcą się XPki 1700 0.13 na takiej płycie jak moja.

Bios mam narazie w wersji K4 ale ściągnąłem już najnowszego (K4.2) ktorego będe raczej musiałzapodać przy kupnie nowego procka.

Mam pytanie w związku z tym biosem..... na stronie solteka jest napisane : "The PCB version must be P4" - ktoś wie może o co chodzi ?

 

z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

pozdrawiam Zryty_Berecik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile twoj colerek wyciska :)  jak czeswto ci sie zawiesza to kup 0.13 mikrona bo wydziela mniej ciepla :) takie jest moje zadnie

mam Titana D5TB (http://www.titan-cd.com/d5t.htm)

obecnie na xp1700+ 0.18 mam 45stopni w windowsie , podczas obciążenia 50 stopni - obudowa zamknięta , jeden wiatrak wyciągający powietrze zamontowany z tyłu obudowy pod zasilaczem :(http://spox.org/~wojtas/strona/pcgrudzien2002/20.jpg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że po zmianie na 0,13 będzie jeszcze mniej *C :)

co do pcb to chodzi o model płyty głównej, poszperaj na stronce soltek-a gdzie znaleźć info o numerku pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi moimi planami zmiany xpka 0.18 na xpka 0.13.......

 

ten nowy bios na stronie solteka do mojej płyty jest tylko do wersji P4 a ja mam płyte gł w wersji P2

czyli nowego biosu niema = nowy athlonik w 0.13 nie pojdzie!!!!

 

:**(((((((((((((((((( :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi moimi planami zmiany xpka 0.18 na xpka 0.13.......

 

ten nowy bios na stronie solteka do mojej płyty jest tylko do wersji P4 a ja mam płyte gł w wersji P2 

czyli nowego biosu niema = nowy athlonik w 0.13 nie pojdzie!!!!

 

:**(((((((((((((((((( :cry:

No i po niepotrzebnym kłopocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi moimi planami zmiany xpka 0.18 na xpka 0.13.......

 

ten nowy bios na stronie solteka do mojej płyty jest tylko do wersji P4 a ja mam płyte gł w wersji P2 

czyli nowego biosu niema = nowy athlonik w 0.13 nie pojdzie!!!!

 

:**(((((((((((((((((( :cry:

Pożycz i sprawdź, czy na pewno nie pójdzie, mój soltek (w podpisie) obsługuje, i to na biosie z przed roku chyba :lol:, sprawdzałem na procu kumpla. Ale u mnie to się nie opłaca wymieniać, na kt133A i tak nie podkręce wyżej, niż teraz moją agoikę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma mnożnik x14 max. Żeby ustawić mnośnik powyżej 12.5, trzeba ciąć mostki L3 bodajże...a mnie się już nie chce. Z resztą takie kręcenie na KT133A to i tak o doopę rozbić- zawsze lepiej FSB do góry ile można, a tu się po prostu nie da...NB wymięka, a nawet jak, to i tak brak dzielnika 1/5 zatrzymałby mnie w okolicach 150...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb to fsb,a jak sie ma athla 2000MHz to nie zaszkodzi.Teraz sie wszyscy przyzwyczaili do podnoszenia fsb jak nforce2 wyszlo,a te fsb200 to juz kres technologiczny szyny athlona.Ja na razie musze leciec na kt266a wiec wole mnoznikami sie zajac bo ograniczony jestem do fsb166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...