Skocz do zawartości
Gość Genesis

Abit An52

Rekomendowane odpowiedzi

Warto łyknąć tą płytkę za 160ziko?

Bo na rozumiem że na nowym biosie można sobie już coś tam robić z prockiem...;>

Sądze, że tak ;] za ta kaskę, a bios 1.0 lipka htt max 230 i THE END na 1.3 stabilnie na 300 bryka :P

A i mam pytanie do posiadajacych an52, czy na biosie 1.3 macie cos takiego ze po oc czasem komp po resecie czy ponownym uruchomieniu nie wstanie i trzeba restes dać i nastepnie wstaje wszystko ok ? to ponoć od biosa 1.3 się pojawiło na 1.2 to nie wystepuje ???

a to co :

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard...PE=Socket%20AM2

rewizja 2.0 ??

 

jest nowy bios 1.4

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/an52

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również macie problemy ze zmianą CL na tym mobo?

Bo z tego co wyczytałem, to nie jest odosobniony przypadek....

Ciekawe czy jakiś nowy bios się ukaże :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu po uruchomieniu nowej platformy wrzuciłem świeży bios.

Zmiana cas latency w biosie nie zmienia nic fizycznie! Wciąż jest to samo (w tym przypadku cl4).

No i htt 300 raczej nie działa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tak naprawdę następcą miała być AN52-S (ta z OTES) ale nie sprawdzałem czy u nas się w ogóle pojawiła. Ale to i tak już nie KN9 ;]

a 2 sprawa, że wyszły już AMD 770 i raczej teraz to bym kupił pod AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej an52 s to jakoś nigdzie nie widać, a skoro do niej jest ten sam bios co do an52 to i ona może mieć takie "jazdy", to kwestia niedopracowanego bios'a. Wyszedł jeszcze taki wynalazek jak an52 rev. 2 ale tak samo jej nigdzie nie widziałem po japan :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może ktoś z Was się z czymś podobnym spotkał:

Komputer działał stabilnie (po oc), wczoraj rano się zresetował i od tej pory jest problem z pamięcią. Kości nagle zaczęły się ze sobą gryźć; kiedy dwie kostki są włożone do slotów komputer bootuje, ale nie uruchamia się dalej (nie budzi też monitora). Po długiej zabawie z timingami i slotami komputer odpalał i wieszał się w biosie (przy postowaniu). Przy jednej kostce nie ma żadnego problemu, chociaż też jest cyrk ze znalezieniem właściwego slotu.

Uszkodzenie pamięci chwilowo wykluczam, gdyż w pojedynkę kości działają bez szemrania.

Byłbym zapomniał 2x512 infineona.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zobaczy czy mój problem rozwiąże nowy BIOS:

Bios 1.5

Teoretycznie dodano tylko obsługę "AMD LE-16XX Series" , ale pewnie wprowadzili też jakieś drobne poprawki...

 

update.

Po zaaplikowaniu nowego biosu komputer raz uruchomił się z dwoma kostkami....ale po próbie oc dalej te same problemy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL, no jak na płytę do OC na nf520 to rzeczywiście trochę po czasie. ;] Jakieś pół roku co najmniej.

 

Teraz i tak lepiej brać AMD770 i wyżej.

 

Ten S to chyba jak komuś mobo z nf4 siądzie, to może. Trochę to dziwne, że na Europę pojawia się z takim opóźnieniem, kiedy powszechne są już mobo z AM2+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Abit AN52 ma tutaj swój temat to podzielę się swoim problemem z tą płytą. Posiadam jeszcze dysk WD 500GB SATA2 i nagrywarkę DVD LG GH20NS10 z interfejsem SATA. Wszystko podłączyłem, niby działa, ale jest problem: nagrywarka chodzi za wolno, nie potrafi rozpędzić się ani w kopiowaniu ani w nagrywaniu (max. wyciąga niecałe 10MB/s). Sprawdzałem w Kontrolerach IDE (w Menedżerze urządzeń) i nagrywarka chodzi w trybie PIO, nie ma możliwości zmienienia tego, kombinowałem na różne sposoby, usuwałem sterowniki, przełączałem na inne SATY na płycie, nic nie pomaga. Tak samo dysk: jest SATA a chodzi na UDMA 6, czyli wolniej niż powinno. W ogóle dlaczego urządzenia SATA są widoczne w kanałach IDE? Wyczytałem na innych forach, że urządzenia SATA to inna bajka i wcale tam nie powinny być, że u nich inaczej to wygląda... tymczasem w naszym BIOSie nie ma innej możliwości jak ustawienie jako IDE lub RAID. Czy u Was, użytkowników Abita AN52 jest tak samo? Nie potrafię tego zrozumieć, nie jestem informatykiem, ale takiego cyrku się nie spodziewałem... zamiast mieć urządzenia korzystające z szybszego interfejsu mam problem, bo chodzi to wolniej niż moja 3 letnia nagrywarka ATA ze starego komputera. Nie mówiąc o tym, że przez tryb PIO mam obciążony procesor. Będę wdzięczny za jakikolwiek odzew i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz w BIOS SATA ustawione w tryb pracy na emulację IDE - trzeba przestawić go na AHCI, jednak to chyba będzie się wiązało z przeinstalowaniem windows. No i w tym trybie będziesz musiał podczas instalacji WinXP włożyć dyskietkę ze sterami od SATA (albo użyć nlite).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla posiadaczy an52, czy pod soketem po 2 stronie mobo koszyk jest usztywniony ramką z tworzywa czy jest metalowa płytka ? (nie maiełem dawno an52 na stanie a takie pyatnko ostatnio padło w gronie znajomych i nikt nie potrafił odpowiedzieć) ;]

I jeszcze jedno, znajomy ma an52 i od początku ma z nią problem: mianowicie bez oc jest wszystko ok, po oc również ok stabilnie jak skała !!! ale jak rano cche włączyć kompa to cisza czarny ekran, restet kilka razy power wciska i zaskoczy, czy jest jakieś na to lekarstwo. Bankowo to nie wina zasiłki, grafy, ramu, procka !!! testowane na innych i było to sam,o więc mobo, i co z tym zrobić ;(

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, co może być nie tak z an52, jak troche poleci sie z htt w okolice 260 z antkiem x2 3800+ i 4 x 1gb elpida to czasem po resecie komp nie wstanie. Trzeba wtedy kilka razy rest albo power i potem sie podniesie i jest ok. Raczej to nie wina podkręcenia czy niestabilności bo moge prime na kilka godzin marki itp i ok stabilnie tylko czasami to włączanie. Zasilacz mode com 400 wat grafa 7600 galaxy jak by to miało pomóc, bios ostatnie ze strony producenta.

 

p.s.

ponoć an52 już nie produkują wiec co teraz odeślą mi ze serwisu (an52 trup oddana na gwarę).

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, co może być nie tak z an52, jak troche poleci sie z htt w okolice 260 z antkiem x2 3800+ i 4 x 1gb elpida to czasem po resecie komp nie wstanie. Trzeba wtedy kilka razy rest albo power i potem sie podniesie i jest ok. Raczej to nie wina podkręcenia czy niestabilności bo moge prime na kilka godzin marki itp i ok stabilnie tylko czasami to włączanie. Zasilacz mode com 400 wat grafa 7600 galaxy jak by to miało pomóc, bios ostatnie ze strony producenta.

 

p.s.

ponoć an52 już nie produkują wiec co teraz odeślą mi ze serwisu (an52 trup oddana na gwarę).

Dadza Ci pewnie An52s sam wysylalem an52s i dostalem nowke sztuke a juz chyba an52 nie robia. A co do Oc to ta plyta jest zarabiaszca bez zadnych napiec robie 3GHz na athlonie X2 4600+ EE i full stabil. Jest juz nowy bios obslugujacy phenomy x4 i x3 na str abita . Przestestowny dziala pieknie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...