Skocz do zawartości
mazi79

Oceńcie Proszę Nową Konfigurację

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowanie: Komputer jest mi potrzebny do pracy w aplikacjach biurowych (głównie Word)

Ponadto chciałbym aby bez problemu wyświetlały się na nim filmy ściągane z netu (jakość wyświetalanych filmów nie ma dla mnie znaczenia, chodzi jedynie o płynność - czyli aby obraz był zsynchronizowany z dźwiękiem. Zadowolę się zwykłym Windows XP oraz starszymi wersjami Worda. NIE planuję używać najnowszych wersji Windowsa ani Offica. (obecnie pracuję na Celeron 333, 256 SDRAM, Windows 98 SE, Office 97).

 

Ze złożeniem z gotowych części nie będę miał problemu, natomiast mam problem z wyborem podzespołów.

Najważniejsze dla mnie jest:

- możliwość rozbudowy w przyszłości (lepszy procesor, pamięć, dobra karta muzyczna)

- Bezawaryjność, stabilna praca

- dobre chłodzenie (Komputer będzie pracował od 12 godzin dziennie, czasami 24 godziny na dobę o ile będę coś ściągał, czy wiatrak z przodu to dobry pomysł?).

 

zupełnie NIE ma dla mnie znaczenia

- wygląd podzespołów (kolory, estetyka) ani nazwa firmy, która je wyprodukowała

- granie w gry komputerowe

 

Nie chcę oszczędzać na:

- obudowie

- zasilaczu

- płycie głównej

 

Chcę oszczędzić na:

- procesorze

- pamięci

- grafice

- dysku twardym

 

Pozostałe parametry podzespołów mogą być MINIMALNE z dostępnych na rynku.

 

Po kilku wizytach na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej oraz przeglądaniu internetu myślę o czymś takim:

 

Obudowa Tracer TRO-432 ROCK 4Life HF 400 Prescott (wiatrak z przodu)

Procesor AMD Sempron 2800+ BOX (Socket AM2),

Płyta główna Microstar K9N Neo-F (nForce 550, DDR2 512MB PC-667 CL5 (z muzyką i siecią)

Grafika: GeForce 6200TC 128M TV/DVI BOX (PCI-E),

Dysk twardy IDE/SATA Maxtor DiamondMax 20 160 GB (ATA/100, 8MB ache)

 

Wychodzi niecałe 1200 zł (ceny z komputronika - www.komputronik.pl).

 

Na całość (dojdzie jeszcze dobra klawiatura bo dużo piszę, dobra mysz, kołki absorbujące drgania, maty wytłumiające, może panel przedni do wiatraczków) mogę przeznaczyć łącznie maksymalnie 1500 zł. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, weź płytę gł. Abit KN9,procesor moze trochę szybszy,ale...nie zakładaj boxowego chłodzenia,skoro nizej piszesz o ciszy.GF6200,nie wiem jak jest z pcie,skoro nie bierze korzysta z ram tj. agp,to chyba może być,albo jakiś X300,Obudowa ok,ale nie bierz jej z zasilaczem No NAME,ciche są seasonic,lecz dość drogie.. DO tego 512 MB goodram są ok,słyszałem że A daty też,ewentualnie dokupisz drugą kostkę 512,dysk ciche są samsungi ,jakaś 160gb,ale weź na SATA.Skoro komputer ma pracować często non stop,priorytetem powinna być cisza,tutaj zainwestuj w jakieś dobre chłodzenie CPU.

P.S. Im mniej wentylatorów w budzie,tym ciszej.Nie wiem jak z tym sempami jest na AM2,ale na starszych socketach są chłodne,obejdzie się raczej bez dodatkowych went. w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składając "oszczędny " zestaw proponowałbym jednak zrezygnować z komputronika i polatać po innych sklepach. Możesz zaoszczędzic naprawde sporo, co bedziesz mógł włozyć np w lepszy procek, zasilacz czy mobo. To są różnice rzędu kilkudziesięciu złotych na każdym elemencie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Sempron 3200+ BOX 64-bit 168zł

 

Arctic Cooling Freezer 64 PRO 75zł

 

Abit KN9 249zł

 

Goodram DDR2 1GB PC5300 667MHz 191zł

 

GeForce 7100GS PointOfView 128MB 148zł

 

Samsung 160GB 7200 8MB NCQ 195zł

 

Zasilacz to Huntkey HK350AP 420W 199zł zenfist.pl - naprawde warto brać ten zasilacz jest on bardzo dobry, zajrzyj do działu zasilacze to się przekonasz :)

 

Ceny www.apollo.pl

 

Razem: 1225zł, starczy jeszcze na jakąs fajną obudowe, klawe, myche, maty itp,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo : Biostar TA690G AM2 - 270zł

cpu : Athlon 64 X2 3600+ (65nm) - 305zł

ram : Goodram 1GB DDR2-667 - 185zł

hdd : Samsung HD160JJ 8MB SATA II 160GB - 200zł

cooler : Arctic Cooling Freezer 64 Pro - 78zł

zasilacz : Huntkey HK350AP - 199zł (zenfist.pl)

 

ceny z morele.net

 

Razem: 1237zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak proponuję (priorytet cisza)

 

1. Procek AMD Sempron 3200+ BOX 64-bit 160pln

 

2. Mobo Abit NF-M2 nView (AM2) - 300pln lub Biostar Tforce 6100 - 230pln (wszystko zintegrowane)

 

3. Goodram lub Adata DDR2 1GB PC5300 667MHz 190pln

 

4. Dysk SAMSUNG 200GB SP2004C 7200 SATAII 220pln

 

5. Zasiłka Huntkey HK350AP 420W 199pln

 

Razem 1069pln lub z Biostarem równy 1000pln

 

Do tego buda i chłodzenie procka. Polecam Silverstone Temjin TJ 08 za 359pln http://www.allegro.pl/item181216740__silve...elegancja_.html

Ma wiatraki w zestawie 2x 120mm. Spokojnie możesz kupić jakieś pasywne chłodzenie na procka np scythe ninja za 150 pln. Zostawiłbym tylko tylny wiatrak na min. obrotów + zasiłka.

Razem 1578 pln lub z Biostarem 1500pln. Ewentualnie tańsza buda ale z dobrym przewietrzaniem i koniecznie z tyłu wiatrak 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...