Skocz do zawartości
Gość zakinho

Ramy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zakinho

Witam

mam w kompie 512 ddr 400mhz kingston dokupiłem goodramy 512 400mhz i patrze w cpu-z ze pracuja w dualu czy jest to mozliwe ?jak moge sprawdzic wydajnosc pamieci ?

 

Moj komp

Sempron 2500+

ramy te co wyzej

EPOX 8rda3i

Geforce 6600 winfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. Czemu nie mozliwe? :) Dosc czesto tak jest, ze jesli juz obie pracuja to pracuja w dualu.

po 2. SuperPI chyba mocno reaguje na timmingi pamieci / MHz .

po 3. Chyba powinienes sie cieszyc, a nie wyskakujesz na forum z takim tematem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosem?

tzn w twoim przypadku najlepiej jak pamieci beda chodzily synchronicznie z procesorem.

mozna poprobowac ustawiac ostrzejsze timmingi.

Albo zaczac krecic procka ;)

 

sproboj ustawic go na FSB 200 , bo teraz chodzi na 166 .

W razie czego zresetuj bios (clear cmos) . Jak to zrobic masz w instrukcji od plyty glownej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

mam problem gdyz mam komputer ten co wyzej w poscie i jak właczam stalkera to chwile gram a pozniej zwis obrazu i nic nie da sie zrobi czy to jest wina pamieci ram ? czy moze zasilacza (mma zasilacz megbajta 350 W) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megbajta 350 W

Zmień że ten szmelc jak najszybciej na coś normalnego, chociażby Deltę 350W za 30zł z Allegro. Chyba że chcesz się za friko pozbyć sprzętu. Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to bedzie na prewno wina zasilacza ?

 

Tak.

Faktem jest , że zasilacz należy do grupy podwyższonego ryzyka, ale nie mów , że od razu, że te klopoty są na 100% jego winą.

Może najpierw sprawdzić napięcia i temperatury, a dopiero twierdzić, że jest to wina zasilacza, bo może się okazać, że kolega go wymieni a problem pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...