Skocz do zawartości
michcio7

Msi P6n Sli-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Płytka porównywalna z Asusem P5N-E SLI ale ma 4 fazowe zasilanie procesora, podobno lepsze kondensatory, lepszy dźwięk i gorsze OC(a raczej mniejsze FSB jakie uzyskuje) i OC samych pamięci gorsze niż na Asusie :wink: :wink: Ale do takiego E4300 to mobo bardzo dobre i wiele osób je poleca ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytki nie mam ale czytałem jakieś forum zegraniczne, ale nie pamiętam jakie <_< ale temat o tych płytkach miał chyba ze 26 stron, jedyne co mi się żuciło w oczy to, to że nie narzekali na te mobo (dziwne :wink: ), generalnie ten wynik co jest na frazpc sli fi to jeden z gorszych jakie osiągali, moim zdaniem warto poczekać na gigabyta i wtedy dokonać wyboru pmiedzy nimi, bo jak narazie abit to totalna porażka jak z tę cenę a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że płyta robi spokojnie FSB 413MHz.

Niestety ograniczeniem dla wyższego FSB jest E4300 oraz bug w biosie nie pozwalający na obniżenie mnożnika.

Jeśli chodzi o prowadzenie pamięci, to jest trochę gorzej niż w przypadku P5N-E SLI.

 

Dla mnie ta płyta jest o niebo lepsza o P5N-E SLI. Nie sprawia praktycznie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forumowiczów ma już tą MoBo ?

chciałbym posłuchać wypowiedzi bezpośredniego użytkownika płyty, a nie tylko samych teoretyków :)

bo jak nie to wyjdzie że będę brał to mobo w ciemno, a jak nie to zawsze moge się rozmyslić i zakupić abita ab9 lub asusa p5n-e :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciemno? Nikt cie nie namawia ale link wklejony przez grega daje mase wiedzy o płycie. Czytałeś w ogóle cokolwiek? Pisz co chcesz wiedzieć, mam tą mobo od 3 tygodni, co nieco wiem już z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy czytałem.....baaa.....o abicie wiem już prawie wszystko co chciałem, o asusie p5n-e oczytalem sie tyle ze aż mnie oczy bolały(sięgnąłem także po opinie userów). a msi każdy poleca, szczególnie ci co jej nie mają :blink:

no to lecą pytanka:

jakie max FSB osiągnąłeś ? mnie interesuje 400mhz z kawałkiem :D, ale im wyzsze tym lepiej

jak duży jest vdrop(jezeli wogole jest)?

v-core do ilu? jak podali na frazpc def+0,3875v?

i oczywiscie jak ze stabilnoscią i ogólnie z podkręcaniem?(czy nie ma luk w FSB, jakiś zwiech itp)

i jakie masz odczucia na MSI, bo jakoś ta firma nigdy nikomu nie przypadła do gustu ;/

najpierw planuje wsadzić w mobo PD 805@4ghz a potem e4300@3,6ghz i jakies kości 667mhz, chyba goodram

 

PS Artykuł na frazie daje tylko jakiś pogląd, na egieldzie jak opisali asusa to sie kazdy na niego rzucił......a usterki wyszły dopiero w praniu, dlatego zawsze chce znac opinie userów

Edytowane przez manieczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaa.....o abicie wiem już prawie wszystko co chciałem

 

Kolego moglbys mi podrzucic jakies testy o ABICIE AB9 (bez Pro)

Ja tez wlasnie sie zastanawiam czy brac MSI czy ABITA.

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam pytanie, do uzytkowanikow tej plyty.

W tamtym topicu na hardforum wspominali cos, ze bywaja problemy z ramem, ktory ma wyzsze napiecie. Tak sie sklada, ze posiadam OCZ SOE PC6400, ktore to chodzi na 2.1v, wiec nie wiem czy powinienem ja kupowac. Teoretycznie widizalem tam, ze ludize uruchamiali ja z pamieciami wymagajacymi wyzszego napiecia, ale niektorzy mieli z tym problemy. Gdzies dalej w tym temacie (przyznaje, ze nie cyztalem jeszcze calego, bo to >50 stron - narazie przeskanowalem go ogolnie) ktos pisal, ze w takim przypadku trzeba wziac jakis ram z nizszym napieciem i przestawic cos w biosie.

Czy ktos z was uzywal tej plyty z takimi pamieciami? I jesli tak, to rzeczywiscie musial miec rowniez "zapasowa" pamiec na rozruch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test coraz bardziej przekonuje mnie do tej płyty.

Czy ktoś wie coś o wersji P6N SLI V2? Czerwony laminat i nic poza tym?

Ehh - wystarczy poczytać info na stronie producenta

 

- brak portu FireWire

- pomiędzy PCI-E x16 jest PCI-E x1 zamiast PCI

- inny kontroler sieciowy

- jumper - zamiast przycisku CLR_CMOS

- brak portu dla drukarki (tak wygląda na fotce i w manualu)

- brak kilku wyjść dzwiekowych

- gorzej umieszczone gniazdo FDD

 

to chyba wszystko :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam P6N SLI Platinum.

Czy ktoś ma na tych płytach problemy z coldbootem?

U mnie to się pojawia często jak włożę obojętnie jaką kartę na PCI.

Dodam, że BIOS najnowszy.

 

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wlasnie waham sie ktora plytke wybrac Asusa P5n-e Sli czy tego MSI, czytalem ze sporo Asusów padło w ostatnim czasie. W ogole nie rozumiem, skoro byla by rownie dobra co Asus to czemu tak malo ludzi ja ma? hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo każdy twierdzi że MSI to shit i nikt nie chce kupować

podobnie było z Asrockiem.....ale płytka na s939 wyszła im idealnie :)

ja mam Asusa i nie narzekam, bo E2140 wykręcony tylko na 3GHz. te plyty padają przy wysokim OC, wkoncu kazdy chciałby mieć 3,6Ghz i wiecej na codzien :D, ale akurat zasilanie tej plyty tego nie wytrzymuje......wkoncu do ostrego OC tak naprawde nie ma płyty w cenie 400zł, przeciez to klasa średnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że MSI zazwyczaj nie robiło płyt di OC, chociaż DQ6 im wyszedł całkiem nieźle, stąd takie zainteresowanie jej produktami u ludzi z tego forum jakby nie patrzyć skierowanego mocno pod tym kątem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to dq6 to gigabyte tak mi się wydaje :wink:

a co do płyty to msi się źle kojarzy, ale to można jedną (patrz ds3) płytką zmienić.

zależy jaki proc chcesz bo jak e4xxx to bierz msi bo raczej osiągniesz fsbwall procka niż płyty i wykonanie solidniejsze i lepiej wyposarzona.

 

P.S. dlaczego mało osób ją ma? Pewnie z tego samego powodu co gigabyte i abita, czyli niewiem ale mało jest osób z mobo na n650i innym niż asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest rzeczywiście tak jak ktoś wyżej napisał - poszła opinia o MSI i tak zostało... Sam miałem dylemat, co wybrać - wiedziałem, że ma być coś na 650 sli i po długich poszukiwaniach wybrałem P6N SLI-FI. Miałem już kiedyś MSI na chipsecie 815 była całkiem OK. Dlaczego ta płytka? Asus - problemy, Abit i Gigabyte - trochę za drogie jak na możliwości a musiałem mieć dwa złącza PATA (czyli w tym przedziale cenowym coś na intelu 965 odpadło) Co mogę powiedzieć o niej - potwierdzić w 100% to co piszą w recenzjach. Dla mnie rewelacja - E4400 na boxowym chłodzeniu bez problemu pracuje przy napięciu default na taktowaniu magistrali 300MHz, pełny zasób ustawień overclockerskich w biosie (porównywalnie z Abitem AS8 , którego miałem do tej pory) a przede wszytkim jest jak bardzo stabilna. Jedynie co mogę zarzucić to brak optymalnej regulacji wentylatorów w biosie. Jest co prawda w windowsie Dual Core Center - ale obsługa tego "wynalazku" jest dość uciążliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

bo każdy twierdzi że MSI to shit i nikt nie chce kupować

Porozmawiaj z tymi ktorzy to w glownym MSI naprawiaja a wczesniej robili to dla Gigacrapa. Wyprowadza Cie z bledu. MSI nie bylo zainteresowane oc w modelach z czerwonym laminatem , a drozsze jak Diamond i Platinium bez problemow sie krecily , tylko ich cena Polakow zwalala z nog na tle konkurencji.

 

Dlatego że MSI zazwyczaj nie robiło płyt di OC, chociaż DQ6 im wyszedł całkiem nieźle, stąd takie zainteresowanie jej produktami u ludzi z tego forum jakby nie patrzyć skierowanego mocno pod tym kątem

DQ6 to jesli sie nie myle Gigabyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi dziś rano ok 7 przyszla paczuszka z USA a w niej (moj C2D;) i) właśnie P6N Sli-fi :wink: Jak narazie chlopak jest na etapie stawiania windy więc jak coś podeśle mu linka to coś powie o tej mobo. Ja moge powiedzieć tyle że wydaje się bardzo fajna, czarny laminat jest twardszy i solidniejszy niż na moim Biostarze, i ogólnie wrażenia wizualne bardzo pozytywne :) Jak z wydajnością? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to dq6 to gigabyte tak mi się wydaje :wink:

a co do płyty to msi się źle kojarzy, ale to można jedną (patrz ds3) płytką zmienić.

zależy jaki proc chcesz bo jak e4xxx to bierz msi bo raczej osiągniesz fsbwall procka niż płyty i wykonanie solidniejsze i lepiej wyposarzona.

 

P.S. dlaczego mało osób ją ma? Pewnie z tego samego powodu co gigabyte i abita, czyli niewiem ale mało jest osób z mobo na n650i innym niż asus.

No :oops: , mea culpa. Tak to jest jak człowiek czyta kilka tematów naraz i pisze posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazuje duzo w sprawie kompatybilnosci pamieci.

 

PS.przy zmianie na Manual pamieci dobrze maz ustawione vmem?

 

Jak ten bios ci niepomoze mam jeszcze 2.23 tez beta,bedzie gdzies za dwa ,trzy tygodnie na serverach MSI.

Sprawdz ustawienia napiecia pamieci,raczej w tym bedzie problem.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem dalej występuje. Sflashowałem bios na ten najnowszy beta. Wyłączylem C1E. Po resecie i ustawieniu w biosie procesora na 375 x 9 (1400 fsb) (...)

Cóż 375x9 to jest przy 1500, prawda?

Nie wiem co masz za problem z tym o/c.

U mnie

 

Dołączona grafika

 

Na razie nie widzę sensu we flashowaniu biosu.

Wszystko stabilne.

 

Co zauważyłem to latający radiator chipsetu, a tak nic złego powiedzieć nie mogę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...