Skocz do zawartości
michcio7

Msi P6n Sli-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Vddimm: 2,2 V

I Pamiątki ustawione:

Od góry

4

4

4

Auto

12

i reszta auto

 

idą spokojnie do 940 4-4-4-12 al przy tej częstotliwości cepa płyta niechce dobrać odpowiedniego dzielnika... :/ i jest albo 930 albo 950 a to juz dzialac niechce

no ja mam ten sam problem timingi takie same jak ty i 936 ida a nastepnie tez nie che mi ustawic rate i okolo 960 to juz nie bootuje. pare postow wczesniej napisali ze nowy bios BETA 2.22 załatwia ta sprawe ale jescze nei zmienialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Hmm... Doszedlem do 3GHz i mam temp w idle 36 stopni, a w stresie ok. 69... to chyba juz duzo...

Jak to zrobiles, ze masz 60 w stresie przy boxowym i takich parametrach? :P

Z boku na cepa wieje 12 cm Noiseblocker. Oprócz niego mam jeszcze w budzie trzy 80mm wicherki. :)

Na 3 Ghz Idle 26-28C stres 55-57C.

I tak by sie przydało jakieś lepsze chłodzonko pokroju PENTAGRAM FREEZONE HP-100 ^_^

Edytowane przez Blues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam ten sam problem timingi takie same jak ty i 936 ida a nastepnie tez nie che mi ustawic rate i okolo 960 to juz nie bootuje. pare postow wczesniej napisali ze nowy bios BETA 2.22 załatwia ta sprawe ale jescze nei zmienialem

No ale Ty masz inne ramy niż on z tego co widzę po sigach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk koledzy jada na biosie oficjalny 2,13 to nie uzyskacie jakis wysmienitych wynikow OC,znacznie lepszym i stabilniejszym jest 2.23 beta ,ten poprawil moje oc o 200mhz,do mnoznika 8 ta plyta sie nienadaje.Jest jeszcze 2.24 beta jeszcze niesprawdzalem,server siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj koncze z tym ;)

Uzyskalem 3015 MHz przy 1.368V, 3dmarka przechodzi, pozniej jeszcze wlacze SP2004 na dluzej.

Temp w idle 32 st, stress ok. 59 st

Pamieci 800@940 4-4-4-12

 

i mam pytanko, teraz mam takie ustawienia:

FSB: 1340

Mem clk: 940

Cpu V: 0,0625V

Mem V: 2,2V

NB: 1,3V

NS: 1,5V

VTT: 4%

 

i w CPU-Z pokazuje mi Voltage na procesorze 1.368V

 

A kiedy mialem takie ustawienia (czyli prawie wszystko na maxa z napieciami):

FSB: 1340

Mem clk: 940

Cpu V: 0,175V

Mem V: 2,2V

NB: 1,5V

NS: 1,6V

VTT: 16%

 

to CPU-Z pokazywal mi Voltage na procku 1.213V

 

Czemu tak dziwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Również mam problem z podkręcaniem na tej płytce, ale wynika on pewnie z mojego braku doświadczenia w oc, mój procek to e4300, ram 2x1GB Goodram 667Mhz, chciałbym dojść na tym procku do 3Ghz(aktualnie mam 2,4Ghz). oto moje ustawienia w biosie:

D.O.T. Control: Disabled

Intel EIST: Disabled

System Clock: Manual

FSB Clock: 1066 MHz

Memory Clok: 666 MHz

Adjust PCI-E.. : 100

CPU Volt: 0,0375V

Mem Volt: auto

NB: 1,25V

SB: 1,5V

VTT: 0%

Może to wina ramu? Żeby podkręcić ram wystarczy zmienić fsb, czy trzeba bawić się timingami? Aha jak chcę zmienić bios, to z tej paczki do której linka wrzucił ChrisG wystarczy odpalić ten plik afud408.exe czy potrzeby jest do tego jakis program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia powiem, że nie dawajcie dziwnych wartości na FSB np 1523, bo raczej nie pójdzie stabilnie. Mnie np nie poszlo już na 1250, a jak wkruwiony ustawiłem 1500 to nie mam żadnych problemów:D

Chodzi o to by był jakiś pełny dzielnik FSB:DDR. Taki mój wywód, może się przyda:]

 

BTW CORETEMP POKAZUJE ZŁA TEMPERATURĘ.

U mnie wskazał 94 st gdy było na prawdę 66. Zainstaluj SpeedFan:]

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestes szczesliwcem,bo na prcku z mnoznikiem 8 max stabilne jest 1510 i to na beta biosie bo na oficjalnym to totalna padaka.

Widac ze beta bios cos wnosci do oc,ale jedno jest pewne moje p5b dlx w oc to master do tego MSI,a i P5N SLI mialem tez i mozna powiedziec ze owiele lepsze wyniki sie na p5n sli uzyskiwalo.

Skusila mnie cena 60$ ale nastepnym razem tak niebedzie,ale za ta cene czego sie spodziewac,juz wiem

fsb 375 proc 3.0ghz na mnozniku 8x i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powinno wyglądać?jakaś klepsyderka się pojawia czy cuś? Bo ja zaznaczyłem to co napisałeś: afud408 A7350NMS.222 wziąłem kopiuj, a w tym programiku wcisnąłem ctrl+v i on się wyłączył, a potem jak chciałem zrobić to ręcznie to po wpisaniu pierwszego znaku ten program się wyłącza.

tym co flaszowali biosem do którego link wrzucił ChrisG jaka SystenBiosVersion wyświetla się w regedit w HKEY_LOCAL_MACHINE

HARDWARE

DESCRIPTION

System

Edytowane przez Benek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skorzystaj z programiku ktory jest w paczce z biosem 2.1 , umiesc plik A7350NMS.222 i ów program w jednym folderze . Uruchamiasz go on znajduje bios dalej wybierasz ze flash bedzie pod windowsem itd...

 

tu jest pliczek ze wszystkim (578KB) http://rapidshare.com/files/39149823/MS-7350_v2.22.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powinno wyglądać?jakaś klepsyderka się pojawia czy cuś? Bo ja zaznaczyłem to co napisałeś: afud408 A7350NMS.222 wziąłem kopiuj, a w tym programiku wcisnąłem ctrl+v i on się wyłączył, a potem jak chciałem zrobić to ręcznie to po wpisaniu pierwszego znaku ten program się wyłącza.

tym co flaszowali biosem do którego link wrzucił ChrisG jaka SystenBiosVersion wyświetla się w regedit w HKEY_LOCAL_MACHINE

HARDWARE

DESCRIPTION

System

W czystym dosie

afud408[sPACJAA]nazwa biosu z rozszezeniem

takie trudne :damage_wall:

 

Ja wracam na lono p5b dlx,MSI idzie do zyda wraz z karta graficzna,fajnie bylo przetestowac 2x8600gt mod.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pierwsze co zrobiłem po wyjęciu płyty z opakowania to zobaczyłem tą naklejkę i oczywiście miałem nieodpartą pokusę zerwania jej i ujrzenia co skrywa pod sobą :mrgreen: .

A jakie było moje zdziwienie jak tam zobaczyłem napis Platinium :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz wiem czego na mnozniku 8 niechcialo chulac 1600(400),przegrzewanie sie chipsetu,mala poprawka chlodzenia ,na NB poszedl radiator z Asusa P5N-E SLI z wiatrakiem na SB zalmanik niebieski(AS5) i podniesienie NB @ 1.45 i lata FSB 400.

NARESZCIE

Tak to wyglada

Dołączona grafika

Jeszcze pamieci i bedzie wswzystko OK.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma problem z pamięciami. Powinny pracować z CL4, a mają CL5. Niestety w biosie nie znalazłem opcji do regulacji opóźnień. da radę jakoś je zmusic do pracy z CL4??

Pamięci to PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 płyta Microstar P6N SLI-FI procesor Intel Core2 Duo E4300 karta graficzna GeForce 6600GT

Zamieszczam zrzut z CPU-Z

Dołączona grafika

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez ZyZiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja mam dwa pytania,

 

- na procesorze C2D 6600 w trybie manual (czyli niesynchronicznie do pamięci udaje mi się uzyskać stabilne 2997 czyli FSB 333. Chyba niewiele?

Taki wynik bez podniesienia napięcia jest ok? Ile mogę jeszcze zyskać na podniesieniu napięcia? O ile podnosić napięcie? i od jakiego zacząć bo w biosie domyślna wartość jest 0,0000

 

- Jak mierzyć temperaturę? Używam trzech różnych narzędzi, które daje prawdziwy pomiar? (przy FSB 333, w pokoju około 25 stopni)

1. Aplikacja dostarczona z płytą (50 stopni)

2. SpeedFan (Temp1 50, Temp 2 - 26, Core 1 - 41, Core 2 -41

3. Core temp 0.94 (40)

Czym jest ta pierwsza temperatura w Speed Fanie?

Jaka temperatura jest dla 6600 niebezpieczna?

 

Chłodzenie na procu Scythe Infinity, na chipsetach płyty standardowe radiatory (to jest zwykła wersja nie Platinium). Duża i dobrze wentylowana buda P182.

Edytowane przez Piotr77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma problem z pamięciami. Powinny pracować z CL4, a mają CL5. Niestety w biosie nie znalazłem opcji do regulacji opóźnień. da radę jakoś je zmusic do pracy z CL4??

Pamięci to PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 płyta Microstar P6N SLI-FI procesor Intel Core2 Duo E4300 karta graficzna GeForce 6600GT

Zamieszczam zrzut z CPU-Z

http://img150.imageshack.us/img150/8294/timingifl0.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Jak nie ma opcji hahaha.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To teraz ja mam dwa pytania,

 

- na procesorze C2D 6600 w trybie manual (czyli niesynchronicznie do pamięci udaje mi się uzyskać stabilne 2997 czyli FSB 333. Chyba niewiele?

Taki wynik bez podniesienia napięcia jest ok? Ile mogę jeszcze zyskać na podniesieniu napięcia? O ile podnosić napięcie? i od jakiego zacząć bo w biosie domyślna wartość jest 0,0000

 

- Jak mierzyć temperaturę? Używam trzech różnych narzędzi, które daje prawdziwy pomiar? (przy FSB 333, w pokoju około 25 stopni)

1. Aplikacja dostarczona z płytą (50 stopni)

2. SpeedFan (Temp1 50, Temp 2 - 26, Core 1 - 41, Core 2 -41

3. Core temp 0.94 (40)

Czym jest ta pierwsza temperatura w Speed Fanie?

Jaka temperatura jest dla 6600 niebezpieczna?

1. ja mam E4300 @ 3400 wiec zdecydowanie mozesz miec wiecej. Regula jest taka ze gdy zacznie sie sypac dokladasz pare V i testujesz.2

2. W speedfanie masz temp CPU1 CPU2. Coretemp pozkazuje zle. u mnie max 62 st chyba bylo w stresie, tak to prawie 30 w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

1. ja mam E4300 @ 3400 wiec zdecydowanie mozesz miec wiecej. Regula jest taka ze gdy zacznie sie sypac dokladasz pare V i testujesz.2

2. W speedfanie masz temp CPU1 CPU2. Coretemp pozkazuje zle. u mnie max 62 st chyba bylo w stresie, tak to prawie 30 w idle.

A ten twój 4300 przy niezmienionym napięciu daje te 3400 Mhz? Chyba nie?

 

Zostaje tylko pytanie od jakiego V mam zacząć bo tak jak pisałem jako defaultowa wartość jest 0,0000. Nie chce dać za dużo od razu (ile to jest za dużo dla tego proca?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka prosze podajcie jakis link do beta biosu w/g Was najlepszego,nie mam napędu dyskietek:/ ale mam EBCD i moge wejsc do dosa i odpalic pliki.Oczywiście jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym o bios który mogłbym zainstalować pod windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie boje się pod windowsem :D Tu masz paczkę w której masz kilka biosów oraz amiflash'a którym wgrasz nowy bios.

Robisz dyskietkę systemową MS-DOS kopiujesz na niego Afud408.exe i jeden z biosów np. A7350NMS.222(beta bios 2.22). Po resecie system ładuje dyskietkę i wpisujesz dokładnie tak: Afud408 A7350NMS.222 - (dokładna nazwa biosu z rozszerzeniem) i to wszystko, czekasz na aż dojdzie do 100% będzie stosowny komunikat, później tylko reset i gotowe. Oczywiście gdy wgrywasz inny bios wpisana formuła się zmienia :)

 

W pliku są bios 2.0; 2.1; 2.22; 2.24

 

Wszystkie testowałem

2.0 miałem go w stocku - masakra płyta nie wstawała na FSB 1200 przy jakichkolwiek zmianach napięciach, czyli bardzo nie polecam

2.1 tutaj jest bardzo duża poprawa względem poprzednika, jechałem na nim tydzień, można powiedzieć że płyta uwolniła mi proca

2.22 na tym jadę cały czas, podobno poprawia coś z pamięciami, ja nie widzie różnicy, sprawdzony i nie widzę w nim bugów

2.24 nie widziałem różnicy względem poprzednika

 

Ogólnie beta biosy miały coś poprawiać chyba kompatybilność pamięci i problemy z nimi opisane w tym temacie

 

http://rapidshare.com/files/40638377/MSI_P..._flesh.rar.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok działa dzięki mam,ale jest inny proble byłem u kolegi na jego kompie e6300 nie kręcony patrioty 667 Gigabyte 965p-ds3 rev 1.0 i samsungu 250 gb w ghoscie 2003 w dosie jest transfer na poziomie 2000/min mb u mnie 1000 na seagate.Wiecie może czemu tak jest w testach mój dysk jest wydajniejszy.

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...