Skocz do zawartości
N4RMER

"upgrade" Czy Nowy Zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój obecny cfg w skrócie to:

 

CPU: AthlonXP 2600+TB

Mobo: Epox 8RDA3+

GPU: Radeon X800GT

Ram: Crucial Ballistix 2x512MB

Zasilacz: Be Quiet P5 420W

 

Reszta w podpisie (choć raczej nie ważna). Zastanawiam się nad nowym sprzętem, ponieważ ten jak wiadomo ma swoje lata, problem w tym, że od dłuższego czasu mało interesowałem się sprzętem i mam małe braki.

 

Teraz do rzeczy, zastanawiam się czy kupić płytę główna pod S939 (pewnie DFI) i do tego może San Diego 3700+ oraz grafika - któryś z 7900GS (albo jak wyjdą to coś z 8600GTS/GT). Dzięki temu zaoszczędzę trochę kasy na nowych pamięciach, bo te co mam są całkiem dobre. A nie powiem interesuje mnie OC nowego sprzętu, dlatego sądzę że ten zestaw będzie do tego dobry. Ogólnie koszty to: płyta 360-450zł, procek 250zł i grafika 600-650zł, co w sumie będzie ~1200-1350zł. Uważam, że na jakiś okres wystarczyłby taki zestaw, szczególnie po OC.

 

Z drugiej strony myślę także nad Core2Duo, który jak wiadomo tani nie jest, ale za to wydajny. Tylko niestety dobra płyta do OC kosztuję oraz dojdą koszty pamięci (pewnie 2x1GB), które też tanie nie są. Koszty już wzrosną do ~2600-2800zł (zakładając, że nie będę musiał zmieniać zasilacza).

 

Ciężko mi jest powiedzieć jaką sumą pieniędzy dysponuję, po prostu nie chce wydać za dużo na nowy sprzęt, tylko wydać tyle ile będzie potrzeba na sensowny zestaw z miarę przyzwoitym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nowy zestaw, moja propozycja: X2 3600+ 65nm / 2x1gb A-Data/GoodRam /DFI Inf / 7900gs

 

Ewentualnie jeżeli chcesz wydać o około 500 zł więcej to C2D...

Tylko jeśli mam już kupować tego X2 na AM2, to będę musiał kupić też ramy DDR2, a jeśli już mam to robić to chyba wole jednak złożyć coś na C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO Abit AB9 ____________________ 410zł

CPU ]Intel Core 2 Duo E4300 BOX__________560zł

RAM A-Data Vitesta 2X1GB 667MHz ____________________ 380zł

GRAFIKA Palit 8800GTS 320MB______________ 1069zł

HDD 2X Seagate Barracuda ES 250GB 16MB RAID________ 542zł

DVD-RW Asus DRW-1608P3S OEM _______________________ 117zł @Pioneer 111L - KLIK]

Zasilacz HuntKey HK-350AP 450W __________________ 199zł

 

CAŁOŚĆ: 3277zł

Konfig by Sysak. Tylko można zmienić hdd 2 x 250Gb za ~ 500 zł na 1 hdd 320gb - 320 zł, lub 300gb za 250 zł, jednak jak mozesz zapłacić za te dyski, to będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfig by Sysak. Tylko można zmienić hdd 2 x 250Gb za ~ 500 zł na 1 hdd 320gb - 320 zł, lub 300gb za 250 zł, jednak jak mozesz zapłacić za te dyski, to będzie OK.

Interesuje mnie tylko procek, płyta główna, grafika, czy też pamieć ram. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...