Skocz do zawartości
AndyN

Dfi 680i Lt/nf-680i Lt Sli-socket 775 Nf680

Rekomendowane odpowiedzi

By zapoczątkować temat ;)

 

Dołączona grafika

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=139778

 

Pierwsze wyniki wyglądają zachęcająco

 

Dołączona grafika

 

---------------------------

 

Oficjalna specyfikacja:

 

http://us.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...=MB&SITE=US

 

CPU

LGA 775 socket for:

- Intel Core2 Quad, Intel Core2 Extreme, Intel Core2 Duo, Intel Pentium D or Intel Pentium 4

Intel Enhanced Memory 64 Technology (EMT64T)

Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST)

Intel Hyper-Threading Technology

1333*/1066/800MHz FSB

*Available on CPUs that support 1333MHz FSB

 

Chipset

NVIDIA nForce 680i LT SLI MCP

- Northbridge: NVIDIA 680i LT SLI

- Southbridge: NVIDIA MCP55P

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawie ;) Czekać tylko na jakieś Xtreme O/C i przekonamy się czy DFI odwaliło kawał dobrej roboty jak w przypadku płyt po 939

Niezły pomysł z chłodzeniem. Hmm ... LT obsługuje chyba tylko 2x16 PCIE a tutaj mamy 3 sloty. Jeden jest nieaktywny? Czy można zrobic jakiegos moda? No i ciekawe jak z cena ... Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LT obsługuje chyba tylko 2x16 PCIE a tutaj mamy 3 sloty. Jeden jest nieaktywny?

Tak, obsługuje dwa sloty w trybie x16, a trzeci pracuje x8.

 

Według oficjalnej specyfikacji:

 

3 PCI Express x16 slots	- SLI technology - 2 x16 slots both operate at full-bandwidth 16 lanes	- 3rd x16 slot for Physics card operates at x8 bandwidth

 

A to porównane chipów 680i SLI oraz 680i LT SLI:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ciekawe gdzie tkwi różnica? Przyglądałem się dośc długo, ale albo niedowidzę, albo oba są identyczne. A przydałby się taki prosty modzik, jak w przypadku NF4 Ultra-D @ SLI :)

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No nie wiem... NForce? A kiedy coś na 965? na 650 max fsb ~500, ciekawe jak 680i na DFI...

Wygląd fajny fajny ale jakoś wolałem żółte elementy zamiast pomarańczowych ;) z chłodzeniem też spoko rozwiązanie, w sumie najlepsze co mogli zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla tej plyty poczekam z kupnem kompa... :rolleyes:

czy ktos kiedykolwiek mial plyte DFI jakas padake ???? raczej nie

wiec warto zaplacic za ta plyte...

Z tym sie zgodzę ze nie znam nikogo, komu padło DFI (ok ktoś musiałby sie bardzo starać o to, ale i tak bardzo małe prawdopodobieństwo). Również czekałem na odpowiedz DFI w sprawie C2D. B-) Teraz tylko pytanie czy płyta bedzie warta uwagi. <_< Czy ktoś ma jakieś info, kiedy płyta będzie dostępna w Polsce i w jakiej granicy cenowej będzie ona oscylować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek Jak zwykle dobry pomysł :P Warto chyba jednak trochę poczekać i zobaczyć na ile stać tą płytę w sprawie O/C. Przydałoby sie też wiedzieć ile ta zabawa nas wyniesie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory jak zwykle ładne. Poczekamy jak będzie z oc, ale jak na razie jest miło. Ciekawe jak z modem chipsetu, czy będzie tak jak za czasów nf4.

 

DFI + nforce powinno być lepszym połączeniem niż DFI na 965. Przynajmniej miejmy nadzieje, że tak będzie. Liczę na tą dfi....

 

// czy przyklejanie tego wątku nie ejst lekka paranoją? Równie dobrze można by przykleić wszytkie inne wątki o płytach...

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ britfanka - foty dajesz wersji sample, a ona wyglada troche inaczej.

 

 

@ kszonek - zagadzam sie, 10 postow i temat przyklejony. Jakas mega wazna plyta, oh, ah DFI i juz musi byc temat przyklejony <_<

 

 

Mobo, jak mobo. Ta na 680i wrazenia na mnie nie robi w ogole. Ale ta na P965 calkiem fajna, tylko ten drugi slot PCI-E mogli wywalic bo i tak zbedny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie zgodzę ze nie znam nikogo, komu padło DFI (ok ktoś musiałby sie bardzo starać o to, ale i tak bardzo małe prawdopodobieństwo). Również czekałem na odpowiedz DFI w sprawie C2D. B-) Teraz tylko pytanie czy płyta bedzie warta uwagi. <_< Czy ktoś ma jakieś info, kiedy płyta będzie dostępna w Polsce i w jakiej granicy cenowej będzie ona oscylować?

 

No nie przesadzajmy, ze sławnym DFI na s939 nie było w cale tak różowo trzeba sobie prawdę powiedzieć iż mimo ogromnych możliwości jakie dawała ta płyta było też z nią pełno peoblemów i nie jedna padła co nie zmienia faktu iż jak się już z jej humorami udało człowiekowi uporać odwdzięczała się z nawiązką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to juz rozgryzlem problem na co wymienie moje wysluzone dfi nf4, plyta raczej bedzie tak samo udana jak nf4, wkoncu troche czasu juz ja produkuja.

To chyba już tradycja DFI, wchodzi na rynek ze swoim mobo stosunkowo późno ale za to z wielką pompą ;) Ja poczekam jeszcze na większa ilość testów jak się okaże że mobo jest tak dobra jak myślę to chyba będę zmuszony coś wymienić ;) Nie mówiąc już o sentymencie jakim darzę DFI ;]

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że chłodzenie na NB jest montowane na haczyki. Cóż, trzeba będzie dokupić odpowiedni blok, a ten, który teraz siedzi na NB, pójdzie na SB, mam nadzieję, że będzie pasował, ale z tego co widzę po wentylatorku, to chyba jest identyczny gabarytowo, jak ten na NF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Haczyki?? Ech,... nie problem - ja i tak sobie blok wodny założe na chipa ;) to najmniejszy problem - problemem jest to iż jeszcze nie jest dostępna... nie wiadomo kiedy będzie... no i testy i możliwości - seryjnych egzamplarzy a nie sampli. Ja proponuje coś takiego - jeśli już będą testy, będzie jasno co to za płyta to proponuje zbiorcze zamówienie z zagranicy bo w polsce nie ma co czekać aż siępojawi.

 

 

Jak myślicie - kiedy pojawi się w sklepach np. w USA lub UK?? Jaki sklep proponujecie? Zna ktoś coś wypróbowanego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba mam dobry powód, aby wstrzymać się z zakupem Asus Commando

 

//ps

 

czy ktoś się orientuje, jaka płyta ma takie profile o/c do wyboru, jak DFI LP ??, bo nie uśmiecha mi się do o/c przestawiać kupe opcji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//ps

 

czy ktoś się orientuje, jaka płyta ma takie profile o/c do wyboru, jak DFI LP ??, bo nie uśmiecha mi się do o/c przestawiać kupe opcji :/

Chyba każdy Asus z wyższej półki. Przynajmniej na p5w64 są OC profiles - wprawdzie tylko dwa, ale wystarczy: jeden codzienny i jeden pod benchmarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy Asus z wyższej półki. Przynajmniej na p5w64 są OC profiles - wprawdzie tylko dwa, ale wystarczy: jeden codzienny i jeden pod benchmarki...

ej ej ej, zapomniałeś o świetnym bajerze tj zapisywania oc profile do pliku. To jest jeszcze lepsze niż rozwiązanie znane z DFI ultra-d, bo możesz zapisać wszędzie ;) ja zawsze trzymam na pendrive parę opcji. Bardzo fajny bajer, szczególnie jak się ma parę procków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ej ej, zapomniałeś o świetnym bajerze tj zapisywania oc profile do pliku. To jest jeszcze lepsze niż rozwiązanie znane z DFI ultra-d, bo możesz zapisać wszędzie ;) ja zawsze trzymam na pendrive parę opcji. Bardzo fajny bajer, szczególnie jak się ma parę procków...

A bo ja się tam na softowych masońskich wynalazkach nie znam... Jeno bios, jak Bozia i ojciec Tadeusz przykazali, jeno biosik... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ja się tam na softowych masońskich wynalazkach nie znam... Jeno bios, jak Bozia i ojciec Tadeusz przykazali, jeno biosik... :rolleyes:

Ależ to nie soft, w biosie odpalasz oc profile i już. Wygląda jak EZ Flash. Mam nadzieje, że DFI też coś takiego zrobi, bo się przyzwyczaiłem [; albo przynajmniej będzie dużo slotów (a nie dwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy Asus z wyższej półki. Przynajmniej na p5w64 są OC profiles - wprawdzie tylko dwa, ale wystarczy: jeden codzienny i jeden pod benchmarki...

Z nizszej tez :) - P5N-E SLI

 

A bo ja się tam na softowych masońskich wynalazkach nie znam... Jeno bios, jak Bozia i ojciec Tadeusz przykazali, jeno biosik... :rolleyes:

Ja dopiero po sprzedazy DFI SLI-D dowiedzialem sei ze tam takie cus bylo :) :wink: :wink: :rolleyes: a taka przydatna funkcja :) :lol:

 

A Tak wogole to Sorki za Maly Ot.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę danych z manuala:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Z opisu wynika,że regulacja(czy pracujące w zakresie?) Vdimm 1,8-2,6V.Czy ja to dobrze interpretuję?

 

Edit:

@kszonek,chemiczny_ali

Dzieks,uff to lepiej; ja też bym liczył na Vdimm do 3V :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...