Skocz do zawartości
AndyN

Dfi 680i Lt/nf-680i Lt Sli-socket 775 Nf680

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie zastanawia na owej DFI jeszcze jedno. Sa 3 sloty Pcie x16, tak? To rozumiem ze moge w dowolne dwa (byle tasma starczala) wlozyc karty i spiac w SLI? Trzeci slot automatycznie wtedy przydziela x8? J Nie ma zadnych zworek, ustawien w bios etc? Jak to jest? :-|

SLI standardowo w tej plycie jest pomiedzy gornym i srodkowym slotem (taki krotki mostek - plytka jest w zestawie). Nie mialem Asusowej dlugiej tasmy zeby sprawdzic czy dziala pomiedzy skrajnymi slotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI standardowo w tej plycie jest pomiedzy gornym i srodkowym slotem (taki krotki mostek - plytka jest w zestawie). Nie mialem Asusowej dlugiej tasmy zeby sprawdzic czy dziala pomiedzy skrajnymi slotami.

Nie do konca o to mi chodzilo, moze zle to ujalem :>

 

Mnie zalezy na tym zeby dzialalo w dolnym i srodkowym - mniemam ze problemow nie bedzie? Bo mi sie inaczej chlodzenie na ramy sie nie zmiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca o to mi chodzilo, moze zle to ujalem :>

 

Mnie zalezy na tym zeby dzialalo w dolnym i srodkowym - mniemam ze problemow nie bedzie? Bo mi sie inaczej chlodzenie na ramy sie nie zmiesci

Po czesci odpowiedzialem na Twoje pytanie. Napisalem jak standardowo DFI zaleca uzywanie SLI, inne opcje nie sa gwarantowane. Raczej powinno dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niah niah :] zacząłem kompletowac nowy sprzęcik ;) zakupiłem dzisiaj tą dfi i czekam na odbiór - jutro ma być wysłana, ciekawe kiedy dojdzie ;)

 

za 550 pln to chyba rozsądny zakupik? nówka? :D

procek c2d e6300 spokojnie 3.22ghz wyciągający takze jutro będzie do mnie wysłany :)

 

pozostało mi zakupic ram, zasilacz, chłodzenie na proca i nieco później graficzke :] ciekawe jak to się będzie wszystko razem spisywać :)

 

 

i od razu, może ktoś poradzić jaki i ile ramu kupywać? podobnie z zasilaczem? czy 500w od Tagana wystarczy by zasilić wszystko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam OCZ Platinum rev 2 800 CL4, bo juz posiadam 2GB. Na 965 z tego co slyszalem z OC procka i pamieci przy 4Gb bywalo rozne, mam nadzieje ze 680i nie da ciala bo plytka nietania :> Z reszta na razie nie mam pojecia jak 680i daja sobie rade z memami ale licze ze przy fsb 450 da sie dzielnik 1:1 utrzymac z CL4 przy 4Gb ...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caleb, jak już będziesz miał zestawik 4gb to weź napisz czy wszystko ze sobą dziala ;) bo i ja sie interesuje podobnym składem :D

4GB w konfiguracji 4x 1GB działa bezproblemowo :) jeżeli chcecie uzyskać więcej niż 1100Mhz/2T wymagany jest BIOS większy niż 521. Oczywiście bardzo dobrze działa 1T nawet z obsadzonymi wszystkimi bankami, na moich CellShockach działało stabilnie 890-4-4-4-12-1T, oczywiście 800-3-3-3-8-1T to norma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, moje zamowienie idzie powooooli ale juz w przyszlym tygodniu powinno byc. Zobaczymy jak dzialaja OCZ Platinum 4-4-4-15 w konfiguracji 4GB, bo twoje CellShocki to pewnie Micron? Nie wiem czy rodzaj kosci na jakich sa zrobione pamieci ma tutaj duze znaczenie?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, moje zamowienie idzie powooooli ale juz w przyszlym tygodniu powinno byc. Zobaczymy jak dzialaja OCZ Platinum 4-4-4-15 w konfiguracji 4GB, bo twoje CellShocki to pewnie Micron? Nie wiem czy rodzaj kosci na jakich sa zrobione pamieci ma tutaj duze znaczenie?

Tak są to Microny D9 :) Pamięci mają o tyle znaczenie, że producent wpisuje informacje o pamięciach do NVMM (Nvidia Memory Module), który jest komponentem BIOS'u. Niestety nie wiem czy wpisywane są konkretne modele pamięci konkretnego producenta czy też generalnie, że jest to Micron :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z temperaturami NB który strasznie się grzeje. Na początku przesmarowałem AC silver V i olaboga – 70C. Podczas pracy docisnolem hetsilka i temperatury (obczajane w bios) spadły z 72 do 49 C !! Myślę lol, dałem ciała i za słabo umocowałem. Zdjąłem całość, pocisnolem zaczepy żeby heatsilk bardziej przylegał i niby pomogło. Z 70C na 50C (lol). Ale kilka godzin patrzę – znowu 72 C no to się w[ciach!]iłem trochę bo już ściślej przylegać nie może to badziewie ... Dotykając samego chłodzenia jest ono co najwyżej letnie. Jak u was wyglądała sytuacja? NB core max to 1.52 jakie dalem. Czy to mozliwe ze bios przeklamuje?

 

Dodam że system potrafił wywalić BSOD, a Crysis i Stalker lubia sie przywiesic ....

 

Bylbym wdzieczny za jakies sugestie

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z temperaturami NB który strasznie się grzeje. Na początku przesmarowałem AC silver V i olaboga – 70C. Podczas pracy docisnolem hetsilka i temperatury (obczajane w bios) spadły z 72 do 49 C !! Myślę lol, dałem ciała i za słabo umocowałem. Zdjąłem całość, pocisnolem zaczepy żeby heatsilk bardziej przylegał i niby pomogło. Z 70C na 50C (lol). Ale kilka godzin patrzę – znowu 72 C no to się w[ciach!]iłem trochę bo już ściślej przylegać nie może to badziewie ... Dotykając samego chłodzenia jest ono co najwyżej letnie. Jak u was wyglądała sytuacja? NB core max to 1.52 jakie dalem. Czy to mozliwe ze bios przeklamuje?

 

Dodam że system potrafił wywalić BSOD, a Crysis i Stalker lubia sie przywiesic ....

 

Bylbym wdzieczny za jakies sugestie

Jak na te napięcia to masz za dużą temperaturę :( Ja fakt mam wiatraczek 50x50x10 ale cały trick z chłodzeniem na tym NB leży w ilości pasty, którą trzeba przyłożyć. Musi to być maluśko, malusieńko jakby prawie jej nie było. Jak mam za dużo pasty ale nie chce mi się już zdejmować wszystkiego :) Moje temperatury w stresie to max 65 dla NB przy napięciu takim jak twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko juz sobie poradzilem z tym w nastepujacy sposob:

 

1.) pozbylem sie AC silver 5 i nalozylem to gowno do DFI

2.) docisnolem mocowania do granic mozliwosci

3.) dalem nawiew z 65mm wentyla od boxa A64

 

Przy szynie 1800 i vcore dla NB 1.52 mam 60-61 C teraz wiec loozik ;]

Chwilowo pracuje przy vcore 1.44 i 1600 fsb i jest 55-59 C, ale co ciekawe zauwzylem ze jak dam 1.52 i 1800 fsb to temperatura wynosi max 60- 62 nawet po grze 20-30 minut w Crysis wiec nie duzo wiecej. To normalne?

 

Ogolnie to nasłalem koreańczykom, chińczykom i yapończykom podczas moich bojow ale bylo warto bo ogolnie mobo calkiem przyjemne choc za taka kase mogli sie bardziej postarac. Juz na spokojnie mozna podsumowac to tak:

 

- mało wpiec na wentyle

- umiejscoweinie 6 pin gniazda bardzo mało roztropne

- wachania vcore cpu np: 1.36 w idle i 1.28 w stres

- troche sie grzeje (heatsilk po ogarnieciu daje rade)

 

+ ciche chłodzenie SB nawet na full

+ bardzo dobrze prowadzi pamięci

+ świetne OC proca

+ dobre rozplanowanie (poza 6 pin)

+ rewelacyjny bios

+ SLI ;]

+ polimerowe kądziory

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HR-03GT to nie mam pojecia, ale Silencery wejda tylko ze hmm beda blisko siebie dosyc. Mosek SLI jest dosyc ktorki i nie pozwala spiac kart w skrajnych slotach.

 

www.skapiec.pl - zalezy czy T2R czy T2RS

 

Cooler, a w zasadzie Tower jest na haczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam narazie wszystko co mieć miałem ;) pamiątki, zasilacz, i przede wszystkim tą dfi ;) tylko teraz mam maluśki problem...

jak to cholerstwo kręcić xD tak to jest jak noobek taki jak ja sie bierze za sprzęt z wyższej półki ;)

szperałem w biosie, i pierwsze co mnie przytłoczyło to mnogość funkcji i opcji które można pozmieniać... i rozumiem że kręcenie procka, c2d e6300, poprzez podmenu Genie Bios się odbywa :> dobra jak się nie odezwę za godzinę, to znaczy że spaliłem coś xD

Edytowane przez KOOdaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to Dfi, szczególne temperatury SB i NB. Z przegrzewającym NB sobie poradziłem już dzięki nawiewowi etc. że przy 1800 fsb i 1.57v na NB jest 65-66 C. Ale teraz SB zaczął się grzać ze podskakuje pod 75 w stresie - to normalne? Dotykam paluchem radiatora Sb i jest ciepły lecz nie gorący. Fakt ze mam Sli i jest trochę „duszno” z tym ze 75C to widuje po paru minutach Orthosa, z kolei np. grając w CoD 4 albo Crysis temperatury oscylują w granicach 57-63 wiec looz ale niesmak pozostaje.

 

 

Bios flashowalem na najnowszy to wtedy napięcie cpu zawsze wynosiło 1.34v bez względu na ustawienia realne. Wgrałem wiec przedostatni i jest ok., ale mam wrażenie ze temperatury nawet trochę wzrosły na SB. Tez macie takie wysokie temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to Dfi, szczególne temperatury SB i NB. Z przegrzewającym NB sobie poradziłem już dzięki nawiewowi etc. że przy 1800 fsb i 1.57v na NB jest 65-66 C. Ale teraz SB zaczął się grzać ze podskakuje pod 75 w stresie - to normalne? Dotykam paluchem radiatora Sb i jest ciepły lecz nie gorący. Fakt ze mam Sli i jest trochę „duszno” z tym ze 75C to widuje po paru minutach Orthosa, z kolei np. grając w CoD 4 albo Crysis temperatury oscylują w granicach 57-63 wiec looz ale niesmak pozostaje.

Bios flashowalem na najnowszy to wtedy napięcie cpu zawsze wynosiło 1.34v bez względu na ustawienia realne. Wgrałem wiec przedostatni i jest ok., ale mam wrażenie ze temperatury nawet trochę wzrosły na SB. Tez macie takie wysokie temperatury?

U mnie w stresie SB to max 60 stopni. Moze to przez to SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w stresie SB to max 60 stopni. Moze to przez to SLI?

No w sumie dziwna sprawa bo podczas Orthosa to raczej ze SLI nie korzystam, a wtedy wlasnie temperatry sa tak wysokie :> Wlasnie podczas normalnej gry np w GoW, SB osiaga 60C i niby looz, ale wiecie jak to jest- zasada ograniczonego zaufania. Tym bardziej mnie to irytuje ze mostek SB jest ledwo cieply ... hmm ... moze dioda jest zle skalibrowana i przeklamuje? Wydaje mi sie ze nowszy bios jeszcze bardziej zawyza temperatury niz ten stary :D

 

^^ jaką dokładnie macie wersję BIOSu?

Wgralem przedostatnia ze strony DFI, najnowszy jest jakis skopany i sie napiecie cpu nie da regulowac - non stop 1.34v ....

 

Macie jakies rozeznanie ktory bios jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem przedostatnia ze strony DFI, najnowszy jest jakis skopany i sie napiecie cpu nie da regulowac - non stop 1.34v ....

 

Macie jakies rozeznanie ktory bios jest najlepszy?

który to będzie dokładnie ten co Ty masz Caleb? :/

http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

 

niestety się w tych wszystkich wersjach nie orientuję :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ludziska, w piatek bede miał piekną dfi nf680i sli-t2rs -solid! Nie wiem czy ma ktoś na niej posadzonego q6600 g0 ale ja bede miał i moje pytanie... czy pod quada bedzie jest lepszy bios 521 czy ten najnowszy, oczywicie chodzi o oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ta plytka taka piekna. Znam ludzi, ktorzy swoje posprzedawali gdyz NB nie sposob bylo schlodzic. Przegrzewal sie. Jesli nie planujesz wodowania to odradzam ta plytke. Lepsze DFI Lan Party na X38 a cena podobna. X38 nie grzeje sie tak jak 680i.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ten - 2CTST521

 

Ale Smart Guardian (czyta z bios) pokazuje mi bzdurne tempetratury mojego CPU cos kolo 80C podczas gdy Core Temp 60 :) Radiator letni ...

To co pokazuje ci Core Temp jest prawdą :)

 

siema ludziska, w piatek bede miał piekną dfi nf680i sli-t2rs -solid! Nie wiem czy ma ktoś na niej posadzonego q6600 g0 ale ja bede miał i moje pytanie... czy pod quada bedzie jest lepszy bios 521 czy ten najnowszy, oczywicie chodzi o oc ;)

Myślę,że mogę Ci polecić najnowszy BIOS -> N5FDC21. Dużo zależy od tego jakie masz pozostałe podzespoły, jakie chłodzenie oraz ile chcesz wycisnąć z Q6600 :) Do podkręcania Quad'a to nie jest najlepsza płyta :(

 

No nie wiem czy ta plytka taka piekna. Znam ludzi, ktorzy swoje posprzedawali gdyz NB nie sposob bylo schlodzic. Przegrzewal sie. Jesli nie planujesz wodowania to odradzam ta plytke. Lepsze DFI Lan Party na X38 a cena podobna. X38 nie grzeje sie tak jak 680i.

Eee przesada z tym przegrzewaniem NB. Trzeba je umieć posmarować odpowiednią ilością pasty, która rzeczywiście w tym przypadku jest bardzo ale to bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ludziska, w piatek bede miał piekną dfi nf680i sli-t2rs -solid! Nie wiem czy ma ktoś na niej posadzonego q6600 g0 ale ja bede miał i moje pytanie... czy pod quada bedzie jest lepszy bios 521 czy ten najnowszy, oczywicie chodzi o oc ;)

witam

 

tak jak pisałem wczesniej, dostałem w piątek płyte, a dziś wziołem sie za oc, no i długo sie nie nacieszyłem, cos mi przyszło do głowy żeby zrobić update biosu na 721 i... kiedy zrobiłem flash spod dosa oczywiście zakończony pomyslnie nastąpił zonk, płyta w kółko wali resety co 3 sekundy a na wyswietlaczu kodów post mam błąd najpierw C1 potem stoi na 02, prosze o pomoc nie mam żadnych pomysłów juz jak reanimowac mobo, czyściłem bios zworka odłancałem kabel zasilający itd. safe boot też nie działa, cały czas to samo. wie ktos co oznacza kod 02 wogóle ? pómzcie... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gasto łap, może sie przyda

http://www.bioscentral.com/postcodes/awardbios.htm

znajdź dokładną wersje biosu, mi jest coś ciężko powiedzieć w chwili obecnej...

dzięki bardzo przydatne ;p problem rozwiązałem wyjęciem baterii na pare minut, jakimś cudem moja dfi ożyła, mimo tego że już kilka razy baterie wyciągałem wcześniej i bez rezulatatu, heh tak czy siak mobo juz dycha i PRZESTRZEGAM PRZED TYM BIOSEM N5FD723 u mnie powoduje śmierć mobo heh, poza tym oc jest bardzo kiepskie na tej wersji, chwile sie pobawiłem jak płyta wstała i marne osiągi, jednak na najnowszym biosie nie ma przekłamań w temperaturach i napięciach, jakie dasz takie mniej więcej bedzie ;p czego nie można powiedzieć o moim obecnym 4CTST521 jednak OC na tej wersji jest wręcz znakomite, myśle że moge "zaprzeczyć" osobom które uważają że na powietrznym chłodzeniu przy q6600 g0 nie da sie osiągnąć stabilnego 3600mhz i na takim zegarze pracować z powodu wysokich temperatur. Nie żebym sie chwalił ;) ale ten wynik jest dośc konkretny jak na powietrze ;p Poniżej całe info :D

 

Buda: NZXT LEXA (3X 120mm)

Zasilacz: TAGAN 530W U15 Easycon

Mobo: DFI UT NF680i SLI-T2RS (chipset - wentyl akasa 40mm)

Procek: Q6600 g0

Chłodzenie: Thermaltake V1 (1500obr.)

Pamięci: Geil 2gb Dual CL4 ddr2 800

 

4x sp2004 prio 8 latało ponad 3h w między czasie żeby mi miło czas upłynął oglądałem film w HD ;p Co o tym sądzicie ?? :-P Bo ja uważam że moja poprzednia mobo (p5n32-e nf680i sli/striker extreme) może sie schować w porównaniu do tej DFI, cyfrowa sekcja zasilania i kondy solid robi swoje... hehe Na 3,7/3,8 przy obecnym napięciu system śmiga bez zarzutu jednak pod obciążeniem po 3 minutach restart, trzeba by vcore podnieść i jechać dalej w góre z mhz-cami ale niestety już nie na powietrznym chłodzeniu, temp. robi sie zbyt wysoki.

 

ps

asus miał o 2gb więcej przepustowości w odczycie pamięci na 1:1. Na dfi jakieś te wyniki niskie jeśli chodzi o pamięci, najlepsze osiągi moje geile mają na 800mhz cl4 1T 1:1 (odczyt everest 8gb gdzie w starym asusie było to ponad 10gb), nawet jeśli ustawie 1000mhz cl5 to mam gorszy wynik niż na cl4 800mhz, też tak macie ? Może ktoś sie bawił tymi dzielnikami pamięci, na jakim jest największa wydajność ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Gasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...