Skocz do zawartości
Ciubas

Firma A Legalne Oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

za niedlugo bede mial firmowego laptopa, chcialbym sie dowiedziec na ile sobie moge pozwolic z oprogramowaniem

 

wiem ze potrzebuje licencji GNU GPL - komercyjne wykorzystanie orpogramowania.

 

potrzebuje alternatyw do:

 

photoschopa - mam juz gimpa

 

offica - openoffice.pl - tutaj nie wiem jak jest z licencja czy na pewno moge do zastosowan komercyjnych

 

flash MX - tutaj zupelnie nie mam pojecia.

 

pajączka - kupuje, chyba ze jest jakas dobra alternatywa

 

nero, i na razie inne programy mam z laptopem

 

 

intersuje mnie teraz takie cos:

 

co z mp3 - czy to w koncu jest nielegalne czy moge je trzymac, powiedzmy zgralem sobie z radia

 

seriale tv - moge je trzymac czy nie?

 

 

oprogramowanie:

 

winamp, konnekt, opera - to rozumiem ze moge miec?

 

przypominam ze laptop jest firmowy.

 

ps: jak to wyglada z kontrola? - prosze o wypowiedzienie sie osob ktore maja pojecie, nie spekulacje!

 

z gory dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla Flash MX? Osobiście nie słyszałem o darmowym programie do Flasha.

 

Pajączek? A EzHTML widziałeś? Edytorów HTML jest masa. Przeszukaj, pooglądaj - na pewno coś się nada.

 

Winamp, Konnekt, Opera - to normalne darmowe aplikacje.

 

Od czasu jak powstały witryny sprzedające utwory mp3, to legalne nagrania nie są czymś niezwykłym. Nie mniej jednak jak się przyczepia, to pewnie będą sprawdzać każdy plik. Dlatego mp3 można trzymać na pendrive. Jako że to Twój prywatny, to się nie powinni czepiać.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mp3 to możesz mieć kopie zapasowe posiadanych cd audio. Jeżeli bardzo zależy Tobie na Pajączku to proponuję poszukać starszych numerów Eksperta z płytkami bo o ile dobrze pamiętam był tam zamieszczony w pełnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o pacjaczka to te 250zl moge wydac bez problemu na to oprogramowanie, zwlaszcza ze jestem do niego bardzo przyzwyczajony gdy cd-action dalo wersje 2000 i tak zostalo ze teraz jest Nx5, tak to jest z przyzwyczajeniami.

 

a co do reszty, ktos sie orientuje jak to jest z tymi np serialami na kompie -> hdtv z tv?

 

no i te nieszczesne kontrole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co z mp3 - czy to w koncu jest nielegalne czy moge je trzymac, powiedzmy zgralem sobie z radia

 

seriale tv - moge je trzymac czy nie?

Polecam cykl artykułów:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=130

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=133

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=134

 

Z radia nagrywać można, można także posiadać już rozpowszechnione mp3 i filmy/seriale dla własnego użytku osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PDF polecam darmowy Foxit Reader. Nie wiem czy można go używać w firmie ale informacja o tym może być na stronie producenta. W każdym razie szybciej działa niż Acrobat Reader i to właśnie przekonało mnie do korzystania z tego progamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

podsumuje narazie to co wiem: wszystko os na licencji GPL mozna uzywac na firmowym sprzecie.

 

zazwyczaj do nowych kompow z winem, nero i adobe reader - jezeli zakupisz na firme to nie ma problemu mozna ich tak uzywac.

 

to tyle wiem, dalej nie wiem jak to jest z tymi mp3 na sprzecie firmowym - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...