Skocz do zawartości
integralny

Acer Erecovery

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest jakakolwiek mozliwosc odzyskania np. z internetu obrazu dysku z Acer eRecovery ? w jakis nieznany mi sposob obraz dysku znikl. chcialem wgrac sobie od nowa windowsa i nie nie moge. czy moge jakos odzyskac np.ze strony Acera bez oddawania kompa do serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakakolwiek mozliwosc odzyskania np. z internetu obrazu dysku z Acer eRecovery ? w jakis nieznany mi sposob obraz dysku znikl. chcialem wgrac sobie od nowa windowsa i nie nie moge. czy moge jakos odzyskac np.ze strony Acera bez oddawania kompa do serwisu ?

Jak to Ci zniknął :| ??

Nie spotkałem się nigdy z obrazem tej partycji w necie. Znajdź kogoś z takim samym modelem lapciaka - moze Ci podeśle obraz. Mojego Acera masz w sigu - służę obrazem jak coś (kontakt GG).

A jeśli nie uda się, to stawiaj windę zgodną z tą jaką zakupiłeś (czyli albo home, albo prof, SP2 albo nie, język) i użyj seriala z naklejki - w większości wypadków się udaje. Wszystkie stery i progsy masz na FTP Acera.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Ci zniknął :| ??

Nie spotkałem się nigdy z obrazem tej partycji w necie. Znajdź kogoś z takim samym modelem lapciaka - moze Ci podeśle obraz. Mojego Acera masz w sigu - służę obrazem jak coś (kontakt GG).

A jeśli nie uda się, to stawiaj windę zgodną z tą jaką zakupiłeś (czyli albo home, albo prof, SP2 albo nie, język) i użyj seriala z naklejki - w większości wypadków się udaje. Wszystkie stery i progsy masz na FTP Acera.

pozdrawiam

sansaba

 

 

wlasnie nie wiem czy na pewno zniknal. poprostu chrzani mi sie Acer eRecover...nie wlacza sie.. "not available"wyskakuje ciagle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycja sama raczej by nie zniknęła - chyba że ją wywaliłeś.

Mogłeś też uszkodzić plik rtmbr, jeżeli wgrywałeś innego windowsa niż ten oryginalny z acera.

Ściągnij sobie knoppixa, zbootuj z niego i zobacz czy jest ta partycja tam widoczna.

Możesz też w windowsie : Start->Uruchom: "diskmgmt.msc" [Enter] i też Ci pokaże czy ta partycja tam jest.

Jeżeli będzie to powinno dać się to naprawić.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy, że nie możesz odzyskać? ALT+F10 nie działa, e recovery nie chce działać, partycja jest ale pusta, nie ma partycji czy jak. Póki partycja jest i jest na niej obraz to wszystko jest do odzyskania...

A tak na marginesie to nie dostałeś płyt CD z obrazem dysku (tych pomalowanych w barwy Acera) Jedna jest bootowalna a 3 są z Windowsem. Jak nie pokiełbasiłeś za dużo z tymi partycjami to jeszcze odzyskasz wszystko z CD. A na razie sprawdź czy na pewno nie ma tej partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem tym sposobem ktory mi poleciles DIsk Managementem.i jest . jest ta partycja. czyli das sie odzyskac. kurcze a tak na marginesie poza tym moim glownym problemem to narodzil sie inny.mam wszystko zapisane w FAT32 jak zmienic tona NTFS bez utraty obrazu windowsa ktory w koncu udalo mi sie odnalezc ? tak poza tym to nie dostalem zadnych plytek cd z obrazem windowsa. jeszcze odnosnie tej przerobki FAT32 na NTFS. program Aver Manager jest na dysku C czyli nie moge zrobic konwersji na NTFS... samnie wiem od czegvo zaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji wynika, że partycja musi być FAT32 żeby zainstalować system z ukrytej partycji. Problemy były chyba nawet po tym jak ktoś zmienił rozmiar partycji... Więc odpowiedz sobie na pytanie czy wolisz NTFS czy oryginalnego Windowsa od Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ukryta jest w fat32 i chyba jak instalujesz ten system na C to on tez zmieni C na fat32, ale nie jestem pewien, musiałbym zobaczyć na acerze mojej dziewczyny ale go tu nie mam.

Pozatym ta winda z acera to straszna lipa, wiesza się, ciągle ma jakieś problemy i pretensje. Jak zamiast tego był nagrany xp pro, to chodziło jak złoto.

No ale co się dziwić, jeżeli Ci dają za darmo to nie licz na cuda.

Lepiej wgraj sobie tego pro i on naprawdę bedzie lepiej chodził, jeżeli masz dobrą wersję.

 

A jeżeli tak Ci zależy na tym oryginalnym to na początek powiedz czy wgrywałeś tam innego windowsa oprócz tego oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do windowsa od Acera to TomCat ma 100% racji. Windows od Acera jest lipny i wolniejszy od innych. Ja z niego korzystam bo chce być oryginalny ale chyba w końcu dostane nerwicy i kupie xp pro. Format co miesiąc odchodzi z tym Acerowskim cudem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...