Skocz do zawartości
Tompior

Jak Rozlozyc Klawiature Niskoskokowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wyczyscic swoja klawiaturke z niskim skokiem. Nie pomaga mi powietrze w sprayu bo niektorych rzeczy nie wymiata :P

Chce rozlozyc klawiature (wyjac przyciski itp). Jak sie rozklada taka klawiaturke z niskim skokiem?? Bo jak patrze na te klawisze to wygladaja solidnie i nie chce czegos ulamac :P

 

Zasadnicze pytanie: klawisze wyciaga sie siłą??

 

Dodam, ze mam klawiature logitech ultrax flat

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem raz rozlozyc ultraX'a ale poleglem. Tzn ja mialem taki plan zeby zdemontowac cala ta srebrna obudowe zeby dostac sie do samej plytki z klawiszami. Sa tam jednak zatrzaski w takich miejscach na przewezeniach tej plastikowej nakladki, ze wyjac to nic nie lamiac to chyba cud. Chyba ze trzymalo jeszcze cos o czym nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem raz rozlozyc ultraX'a ale poleglem. Tzn ja mialem taki plan zeby zdemontowac cala ta srebrna obudowe zeby dostac sie do samej plytki z klawiszami. Sa tam jednak zatrzaski w takich miejscach na przewezeniach tej plastikowej nakladki, ze wyjac to nic nie lamiac to chyba cud. Chyba ze trzymalo jeszcze cos o czym nie wiem :/

 

Zdjalem ta obudowe, tez sie pekalem ale okazala sie nadzwyczaj elastyczna i wytrzymala. Niestety robilem to dosc dawno temu i nie pamietam czy wlasnie owa obudowe czy cos innego trzymaly srubki ukryte pod naklejka. Rozkrecilem do tego momentu, ze zostala mi tylko plytka z klawiszami, ktore byly obudowane. Zrobione bylo to tak ze z jednej strony mozna bylo sie dostac pod klawisze, nawet swobodnie ale za to z innych bylo bardzo malo miejsca. Probowalem sprezarka wydmuchac paprochy, ale wiekszosc zwlaszcza tych duzych zostawala w srodku jedynie zmieniala swoje polozenie. Dalej rozbierac nie probowowalem (nie pamietam przyczyn:( czy balem sie ze cos zepsuje czy po prostu nie widzialem mozliwosci dalszego rozbierania). Bardzo chetnie sie dowiem czy jest jakis efektywny sposob czyszczenia ultraXa, bo nie ma nic gorszego jak uciazliwy paproch pod spacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym sęk, ze maly przeswit pomiedzy przyciskiem a podlozem klawiatury nie pozwala na zobaczenie jak to jest zamontowane. Wymontowalem to niechcacy :P A nie wiem jak sie zdejmuje klawisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys byl taki topic. Wtedy jak i teraz polecam: strumien goracej wody z prysznica na klawisze. Pomaga mi zawsze przy paprochach, plynach, itp.

 

Sam pomysl umycia klawiatury zrodzil sie w mojej glowie jakies 2-3 lata temu, kolega zalal mi ja sokiem pomaranczowym. po nieudanej probie demontazu, stwierdzilem, ze nie mam juz nic do stracenia. Wlozylem klawiature na ok minute pod strumien naprawde goracej wody, przetarlem recznikiem i podlaczylem - mokra klawiatura dziala ciszej i przyjemniej niz normalnie ;)

 

Na forum byl nawet ktos, kto wlozyl cala klawiature pod wode ale z tego co pamietam, jakis czas pozniej padla ;) Dla mnie mycie klawiatury to jak scieranie kurzu z tym, ze to drugie robie znacznie czesciej.

 

Przetestowalem ten sposob na obydwu wersjach UltraX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po umyciu zaczekać az wyschnie? ;)

Ostatnio poczekalem do rana i klawiatura jak gdyby sie wylaczala, dopiero "zagranie gamy" (t.j. wciskanie wszystkich klawiszy) i ponownym wlaczeniu komputera zaskoczyla. Gdy podlaczalem ja od razu, nigdy nie mialem takich problemow. Wazne zeby nie oblewac dodatkowych przyciskow - tam z tego co pamietam nie ma gumy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Logitechu UltraX Flat moj sposob na wyciaganie klawiszy: podwazam klawisz koncem kciuka od dolu (przyjmujac ze dol klawiatury to spacja a gora klawisze dodatkowe) wyskakuje, pozniej od gory i mamy klawisz razem z mechanizmem.

 

Wlozenie klawisza ponownie na swoje miejsce jest jeszcze latwiejsze. Kladziemy klawisz i koncem palca mocno naciskamy gora potem dol.

 

Po powrocie z pracy jeszcze zweryfikuje ta metode. Byc moze ma znaczenie kolejnosc (gora/dol) a teraz pisze z pamieci, gdyz nieczesto mam potrzebe wyjmowania klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jaki wątek filozoficzny tu się zrobił... Gdy kupiłem ultrax nawet nie zastanawiałem się jak wyciągnąć te klawisze po prostu je ciągnąłem. :D to jest solidna i intuicyjna konstrukcja. Hm jeszcze nigdy nie myłem klawiatury pod strumieniem ciepłej wody. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też próbowałam czyścić mojego ultraflata, udało mi się f5-f8 wyjąć i włożyć bez problemu, następnie zabrałam się za printscr, scroll lock,

no i scroll lock wyciągnął się z mechanizmem :/

i w tej chwili lekko odstaje, dobrze, że tego klawisza nie używam ;)

i mam nauczkę, żeby więcej klawiatury nie tykać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinnie robic te klawiatury jednak latwiej "rozkladalne" bo naprawde z tym mowaniem tych kalwiszy jest spore ryzyko ze sie tego juz nie zlozy. Jakas uniwersalna i pewna metoda na wyczszczenie.

Może odwracasz i próbujesz wytrzepać ? :D Na okruszki na pewno działa :P + do tego moze jeszcze jakis odkurzacz i styka ;P gorzej jak coś się na klawkę wyleje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jezeli nie czysci sie w ten sposob regularnie to sporo brudu jest tak zaschniete ze nie da sie tego wyciagnac odkurzaczem, a to co zalega pod klawiszami nie jest bynajmniej wynikiem zalania klawy.

No i przy dzisiejszych cenach mozna dorwac jakies btc za 5 dych i miec spokoj (czyscic regularnie), bo w ultraX klawisze swieca sie jak lusterka (wyslizgane) po tych 3 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...