Skocz do zawartości
drake87

Podkręcanie 3500+ Fsb Na 210 I 88*c ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem podkręcić athlona 64 3500+ na orleans o kilka mhz przez szynę. Niestety zmiana z 200 na 210 daje temp 88*C!!

 

-Zamówiłem nowe chłodzenie ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO

 

-Jakie jest maks temp bez uszkodzenia tego procesora ? słyszałem że stabilne do pracy to nie powinno przekraczać 60*C

 

-Rozumiem że na boksowym chłodzeniu to nie warto podkręcać. Chociaż dziwi mnie to że na 200mhz w stresie mam 42* a po lekkim przetaktowaniu na 210 dostaje 88* !? Dziwne jest to, że procesor jest wtedy stabilny :)

 

- I jak mam poznać że go nie uszkodziłem? Na 88* działał niecałą minutę zanim się połapałem wchodząc w Everesta :)

 

-Od tego czasu nie mam żadnych zwieszeń ani bluescreenów ani buraków w grach.. teraz mam ustawione standardowe 200 i dołożyłem dwa wiatraki do obudowy :)

 

W biosie 39*C

Edytowane przez drake87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajowe ma czujniki ten twoj asus :wink: nierealne! zeby fsb zwiekszyc o 10 i temp ~100% :D musiał byś z 1.7v na proca zarzucić

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak by był w takiej temp nawet przez chwilkę to by się usmażył?

 

Przy ilu stopniach procesor nie ładuje nawet biosu :) ?

Przy tylu stopniach, przy ilu się spala ;) Zeby proc się spalił tak od razu to musiałbyś go odpalić bez chłodzenia i z wyłaczonymi zabezpieczeniami na płycie.

 

 

EDIT: Ten temat powinien wylądować w Podstawowych Zagadnieniach.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej błąd płyty/czujnika, taka temperatura jest nierealna jeżeli zmieniłes tylko HTT na 210 nie ruszając napięć.

Taki gwałtowny skok temperatury może być spowodowany też przekroczeniem granicy stabilnych napięć zasilacza i w

konsekwencji układu zasilania CPU na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a może być to np spowodowane tym że podkręcając przekroczyłem dopuszczalne taktowanie kontrolera dla pamięci? Jak pamiętam kontroler wbudowany w procesorze obsługuje pamięci maks 667mhz? Co wtedy gdy przekroczymy taktowanie pamięci poza 667 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a może być to np spowodowane tym że podkręcając przekroczyłem dopuszczalne taktowanie kontrolera dla pamięci? Jak pamiętam kontroler wbudowany w procesorze obsługuje pamięci maks 667mhz? Co wtedy gdy przekroczymy taktowanie pamięci poza 667 ?

Nie szukaj na siłe :P Taka temperatura jest po prostu niemożliwa do osiągnięcia przy tak małym oc bez zmieniania napięć (wykluczając to co napisał dwaIP). Kontroler w procesorze bez problemu obsługuje wszystkie pamięci DDR2, gdyby tak nie było, nie dałoby sie podkręcać pamięci ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430W tagan easycon ale jest chyba dobry.. bo to że cięzki i solidny to wiem :)

 

A jak zmienie o 5mhz to mi pokazuje w biosie 60 *C a w windowsie 45.. gram w co chce robie co chcę.. błędów w grach nie widze.. no oczywiscie pomijając buraki w grach bo takie to zawsze i wszedzie są :) ale o to to już pretensje do programistów :)

 

napięcie z tego co bios pokazuje to 1.4 v

Edytowane przez drake87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dwaIP

istnieje takie prawdopodobieństwo, ale malo prawdziew :wink:

@drake87

wlasnie jaki zasilacz masz? :)

Najbardziej prawdopodobne jest wadliwe działanie czujnika temperatury ale lepiej dmuchać na zimne i uwzględnić że nastąpił

prawdziwy wzrost temperatury. Chyba najlepiej wszystko pomierzyć niezależnymi przyrządami zwłaszcza napięcia i temperaturę.

 

Zakładając że nastąpił prawdziwy wzrost temperatury to coś jest nie tak z napięciami lub z jakiegoś powodu

zmniejszyły się obroty wentylatora.

Mało prawdopodobne ale możliwe jest też coś takiego: Niewielki wzrost temperatury po lekkim OC spowodował minimalne fizyczne

odkształcenia powodujące gorsze przyleganie radiatora do CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale gdy założymy że taki wzrost temp 88* miał miejsce na krótki okres ok 1min to czy wpłynie to na wydajność ew. żywotność procesora?

Edytowane przez drake87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrącę.... a vcore nie masz czasem na auto ??? Bo przy C2D u asusa takie ustawienie daje wzrost vcore względem wzrostu ilości MHz ./.. jak nie to nieważne, ale na wszelki wypadek sprawdź.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

taki jak moja herbata gdy postoi ze 2 godziny icon_smile3.gif no taki ledwo letni ..

Moim zdaniem chłodzenie jest źle założone albo nie ma pasty... Zdejmij chłodzenie i załóż jeszcze raz. Pamiętaj też żeby nałożyć pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem freezona 64 pro i temp w windzie pokazuje 32*C a w biosie 66*C !? ... a ja gram konwertuje itp... a jak dotykam żeberek czy head pipe to jest takie letnie.. pasta jest git założona.. tylko ciekawi mnie to że ten cooler za równo nie przylega.. jest o jakieś 2mm niżej.. na szerokość si.. zakładałem 3 razy nawet wspierając się śrubokrętem żeby zapinkę przy chaczyku dopiąć i tak samo.. hmm dziwny sprzęt..

 

 

a najwiesza beka, że czujnik aux w everescie pokazuje tyle co bios :) czyli 66*c :blink:

Edytowane przez drake87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś na niemieckim forum że ta płyta ma to do siebie, że czujnik buraki strzela.. wiec chyba nie ma sie co martwić...

 

Ej a tak wogle to jak jest z tym hyper Transport? Bo ja jak zmieniłem fsb z 200 na 220 to mi taktowanie i ramki wzrosły.. normalka.. ale czemu hyper transport też się ruszyła z 1000 na 1100? Czy to jest bezpieczne?

Edytowane przez drake87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik ht ustaw na X4, bo przy taktowaniu powyżej 700 nie widać żadnej różnicy, a od 1000 zaczynają się kłopoty ze stabilnością.

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawiłem na 4x, pojechałem jeszcze w górę na 225 i teraz mam ht 900 odpaliłem. Jak narazie stabilny jest. Ale już na 230 nie chce się uruchomić windows :/ resetuje się... możę dać większe napięcie ? tylko pytanie ile? proc aktualnie ma 1.4v a pamięć ram 1.8v?!

Edytowane przez drake87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...