Skocz do zawartości
Willow

Jak dobrać mnożnik w XP 1700+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę GA-7VA bez możliwości zmiany mnożnika.

 

Wiem, że muszę ciąć/łączyć mostki, wiem które.

Ale nie wiem jaki mnożnik _powinienem_ ustawić. Czy tak po prostu mogę ustawić 13- 14 ? A może max to 12,5 ?

 

Gdzie o tym poczytć?

Obecnie procek chodzi na FSB 182 MHz.

Oczywiście procek pochodzi z jedynie słusznej serii XPków.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale u mnie sytuacja jest nieco inna.

Ja już odpaliłem TB XP 1700+ przetaktowanego z FSB133 na 182 i chodzi bez bólu, teraz zastanawiam się czy wogóle warto ciąć/łączyć mostki.

Jeśli mam zyskać mnożnik 12 zamiast 11 to raczej porażka.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje 15x ,skoro ci juz chodzil na 2000MHz,wystarczy przeciac dwa mostki

jezeli nie chcesz tak wysokiego to 14x ,w kazdym razie taki by przecinac L3 ,bo po co grzebac w innych i probowac laczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie spodziewałem :)

x14? x15 ?

Moj T-bred wywala się powyżej FSB182 - tzn 3dMarkm nie przechodzi testu Nature.

 

Extra, ale mam wątpliwości - czy to się może nie udać?

Przez ostatnie pare dni probowałem znaleść coś o niepowodzeniach podzczas cięcia mostków ale nic nie znalazłem, poprosze o jakieś linki, chce wiedziec czym ryzykuje.

 

Czy ktos działa już na T-bred 1700+ z mnożnikiem 15?

Czy wystarczy poprzecinać mostki aby procek ruszył - moja płyta nie wspiera zmiany mnożnika :( ?

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu cięcia i zmieniania mnożnika na wyższy, przeciez teraz masz fsb 182 przy dzielniku 1/5 wiec pci ma wartosc ok 36 MHz co jest absolutnie bezpieczną granica dla sprzetu ( głównie hdd ). A przecież im wyzsze fsb tym szybsza komunikacja proc-pamięc przez co znacznie rośnie wydajność. Taki athlon 11*182=2002 MHz będzie dużo bardziej wydajny od puszczonego np w taki sposób 15*133=1995 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chce berdziej taktowac,to musi zastosowac wyzszy mnoznik,zeby zrobic np 12x to duzo babrania sie ,a 14x to proste ciecie mostkow tylko

I tak juz daleko na tej plycie nie zajedzie, pewnie dodatkowo ma AC, IMO jakby wyciągnął 2100 MHz to bylby naprawde niezly wyczn. No chyba że teraz jedzie na standardowym Vcore to jeszcze przy jakimś wydajnym AC móglby zwiększyć. A może sie myle i ma WC i temperature w stresie w granicach 35 st, wtedy mozna sie pokusić o moda :D

Jednak uwarzam, ze nie warto ryzykowac uszkodzenia procka dla kilkudziesięciu MHz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie,ze nie warto,ale jak by mial zmieniac na 12x lub 12,5x (bo chce wiecej)to juz lepiej 14x ,bo wlasnie mniejsze prawdopodobienstwo uszkodzenia proca przy takiej operacji,a czym chlodzi to jego sprawa,moze chce se freon wstawic(nie pisze o tym)

pytanie brzmialo

Ale nie wiem jaki mnożnik _powinienem_ ustawić. Czy tak po prostu mogę ustawić 13- 14 ? A może max to 12,5 ?  

wiec odpowiadam,ze lepiej 14x niz 12x bo latwiej to sie robi (przy 12x to najpierw dziurawisz proca jak ser szwajcarki,apozniej szpachlujesz jakims lakierem przewodzacym prad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności

 

1. Chłodze wodą - po 2H 3DMark tempwrtura CPU 35 stpopni

2. Przy FSB182 mam 36/72

3. Przy 166 mam 33/66

4. Do zmiany mnożnika pcha mnie ciekawość, a nie potrzeba.

5. Wszystkie uzyskane wyniki mam bez podnoszenia napięcia na CPU/PCI/AGP/DRAM, czy gdzie tam jeszcze :)

6. Mostki chce przepalać napięciem, a nie ciąć żyletką.

7. Ciągle szukam linków z niepowodzeniami w cięciu mostków.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka sama płyte ,procek pamiec 256 /333 procek serii IUCB

 

bez zmiany napięcia na FSB 166 mam 1840Mhz z takim programikiem

 

Easy Tune wstawała na 182 i nominalnym napięciu ale wywalało mi w grach choć moze za sprawa karty bo mam gf2 mx200 32

 

aha na titanie to działa i temp jest w granicach 39-41 C .

 

Ta płyta nie ma chyba mozliwości zmiany mnoznika bo nie ma zworek na płycie i w biosie tez brak opcji

 

Kurde szukałem również opcji Timingu do ramu ale nie ma ?

 

no moze ja jestem osiołek :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko skromnie mogę się pochwalić tym że wczoraj połączyłem mostki L1 i mój XP'ek bez problemu chodzi na 12.5x 144 czyli 1800. Operacja nie była prosta i kilkukrotnie używałem acetonu do rozwierania złych połączeń. Ale tej satysfakcji z udanego odblokowanie nic nie może zastąpić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do KGB

Ponieważ skończył mi się weekend, prace nad odblokowaniem CPU odkładam do piątku. Jeśli w między czasie odblokujesz T-breda to poprosze o obszerne i maxymalnie wyczerpujące How-to.

 

Do Uczestników.

Proszę o jednoznaczne potwierdzenie, że odblokowany T-bred na x15 spowoduje, że odpali on w płycie, która nie wspiera zmiany mnożnika jako 15 x 133.

 

Czy odpali także jako 15x166?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoj bede odblokowywal za jakies 4 tygodnie,bo teraz musze sie zajac chlodzeniem chipsetu(spartolilem sprawe i teraz trzyma mi sie na pascie)

co do przyjmowania mnoznikow to moja plyta ma mnoznik 15x ,ale obsluguje do 2600+(czyli 15,5x)wiec plyty na sztywno raczej przyjmuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sam znalazlem :D

 

btw. czy od podkrecania system moze sie 'dlawic' mam win98se i co pewien czas mi sie wysztko 'acina' i ciezko jest cokolwiek wtedy robic ...

muzyka sie zacina okropnie a w grach jest 4-10 fps i tak przez jakies 5-10sekund potem dalej normlanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie od podkręconego proca tak CI się robi.Plecam zmienicsystem, jest on przestarzały jak na taki sprzęt jaki posiadasz.Jak juz tak bardzo lupisz wina98 to polecam wina ME (jedno i to samo gufno)

Tu sie z toba nie zgodze, ME to wieksze goowno od 98SE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...