Skocz do zawartości
adi_k

Brak Downloadu W Dzień...potzebna Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej przerwie bo dawno mnie nie było na forum,przy okazji pozdrawiam starych forumowiczów z ktormi wymienilem wiele ciekawych poglądów jak i nowych również.

 

Sprawa jest następujaca: Około miesiąc temu zamówilem internet Tiscali (jeden z Providerów w Anglii gdzie obecnie mieszkam) i załozenia miała to byc najszbsza opcja do 8Mb/s ale łaczy mi sie ok 3Mb/s a czasami nawet duuzo wolniej. wyslalem do nich maila ale mi napisali ze było na stronie ze jest DO 8Mb/s a nie 8Mb/s i to nie zalezy od nich bo po pierwsze mieszkam za miastem (ok 5mil) a po drugie linie telefoniczne naleza do BT (British Telekom czyli nasza Telekomuna) i to oni musza upgradowac linie zeby było szybciej.

Na codzien uzywam mułka i bitorrenta i tu jest najwiekszy problem: o ile w w nocy tzn.po 23.00 wspomniane programy dzialaja poprawnie az do rana to w dzien download całkowicie sie zatrzymuje co jest spowodowane jak przypuszczam firewallami.

PYTANIE BRZMI: Czy mozna w jakis sposób ominąc wspomniane firewalle zeby mozna bylo z powodzeniem uzywac klientów peer to peer o kazdej porze dnia?? a moze to zalezy jeszcze od czegos innego??

 

PYTANIE NR 2:

 

Mamy od niedawna dwa kompy w domu i zaszła potrzeba kupna routera najlepiej wireless. Ktory polecacie i dlaczego?? Prosze również o podpowiedź jak go skonfigurowac.

 

Jesli ktos potrzebuje wiecej danych chetnie odpowiem na pytania.

 

Z góry dziekuje za wszelką pomoc.

Edytowane przez adi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz uTorrenta (chociaż w innych programach też powinna być taka opcja) to tam jest w menu BitTorrent -> Protocol Encryption ustaw na Enabled lub Forced. Teoretycznie ma to omijać blokady providerów związane z filtrowaniem pakietów p2p. Jak jest - nie wiem bo tego nie używam, odpukać ;]

 

Ad. 2

Było wiele, wiele razy. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilo23 moze mi podpowiesz jak skonfigurowac Http tunnel i Socks bo w nie wiem co wpisac w okienku Server Name/IP i Socks Server. To jest niezbedne zeby przeszły test. Właczyłem maskowanie w Emule i Protocol Encryption w utorrencie ale nie ma zadnej poprawy jak na razie.

Co do drugiego pytania to rzeczywiscie mi sie troche nie chciało szukac bo za duzo tego ale spoko znajde. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Port 80 jest używany przez przegladarki stron www, port 22 nie wiem do czego ale wiem ze tez na pewno nie jest blokowany. sprobuj wpisac ktorys z tych portow w bittorrencie w ustawieniach (to jest chyba port nasluchu, moze pomoze ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...