Skocz do zawartości
Gienek

Straszne Obciazenie Procka Na Asrock K7vt4a Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzedalem mojego starego kompa koledze(ECS K7vta3, duron 1.6, 512 400mhz kingston, 128 333mhz goodram, geforcefx5200,sound blaster live 16 bits mode com 300wat

Wszystko bylo jak nalezy do czasu gdy nie zmienil plyty głównej na asrock k7vt4a pro

Mianowicie wystepuje problem mulenia kompa przy robieniu kilku prostych operacji np winamp, opera i w tym samym czasie jakas inna blacha czynnosc

najwiekszym problemem jest wlasnie obciazenie procka(speedfan)

w stanie spoczynku jest ok jak na starej plycie 5-15 procent uzycia z winampem skacze dol 20% czyli ok

Schody zaczynaja sie gdy wlacza sie film wtedy obciazenie oscyluje(w zaleznosci od rodzaju filmu(wiecej przy rmvb mniejsze przy zwyklych divixach)od 50 do 80 % na kazdym playerze

a na starej plytce obciazenie bylo do 25% podczas ogladania filmu w dowolnym formacie

prosze nie pisac ze to wina kodekow, bo napewno nie gdyz tyle to sam moge stwierdzic bo

opieram sie w moich spostrzerzeniach na KMPlayerze ktory nie potrzebuje zewnetrznych kodekow wiec jesli na innej konfiguracji inaczej obciaza procesor to raczej problem lezy gdzie indziej

Generalnie na tym as rocku kazdy player daje wieksze obiazenie niz dawal na ecsie

Wogole caly system inaczej chodzi(instaklowany od nowa XP professional SP2)

Nawet otwieranie innego folderu trwa dluzej niz wczesniej

Chodzi mi o czas reakcji bo okna otwiera szybko tyle ze nierzadko musi sie "zastanowic" czy je otworzyc czy nie, bo czasem uplynie kilkanascie sekund zanim otworzy np moje dokumenty

Nie umiem tego lepiej ujac, mam jednak nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi

Jezeli chcecie jakies logi to napiszcie jak je uzyskac bo nie siedze przy kompie tyle czasu co kiedys wiec wiele rzeczy zapomnialem i wielu nie zdazylem sie nauczyc

prosze o odp

bede bardzo wdzieczny za kazda nawet najbardziej banalna rade

Wesołych Świąt

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...