Skocz do zawartości
sarmat

Asus Pc Probe Ii I Fałszywe Alarmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam C2D E6300 i płytkę Asus P5N-E SLI. Ostatnio postanowiłem znaleść najniższe Vcore, na których procesor będzie chodził stabilnie na 2,8GHz. Ustawiłem 1,1750V i wydaje się stabilnie (Orthos działa kilka godzin), jednak zastanawia mnie pewna rzecz, najnowszy Asus PC Probe II po jakimś czasie wyświetla według mnie absurdalny monit o rzekomym nieprawidłowym Vcore. W ustawieniach PC Probe mam ustawiony Threshold na 20%. Oto log z PC Probe:

 

[01-03-2007 at 03:54 am] Vcore Voltage Abnormal, 3.28 V[01-03-2007 at 03:54 am] Vcore Voltage become normal, 1.14 V[01-03-2007 at 02:33 pm] Vcore Voltage Abnormal, 3.28 V[01-03-2007 at 02:33 pm] Vcore Voltage become normal, 1.12 V

Niemożliwe wydaje mi się takie napięcie (3,28V) na procku. Zauważyłem, że wartość napięcia +3.3 jest właśnie taka (3,28V), więc wygląda na to, że to jakiś błąd programu. CPU-Z pokazuje takie same wartości jak PC Probe. Co dziwne, gdy ustawię napięcie na 1,3250V to problem nie występuje. Czy mam się martwić? Czy to na pewno fałszywy alarm?

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inna platformę x2 4600, asus m2n4 sli i i tez mi ten program głupieje. bywa i tak, że jak zapodam cool n quiet, to z nienacka pokazuje mi temp. procka 179 stopni. dla przykładu jak sprawdzam napięcia w Everest to asus probe zaczyna buczeć, że napięcia pospadały itp

 

 

+3.3 Voltage Abnormal, 2.19 V

+5.0 Voltage Abnormal, 3.28 V

+12.0 Voltage Abnormal, 7.81 V

CPU Temperature Abnormal, 179 degrees centigrade

 

wgrałem nowy BIOS i dalej to samo, więc z cool n quiet nie korzystam.

 

albo mi zasiłka pada, albo nie wiem juz co. wymienie na 450watt i zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie PC probe wariował na CPU fan i Cassis fan, tez wlanczaly sie alarmy sygnalizujące zatrzymanie wentylatora. W logu programu tez byly takie skoki wartosci CPU fan i Cassis fan jak u Ciebie napiecia Vcore. Ponad to pokazuje zaniżone wartości dla +5V ( 4.808V ). Resztę napiec wskazuje dobrze ( sprawdziłem miernikiem ). Moim zdaniem to wina softu. Moja wersja PC probe to 2.25.02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Probe wariuje często i gęsto, nie ma co się nim przejmować za bardzo.

 

Też już widziałem tam wentylatory kręcące się po 100.000 RPM - chyba by wyleciały przez okno razem z kompem :lol2:

 

 

A na procku 3.28v na 100% nie ma, tak ekstremalnie nikt się nie bawi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...