Skocz do zawartości
DocPL

Michalki - Wc V

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz pokazać obudowę tak żeby było widać front i trochę wnętrzności ??

Zgodnie z prośbą :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wnętrzności to są w tej chwili raczej zadne, bo po dokonaniu przymiarek wszystko wyciągnąłem.

 

Edyta:

Misio dał mi znać że dziś pakuje paczkę i wysyła do mnie bloczki w Poniedziałek.

Jeżeli PP dostarczy je - ostatnio czytałem w którymś wątku o maniakch WC na poczcie obrabiających paczki - to układ złożę w przyszłym tygodniu.

No i czekam na T-Balancera Big NG z PC-Tuning - chyba tak jeszcze ze 14 dni muszę poczekać.

 

Długo się zastanawiałem ale doszedłem do wniosku, ze jest to forum dla WC maniaków i osób wszlekiej maści uzależnionych od dłubania w PC to muszę kilka słów o PC-Tuning napisać.

Generalnie jest to jeden z nielicznych sklepów który w 110% a nawet więcej procentach spełnia moje oczekiwnia. Uwaliłem jednego Lainga - za słabo skręciłem top i woda wlała się w elektronikę efekt był taki że pompka zdechła. Ponieważ nie lubię ludziom wciskać kitu, pt : pompka sobie działała i nagle bęc popsuła się, to spokojnie powiedziałem co zrobiłem. Wymienili mi tę pompke bez najmniejszego sprzeciwu - jak dla mnie to jest super profesjonalne i miłe podejście do klienta. Ja osobiście nie zawracam głowy P. Wronce tylko kontaktuje się z p. Marcinem Juszczykiem z działu sprzedaży.

Reasumując wg kryteriów allegrowych :Mega Pozytyw.

Acha nie mam nic z Pc-Tuning wspólnego poza tym że kupuję u Nich sprzęd do mojego WC i jestem zadowolony. O inncyh sklepach się nie wypowiadam bo nic takiego w nich nie kupowałem - innymi słowy nie wiem jak tam jest ale mam nadzieję, ze tak samo.

Kończę przydługiego posta.

Pozdrawiam

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) a jeszcze możesz mi powiedzieć co to za maty wygłuszające i ile kosztują?

Tam nie ma żadnych mat - to czarne na bocznej ścianie w okolicy miejsca dla zasilacza to farba , natomiast zatoki osłonięte są pleksą z wyciętym otworem na zatrzaski pomalowaną też na czarno.

Na wcześniejszych fotkach na dnie obudowy faktycznie leżała gąbka teraz pozostałość jest pod chłodnicą w zatoce HDD ale jest to wypełniacz z jakiejś paczki którą dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.05.2007 - wielki dzień Misio15Go dosłał mi zamówione bloczki. Mam teraz pełne chłodzenie mosfetów, obydwu mostków, CPU i RAM wszystko od Niego.

Wykonanie jak zwykle 1 klasa.

Pewne zmiany w projekcie, postanowiłem dodać chłodzenie dysku twardego - blok wodny Innovateka. Powinienem go dostać z PC-Tuning w przyszłym tygodniu.

Poniżej kilka zdjęć samych bloczków, bloczki na płycie głównej (ASUS M2N32 SLI Deluxe WiFi), i tak na szybko podlączenie węży.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeden z bloczków na mostek (NB) wygląda trochę nieregularnie ale musiałem go podocinać tak aby nie zawadzał o kondensatory na płycie - zrobiłem to już dosć dawno, niestety będę musiał śrubki z czajnej farby obedrzeć. Generalnie to jest taki sam bloczek jak na SB ale nieco "poprawiony"

Pobawiłem się trochę pleksą i wystrugałem taką osłonę na wolną stronę k. grafiki, mnie się podoba ale nie wiem czy nie będą się przez ten patent grzały jakieś podzespoły - zobaczymy. Fotki poniżej:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Układ zacznę składać jak dostanę blok na HDD.

Na forum jest temat o bloczkach na mosfety dla ASUSA ale inny model niż mój. Przeglądając ofertę sklepów niemieckich odniosłem wrazenie że mój wiekszy bloczek na mosfety będzie pasował także na inne płyty. Jak go pomierzę to podejslę wymiary

Pozdrawiam

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby bloczek z mosfetow pasował na asusa pod intela, to bym sam takie założył :D Jakbyś mógł zmierzyć obydwa to byłoby miło... Długo czekałeś na wykonanie tych bloczków na mosy czy to jakaś produkcja seryjna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myślałeś nad większą ilością złączek kątowych ?nacznie by to poprawiło przejrzystość układu jak i jego długość

Złączek kątowych nie będzie - przyczyna jest taka, że Misio każdą złączkę skraca (gwint) tak aby pasowała na długość. Jak zamawiałem bloczki to razem doszliśmy do wniosku żeby założyć proste króćce.

@Dem - nie wiem ale przenoszę ją na książce bo jest tak ciężka że boje się, ze pęknie

 

Bloczki na mosfety pomierzę troszkę później ale dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej focie widać że bloki na NB I SB są krzywo? Czy to tylko moja wyobraźnia?

A kolega zauważył że śrubeczek mocujących brak ? Są krzywo - zdjęcie z wężami bo są tylko położone na płycie. Po prostu tak się ucieszyłem z paczuszki, że chciałem Wam je jak najszybciej pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysko fajnie ale mam dziwny niesmak po tym jak sobie pomyśle że bedziesz miał dwa laingi - składaj dwa układy oddzielnie GPU i CPU albo zostaw tylko jedną pompke która i tak sobie spokojnie da rade (to nie CPC)

druga pompka może tylko pogorszyć sprawe tym bardziej z rezem. wydaje mi sie że woda może robić fale w rezie i pompka bedzie ssała wode z powietrzem

druga sprawa to plexa na grafie - wykonianie ładne ... ale zasłania mi piękno elektroniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby bloczek z mosfetow pasował na asusa pod intela, to bym sam takie założył :D Jakbyś mógł zmierzyć obydwa to byłoby miło... Długo czekałeś na wykonanie tych bloczków na mosy czy to jakaś produkcja seryjna :wink:

UWAGA wymiary bloczków na mosfety:

Większy :

długość 90mm szerokość 19mm, przekątna poiedzy otworami mocującymi 83mm (mierzona od środka dziury)

Mniejszy:

długość 80mm szerokość 19mm, przekątna poiedzy otworami mocującymi 75mm (mierzona od środka dziury)

 

Czekałem ok 6-7 tygodni - ale w zasadzie co chwila Misiowi o coś przytruwałem, najpierw były mofsety, potem RAM, potem zachciało mi się NB, a to jeszcze Cube na CPU, a na końcu poprosiłem o jeszcze jeden RAM na drugi komputer wyszło że około tygodnia na jeden blok. Produkcja mofsetów czysta umowa zlecenie nie wiem czy Misio uruchomi jakąś seryjną produkcję, jeżeli będą zamówienia to może. Gadajcie z Misiem to jego dzieło ja tylko wymiary zdjąłem ze zdemontowanych radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by zrobić 2 obiegi, ponieważ woda zimna która wpada np do CPU lecąc przez kolejne 5 bloków będzie już tak nagrzana że nie podoła 7 blokowi jakim jest np GPU . Nie mylę się prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by zrobić 2 obiegi, ponieważ woda zimna która wpada np do CPU lecąc przez kolejne 5 bloków będzie już tak nagrzana że nie podoła 7 blokowi jakim jest np GPU . Nie mylę się prawda ?

Jestem tego samego zdania.

 

To jest za bardzo rozbudowany uklad. Sa mozliwe takie rozwiazania:

-stworzenie 2 ukladow (masz 2 pompy, wiec chlodnice pewnie tez)

-zrobienie jednego ukladu z chlodnicami pomiedzy blokami, np przed cpu chlodnica i przed gpu chlodnica (powinno zadzialac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by zrobić 2 obiegi, ponieważ woda zimna która wpada np do CPU lecąc przez kolejne 5 bloków będzie już tak nagrzana że nie podoła 7 blokowi jakim jest np GPU . Nie mylę się prawda ?

Mylisz się. Nie ma czegoś takiego jak gorąca woda wpływająca do chłodnicy a wypływająca zimna, przepływ jest na to zbyt szybki. Różnica temperatur w poszczególnych miejscach układu waha się w granicach 1-2°C. W celu poprawy temperatur można dać dodatkową chłodnicę, a dwa obiegi nie są do tego konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania.

 

To jest za bardzo rozbudowany uklad. Sa mozliwe takie rozwiazania:

-stworzenie 2 ukladow (masz 2 pompy, wiec chlodnice pewnie tez)

-zrobienie jednego ukladu z chlodnicami pomiedzy blokami, np przed cpu chlodnica i przed gpu chlodnica (powinno zadzialac)

Ludzie czy wy wogóle czytacie to co napisałem ?

Post nr 7 : "Teraz idea wygląda tak : -> Chłodnica->Fass-OMatic->1pompka->CPU->GPU->NB->2pompka->2chłodnica->SB->2x mosfety->RAM - >"

 

Ciśnienia przy jednej pompce 0,25 atm, przy dwóch 0,4atm, przepływ wzrasta na 2 pompkach o około 30-40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam blok na grafie 7900GS na długo poszukiwanym, czarnym laminacie. Myslałem o podobnym patencie do Twojego - nowe karty np 8800 są w zasadzie na zielonym ;/ - i musze Cię zmartwić. Usmażysz ta karte błyskawicznie. W tylnej, dolnej części karty, są układy (regulatory) zasilania m.in. pamięci i lubią sie rozgrzewać do ok 80stopni. Zreszta było to głównym powodem padania nawet fabrycznie kręconych 7900. W tym miejscu musiałbyś zrobić owór i najlepiej zainstalować jakiś radiatorek, bo naprawdę grzeja sie upiornie i obawiam się, że mogłyby nawet nadtopić ta pleksę. A swoja drogą wykonanie tej osłony bardzo przyjemne :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem było by zrobić 2 obiegi, ponieważ woda zimna która wpada np do CPU lecąc przez kolejne 5 bloków będzie już tak nagrzana że nie podoła 7 blokowi jakim jest np GPU . Nie mylę się prawda ?

Woda ma może 1 stopień więcej jak wpływa do ostatniego bloku. Przy takim przepływie nie nagrzewa sie mocno i kolejność w układzie nie ma to zbyt dużego znaczenia.

 

Dwa obiegi robi się po to, żeby mocniej grzejące się elementy (np 2x gpu) były sobie osobno i nie podgrzewały zbytnio wody od cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam blok na grafie 7900GS na długo poszukiwanym, czarnym laminacie. Myslałem o podobnym patencie do Twojego - nowe karty np 8800 są w zasadzie na zielonym ;/ - i musze Cię zmartwić. Usmażysz ta karte błyskawicznie. W tylnej, dolnej części karty, są układy (regulatory) zasilania m.in. pamięci i lubią sie rozgrzewać do ok 80stopni. Zreszta było to głównym powodem padania nawet fabrycznie kręconych 7900. W tym miejscu musiałbyś zrobić owór i najlepiej zainstalować jakiś radiatorek, bo naprawdę grzeja sie upiornie i obawiam się, że mogłyby nawet nadtopić ta pleksę. A swoja drogą wykonanie tej osłony bardzo przyjemne :)

Zbawco - dzieki za informacje - zrobię ładne otwory i założę radiatorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezamaco ;) Plexa dymiona (gdzie taka tanio kupić) czy przyciemniana folią?

Cienka plexa chyba 3mm w zasadzie akryl z Castoramy cos koło 28-30 zł za arkusz 60 na ??. Malowana (tylko z jednej strony) lakierem w sparayu czarnym błyszczącym też z Castoramy.

nie myślałeś nad większą ilością złączek kątowych ?nacznie by to poprawiło przejrzystość układu jak i jego długość

Chyba jednak zmienię zdanię, jak dorwę kątowe złączki Camozziego i będę miał ochotę je poprzycinać to może może. Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibelek zapowiada sie fajnie. Ale moim skromnym zdaniem dwie pompki są zupełnie niepotrzebne. Nie dość, że wyrzucasz pieniądze w błoto, to jeszcze efektu żadnego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pompki śa tu uzasadnione ...dzisiaj zamontowałem nowy bloczek[ktc] i przepływ bardzo mocno spadł...przy 2 blokach.... a co tu dopiero po 7 i 2 chłodnicach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem za pomysłem z dwiema pompkami.

Nawet po przejsciu przez wszystkie bloki woda będzie tylko nieznacznie cieplejsza (góra 2C przy wylocie z ostatnego bloku).

Więc nie warto inwestować takiej kasy w drugi obieg. A jeśli już tak bardzo zależy Ci na zbiciu temp to po pierwszych np 4 blokach można dać chłodnice 1x120 i wg mnie w zupełności wystarczy.

 

Arni KTC to akurat dość restrykcyjna konstrukcja jeśli chodzi o przepływ więc się nie dziwie, że przepływ spadł tak mocno.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pompki śa tu uzasadnione ...dzisiaj zamontowałem nowy bloczek[ktc] i przepływ bardzo mocno spadł...przy 2 blokach.... a co tu dopiero po 7 i 2 chłodnicach....

To że przepływ spadnie, to jest oczywiste. Przy każdej pompce to będzie, ale ten mniejszy przepływ na nic nie wpłynie, a na pewno nie na wydajność.

Ja mam 3 bloki i rez, i nadal jadę na atmanie który z takimi przeszkodami ma pewnie 1/8 wydajności "nieobciążonej". Ale co z tego?

A te wszystkie bloki na mosy, nb i sb, to mają tak "bogasto" wyprofilowane wnętrze, że op bedą stawiać jak każde inne kolanko w układzie. Tak wiec nie przesadzaj.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...