Skocz do zawartości
DocPL

Michalki - Wc V

Rekomendowane odpowiedzi

uważasz że nie ma różnicy czy to coolrivier na 5v czy laing ddc to wydajność będzie ta sama zakładając że obie pompki uciągną układ?

Jak widać na wykresie który sam cytowałeś (KLIK) wszystko zależy od konstrukcji bloku. Niektóre, ze względu na stawiane opory wymagają po prostu większego ciśnienia (KTC, Storm, Alphacool), w przypadku innych (Fuzion, F3D, EK) nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

 

Jeżeli otwierałeś KTC: widać od razu, że przy nim pompka się nie będzie nudziła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko mając 7 bloków raczej trudno tu nie myśleć o wydajności i dokładnie mam na myśli ten wykres...poczekajmy do testu bloku Misia jak wypadnie :) chociaż patrząc na jego konstrukcje mam już pewne podejrzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórzę sie

laing to nie CCCP

kiedyś jak miałem cool rivera rev1 różnica miedzy temperaturą na 5v a tą na 12v była na pozimie 1*C

w tej chwili mam coolteka i jest to samo różnica miedzy 5v a 12v to max 1*C

w obu przypadkach przepływ jest 3 razy na 12voltach w stosunku do 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ostudzić trochę emocje związane z ilością pompek. Jeżeli sie okaże, że jedna pompka wystarczy to drugą usunę. Aktualnie jeszcze 2 komputerki czekają na założenie WC więc się nie zmarnuje.

Wracamy do karty grafiki:

Po kilku dobrych radach nastąpiła przeróbka pleksy nad GPU. Zlokalizowałem elementy które z reguły się grzeją, porobiłem stosowne dziury i znalazłem radiatorki które na nich umieszczę. Teraz są niebieskie ale będą czarne, trzeba też będzie jeszcze raz plekse polakierować bo pojawiły się rysy przy wycinaniu. Chwilowo lakier mi sie skończył.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edyta:

Witam małe odświeżenie tematu - 1etap składania płyta z bloczkami w obudowie.

Widzicie także jak będą stały pompki. Kable od HDD zasilacz jeszcze ppoza obudową ale postaram się wszystkie przewody ukryć pod tą czarną pleksą. W osłonie na grafice otworki na radiatory już są wycięte same radiatorki schną po malowaniu na czarno (nie ma co żałować, że nie ma ich na zdjęciu i tak są praktycznie niewidoczne)

W przyszłym tygodniu jak dostanę blok na dysk i złączki kątowe Camozzi to pomyślę nad układaniem wężyków.

Miłej soboty i niedzieli życzę.

Dołączona grafika

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to doczekaliśmy sie.

Po krótkiej nieobecności witam ponownie.

Cóż powoli przygoda zwiążana z budową nowego PC się kończy.

Może tytułem przypomnienia napiszę jaki sprzęt chłodzę:

 

CPU: AMD Athlon x64 AM2 4200

GPU: MSI NV 7950GT VIVO

Płyta: ASUS M2N32 SLI Deluxe WiFi

RAM: 2Gb DDR2

HDD: Maxtor 120Gb SATA

Płyta: ASUS M2N32 SLI Deluxe WiFi

Sprzęt włożony jest do:

Obudowa: Chieftec BA-01B-B-B Big Tower

Zasilacz ColerMaster 550W

 

Składniki chłodzenia wodnego:

Rezerwuar: Innovatek Fass-O-Matic

Bloczki

CPU: Cube 3 - Misio15Go

GPU: Alphacool NexXxoS NVXP-3 - Alphacool

NB: Dfi Pro - Misio15Go (po lekkiej modyfikacji)

SB: Dfi Pro - Misio15Go

Mosfety: 2 bloczki - Misio 15Go

RAM: bloczek - Misio15Go

HDD: HDM L-Pro HD-Box - Innovatek

Przepływomierz: - Innovatek

Chłodnice 2 s 120 - Black Water 122 Ultimate

Pompki: 2x Laing DDC 1RT z topami i rezerwuarami z Alphacoola

Sterowanie: T-Balancer Big NG (chwilowo nieobecne)

Układ : Laing 1 -> CPU -> GPU - > SB -> Laing2 -> 1chłodnica -> NB -> 2 x Mosfety - > RAM -> HDD -> Przepływomierz -> 2chłodnica -> Lain1

Lokalizacja chłodnic - pierwsza top budy, druga z przodu w zatoce na HDD.

No to tak było tytułem przypomninia bo nie każdemu będzie się chciało lecieć na początek tematu.

Po wielu próbach , męczeniu się nad pomysłem, słuchaniu Waszych rad dzisiaj zmontowałem swój układ.

Najwięcej dyskutowaliśmy o ilości pompek. Po próbnym rozruchu stwierdzam, że 2 pompki są jak

najbardziej potrzebne, przepływ przy jednej jest dosyć mizerny ale na dwóch wygląda ok.

Zauważyliście że zamontowałem sobi manometr - po testach w układzie powem że można go traktować jako taki okrągły gadżet, owszem pokazuje jakieś ciśnienia (od 0,2 do 04 atm) ale w zasadzie to ładnie wygląda. To znaczy ma jedną dodatkową fajną funkcję, zauważyłem, że po wyłączeniu pompek w układzie zawsze panuje jakieś ciśnienie co widać na manometrze. Dlatego też idealnie nadaje się do sprawdzania szczelności układu, sprawa jest prosta spada ciśnienie to mamy "wyciek w reaktorze" :-)

Największą zabawę miałem z napełnianiem, ponieważ z reguły podlewałem sprzęt przy napełnianiu to

nauczony doświadczeniem korzystałem z zasilacza w drugim kompie. Było zabawnie, dzieci klaskały z zachwytu jak tatuś usiłował powstrzymac zieloną fontannę (szybka w zbiorniczku niedokręcona).

Generalnie Lany Poniedziałek. Teraz jestem trochę zielony od barwnika i wykładzina na poddaszu też, ale czego się nie robi dla uciechy gawiedzi - mam nadzieję że sprzęt odpali za kilka dni jak wyschnie (głównie grafa) ale jak to w reklamie mwili - usmiech na twarzy dzieci jest bezcenny, za reszę zapłacisz kartą.

Koniec przynudzania teraz zdjęcia będą

1) Produkcja:

Części luzem

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zaczynamy składanie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i w końcu po połączeniu wszystkiego i zalaniu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W chwili obecnej oceniem projekt na: Chłodzenie 100%, Pc 98% (brak T Balancera)

i ewentualnie poszerzenie okna w budzie.

 

Jestem cienki jeżeli chodzi o robienie zdjęć więc przepraszam za niedoskonałości, odbicia itp. itd.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp Ci odpłynie zanim zauważysz na manometrze, że jest wyciek ;)

 

Podoba mi się kolorek....

 

Albo zdjęcia sa tak kijowe, albo coś robi wrażenie takiego "na odwal się". Niby wszytko jest dopieszczone, ale jakoś tak nie teges.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp Ci odpłynie zanim zauważysz na manometrze, że jest wyciek ;)

 

Podoba mi się kolorek....

 

Albo zdjęcia sa tak kijowe, albo coś robi wrażenie takiego "na odwal się". Niby wszytko jest dopieszczone, ale jakoś tak nie teges.

Masz rację zdjęcia notorycznie mnie wkurzają, nie wiem może źle się do nich zabieram, nie umiem ?

Z drugiej strony wychodzą uroki czarnego błyszczącego lakieru, każdy paproch, dotknięcie palca są widoczne, szczególnie przy zdjęciu z lampą. Jak wymyśle sposób na lepsze zdjęcia to je zapodam.

Poza tym te fotki są robione w trakcie testów tuż po napełnieniu układu, z tąd pewnie widać pozostałości po pracy.

 

Co do manometru - przy działających pompkach to najpierw zauważe że mam mokre skarpetki zanim na manometr spojrzę. Ja myślałem o kompie stojącym i wyłączonym wtedy manometr u mnie pokazuje zawsze (+) ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kużwa... Prawie mój komputer ;-)

 

michalki: heh mam dokładnie tą samą budę, ten sam kolor i też maźnięta na czarno... do tego podobny kształt okna... dalej ... blok na ramy i mofsety też zamówiony od misia15go tyle że wciąż czekam... ale ide dalej... pompka oczywiście laing z rezikiem ;> i bym zapomniał... zielony barwnik w rurkach ;>

 

Powiem tyle. Fajnie Ci to wyszło. Jak skończe (czytaj pewnie nigdy) wrzuce foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ten układ całkowicie nie przemawia. Może przez tego dragona, skrajnie zużytą "moralnie" obudowę, a może przez te lakierowane, błyszczące kawałki pleksi. Widać wkład pracy, ale efekt końcowy imho mizerny.

 

PS. Czym motywujesz przedłożenie forum z ok. 60 użytkownikami, nad purepc? Kółko wzajemnej adoracji? :lol:

 

@michalki- zużycie moralne dla mnie oznacza, że coś jest już długo na rynku, jest "opatrzone" etc. Wybacz skrót myślowy ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym się podoba innym nie - o tym nie dyskutuje. Każdy lubic oś innego.

A żeby obudowa moralnie się mogła zużyć to na to nie wpadłem :blink: - Teletubisie fakt się moralnie zużyły i mają straszną wpadkę ale to chyba inna bajka.

Shakita po prostu lubię może mają troche inne - bardziej luzackie podejście do PC, PPC tutaj jest wielkie forum ba kontynuacja Teaka i techniczne porady są z kolei bardzo cenne. Kończe OT bo nas pozamykają mody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no na szczęście doczekałem się finiszu :D wielkie gratki za zbudowanie takiej armaty wodnej B-)

Jak dla mnie to :

Za dużo plexi tzn pomysł z ukryciem kabli od zasilania mobo i tasiemek cd jest jak najbardziej ok B-) ale np zakrycie chłodnic zdecydowanie mi się nie podoba.

Jak możesz daj zdjęcie jak umocowane są dyski , bo przez tą chłodnicę w koszykach i bajery na dachu mało miejsca jest na hdd i cd:(

 

BTW zielony kolorek w modzie teraz jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no na szczęście doczekałem się finiszu :D wielkie gratki za zbudowanie takiej armaty wodnej B-)

Jak dla mnie to :

Za dużo plexi tzn pomysł z ukryciem kabli od zasilania mobo i tasiemek cd jest jak najbardziej ok B-) ale np zakrycie chłodnic zdecydowanie mi się nie podoba.

Jak możesz daj zdjęcie jak umocowane są dyski , bo przez tą chłodnicę w koszykach i bajery na dachu mało miejsca jest na hdd i cd:(

 

BTW zielony kolorek w modzie teraz jest :D

Kolorek jest czysto przypadkowy dostałem od PC-Tuningu flaszeczkę płynu Coolteca no to jakże tak miałe sobie parować - lu wlałem do układu. HDD , dolna zatoka na CD-Romy ukryty całkowicie w bloczku Innovateka tak więc raczej nic nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ten układ całkowicie nie przemawia. Może przez tego dragona, skrajnie zużytą "moralnie" obudowę, a może przez te lakierowane, błyszczące kawałki pleksi. Widać wkład pracy, ale efekt końcowy imho mizerny.

 

PS. Czym motywujesz przedłożenie forum z ok. 60 użytkownikami, nad purepc? Kółko wzajemnej adoracji? :lol:

 

@michalki- zużycie moralne dla mnie oznacza, że coś jest już długo na rynku, jest "opatrzone" etc. Wybacz skrót myślowy ;)

A jak dla mnie design dragona jest ponadczasowy. Już chyba ze 3 razy chciałem zmienic bude i chyba tylko lian-li ma u mnie jakieś szanse. Co do lakierowanej pleksy to efekt psuje niewątpliwie światło lampy błyskowej z aparatu. jestem pewnien, że "w naturze" wygląda to znacznie lepiej. Niestety dobrze lub źle zrobionym zdjeciem mozna duzo poprawić lub popsuć. Temperatury tez by mnie interesowały. Co do okien, to górne mogłoby być, ale co chcesz pokazać w dolnym? Kurz na chłodnicy? Bo pojawi sie na pewno. Wg mnie teraz jest ok :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy post z komputera z założonym WC.

Temperatury

Powietrze w pokoju 28 *C (poddasze całe w słońcu)

Procesor Idle : 34 *C

Mostek na płycie 46 *C

Woda za chłodnicami 32,2 *C

 

Stress Procesor 39*C

Mostek na plycie 48*C

Woda 34,4*C

Temperatury zczytane programem PC probe

Wentylatory na minimum

Woda to nie z programu odczyt tylko z termometru w rezerwuarze. Obudowa zamknięta, dodatkowo wentylowana 1 x 120mm wiatrakiem.

Śmieszne te temperatury na mostku są wygląda na to że bardziej grzeje się od proca, ale jak pamiętam to przed WC też takie zabawne odczyty były.

 

Edyta:

Grafika idle 39*C

Grafika stress 43*C (tak po godzinie grania w BF2147)

Edytowane przez michalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice mostek proc, to wina tych odczytow. Mozna sobie zmodyfikowac biosa i dowolnie zmieniac kazdy z nich... ;] (co tez ma miejsce czasem po updateach biosa wlasnie).

 

Uklad delikatnie mowiac rozbudowany... Respekt za taka ilosc blokow, misiu sie oblowil ;). Taki wc w stylu amerykanskim, dual laing, chlodnice. Moda na wszystko podwojne, co bedzie jak rozpowszechnia sie 4ro rdzeniowce? 4 laingi? :) Specjalna 2ga obudowa do pompek stojaca obok.

Ale mowiac powaznie, niezle zrobione - chociaz ja staralbym sie jednak troche zminimalizowac koszty (pompy).

Co do zdjec, to glowna przyczyna ich sredniego wygladu to fakt ze zostaly zrobione na lampie, i mamy nienaturalne swiatlo + sliczny odblask. Skombinuj statyw jezeli masz zawsze ciemno w pokoju, samowyzwalacz i niech sie naswietli bez lampy - efekt naturalny i 10x lepszy.

No i troche glosna musi byc cala ta maszyneria jak sie w stresie wentyle rozkreca :)

 

I lacze sie w bolu jezeli chodzi o temperatury na poddaszu. Jak przez pare czerwcowo-lipcowych dni z rzedu bedzie upal ponad 35 stopni, to temperatura na poddaszu potrafi zabic :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało te temperatury na mostku to nie był przypadek - bloczek nie przylegał dobrze do układu mostka. Mała poprawka i temperatura mostka teraz waha się w okolicy 37*C

Ogólnie w spoczynku temperatury po ponownym ułożeniu bloczków wyglądają tak:

CPU 39 Mobo 37 GPU 39 HDD 42 - woda 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wprowadziłem małe zmiany do systemu. Dodałem drugą kartę grafiki NV 7950GT w trybie SLI z nowym bloczkiem, i kolejne 2Gb RAM też z nowym bloczkiem.

Tak więc aktualnie jest 10 bloczków ( 7 od Misia15Go, 2 od Alphacoola i 1 Innovatek -HDD) 2 pompeczki, 2 chłodnice. Dokonałem też wymiany procka na AMD Athlon x2 6400 (125 Watt ciepła :oops: , stary wydzielał 65 Watt)

Temperatury : Grafika 36* do 38* w trakcie grania, Procesor 40 do 48* w trakcie gry, NB 30*, Woda 25*C. Wiatraki na 2/3 prędkości. Przepływomierz przy dwóch pompkach pokazuje 780 RPM na jednej 520RPM.

Teraz zdjęcia

Widok przed przeróbką

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i po zmianach, w międzyczasie dołożyłem oświetlenie z katod UV i dwa stare mierniki tablicowe - Voltomierz i Amperomierz żeby trochę wypełnić pustą przestrzeń. Wentylek 90mm też dołożyłem tak profilaktycznie żeby trochę przewiewu było w okolicy kart grafiki i sekcji zasilania proca.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Góra obudowy bez zmian.

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no widać że się od cholery napracowałeś, ale jak dla mnie efekt jest "niezbyt" powalający. Sama ilość bloków to raczej sztuka dla sztuki, przedobrzyłeś też z ilością pleksy - ani to ładne, ani praktyczne.

 

Cóż, lubię skrajny minimalizm... w każdym razie gratulacje za wkład własny, coraz więcej ludzi wkłada w układ coś więcej niż tylko zamontowanie bloków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ na 3- :D wszystko fajnie gdyby nie ten mosiądz i 2 bloki na ram i 2 pompki. Jeden laing styknie , blok na ram zbędny lepszy OCZ cooler :D mosiądz bym pomalował na jakiś stosowny kolor wg gustu nie będzie korozji i będzie ładnie wyglądać :)

 

szacunek za wkład pracy :wink:

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...