Skocz do zawartości
DocPL

Michalki - Wc V

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje poczucie estetyki troche kuleje (imo) ;) W funkcjonalnosc nie wnikam ale te dwa bloki na ramach wygladaja strasznie pancernie. Buda i modyfikacje tez jakos bez wiekszego skladu i ladu, zwlaszcza okno z krzywymi krawedziami "chamsko" przymocowane na sruby :) tu panel, tam miernik (jak sam napisales: zeby wypelnic pusta przestrzen).

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosiądz nie podlega korozji; a bloki na ram są cichsze od tej pierdziawki ocz'ta.

to tak na marginesie

pierdziawka ocz na min V jest nie słyszalna :wink:

Co do korozji to było to trochę ironicznie powiedziane , ale wydaje mi sie ze podobnie jak miedz przecież mosiądz to stop z miedzi czyli w pewnym sensie się utlenia i robi się brudny, sam mam bloki z mosiądzu i po jakimś czasie robią się czarne i widać każdy paluch :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mosiądz to stop z miedzi czyli w pewnym sensie się utlenia i robi się brudny, sam mam bloki z mosiądzu i po jakimś czasie robią się czarne i widać każdy paluch :wink:

To nie wiem co ty z nimi robisz. Też mam jeden mosiężny blok i jakoś nadal po roku ma złoto miedziany kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje poczucie estetyki troche kuleje (imo) ;) W funkcjonalnosc nie wnikam ale te dwa bloki na ramach wygladaja strasznie pancernie. Buda i modyfikacje tez jakos bez wiekszego skladu i ladu, zwlaszcza okno z krzywymi krawedziami "chamsko" przymocowane na sruby :) tu panel, tam miernik (jak sam napisales: zeby wypelnic pusta przestrzen).

Też widzę, że okno jest wyciętne delikatnie mówiąc nierówno szczególnie brzegi przy klamce ale to nie poczucie estetyki kuleje a ręce :-) - po prostu pierwszy raz wycinałem dziury w budzie i okno było tzw. wprawką. Co do tych śrubek takie będą nawet jak rozbiorę budę do lakierowania i wyrównam okienko takie akurat lubię. Mierniki - to inna sprawa, funkcjaonalność koło zera, mnie się podobają, pierwotnie miał tam wisieć zbiornik na płyn ale skoro mam rezy w pompkach plus dodatkowy w topie budy to nie było sensu go wrzucać a dziura mnie wkurzała.

Kwestia drugiej pompki.

Zgadzam się, że do wydajnego chłodzenia w tym przypadku wystarczy jeden Laing. Chcę tak skonfigurować T-Balancera aby włączał drugą pompkę tylko wtedy gdy przepływ cieczy spadnie poniżej pewnego poziomu, a gdy będzie równy 0 to ma za zadanie wyłączyć całego kompa. Takie małe zabezpieczenie.

Dwa słowa o manometrze. któregoś dnia zauważyłem że ciśnionko troszke jakby niższe, pooglądałem układzik no niby nic nie było, ale w łapę wziąłem katodę UV i bingo, przy jednym z bloczków na mosfetach pojawiło się świecenie znaczy początek wycieku. Po rozebraniu załozeniu nowego o-ringu, wymianie silikonu na obudwu bloczkach mosfetowych odpaliłem kompa i ciśnionko wróciło do normy.

Około kwietnia buda wróci na warsztat, do wyrównania i nowego lakierowania, kolor będzie inny, no może tak dla odmiany czarny ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...