Skocz do zawartości
Pablo Hudinii

Wszystko O Asusie M2n-sli Deluxe!

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, bo uważam że brakuje takiego na naszym forum!! Jest temat o mabo ASUS M2N-E -ALE TO NIE TO SAMO, BO PŁYTY BARDZO SIĘ RÓŻNIĄ !!!!!!!

 

Każdy kto posiada lub zna tą płyte ASUS M2N-SLI DELUXE może wyrażać swoje opinie, uwagi na jej temat!!

 

 

Sprzęt już zakupiony ASUS M2N-SLI DELUXE + AMD x2 4000+ 65nm(brisbone) + kigstone 667.

 

Płyta posiada 2,5V dla pamięci!!! Więc WC będzie znaczne.

 

Jak wgrać nowy biosik i który najlepszy do tej płyty??Obcenie posiadam 05003 z 26/09/2006 i chyba dlatego mam małe problemy z temeraturą i napięciem na procesor. Temeratura pływa cały czas od 40 st do 54 st (radiator cały czas chłodny,ale i tak strach się bawić w 0/C). Na procku ustawiłem napięcie auto a pokazuje 1,40V !!! chociaż mój proc może maxymalnie pobrać 1.35V na auto - bardzo dziwne. Jak w biosie przeskoczyłem na Vcore 1,35 (manual) to teraz pokazuje 1,44V. Nie będe ukrywał że lekki przetaktowanie już było:) . Obecnie bez zmiany napięć proc śmiga mi na 2,52 Ghz ( HT x4 - 240 x 10,5 . DDR2 ustawine na 667 4,4,4,12, 1T) Jechałem też na ustawieniach HT x3 300 x 7 = 2,8 Ghz Vcore na 1,45 V . DDR2 ustawione na 533 4,4,4,12, 1T 2,1V ) Czuje, że proc na tej płycie jeszcze może troszkę polecieć jdnak bez normalnej temeraturki i uregulowanych napięć nie rusze.

 

Dodam jeszcze że mam załadowane 3 sloty PCI (Wifi radiówka , SS2 karta satelitarna , Karta telewizyjna ) i miałem małe problemy przy instalacji tych urządzeń!! Pomogło poprzekładanie do innych slotów jednach przy wł. komputerka pozostały trzaski w głośnikach przy logo dzwięku windowasa.

 

Prosze o pomoc przy wgraniu nowgo biosu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc przy wgraniu nowgo biosu. Pozdrawiam

Programik nazywa się Asus update i biosa wrzuca bez żadnych kombinacji pod dosem,łatwiej się już nie da.A najlepszy bios to na pewno najnowszy czyli 0903 http://www.station-drivers.com/page/asus/a...li%20Deluxe.htm Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na dobry początek tego wątku kamyczek do ogródka:

nie moge nagrać filmów na cd lub dvd na tej płycie, po prostu później niemoge ich odczytać w żadnym kompie a na odtwarzaczu dvd sa ciągłe przerywniki i przeskoki o pare klatek do przodu. nagrywałem na innym kompie i odtwarzałem na moim (PC i dvd) i wszystko chodziło, dodatkowo przy kazdej próbie nagrania pali mi co najmniej jedną płytke (nie nagrywa do konca) a te co sie uda nagrać to własnie tak sie zachowują jak opisałem powyżej :mur:

wersja biosa 0801 próbowałem inne wersje nic nie pomogło, dodam ze to moja trzecia płyta !!! dwie poprzednie identyczne sie spaliły i wymiana na gwarancji na nową (kazda chodziła srednio 2m-c) na kazdej poprzedniej miałem podobny problem ale tylko z dvd teraz mam jeszcze z cd :mur: . Poprzednie były podkrecone (2400@2800mhz) ale teraz juz nawet nie oddycham głośno jak siadam do kompa bo znowu sie spali, wszystko ustawione jak należy (default).

 

Za cholere nie wiem co jest grane, szlag mnie trafia z ta płyta, całkowita klapa :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na dobry początek tego wątku kamyczek do ogródka:

nie moge nagrać filmów na cd lub dvd na tej płycie, po prostu później niemoge ich odczytać w żadnym kompie a na odtwarzaczu dvd sa ciągłe przerywniki i przeskoki o pare klatek do przodu. nagrywałem na innym kompie i odtwarzałem na moim (PC i dvd) i wszystko chodziło, dodatkowo przy kazdej próbie nagrania pali mi co najmniej jedną płytke (nie nagrywa do konca) a te co sie uda nagrać to własnie tak sie zachowują jak opisałem powyżej :mur:

wersja biosa 0801 próbowałem inne wersje nic nie pomogło, dodam ze to moja trzecia płyta !!! dwie poprzednie identyczne sie spaliły i wymiana na gwarancji na nową (kazda chodziła srednio 2m-c) na kazdej poprzedniej miałem podobny problem ale tylko z dvd teraz mam jeszcze z cd :mur: . Poprzednie były podkrecone (2400@2800mhz) ale teraz juz nawet nie oddycham głośno jak siadam do kompa bo znowu sie spali, wszystko ustawione jak należy (default).

 

Za cholere nie wiem co jest grane, szlag mnie trafia z ta płyta, całkowita klapa :angry:

Spaliłeś już trzy płyty?Może zasilacz pada już,miałem taki sam i chodził dobrze ale czasem zdarzają się trefne egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od Siebie, że troszkę sprzętu przeszło mi przez ręce i pokuszę się o stwierdzenie, że jak narazie to ta płytka jest naprawde dobra i super stabilna trzeba troszkę pozmieniać opcji w biosie i jest git miałem ostatnio abita KN9 i w porównaniu do tej płyty jest goły (ale co można mieć za cene 250 zł) !! Może o pare % miał lepsze OC, ale kto kożysta na codzień z maxymalnie wyciśniętego sprzętu??!! SENTYMENT DO ABITA I TAK MI ZOSTAŁ NF7 KRÓLEM!!

 

A co do DVD to podejrzewam że wina tkwi nie w płycie tylko w konfiguracji Twojego kompa!! Podłącz inną nagryware, zmień taśmie pokąbinuj ze zworkami w DVD, może masz wszystko podpięte na jednej taśmie nie które nagrywary tego nie lubią, noo i postaw sobie nowy sys.

 

Proca 4000+ 65nm pusciłem na 2,7Ghz, odpalam karte satelitarną , telewizyjna, odpalam p2p 190Kb/s ciągły transfer,włanczam przenoszenie danych z partycji na partycje i odpalam 3d marka 2003. Mój sprzęt chodzi 24h i wszystko rakieta!! Naprawde polecam tą płyte gł.

 

Narazie mam biosik 0503 (jedyny jego minus to kiepski pomiar temperatury)

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Za cholere nie wiem co jest grane, szlag mnie trafia z ta płyta, całkowita klapa :angry:

Asus..ot co <_<

 

Dodam od Siebie, że troszkę sprzętu przeszło mi przez ręce i pokuszę się o stwierdzenie, że jak narazie to ta płytka jest naprawde dobra i super stabilna trzeba troszkę pozmieniać opcji w biosie i jest git miałem ostatnio abita KN9 i w porównaniu do tej płyty jest goły (ale co można mieć za cene 250 zł) !! Może o pare % miał lepsze OC, ale kto kożysta na codzień z maxymalnie wyciśniętego sprzętu??!! SENTYMENT DO ABITA I TAK MI ZOSTAŁ NF7 KRÓLEM!!

To brzmi jak reklama. Zbyt pieknie aby bylo mozliwe...zwykle kondziory , pewnikiem 3 fazy jak w kazdym z tej serii....Jakos nie wierze aby KN9 mial biedny bios. Ale aby byc sprawiedliwym to i M2N4 SLI ma przebogaty..i co z tego...O/C to porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus..ot co <_<

To brzmi jak reklama. Zbyt pieknie aby bylo mozliwe...zwykle kondziory , pewnikiem 3 fazy jak w kazdym z tej serii....Jakos nie wierze aby KN9 mial biedny bios. Ale aby byc sprawiedliwym to i M2N4 SLI ma przebogaty..i co z tego...O/C to porazka.

Co do faz to ma 4 ( w przeciwieństwie do M2N-E która ma 3 zazwyczaj ale widziałem jedną z 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to mobo... pierwsza padła jakiś tydzień po kupieniu, druga sztuka pochodziła około miesiąca, a później serwis producenta podesłał mi śliczną zmasakrowaną ( z popękanym laminatem ) "nówkę", która nawet nie wstała, i w sumie mobo mam 4 miesiące z czego większość czasu w serwisie. Na ECS'ach KA3 MVP i KN3 SLI2 mi się lepiej pracowało niż na tym Asusie. Ostatnio bawiłem się Foxconnem C51 i na razie to mój faworyt jeśli chodzi o am2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaliłeś już trzy płyty?Może zasilacz pada już,miałem taki sam i chodził dobrze ale czasem zdarzają się trefne egzemplarze.

zasilacz ma jzu 2 latka, i 5 płyt głównych za sobą tylko z tymi asusami jest problem, pierwsza jak była u producenta dostałem w sklepie zapasową microstara i chodził dłużej na niej niż na tych co sie spaliły

 

Asus..ot co <_<

To brzmi jak reklama. Zbyt pieknie aby bylo mozliwe...zwykle kondziory , pewnikiem 3 fazy jak w kazdym z tej serii....Jakos nie wierze aby KN9 mial biedny bios. Ale aby byc sprawiedliwym to i M2N4 SLI ma przebogaty..i co z tego...O/C to porazka.

racja OC na asusie AM2 (jakimkolwiek) to porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręcasz na swoim Asusie proca na 2880 Mhz i piszesz, że OC na asusie porażka??? Jeśli zależy Ci na biciu rekordów to kup sobie DFI albo Abita!! I WC będziesz miał MOŻE 4 -7% większe!!! Czy to jest dużo przy takich osiągach?? Przecież nikt (chyba) nie pracuje na codzień przy maxymalnym wykręceniu co do 1Mhz.... Ludzie....

 

Biorąc pod uwagę zalety Asusa co do Chłodzenia (pełna cisza) i wyposażenie: zewnętrzne złącze Serial ATA 3.0Gb/s na tylnym porcie I/O (SATA w ruchu), dwa gigabitowe kontrolery sieciowe obsługują technologię NVIDIA DualNet, układ NVIDIA nForce 570 SLI (może nie szybszy od nForce 4 ale zawsze nowszy!!!) itd.... mniej znaczące ale kolejnym plusem są dodatki do płyty :

 

Mikrofon ASUS

Przewód UltraDMA 133/100/66

Przewód stacji dyskietek

6 przewodów danych SATA

3 przewody zasilające SATA dla 6 urządzeń

2-portowy moduł USB2.0

Moduł IEEE1394a

Osłonka portów I/O

 

Noo i Asus ma 3 PCI a Abit np. tylko 2.... DFI ma też 3 :)

 

Ja zamiast paru Mhz wole mieć wypasioną płyte!! Jak narazie chodzi mi pięknie, ale czas pokaże....każdy sprzęt może ulec awarji Abity też często trafiają na gwar. nie wiem tylko jak jest z DFI.

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówie tutaj o paru mhz ale o problemach przy jakimkolwiek kreceniu, kupuja ta płyte we wrzesniu 06, od poczatku były problemy z JAKIMKOLWIEK podkreceniem, komuter sie nie restartował, pisali juz tutaj o tym w temacie o m2n-e...ja też.... :) ... i tutaj dopiero niedawno wyszedł nowy bios który to zmienił, ale zaczeły sie zapaście płyty nie na zegarze 2800mhz bo to wartości "chwilowe" a na zegarze 2700mhz gdzie wszystko chodziło bez zbytniego stresu,

 

teraz juz miesiac mam trzeci egzemplarz, nie krece nic bo sie boje, za ok miesiac (jak nie padnie) podkrece, zobaczymy wówczas, jak padnie to jasne, jak nie padnie to po prostu miałem pecha do dwóch poprzednich

 

jestem teraz w trakcie naprawiania nagrywania cd i dvd, gdzies na forum obiło mi sie o oczy ze te egzemplarze podkrecone mają problem z filmami na dvd ale nic nie znalazłem o cd....nic biore sie do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serekin płyty oparte na 570 mają wiele problemów, zwłaszcza z obsługą

RAM i ręczne ustawienie zmoże wiele zmienić. Niestety drogi RAM trzeba

często ustawiać poniżej nominalnych parametrów.

W przypadku konfiguracji z podpisu problemy mogą być dodatkowo

powodowane przez zasilacz który ma relatywnie słabą 12v ale co gorsza

wymaga obciążenia 5V dla stabilizacji silnie obciążonej 12V.

Problemy może powodować też obecność nagrywarek z 2 różnych epok

zwłaszcza na jednej taśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żadna nowosc że do prztaktowanie wszystkiego pod AM2 trzeba mieć pojęcie troche i bawić sie wszystkim, ustawieniami pamięci, szyną HTT, mnożnikami itp, samo podniesienie FSB nie wystarcza, pod tym wzgledem zintegrowany kontroler pamieci w procesorze AM2 niestety nie ułatwia życia i tak moje pamieci 667mhz chodzą na ustawienicha fabrycznych procesora na 600Mhz i póki co musze sie z tym pogodzić...na razie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem najlepiej sprawdzić szybkość pamięci? Bo co innego wskazuje mi everest, cpu-z, 3Dmark 2003.

 

Ja FSB zwiększyłem do 225Mhz bez podnoszenia napięcia i zmian mnożnika Procka, jedynie HT na 4x.

Więc z procka mam 3800+@2250 a pamięci ustawiłem na DDR800 więc wyszły 900Mhz a cl4 przy napięciu 2,1 V.

Chyba że źle rozumiem to podkręcanie AM2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płytę i dostałem uszkodzoną :-] (fabrycznie zapakowana)

Oczywiście serwis zadziałał szybko i naprawił.

Mam prośbę do expertów znających się na ustawieniach parametrów Bios-u itp. ,

z tego co wyczytałem, zalecane są ręczne zmiany ustawień Bios-u dla poprawnej pracy płyty i współpracujących z nią podzespołów. Jako że się na tym nie znam, prosił bym o informację jakie parametry poustawiać i na jakie wartości...

 

Myślę że krótka instrukcja ustawień Bios-u przydała by sie nie tylko mi...

 

Moja konfig. sprzętowa:

 

Asus M2N Sli deluxe

Athlon 64 X2 3800+ AM2

Geil DDR2 1GBх2 PC6400 800MHz CAS 4

Gainward 8600 GTS

Tagan TG480-U01

LG GSA-H55N

HDD Samsung SP1603C 160GB (7200) 8MB

 

Win. XP HE

Edytowane przez OnlineMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kogoś interesiło to wyszedł niedawno nowy beta biosik z numerkiem 1102. Wg. tego co można wyczytać na zachodnich forach poprawia nieco wydajność płytki i wreszcie pomiar temperatury jest bliższy rzeczywistości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam asusa M2N sli delux i mam z nia problem wszystko chodzi jakos przymulone nieraz mam problem ze przegladaniem stron www i w windowsie jakos muli. Jak dokładnie ustawic napiecia w biosie bo mysle ze to jest wina tych anomali. Mam athlona 2x64 5000 65W i pamieci 2x1 gb 800 Cl4 Geila podpiete to pod zasilacz evera 480, grafa 8800 gts 320 system nowo zainstalowany xp home najnowsze stery + bios.

 

dla pamioeci juz ustawile odpowiedni tymingi i napiecie na 2.1 V na procesor ustawilem 1.32V a z reszta nie mam pojecie.

 

Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam ta plyte dopiero i wlasnie walcze nad dziwnymi zawieszkami i przymuleniem. Jest to zwiazane z jakim sterem tylko probuje dojsc jakim.

3DMark restartuje mi kompa, problem z odpaleniem gier, zawieszki podczas odczytu z DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie problemy znikly :D

Zainstalowalem Viste.

 

Powiem ci, ze C2D np na P5K na Czterordzeniowcu wogole niestartuje pod XP.

Chyba juz najwyzszy czas porzucic XP.

I odkrylem tez co do za brakujacy sprzet audio ktory niechcial sie zainstalowac pod XP : Dzwiek HDMI w ATI, ktory pod Vista zostal bezproblemowo wykryty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie mobo padlo trupem,w poniedzialek jedzie na gware :mur: .Juz raz byla wymieniana.Ze swoich przejsc,nie moge powiedziec ze nalezy do bezproblemowych, kupilem na bigu M2N4-sli i jest o niebo stabilniejsza.Takze jak ktos nie chce miec problemow,to lepiej niech poszuka sobie innego modelu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odświeżę wątek, bo niedawno stałem się posiadaczem M2N-SLI Dx

Po wgraniu ostatniego biosu 1203 zaczęło się o/c:

na początku przy wyższych magistralach (tj >300) nie było za ciekawie (komp nie chciał wstawać, ale na szczęście zamiast zworki ccmos wystarczy tu trzymać wciśnięty DEL i komp się wskrzesza). Dopiero po zmianie Trfc z auto na 3 płytka wstawała bez problemu z HTT 390: 7x390 /7. Wyżej ograniczeniem były już tylko pamięci (675), którym dla stabilności musiałem luzować timingi/zwiększać nap., co zmniejszało ostatecznie wydajność w stosunku do innych ustawień z niższym HTT... Testy z moim 4000+ stanęły narazie na 2.7 GHz przy 1.3V (10x270, mem: cpu/8 337,5 MHz 4-4-4-12 1T 1.8V) sp2004 leci już prawie 2h. Przydałoby się podgonić jeszcze ram, ale mam już dość zabawy z biosem, a COD4 czeka... w każdym razie płytka jest w pełni stabilna, żadnych dziwnych zawieszek i problemów nie ma, no i nie straszne jej 400 HTT B-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki,za odkopanie, ale mam problem z tą płytą, a nie znalazłem rozwiązania na necie (czyt. google) jeszcze (mało czasu niestety :( )

 

Otóż wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że system po powrocie z hibernacji traci głos, do tego co któreś wybudzenie walnie bluescreena z błędem sterownika graficznego.

Oczywiście próbowałem już kilka wersji sterowników (nvidia) i kilka wersji sterów do mobo z ostatnim biosem.

 

Kod błędu to "STOP 0x00000d1 driver_irql_not_less_or_equal" (lub podobny, nie pamiętam numerków dokładnie)

 

W Ms support znalazłem solucję, którą rozwiązuje niby problem -> sp1 (Vista 32 home stoi), tyle tylko, że sp1 jest oryginalnie z systemem, a problem mimo to nie rozwiązany.

 

Jeśli ktoś się spotkał i rozwiązał problem, proszę o wsparcie.

 

pzd

 

(reszta sprzętu to, Phenom 9650,4x1Gb Kingston 800Mhz, GF9800gt,zasiłka 600W SLI-ezcool)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki,za odkopanie, ale mam problem z tą płytą, a nie znalazłem rozwiązania na necie (czyt. google) jeszcze (mało czasu niestety :( )

 

Otóż wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że system po powrocie z hibernacji traci głos, do tego co któreś wybudzenie walnie bluescreena z błędem sterownika graficznego.

Oczywiście próbowałem już kilka wersji sterowników (nvidia) i kilka wersji sterów do mobo z ostatnim biosem.

 

Kod błędu to "STOP 0x00000d1 driver_irql_not_less_or_equal" (lub podobny, nie pamiętam numerków dokładnie)

 

W Ms support znalazłem solucję, którą rozwiązuje niby problem -> sp1 (Vista 32 home stoi), tyle tylko, że sp1 jest oryginalnie z systemem, a problem mimo to nie rozwiązany.

 

Jeśli ktoś się spotkał i rozwiązał problem, proszę o wsparcie.

 

pzd

 

(reszta sprzętu to, Phenom 9650,4x1Gb Kingston 800Mhz, GF9800gt,zasiłka 600W SLI-ezcool)

Wiec, odkopałeś mój temat :rolleyes: i podejrzewam, że problem tkwi w Twoich pamięciach 4 x 1G (płyta po prostu sobie z nimi nie radzi). Przywróć ustawienia na def w biosie. Zostaw jedną pamięć w slocie i hibernuj. Daj znać czy coś pomogło w tedy powiem Ci co dalej. Grafikę zostaw w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...