Skocz do zawartości
dem

Problem Z Partycjonowaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wróciłem właśnie od znajomego, któremu miałem usunąć dwie partycje (C i D) i z nich zrobić jedną ©. Robiłem takie rzeczy już niejednokrotnie, więc myślełem, że w 30 minut sie uwinę. A tu zonk. Odpaliłem instalator XP, usuwam partycję C, jest ok, pokazuje się info, że powstał obszar nie podzielony na partycje, usuwam zatem D i ....pokazuje się drugi komunikat, o obszarze niepodzielonym na partycje.

Wygląda to mniej więcej tak:

 

Obszar nie podzielony na partycje - 8000Mb

Obszar nie podzielony na partycje - 8000Mb

Partycja E - tralala

Partycja F - tralala

 

Próbowałem na wszelkie znane mi sposoby, ale nie znalazłem sposobu, aby powstał jeden obszar nie podzielony na partycje, z którego mógłbym utworzyć partycję C - 16000Mb.

 

Dodam też, iż pod GParted sytuacja wyglądała identycznie, czyli dwa obszary nie podzielone na partycje, z których nie dało się utworzyć jednej partycji C.

 

Pytanie, jak wszyscy się domyślają, brzmii:

W jaki sposób stworzyć partycję C z tych dwóch niepodzielonych obszarów?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechalbym po linii najmniejszego oportu tzn zainstalowal na tym C: normalnie winde i pozniej Partition Magiciem dodal pusty obszar :wink: Moze ktos za pierwszym razem dobrze zamieszal z literami partycji/ich wlasciwosciami i taki kwiat orientu wyszedl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C -> partycja podstawowa

D -> dysk logiczny na partycji rozszerzonej

 

Logiczne ze z wolnych obszarów nie mógł powstac jeden wielki.

Musisz zmniejszyc partycję rozszerzoną o wolne miejsce i przesunąc ją w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko Partition Magic lub inne bardziej specjalizowane zabawki.

 

Powód problemów jest prosty: C to partycja podstawowa, D to dysk logiczny na partycji rozszerzonej. Niestety chłopaki z MS od czasów 2000 nie zdążyli jeszcze zaimplementować w instalatorze zaawansowanych narzędzi.

 

Problem obrazuje poniższy schemat:

 

_____________________________________________________________________|					  |				partycja rozszerzona		 ||					  | ____________________   ___________________  || part. podstawowa (C) | |dysk logiczny 1 (D)| |dysk logiczny 2 (E)| ||					  | |___________________| |___________________| ||______________________|_____________________________________________|

Edit:

Hej, ja tu pierwszy zacząłem pisać! ;) Niestety dobre 10 minut zajęło mi narysowanie tego ^^^, aby się nie rozjeżdżało. :]

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C -> partycja podstawowa

D -> dysk logiczny na partycji rozszerzonej

 

Logiczne ze z wolnych obszarów nie mógł powstac jeden wielki.

Musisz zmniejszyc partycję rozszerzoną o wolne miejsce i przesunąc ją w górę.

Zmniejszyć partycję, to nie problem, ale co oznacza przesunąć ją w górę i jak to zrobić (spod instalatora się da?).

Niestety nie dysponuję Partition Magic'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...