Skocz do zawartości
Largoon

Heavenly Sword

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme 120 już w kioskach!

 

W kioskach można już znaleźć 120. numer miesięcznika PSX Extreme, z jedyną w polskiej prasie konsolowej naoczną relacją z E3 Expo.

 

To prawdziwy "hot stuff", ustawiliśmy bowiem druk tychże stron na kilka dni przed dystrybucją magazynu do kiosków. Przeczytacie raporty z konferencji trzech gigantów rynku konsolowego a do tego playtesty kilku naprawdę gorących tytułów, m.in. Burnout Paradise (+rozmowa z producentem gry) oraz Mass Effect.

 

Jeszcze w kraju przetestowaliśmy grywalne kody pięciu wspaniałe zapowiadających się gier na PS3: Lair, The Eye of Judgment, Warhawk, Uncharted: Drake's Fortune oraz... Heavenly Sword. Ten ostatni to prawdziwy system seller - odpalasz grę i po godzinie zabawy zaczynasz zbierać kasę na własną PS3. To działa z 95% skutecznością (zostało przetestowane w redakcji na kilkunastu osobach). Numer 120. to też dwie okładki do wyboru.

oby to była prawda

w końcu ps3 dostanie jakiś bardzo dobry exclusive ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co nieco przejrzałem ten numer i faktycznie HIV aż się rozpływa nad tą grą (ocena wstępna 9+!!). Sam jeszcze dokładnie nie czytałem (przemaglowałem za to "Uncharted" ;) ). Podobno demko jakoś niedługo ma być na PSS to niektórzy zobaczą sami ile to jest warte. Szczerze powiedziawszy dla mnie HS to taki God of War...ale ja lubię Gow :). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Heavenly Sword jest w połowie tak klimatyczny jak God of War to łykam tą gre bez zastanowienia.

 

Dla mnie God of War to najlepsza gra na "tamtą" generacje konsol. Przebija takie hity jak Resident 4 i ninje Gaiden :)

 

zresztą wystarczy zobaczyć na noty w serwisach, chyba jedne z lepszych w historii gier.....

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie.... takie pierwsze wrażenie.

 

A tak dokładnie to nieźle się zapowiada ta gra. Grafika jest fajna a szczególnie wymiata efekt field-of-view. W niektórych miejscach niestety zwalnia. Fajnie się wymaciach!e mieczami (?) i fajny jest pomysł ze stylami. Gdy ktoś nas atakuje to zaczyna "świecić" na dany kolor. I tak niebieski możemy zablokować standardowym stylem a pomarańczowy stylem ciężkim (R2 trzema trzymać). Śmieszne jest to, że w tej grze nie można skakać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma to demko do tego cytatu?

“Po tej prezentacji zrozumiałem ze PS3 nie tylko ma potecjał co jest prawdziwym potworem ktory graficznie pożre 360tke razem z zsailaczem nawet z Ring of Death”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też na szybko bo wyjeżdżam. Grafika jest naprawdę niezła. Dużo światła, HDR i inne efekty wizualne robią ogromne wrażenie. Jeszcze większe wrażenie robi mimika twarzy w cutscenkach i tło czyli ogromny teren na który spoglądamy z dużej wysokości. Mimo, że teren chodzenia jest ograniczony to nie czujemy się jak w zamkniętej klatce z racji ogromnych otwartych przestrzeni. :) Walka jest bardzo dobra (jeśli ktoś lubi slashery) ale przeciwnicy są jacyś stalowi. Trzeba im nieźle natłuc, żeby ich zabić. :D Zagrałem dwa razy i poznałem tylko kilka combosów - lista jest całkiem spora. Na koniec najgorsza rzecz z demka. Jak na 1 giga jest massakrycznie krótkie. Kilka minut (5) i demo ukończone. W sumie jest to demo ale jak by dali z 20minut zabawy to by ich przecież nie ubyło. :) Tyle to za mało. ;) Wpisuję HS do koszyka z zakupami na ten rok. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Grafa ladna ale tak naprawde plansze poki co w demie wielkoscia nie powalaja,a widoczki jako arena sie nie licza bo nie mozna po nich pobiegac itp.

Bardzo zle dopasowany poziom przeciwnikow albo w tej grze liczy sie ilosc a nie jakosc <_< .Bohaterka wykonuje milion ewolucji,kombosow i technik a wrogowie ciagle sie podnosza-nawet po bardzo ciezkim ataku.

Jak widac przyjemna grafika wcale nie musi isc w parze z jakoscia rozrywki,choc to tylko krotkie demko to raczej nie sadze aby ten tytul znalazl sie na mojej liscie zakupow(no chyba ze w platynie i za grosze :lol2: ),aczkolwiek wielbiciele H-S beda zadowoleni ;)

 

ps.GOW i GOW2 to majstresztyki jesli chodzi o zbalansowanie walki-HS to przy tym tytule to tylko" 7 woda po kisielu"

 

a mialo byc tak pieknie <_< ,a propos cutscenki to nie gra, wiec lata mi podniecanie nimi,chociaz sa calkiem przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonlore to tylko demo, jak czas pokazuje dema czasami mają się ni jak do pełnych wersji.

 

 

 

cytat hiva

 

CYTAT(Pavlis @ 27 07 2007, 16:33) *

Najlepiej jakby ktos ? z redakcji wypowiedział sie na temat różnic dzielących demo od gry właściewej

Hiv czekamy excl.gif

 

 

 

Sorry, właśnie wyjeżdżam w podróż, więc będzie króciutko. Demko nie pokazuje nawet 1/10 tego, co ja widziałem. Grafika jest tu wyraźnie słabsza, że nie wspomnę o systemie walki (ja już miałem troszkę dopakowaną Nariko). Cut-scenki rządzą, ale tutaj ich zabrakło (w demku na wejściu odgrywany jest filmik). QTE widziałem znacznie lepsze (w demku tylko bieg po linie), a i scenerie konkretne (tutaj straszna bieda). Jeśli komuś nie podoba się demko, proszę wziąć pod uwagę, że to demko... DEMKO!!! No i przeciwnicy byli najsłabsi, a ja oklepałem 2 bossów:). Spokojnie, to demo należy potraktować jak... grywalny trailerek. Spadam, bye.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Ta sama stronka, za to cytacik:

(...) I grabbed the Heavenly Sword demo... actually demo isn't the right word. I grabbed the Heavenly Sword holy-shit-I-blinked-is-it-over-already tease. (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna dziwna rzecz w tym demku. Ostatnio programiści HS'a powiedzieli, że demko ma rok czasu. Pytanie jest takie: kto by chciał pokazać wczesny projekt gry, który jak twierdzą znacznie się poprawił w ostatecznej wersji? Czy mówią prawdę? Ok 3 miesięcy temu oglądałem serial "Heroes" i chyba w 17 odcinku Niki z synem Micah grali na PS3 właśnie w Heaven Sword'a. Jest to dokładnie to samo miejsce z dema. Jeśli to była by prawda to nie dziwne, że demko jest tak króciutkie. Właśnie na potrzeby filmu zrobiono ten kawałek gry. Potwierdzały by to słowa Hiv'a, który twierdzi, że demko różni się od wersji z E3. Zastanawia mnie po co taki zabieg? Nie chciało im się zrobić normalnego demka? A może szkoda czasu na dema bo ludzie domagają się gier?

 

PS. Ta gra ma coś w sobie. Mimo, że demko jest króciutkie to z każdym kolejnym przejściem nabieram coraz większej ochoty na ponowne zagranie. :) Dziennie gram przynajmniej 2 razy. :) Najczęściej przed pójściem spać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje wczoraj przejsc to całe demko. Ogolnie gierka wyglada naprawde ładnie, cieszy oko, głowna bohaterka jest sexy i tez cieszy oko, gierka zrobiona bardzo widowiskowo, ogólnie bardzo ok w kwestii graficznej.

Niestety ja na dłuzsza mete nie mogłbym w nią grac, gdyz gra pewnie w głownej mierze opiera sie na slashowaniu ogromnej ilosci przeciwników, którzy to potrafia przyjac 30 ciosów mieczem na klate i dalej walczyc, a jak juz sie go zabije to wychodzi nastepny. Szkoda bo oprawa i bohaterka zachecaja do grania. IMO najlepsza tego typu gra byl LoK: Soul Reaver (ehh gdyby tak remake powstał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr - nie mozna miec wszystkiego :)

do mnie ten gatunek gier nie trafia w ogole wiec mala strata, gorzej jak by sony zabralo mi pro evo soccer, wtedy czarnula by juz stala na polce [;

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu zapowiedzi w jednym z magazynów o grach(bez reklamy :) ) także zaczynam trochę żałować, iż w moim pokoju nie znajduje się chlebak. Myślę, że w roku 2008 konsola SONY pokaże na co ją stać, a rok 2009 będzie bogaty w największą ilość must have'ów na chlebak...a to przełoży się na moja pokusę posiadania zarówno Xbox'a 360 jak i PS3;] Tytułów takich jak Heavenly Sword właśnie brakuje konsoli Billa...ale cóż...my(czyt. posiadacze x0) mamy swojego GoWa, oni(posiadacze PS3) już niedługo będą mieli tytuł który wedlug mnie okaże się pierwszym poważnym system sellerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się, mamy pierwsze oceny gry z którą posiadacze PS3 wiązali ogromne nadzieje. Amerykański magazyn PLAY ocenił grę na 10/10, a “nasz” PSX Extreme przyznał Heavenly Sword nastepujące oceny: 9+,9+,9+,9 - gra została oceniona przez czterech redaktorów. Wszystko wskazuje na to, że doczekaliśmy się pierwszej, naprawdę wielkiej gry na PS3.

Pozostaje już tylko złożyć zamówienie, co już osobiście uczyniłem :)

www.ps3site.pl

 

Aby do 14. B)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z PLAY USA i PSX Extreme ocenili grę bardzo wysoko :D, a IGN dał tylko 7 lol

Co jak co, ale HS sprawia wrażenie gry świetnej w każdym calu - moje klimaty :rolleyes:

Heavenly Sword UK Review

http://ps3.ign.com/articles/815/815031p1.html

9.0 Presentation

Superficially at least, Heavenly Sword is an almost impeccable display of sheer, unrestrained talent.

9.0 Graphics

Minor framerate and tearing issues aside, Heavenly Sword is an absolutel tour de force of visual splendour.

8.5 Sound Sam głos Nariko waży 10 GB

Voice acting, effects work and soundtrack hit all the rights buttons with gusto, although occassional dodgy level mixing hurts.

6.0 Gameplay

As solid as its component parts are, poor design decisions and awful structure mean they never make for a cohesive, satisfying whole.

6.0 Lasting Appeal

Despite the wealth of combos and extras to unlock, you'll be constnatly battling with tedium on subsequent play-throughs.

7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, sam gameplay mnie nie zachwycil...

 

czulem sie jakbym gral w GoW tylko ze panna a nie łysym madafaką.

 

Co mnie zasmucilo najbardziej to, ze po super mocnych ciosach jak np. ciecie mieczem w szyje albo super zamach przez tłów, miecz przechodzi przez caly przekroj ciala typa, i go nie tnie. Nie ma tego poczucia mocy, rzezi i totalnej rozje.bundy jak w GoW. Poprostu miecz przez typa przenika zadajac mu obrazenia, ale nic pozatym :/ Mam nadzieje ze to wina tego iz to wersja niemiecka, a niemcy jak wiadomo takie sceny każą usuwac. Oby to byla prawda, bo wyobrazcie sobie takiego GoW z ktorego by wycieto brutalnosc i zostawiono samą masherke, ktora nawet nie procentuje ostrymi akcjami i latajacymi czesciami ciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Od poczatku bylem zdania ,ze ta gra ma tylko czarowac grafa,zas sam gameplay nie ma wcale grac 1 planu,maja to robic filmiki i malolaci krzyczacy :ale laska!!

 

No coz nie mozna miec wszystkiego - kiedys jak bedzie po 10 Euro to kupie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może zacytuję znane wszystkim www.ps3site.pl :):

Ja: (Piątek 24.08.2007 10:53)

a ktora giera zrobila na tobie najwieksze wrazenie?

Arabus: (Piątek 24.08.2007 10:54)

HS

Ja: (Piątek 24.08.2007 10:56)

a na chlopakach?

Arabus: (Piątek 24.08.2007 10:56)

HS :>

I komentarz:

 

 

Gusta i gusciki tyle, jednemu pasują tego typu gry innemu nie.

N4G oceniło HS na 9.7/10

Gamepro 4.5/5

PLAY 100/100

a np. Edge oceniło HS na 6/10 (lol) w sumie nie ma co sie dziwic bo np. takiego God of War 2 ocenili na 7/10 (kolejny raz lol).

 

Recenzja w PSXE dobitnie pokazała, ze ta gra warta jest 220zł, ja tylko odliczam dni do premiery ^^

 

Nie każdemu ta gra mogła się podobać. Nawet na polygamii mają odmienne zdanie co IGN. ;) Im więcej pograłem w demko tym więc chciałem w to grać. Ta gra ma swój urok i tyle. :) Osobicie uwielbiam takie gierki.

 

I jeszcze do różnic dema również z polygamii:

Heavenly Sword - Nariko wyładniała od momentu udostępnienia jakiś czas temu na Playstation Network dema. Przede wszystkim gra wydaje się płynniejsza, a tekstury znacznie ostrzejsze. Poprawie uległo również oświetlenie, na czym zyskała kolorystyka tego tytułu. Jak już zapewne wiecie, gra ma potwierdzoną datę wydania na 19 września, więc jeżeli posiadacie w domu PS3, to jest to absolutny musiszmieć.

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...