Skocz do zawartości
blood_brother

Warhammer Online: Age Of Reckoning

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest na tyle poważny, że Mythic już się tym zajmuje. Gra jest źle zoptymalizowana - to że Miazga i jego koledzy grają to tylko pozazdrościć - należą do tych 30% którym warhammer działa należycie :). Polecam śledzenie forum warhammeralliance.com. Pocieszający jest tylko fakt, że chyba nie wyszło jeszcze mmorpg, które nie miało by jakichś problemów na starcie więc ogarnięcie tematu przez developera to kwestia dni/tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był u mnie kolega ze swoim laptopem (9600/c2d 2.26/3gb ramu) i gra chodziła całkiem nieźle na tym sprzęcie. Aczkolwiek bugów naoglądałem się sporo.

Gra mi się w ogóle nie spodobała, nie czuć klimatu (w młotka grywam od ~7lat), a rozgrywka rzeczywiście przypomina wow'a. Czekam na jakieś wersje trial, bo na razie gra mnie niczym nie przekonała.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był u mnie kolega ze swoim laptopem (9600/c2d 2.26/3gb ramu) i gra chodziła całkiem nieźle na tym sprzęcie. Aczkolwiek bugów naoglądałem się sporo.

Gra mi się w ogóle nie spodobała, nie czuć klimatu (w młotka grywam od ~7lat), a rozgrywka rzeczywiście przypomina wow'a. Czekam na jakieś wersje trial, bo na razie gra mnie niczym nie przekonała.

To się jeszcze dłuuugo naczekasz, bo na razie żerują na marce war'a i boxy całkiem dobrze się sprzedają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wiele opinii w internecie o Age of Reckoning zaczynam sie zastanawiac ile z tych osob co tak narzeka ze gra nie ma klimatu ( albo ze jest jak WoW ) gralo tak naprawde w ta gre ( a nie wyczytalo "najpopularniejsze" zarzuty tylko i je powtarza jak w gluchym telefonie ). Jednym chorem gdzie sie nie rozejrzysz wszedzie te same krzyki i pretensje ... Sam zamierzalem zainwestowac w wersje online WAR-a , ale nie wiadomo wkoncu czy te opinie w internecie ( krzykow duzo, a malo rzeczowych argumentow i przykladow ) sa zgodne z prawda, a jesli tak to czy sie nie przejade.

 

Jakby ktos z PurePC kto obecnie rozpracowuje WAR-a moglby wrzucic jakies prywatne, sensowniejsze wrazenia z gry, systemu rozgrywki, jakies screeny itp.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli się lubi team pvp - to jest w zasadzie podstawa gry (xx vs xx graczy) to war będzie dobry, nie istnieją tutaj np. duele, gra głównie skupia się na scenariuszach i public questach, nie każdemu to po prostu odpowiada. Obecnie gra jeszcze jest trochę niedopracowana (słaba synchronizacja klienta z serwerem, niedopracowany engine, bugi), ale regularnie wychodzą patche. Było zagrać w betę to byś ocenił, czy to produkt dla Ciebie, czy nie pasuje... bo tak inwestować ponad 100zl w ciemno to trochę szkoda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat bez wątpienia ta gra posiada. O wiele bardziej przypadła mi do gustu niż WoW (w którego bądź co bądź te pare lat się grało i z czasem zaczęło się robić monotematycznie). Jest kilka niedociągnięć ale do ogarnięcia. Faktycznie wizualnie jak również pod względem UI gra jest blizniaczo podobna do wow'a ale to tylko pozory. Jak się zagra to czuć tą "inność" - jest mniej cukierkowo przede wszystkim. Na każdym kroku żołnierze się tłuką. Nacisk na PVP, public questy, oblężenia na zamki, ciągła wojna którą dosłownie czuć w powietrzu powoduje, że mimo wielu niedogodnień - przy których inna gra już dawno poszła by w kąt - codziennie nie moge się doczekać kiedy zaloguję się do tego świata :) FOR THE HO...ekhm - CHAOS! xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na coś, co mnie jeszcze w żadnej grze mmo za która płaciłem nie spotkało. "Your realm is full, queue position is 442 of 456, time remaning 52 min" Co jest ku....... ? Jak to ma tak wyglądać to chyba będę ta grę reklamował. Nie jestem jakimś no lifem żeby czekać godizne na podłaczenie do serwera, planowałem dwie godziny pograć i spać a tu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na coś, co mnie jeszcze w żadnej grze mmo za która płaciłem nie spotkało. "Your realm is full, queue position is 442 of 456, time remaning 52 min" Co jest ku....... ? Jak to ma tak wyglądać to chyba będę ta grę reklamował. Nie jestem jakimś no lifem żeby czekać godizne na podłaczenie do serwera, planowałem dwie godziny pograć i spać a tu ?

W wow na początku też tak było... ;)

Poza tym serwery do who maja chyba tylko po niecałe 600 slotów... a na serwerze wowa może bawić się spokojnie z 10x więcej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja koło 1500 miejsc a były testowane ponoć na 4000 i nie padły. Jutro mają być gotowe kolny najpopularniejszych serków. Tak więc będzie można przejść z 1 na 2 swoją postacią w takim samym stanie. No cóż ale wczorajsza walka ze 4 warbandy na 4 robiła wrazenie:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na coś, co mnie jeszcze w żadnej grze mmo za która płaciłem nie spotkało. "Your realm is full, queue position is 442 of 456, time remaning 52 min" Co jest ku....... ? Jak to ma tak wyglądać to chyba będę ta grę reklamował. Nie jestem jakimś no lifem żeby czekać godizne na podłaczenie do serwera, planowałem dwie godziny pograć i spać a tu ?

Przepraszam bardzo, ale nikt nie zmusza cię do gry na najbardziej zaludnionym serwerze. To dotyczy nieliczynch realmów, tych bardziej popularnych. Między innymi tego na którym my gramy Karak Eight Peaks. Serwer będzie dziś klonowany i po problemie.

Płacze tego typu w tak wczesnym stadium gry są imho nieuzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga82

Moglbys sprawdzic zuzycie vramu z wszystkim na full, af x16 i jakims aa?

To zależy od lokacji oczywiście, ale z tego co widziałem w jednym z miasteczek to było to coś około 560MB ramu na grafie. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem już w parę płatnych rpg ale to jest jakieś dziwne, kolejka ? wtf w EVE, AO czy gra trochę więcej ludzi a nie pamiętam żadnej kolejki.

 

Całe szczęście, że gra mi się podoba i z każdym krokiem jest lepiej. Im dłużej gram tym lepiej więc jakoś te kolejki przeżyje ale przyznam, że byłem bardzo zły wczoraj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem już w parę płatnych rpg ale to jest jakieś dziwne, kolejka ? wtf w EVE, AO czy gra trochę więcej ludzi a nie pamiętam żadnej kolejki.

 

Całe szczęście, że gra mi się podoba i z każdym krokiem jest lepiej. Im dłużej gram tym lepiej więc jakoś te kolejki przeżyje ale przyznam, że byłem bardzo zły wczoraj !

Ztcw to sklonowali już serwery, więc nie powinno być kolejek, albo... mniejsze. :)

Btw będziecie regularnie płacić, kaska wpływać na konta GOA to i pewnie rozbudują h/w i znikna problemy z kolejkami, jak to było m. in. w wow na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak się przymierzam do kupna gry - ogólnie szukam czegoś ciekawego bo starym D2.Wiem że pewnie będe musiał doczekać D3 żeby być w pełni zadowolonym.

Z tego co oglądałem ciekawie wyglądają :

Warhammer Online

WoW

Age of Conan

LOTR Online.

Teraz moje pytanie - ponieważ niektórzy lepiej orientują się w grach tego pokroju.

Jakoś w skrócie opisać w co warto zainwestować? Co jest ciekawsze na jakiś rok grania - nie mam zbyt dużo czasu na gre - ale jeśli pograć to chciałbym w coś ciekawego.

Niestety gierki SP mnie nie bawią a wręcz nudzą nie ważne jak cudne i fajne.

Obecnie pykam w PES08 i D2.

 

Szkoda że online musi być płatny i to wcale nie mało ale chciaż dzieci neo nie biegają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak się przymierzam do kupna gry - ogólnie szukam czegoś ciekawego bo starym D2.Wiem że pewnie będe musiał doczekać D3 żeby być w pełni zadowolonym.

Z tego co oglądałem ciekawie wyglądają :

Warhammer Online

WoW

Age of Conan

LOTR Online.

Teraz moje pytanie - ponieważ niektórzy lepiej orientują się w grach tego pokroju.

Jakoś w skrócie opisać w co warto zainwestować? Co jest ciekawsze na jakiś rok grania - nie mam zbyt dużo czasu na gre - ale jeśli pograć to chciałbym w coś ciekawego.

Niestety gierki SP mnie nie bawią a wręcz nudzą nie ważne jak cudne i fajne.

Obecnie pykam w PES08 i D2.

 

Szkoda że online musi być płatny i to wcale nie mało ale chciaż dzieci neo nie biegają :)

Oj biegają i to w dużych ilościach...

 

A co do w/w gier to teraz jest hype na who, ale gra jeszcze niedopracowana ostro, więc poczekał bym z pograniem jeszcze kilka dobrych miesięcy. Jeśli nie miałeś do czynienia z wow'em to na pewno dobicie pierwszej postaci na 70lvl będzie dużą frajdą, tylko, żebyś miał z kim grać, bo solowanie się szybko nudzi. :)

 

Lotro jest średnie bardzo no i nastawione głównie na pve a co to za mmo bez dobrego pvp. :)

Poza tym aoc będzie może grywalny za kilka miesięcy, na razie szkoda sobie nim głowę zawracać.

 

A więc polecam wow. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pierniczyc o WOW ktory wlasnie w tym czasie zginal?? ;>

Jak to ? Właśnie wprost przeciwnie, jak wszyscy zakładali zwiększa się fala powrotów do gry blizza. :)

War ma kilka ciekawych pomysłów, ale ich wykonanie i koncepcja są niestety tragiczne, blizz będzie powoli wprowadzał pomysły, które się przyjęły w warze m. in. planuje już xp'owanie przez pvp, z wotlk wchodzą sieges chyba, dalej będzie coraz lepiej, to blizz a ja nie mam w stosunku co do tej marki obaw. Poza tym nieoficjalnie zapowiedziano nex gen mmo na blizzconie, więc wiadomo do kogo należy rynek. :)

Wracając do war'a to wydali dosyć niedopracowaną grę, rozumiem śpieszyli się przed wotlk, ale pośpiech nie jest dobrym doradcą. Powinni tą grę dopieścić i wydać powiedzmy pod koniec roku, wtedy, kiedy gracze wow'a będą już znudzeni dodatkiem i wtedy by dostali nowe mięsko do grania a tak prędzej się znudzą i zdegustują bugami war'a i z chęcią odpalą dodatek do warcrafta.

Poza tym na początku nowego roku czy jakoś tak ma zostać diametralnie ulepszony największy fail tego roku - aoc, gra o niesamowitym potencjale, coś czuję, że może nieźle namieszać, ale to dobrze, że wreszcie jakaś konkurencja dla blizza będzie, tylko na naszą korzyść. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszą pracowć łaski nie robią.Tak samo jakbyś zapłacił cyfre ,lub polsat za cały pakiet a oni tylko wyświetlali by 80% programów z czego co jakąś godzine zanikałby ci obraz .. nie wkurzyłbyś się i nie przeszedł do konkurencji np do N-ki? Walka jest o klienta więc trzeba pracować... to nie gierka typu (sprzedajesz zapominasz bo i tak już kase masz ) tutaj musisz utrzymywać serwy ludzi - więc musisz mieć stały dopływ gotówki - który daja gracze poprzez abonament.

 

Chciałem się skusić na warhammera ale :

1.Mało osób gra ( głównie chodziło NIKT ZE ZNAJOMYCH )

2.Bugi (wiadomo dopracują ) na to potrzeba czasu

 

Czyli jak przyjdzie czas ze war będzie w najlepszym okresie to.... przejde na Diablo 3 :/

 

Miałem również chęć na AoC ale jak kolega powiedział widziałem w tej grze potencjał - przerażały mnie te argumenty co powyżej.

Cena też spora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od tygodnia (lvl 10 witch hunter) i w praktyce nie natknalem sie jeszcze na nic, co uniemozliwialoby rozgrywke. Pare razy dostalem disco, pozornie bez powodu choc problemem moze byc moja sieciowka nie do konca dajaca sobie rade z zabezpieczeniami wifi, raz zawiesila mi sie animacja postaci (smiesznie gra sie kolesiem lewitujacym nad ziemia, nie porusszajacym sie nawet w trakcie walki ). dziala juz alt-tab, tylko tyle ze po zmaksymalizowaniu trzeba poczekac z pol sek. na doczytanie tekstur. Widac, ze tworcy caly czas dopracowuja gre i eliminuja bugi - na poczatku zabawy raz na jakies pol h wywalalo mi sterownik grafiki, teraz zas problem nie wystepuje. Sama gra wciaga niemozliwie, moze nie typowe questy ale te publiczne juz tak (dwa razy w tym tygodniu spuznilem sie do pracy przez zarwana nocke), pvp daje niesamowita radoche i konkretne ilosci ekspa a design niektorych map wrecz powala. Minusem jest spore zapotrzebowanie na moc obliczeniowa proca - na pentium d920 i 7600gs sredni fps oscyluje w okolicach 20-25 niezaleznie od rozdzialki. Aha, 8800gs 384 mimo malej ilosci pamieci daje rade , choc denerwuje mnie za niski (mimo ustawienia go na maks w opcjach) draw distance.

edit: w 1440x900 ofkoz :)

Edytowane przez caillain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problemow nie mam jezeli chodzi o sprzet 1900x1200 lata bez zadnego ale

Z bugow?? Trafilem jeden, po przekroczeniu 12 lvl jak probowalem dolaczyc do "WAR" pokazywal mi sie komunikat ze postac jest za silna na ten scenariusz ktorego nie moglem zamknac... A tak odpukac narazie wszystko ok

Przelaczanie sie miedzy okienkami zajmuje moze ze 4s. Wiec jest to pewnie kwestia proca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...