Skocz do zawartości
Wronek

Konkurs Modyfikacji @ Ttk Wrocław 21-22 Iv

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos mnie wolal? No to jestem! Klania sie autor DigiRamki (tak, to glownie moj projekt, moj pomysl i w duzej czesci moje wykonanie). W zwiazku z tym, ze sporo sie tutaj zlego o mnie, o moim koledze i projekcie pisze, to nie bede komentowac tutaj, znizac sie do Waszego poziomu... nie widze w tym sensu. Swoj komentarz zamiescilem na swojej stronie, kto bedzie zainteresowany, wejdzie: http://www.tech-blog.pl/?postid=212.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,

Targi rządzą się takimi a nie innymi prawami ustalonymi przez PC-Tuning. Jest taka a nie inna formuła konkursu, w którym biorąc udział jednocześnie zgadzacie się na te warunki. A gdy tylko nie pójdzie coś po Waszej myśli robicie wielkie HALO.

 

To co mi się podobało na zeszłorocznej krakowskiej edycji to właśnie to, że przy 2-3 modach stali ich autorzy i z zapałem opowiadali o pracy i przeciwnościach jakie musieli pokonać. I było widać, że praca którą włożyli w moda to nie tylko to co widać ale także dużo tego czego nie widać.

 

A teraz niech mi ktoś napisze, co zrobił aby wyróżnić swego moda z pośród innych? Uwzględniając poprzednie edycje Targów można było już dojść do wniosku że samo postawienie kompa na stoliku nie wystarczy. Publika jest jednocześnie wymagająca ale i laicka. Nie trzeba ładować do moda 15 katod ale można by pomyśleć nad jakimś np. doświetleniem go odpowiednim albo co. Chłopcy od DigiRamki zrobili to o czym Wy nie pomyśleliście - przygotowali własne stanowisko, przygotowali materiały do reklamy i siedzieli przy swoim projekcie odpowiadając na każde pytanie publiczności (osobiście mnie by się już żygać chciało jak bym musiał po raz 124 odpowiadać na to samo pytanie). I zasłużyli na ta nagrodę może nawet nie pracą przy samym modzie co całokształtem. Bo w tym wypadku mod zaczyna się pomysłem a kończy się odpowiednią prezentacją i reklamą.

 

Osobiście także bym widział inną kolejność jeśli chodzi o wygranych ale to tylko moje subiektywne zdanie. W zeszłym roku także nie zgadzałem się z wynikami ale nie doszukiwałem się od razu teorii spiskowych i nie obluzgiwałem tych którzy wygrali tylko dlatego, że publiczności podobało się to co stworzyli!!! A niektórzy tutaj właśnie to robią - plują na autorów za to, że ludziom na Targach podobał się ich mod a nie inny. Więc proszę, zachowujcie się jak dorosli a nie dzieciaki, przyjmijcie porażkę, i zastanówcie się co zrobić, aby w następnym konkursie przyciągnąć do siebie jak najwięcej publiczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszsytko w porządku. Nie wiem tylko dlaczego pepe2k czepia się, jeżeli ktoś wyrazi swoje zdanie w normalny sposób... Ja śledziłem pracę PelzaK'a od samego początku i cenię jego mod za trud pracy jaki w niego włożył i nie wiem dlaczego nie mogę się wg. pepe2k wypowiadać na ten temat, nawet jeśli mnie nie było na targach. Nie jest to żadne dupolizajstwo. O tych niedociągnięciach wiedziałem, ale nie przeszkadzają one mi w stwierdzeniu, że ten mod był jednym z lepszych na tym konkursie i tyle.

 

Fakt nie widziałem całokształtu jak to nazywa nazir123, ale w moim przypadku by to nic nie zmieniło. Może się zdziwisz, ale zgadzam się z Tobą pepe2k, że niektórzy szukają jakichś spisków itp. kompletnie bezpodstawnie, ale ocenianie czyjegoś zdania, a jeszcze lepsze nazywanie go dupolizajstwo to moim zdaniem lekka przesada.

 

Tyle z mojej strony.

Edytowane przez Prog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepe2k ale powiedz tak szczerze co ty tam masz takiego nowatorskiego, lepszego niz inni? sam mam laptopa z linuxem do ogladania filmow, tylko ze bez pilota. nie wiem jak zrobiles pilota podejzewam ze to jest "igorplug" w kazdym razie zrobienie(od zera bez kozystana z gotowcow) odbiornika rc5 to jeden dzien roboty wliczajac wypad po czesci do sklepu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niechaj bedzie, wypowiem sie ( bo moge <_< )

 

Co do samych obudow - nie bawi mnie to, ale ...

 

Przechodzac kolo nich moje zainteresowanie wzbudzil Hummer, Kwiatek i wlasnie Digi Ramka, no i ostatni mod na samym koncu - taka niebieska buda z E6600 + 88GTX @ ciekawe wc.

 

Hummer za wykonanie :blink:

 

Kwiatek za pomysl i wykonanie :blink:

 

Ramka - tutaj rozpisze sie ciut wiecej, poniewaz swego czasu bylem w redakcji Dzikie.Net, Piotra ( Pepe2k ) znam od dosc dawna i wiem ile to robil, napewno nie dzien, dwa, tydzien. Mial przy tym kupe problemow, ale zrobil i prezentuje sie to ladnie.

 

Ostatni mod - sposobal mi sie za hardware i chlodzenie, bo ladnie ulozone wc, dodatkowo wsio ladnie @

 

Jedyna osoba ktora sie wystawiala i ktora poswiecila mi ciut czasu ( Pepego nie licze, bo ramke znam ) to byl wlasnie kolega na koncu stoiska z obudowami konkursowymi, gadalismy chyba z 20 minut. A reszta ? Echo - patrzysz sie w bude i nawet sie nie zapyta czy cos chcesz wiedziec itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy od DigiRamki zrobili to o czym Wy nie pomyśleliście - przygotowali własne stanowisko, przygotowali materiały do reklamy i siedzieli przy swoim projekcie odpowiadając na każde pytanie publiczności (osobiście mnie by się już żygać chciało jak bym musiał po raz 124 odpowiadać na to samo pytanie). I zasłużyli na ta nagrodę może nawet nie pracą przy samym modzie co całokształtem. Bo w tym wypadku mod zaczyna się pomysłem a kończy się odpowiednią prezentacją i reklamą.

właśnie... własne stanowisko.. nie wiem czy zauważyłeś ale mody stojące na środku miały tyle miejsca, że jeden wchodził na drugi.. jakby tak każdy chciał mieć własne stanowisko to by pół hali trzeba na mody poświęcić... Zasłużyli na nagrodę.. raczej zaspamowali publiczność, która zagłosowała tak jak im powiedziano... Tu należało by rozróżnić imo dwa wątki.. jeden to wątek moderski, czyli pomysł, wykonanie, ilość włożonej pracy etc.. a drugi, jak to zwykle w życiu bywa, to wątek marketingowy... Teraz wszystko zależy od rodzaju publiki.. jeśli są to ludzie z ulicy, oczywiście zagłosują na to co im się sprzeda najlepiej... Natomiast ludzie trzymający w rękach dremela z reguły bardziej znają sie na rzeczy i reklama raczej na nich nie ma wpływu... Więc (przepraszam że użyję digiramki jako przykładu ale skoro o niej głośno... :) - nie mam nic do żadnego moda... każdy zrobił to tak jak umiał ) jeśli widzę taką digiramkę i autor zaczął by mi opowiadać jak cudowny szczyt techniki właśnie oglądam.. to sorry ale moje zdanie z punktu widzenia jest zgoła inne... Dużo roboty to włożył budowniczy hummera.

 

 

Ramka - tutaj rozpisze sie ciut wiecej, poniewaz swego czasu bylem w redakcji Dzikie.Net, Piotra ( Pepe2k ) znam od dosc dawna i wiem ile to robil, napewno nie dzien, dwa, tydzien. Mial przy tym kupe problemow, ale zrobil i prezentuje sie to ladnie.

 

[..]gadalismy chyba z 20 minut. A reszta ? Echo - patrzysz sie w bude i nawet sie nie zapyta czy cos chcesz wiedziec itp.

Wiesz co.. ja chyba muszę obejrzeć jednak workloga do digiramki.. bo na tyle na ile się znam :wink: to podobną obudowę byłbym w stanie zrobić góra w 3 dni... A wszyscy wiedzą jak ja szybko potrafię coś robić... :lol:. Problemy zaczynają się wtedy gdy w obudowie są części ruchome, wysuwane, odkręcane etc...

 

Nie mówię że digiramka jest brzydka panie... jedyne co stwierdzam to, że wygrał marketing nad skillem moderskim... tyle. Jeśli chodzi o pytania... Ja strasznie nie lubię jak w sklepie podchodzi do mnie co chwile sprzedawca i pyta czy w czymś mi pomóc... Kurde gdybym chciał pomocy to bym zapytał :). Stąd też nie mam w naturze narzucać się ludziom wpajając im jaka to moja obudowa cudna.. i ile miałem problemów aby ją zrobić. Może to był błąd.. po prostu zrobiłem coś co chciałem zrobić i tyle.. skoro ludzi nie zwaliło z nóg to trudno ale ile przeglądałem różnych relacji czy komentarzy to moja buda często się przewija w głosach... i jestem z tego dumny.

 

tak że aby załagodzić nastroje... bracia moderzy.... peace... :)

 

edit-----------------

 

Po przeczytaniu jakże pouczającego tekstu nt Zawiści i zazdrości, musze jednak dodać ze 2 grosze, tak dla świętego (nie)spokoju :), gdyż większość z tego tekstu

kierowana jest chyba do mnie... w rzeczy samej :)

 

1. aż mnie ściska jak czytam te pełne zazdrości wypowiedzi!

 

2. Cóż... kolega chyba sprawy sobie nie zdaje ile trwały prace nad DigiRamką i ile zmian przeszedł ten "laptop z linuksem medialnym" zanim został "włożony" w obudowę. I co to w ogóle znaczy "medialny"? Chyba multimedialny?! Skoro uważasz, że można zrobić to w 2 dni, to proszę bardzo, śmiało do roboty! Zrób lepszą :)

 

3. Hm... monstrum powiadasz? To jest wyzwanie? BARDZO CHĘTNIE PRZYJMUJĘ(MY)! Widzimy się w Krakowie, w październiku, przywieź to swoje "monstrum", my przywieziemy swoje :)

 

4. No chyba, że jesteś z PurePC... wtedy jesteś oh ah i uh i możesz jeździć po każdym za jego plecami? Żałosne... acha! I jeszcze jedno - kto tu jest frajerem? Przecież napastujący pilotem zajęli drugie miejsce, a koledzy zazdrośni żadnego... hi hi hi :D

 

5. Kolejny zazdrosny? A kto zabraniał opowiadać o swojej modyfikacji? Ludzie byli zainteresowani, chcieli wiedzieć więcej, to opowiadaliśmy. Niestety, prawda jest taka, że DigiRamka nie jest projektem wizualnym tylko użytkowym i żeby został zauważony musieliśmy go pokazać. Inni też mogli pokazać, no chyba, że woleli postawić obudowę i przez dwa dni bimbać z piwem pod halą... Przypominam, że na Targi przychodzi sporo osób spoza "tematyki tuningu/modingu".

 

6. I powtarzam raz jeszcze! To nie jest wyświetlacz... ale to już było i nie... ;)

 

7. O... dupolizajstwo się kłania... Na zdjęciach widziałeś? To super... ja widziałem na żywo i z bliska, robota ręczna to u kolegi zazdrosnego leży i kwiczy! Sporo ma do poprawy, niech się nauczy przede wszystkim porządnie kłaść farbę! Ha, tyle!

 

8. wygląda na to, że koledzy wypowiadający się przywieźli (albo przywiózł?) swoje modyfikacje na Targi w jednym celu - zdobycia nagród... a że się nie udało (ciekawe dlaczego? niech zgadnę - ludziom się nie podobało?! :P), to teraz wyładowują swoje niespełnione ambicje i nerwy pisząc bzdury, w dodatku "nie po polskiemu". Po prostu skumulowana ZAWIŚĆ! Dla mnie to jest żałosne, Panowie sięgają poziomem krawężnika, jak nie niżej.

 

9.Targi przyszliśmy głównie dla dobrej zabawy i żeby pokazać co udało nam się stworzyć. Bo chyba na tym polega ZDROWA rywalizacja w tego typu konkursach? A może się mylę...

1. Zazdrość? A co to jest? Najwyraźniej Twój samozachwyt nabił Ci tyle punktów ambicji, że wszystko odbierasz jako zazdrość... Ja na pewno nie jestem zazdrosny... :wink:

 

2. A kolega chyba sobie sprawy nie zdaje ile trwały prace nad bioreaktorem... Zważywszy na to, że robiłem go w warunkach, które raczej nie nadają się do tego za bardo :).. ale co ja Ci będę tłumaczył, przecież wszyscy wiedzą jak trudno rozebrać laptopa jeśli widzieli choć raz instrukcję do tego... Nie muszę i nie chce niczego udowadniać... po prostu moje zdanie jest takie, że zrobienie takiej ramki to banał. Nie wiem ile zmian to przeszło.. ale skoro było aż tak ciężko to może to wina kompetencji autora jednak... :wink: Niczego nie można wykluczyć...

 

3. Od razu mówię, żeby nie było pomówień że się boję.. prawdopodobnie nie będę miał czasu na to. I to nie jest żadne wyzwanie.. po prostu źle interpretujesz wypowiedzi :wink:

 

4. Nie wiem kto mówił o frajerach.. ale tak jest od zawsze i wszędzie, ze obgaduje się ludzi za plecami.. nie mów, że nie wiedziałeś o tym :D. Pycha przez Ciebie przemawia.. zbóju :)

 

5. Ludzie chcieli wiedzieć... bo próbowali doszukać się komputera :). Co do użytkowości tego rozwiązania.. to ja i wiele innych osób miało wątpliwości... Jaki pożytek z takiej ramki... gdyby to jeszcze miało ze 20cali panie.. a nie 12... to można by to użyć do czegoś. A tak to raczej jako zabawka na pokaz - jak można by zrobić cos fajnego.

 

6. A co to jest? :rolleyes:

 

7. ręczna robota leży i kwiczy... hmm. no nie powiem żebym był mistrzem świata w obrabianiu drewna, na pewno nie jestem mistrzem świata w malowaniu i szpachlowaniu... biorąc jednak pod uwagę fakt, że debiutowałem tu w szpachlowaniu, nie miałem żadnych narzędzi do szlifowania prócz papier ściernego i rąk... a całego kompa musiałem pomalować w niecałe 8h to imo i tak mistrzostwo świata... :). Skoro Ty chcesz aby inni docenili Twój trud włożony w digiramkę, to moża zapoznaj się najpierw z trudnościami jakie ja miałem zanim powiesz, żebym sie nauczył kłaść farbę. Z resztą, wg mnie farba położona jest należycie, choć nie ma podkładu. Problem był raczej w polerce szpachli która pokrywała całą obudowę... ale Ty jako fachowiec powinieneś o tym wiedzieć patrząc na obudowę, czyż nie? :wink:

 

8. wygląda panie na to, że jednak nie... Ja przywiozłem obudowę bo pomyślałem że spróbuję czegoś nowego i pokażę co zrobiłem. Zazwyczaj nie przepadam za takimi publicznymi wystąpieniami. Odnoszę jednak dziwne wrażenie, że cała ta medialna otoczka wokół digiramki wskazuje na to że jednak to Wy przyjechaliście po nagrodę... a nie my. Co do krawężnika.. jak myślisz.. jakiego poziomu Ty sięgasz?

 

9. Zdrowa rywalizacja? Zastanówmy się... większość obudów leżało i po prostu były do oglądania. Kto natomiast ciągle skakał przy swoim dziele pokazując jakie ono jest wspaniałe? Zastanów się jeszcze raz, kto tu niezdrowo rywalizował... :). No ale dobra... mieliście taki plan żeby zwabić "klientów"... ok... Każdy ma swój sposób prezentacji.. Ja do tego nic nie mam... Jedyne co stwierdziłem to fakt, że wabiliście ludzi aby zyskać głosy, a tym samym wygrać - czyżbym nie miał racji?

 

I na koniec... nie chcę wszczynać jakiś wojen, niezdrowych konkurencji etc... Dla każdego z autorów, nawet łącznie z Tobą wyobraź sobie, mam szacunek i doceniam to co zrobili, w mniejszym lub większym stopniu oczywiście. Nie chciałbym abyś Ty czy inni odniósł mylne wrażenie, że jestem jakimś rozwydrzonym dzieciakiem, który nic nie umie, wymądrza się, i jeszcze zazdrości komuś wygranej... To nie jest tak, panie... Nie zazdroszczę Ci, choć wiadomo, że gdzieś tam w głębi były myśli o tym żeby wygrać... Wygrałeś, ok.. gratuluję, tylko nie zdolności moderskich, a marketingowych.

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketing panowie..

 

Własnoręcznie widziałem na filmiku z onixarts.pl jak jegomościowie od tego laptoka w pudełku zaatakowali filmującego ich Pel lawiną pytań.. że co to za aparat, jakieś robienie kupy o firmie itd... Wnioskuję z tego, że chłopaki potrafili łatwiej dotrzeć do ludzi, zagadać do każdego przechodzącego itd., a to przekłada się na głosy. Petent sobie myśli: ,o, tamte chłopaki cośtam zagadali, zbajerowali i fajnie jest.. to na nich zagłosuję'..

Jak wiadomo ludzie dzielą się na tych, którzy potrafią coś zrobić i tych którzy potrafią mleć jęzorem.. [nie żeby chłopaki od tego laptopa potrafili tylko mówić :>] z reguły Ci pierwsi nie potrafią się sprzedać. Dlatego też wygrywają Ci, którzy nie koniecznie potrafią zrobić coś na poziomie, ale lepiej się wypromować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pepe2k

Ja jako osoba co nieco kojarząca temat modingu oceniam mod nakładem pracy i końcowym ogólnym efektem. I nie dam sobie wmówić że włożenie Lapa do pudełka ze sklejki trwa tygodnie, miesiące, lata (mówię o solidnej pracy). Sam składałem kilka bardzo starych lapów i mój pierwszy poszedł w 2 godziny, bo nawet nie byłem pewny od czego jest dana część. A doskonale wiem że elementy lapa składają sie w monolit (80% części), który o wiele prościej włożyć w obudowę niż zwykłego peceta. Czyli dodatkowe ułatwienie. A na targach były mody, które początek swej realizacji miały 3 lata temu. Więc zrozum jak ja to widzę !! Że przez max 16 godzin prezentacji nobowej publiczności nadrobiliście miesiące pracy innych ludzi. I TO JEST FAIR ?? Jak czytam ten wasz bloq to jeszcze bardziej mnie krew zalewa...bo tam autentycznie nic nie ma. Jakbyście chociaż zrobili własny wzmacniacz to już bym powiedział że włożyłeś w to jakąś prace. Wygraliście tylko dzięki marketingowi. Stąd mój pomysł z filmem prezentacyjnym aby każdego zmusić do marketingu...i by sie okazało czyj "produkt" jest lepszy a kto wciska kit. A dlaczego inni nie uprawiali takiej metody ? Może dlatego że ich nastawienie jest skrajnie inne....albo po prostu brak doświadczenia w jaki sposób szybko załatwia sie konkurencje. Ze swojej strony przepraszam za określenie frajerzy, poniosło mnie...teraz z perspektywy czasu to widzę.

 

Aby więcej nie dochodziło do takich sporów (bo żaden spór nie jest dobry), trzeba stworzyć jasny, przejrzysty i jednoznaczny regulamin takich targów i zadbać o właściwą organizacje, wtedy każdy będzie mógł mieć pretensje tylko do siebie a nie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelzak ja już zdążyłem się przyzwyczaić do takich wyników na targach, Tobie radzę to samo bo w Polsce lepiej nie będzie ;] jedyne co mnie pocieszyło to wygrana czeskiej skrzynki z amunicją no i wyniki poprzednich targów w Krakowie ale to pewnie przypadek.

A to wszystko dlatego że oceniają ludzie z ulicy i namówieni koledzy :)

Do tego czasem dochodzi beznadziejna organizacja targów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z Dzikie.Net nie mam nic wspolnego, ale denerwujecie mnie piszac o tym , ze ramka zostala zrobiona w 2 czy 3 dni. Bo nie zostala.

 

Jak juz pisalem wczesniej znam projekt od dawna i takze od dawna nie widzialem co z nim, do czasu targow.

 

Jedziecie po nim, bo wygral ? Pewnie tak i tyle.

 

Jeden z drugim ... szkoda Ci MSI 8600GTS ? Jesli tak to powiem Ci, ze nic ciekawego, wydajnosc jak 79GS. Mam i wiem co pisze.

Szkoda Ci Big Water od TT - szkoda to jest to cos do kompa ladowac.

 

Szkoda, ze nie masz dyplomu ? Chcesz wydrukuje Ci i bedziesz mial.

 

 

Ludzie macie po lat 15, ze tak sie oburzyliscie ? ( tak sie to pisze ? ) Ja takze przegralem kilka razy, ale halo z tego nie robilem, a na robilem sie calkiem ( tydzien testow sprzetu ).

 

 

edit :

 

http://www.tech-blog.pl/?sectionid=11

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli CI powiem że ja mam gfmx440 ? :D

 

Do prawdy. to nie my robimy wielkie halo.. Ja po prostu zasygnalizowałem jakie są moje odczucia nt konkursu. Nie mówię że on robił tą ramkę 2 dni.. ale mówie ile ja bym to robił... :) Tak samo ja mogę powiedzieć ze mojego moda robiłem prawie 3lata... bo zacząłem w 2004 roku.. i co z tego? Jak ktoś mógłby powiedzieć ze można go zrobić w 2 tygodnie... Więc to dla mnie żadne tłumaczenie.

 

Jedziecie... uwielbiam to słowo.. po prostu powiedziałem raz.. a że kontynuujecie walkę no to nie pozostaję bierny :)... Gdyby nie wasze halo to cały wątek zakończył by się na poprzedniej stronie. Najlepiej podkręcać temat i mówić że to my robimy dym... ja na to leję szczerze mówiąc z góry na dół :) czy wygrali czy nie, czy ja przegrałem... Choć z mojego punktu widzenia nie czuję się przegrany.. a nagrody gdybym tak bardzo chciał to bym sobie po prostu kupił... :wink:

 

jeśli chodzi o dyplom.. to mam... sobie powieszę w analog-ramce i będę cieszył nią oko... Choć papier wygląda (celowo) jakby przeszła po nim brygada żołnierzy piechoty morskiej.

 

Teraz będzie tu wpadać kółko obrońców uciśnionych i podsyłać linki wciąż te same do artykułu, który wszyscy zainteresowaniu już przeczytali?

 

I następnym razem, nie mówcie jeden z drugim.. tylko konkretnie. Żeby każdy wiedział kto do kogo ma pretensje i o co...

 

Mimo iż na to wygląda.. nie jestem wrogo nastawiony :) i dla dobra ogółu proponuję zakończyć wątek digiramki, i wielkiej zazdrości, której wcale nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli CI powiem że ja mam gfmx440 ? :D

 

Mimo iż na to wygląda.. nie jestem wrogo nastawiony :) i dla dobra ogółu proponuję zakończyć wątek digiramki, i wielkiej zazdrości, której wcale nie ma...

A ja mam MX460 :lol2:

 

Reszta = I agree :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie sprostowanie :) jesli juz mowicie o nakladzie pracy to chyba powinniscie patrzec na ilosc wlozonej pracy a nie na czas powstawania moda bo to jest zasadnicza roznica. To ze ktos robil jakiegos moda 3 miesiace wcale nie znaczy ze narobil sie wiecej niz ktos kto robil innego moda w dwa tygodnie ;] to tak na marginesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie tak na tą ramkę. Pomysł dobry, pracy duzo.

Czy praktyczne? Hmm ... a czy praktyczne sa śmiesznie oświetlone obudowy ktore nie pozwolą spac? Ktore oprocz wygladu nie mają żadnej przydatnosci? Wg mnie obudowa Pelzaka jest niczym wiecej oprocz badziewnym świecidelkiem. A i jeszcze dochodzi kwestia estetyki. Reaktor dobrze prezentowalby sie w garażu obok szlifierki. W pokoju bym tego nie postawil.

 

Mimo wszysko podziwiam prace i wklad wlozony w projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie... nie rozdrapuj ran... :)

 

Badziewne świecidełko.. hmm może i tak... ale przynajmniej zrobione wszystko od podstaw... i tu panie masz dużo.. pracy... a nie w ramce...

 

Pomysł banalny... po prostu kopia DFF jak sam autor pisze.. więc to nei pomysł a kopia... Pracy, jak wspomniałem dużo tam nie widzę. Na pewno duużo mniej niż przy bio. Wykonanie ramki - estetyczne i ładne, to przyznam.

Nie wiem w czym przeszkadza Ci bio przy spaniu... Każde możliwe badziewne światełko w bio jest wyłączalne.. więc w nocy możesz sobie wyłączyć jak Ci się nie podoba... Przydatność? A jaką ma przydatnośc zwykła użytkowa obudowa? Moja to też obudowa tylko że ma bardziej wyszukany kształt.. i co?

 

Reactor na pewno nie prezentuje się fajnie w salonie wśród snobistycznych mebli za 10.000 pln... ale wierz mi, jak wchodzisz do typowego domu i widzisz groźnie wyglądające urządzenie z oczami :) to aż ciarki przechodzą panie :).

 

Niepzrydatny to może być panie globus.. bo nawet nie wiadom gdzie to postawić... a reaktor jest praktycznie w wielkości zwykłej obudowy, ino trochę szerszy...2x tak, że praszam Cie bardzo, ale Twoje argumenty są jakieś subiektywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly topic...

zieeef....

no jak dzieci...

 

zamiast w milej atmosferze wypic o kilkadziesiat piw za duzo, posmiac sie, ukrasc jakis uliczny sygnalizator, zabawic godnie i w spokoju rozjechac do domu, wy wylewacie zale na forum w stylu "jaka to niesprawiedliwosc na swiecie, moje jest cacy, a jego jest be bo nie wlozyl nic wysilku".

 

Puknijcie sie w czolo wszyscy bez wyjatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

przeczytalem caly topic...

zieeef....

no jak dzieci...

 

zamiast w milej atmosferze wypic o kilkadziesiat piw za duzo, posmiac sie, ukrasc jakis uliczny sygnalizator, zabawic godnie i w spokoju rozjechac do domu, wy wylewacie zale na forum w stylu "jaka to niesprawiedliwosc na swiecie, moje jest cacy, a jego jest be bo nie wlozyl nic wysilku".

 

Puknijcie sie w czolo wszyscy bez wyjatku.

 

podzielam zdanie kolegi i wypowoiem sie jako lama moddingowa

digiramka prawie wygrała, bo została dobrze wypromowana, a trzeba przyznać, ze takiego pomysłu jeszcze nie było, więc jest całkowicie zasłużona

 

moim skromnym zdaniem wygrać powinien Hummer

 

a co do Ciebie PelzaK - to nic nadzwyczajnego taka modyfikacja- na pewno włożyłeś w nią mase pracy i potu, ale musisz sie pogodzić, że nie jesteś jakimś bogiem w tym temacie i wszystko co zrobisz nie musi być czczone

a o twojej skromnośći niech świadczy fakt jak piszesz o swoich projektach, czy choćby o swoich zdjęciach (ja to robie elo najlepsze foty) - NC

 

takie moje zdanie i koniec, ale wiadomo - zdanie jest jak d*pa, każdy ma swoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jaka to niesprawiedliwosc na swiecie, moje jest cacy, a jego jest be bo nie wlozyl nic wysilku".

a trzeba przyznać, ze takiego pomysłu jeszcze nie było, więc jest całkowicie zasłużona

 

moim skromnym zdaniem wygrać powinien Hummer

 

a co do Ciebie PelzaK - to nic nadzwyczajnego taka modyfikacja- na pewno włożyłeś w nią mase pracy i potu, ale musisz sie pogodzić, że nie jesteś jakimś bogiem w tym temacie i wszystko co zrobisz nie musi być czczone

a o twojej skromnośći niech świadczy fakt jak piszesz o swoich projektach, czy choćby o swoich zdjęciach (ja to robie elo najlepsze foty) - NC

heh... ale panowie... gdzie ja napisałem że moja jest super...? Nie o to chodzi, niech se chłopcy wygrywają.. ja tam nie jechałem po nagrode. czy wy wreszcie przeczytacie to co ja piszę czy będziecie się doszukiwać dziury w całym?

 

Nagłośniliście całą aferę i teraz wychodzę na jakiegoś obrzydliwego snoba.. a jedyne co ja powiedziałem to fakt jak głosują ludzie...

Jeśli chodzi o szczegóły natomiast... to sam autor przyznał ze digiramek była już cała masa.. Jeśli już tak wiernie go bronisz to przynajmniej nie mów nieprawdy..

 

Moim także skromnym zdaniem hummer także powinien wygrać, a przegra dlatego że nie był odpowiednio reklamowany. Dużo osób, także wśród moderów uważała że był to gotowy model lekko przemeblowany. Choć osobiście hummera bym nie chciał w domu.. to cenię twórce za wkład pracy i precyzję. Ostatecznie wygląd też jest niczego sobie.

 

A co do mnie... Nigdy nie twierdziłem, że jestem bogiem. Zastanawiający jest fakt, ze opinie podobne do Twoich mają zawse ludzie, którzy ani razu ze mną nie rozmawiali. Zapytaj waćpan ilu ludziom pomogłem w różnych problemach, i jak często zamiast robić swoje pomagam innym.. a listę na gadu mam dosyć pokaźną. Więc wybacz, jeśli nie dogodziłem jednej czy dwóm osobom... w końcu nie jestem bogiem i nie mogę zrobić wszystkiego...

 

Teraz powiedz mi .. jak piszę o swoich projektach? Co jest w nich nie tak? Czy przy którymś napisałem że jestem absolutnym mistrzem świata w tym co robię? Większość z nich powstaje ze wszystkiego co mam pod ręką i są osoby którym się to podoba. Sam z resztą lubię oglądać podobne strony i tak samo cenię autorów innych rzeczy stworzonych z niczego.

 

Co do zdjęć.. fakt, przyznaję się że może to zdanie głupio zabrzmiało.. ale może na swoje usprawiedliwienie powiem tyle:

Wróciłem po targach do domu... chcieliśmy obejrzeć zdjęcia w necie... żona znalazła zdjęcia, ale były tak kiepsko wykonane, poruszone, rozmazane, że sorry.. nie dało się tego oglądać.. I to nie pierwszy raz kiedy oglądam takie pro-fotki, wykonane przez ludzi, którzy nie umieją rozróżnić ostrego zdjęcia od totalnego blura. Zatem dałem swoje opatrując je niefortunnym komentarzem. Przecież chyba oczywisty jest fakt, że jeśli ktoś robi dobre zdjecia to ten tekst się ich nie tyczy - ale jak widać, jak ktoś szuka dziury w całym to się przyczepi każdego słowa w zdaniu, aby postawić kogoś w ciemnym świetle.

 

I prosze Cię... nie przekręcaj moich zdań.. nie wyrywaj z kontekstu, i zastanów się czasem co autor miał na myśli - choć to śmieszne stwierdzenie :). Nie napisałem że moje zdjęcia są elo etc...

To już Twoja nadinterpretacja...

 

I jeszcze raz, mam nadzieję ostatni poruszę sprawę digiramki... Uczepiliście się jej jak rzep psiego ogona. Ja tam do niej nic nie mam, tak samo jak nie mam nic do zielonej szuflady. Digiramka ma swoje zalety jest wykonana estetycznie. Jedyne co stwiedziłem, i powtarzam to zdaje się 3 raz... to skomentowałem wynik konkursu po prostu, że ludzie głosują na to co im się podeśle. Jako że panowie od ramki faktycznie nie pozostawali bierni to nabili sobie publiczność. Czy mam im to za złe? Raczej nie. Widziałem przecież przez całe 2 dni, że nabijają głosy.. gdybym chciał konkurować w liczbie głosów to pewnie też zaczałbym zaczepiać każdego kto się przypatruje bio i opowiadać.. ale mi sie po prostu nie chciało. Na targach pojawiłem się żeby zobaczyć jak to jest, przeżyć coś nowego. Wygrać? Niekoniecznie. Nie mówię, że nie był by to dodatkowy zaszczyt.. ale to nie był mój główny cel.

 

Na purePc przez ostatni rok Cięgle pojawiały się głosy typu - kiedy skończę wreszcie bio...no więc wyznaczyłem sobie termin, na zbliżające sie targi.. Przy okazji mogłem go na żywo pokazać.

No to tyle na ten temat.

 

I proszę kolejnych, którzy będą tu pisać... Dajcie sobie spokój już z tym że ja jestem zazdrosny, chamski, snobistyczny i takie tam... Być moze wyraziłem parę myśli nie dokładnie tak jak chciałem i powstało wielkie zamieszanie - ale w końcu też jestem człowiekiem i mogę się mylić, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence, ale obiektywnie patrząc ta DigiRamka faktycznie jest najlepszym modem. Patrząc po zdjęciach to do 90% obudów bym się w ogóle nie przyznał, co dopiero mówić o stawianiu w dobrze urządzonym salonie. Z całym szacunkiem dla ogromu włożonej pracy, ale te świecące śmietniki, hummery czy marne imitacje stylu ferrari (to chyba największy śmiech na sali) to z lekka... wiocha. Absolutnie nie chcę tutaj nikogo obrazić, zdaję sobie sprawę z tego ile to pochłonęło czasu i potu, niemniej jednak popatrzę na to obiektywnym okiem i niestety taka jest prawda. Sam też bawiłem się w modding, więc co nie co "czuję" te klimaty. Nie zaglądam tu zbyt często, nikogo praktycznie nie znam, udzielam się raczej w usenecie, więc myślę że moje spojrzenie na sprawę jest bynajmniej nie stronnicze. Taka moja opinia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psylo - poj jednym wzgledem moge sie z toba zgodzic - to faktycznie mozna by postawic w salonie, a reszty nie.

 

ALE!

Nie na tym polega modding! Moja interpretacja jest prosta - modding - przerabianie obudowy komputerowej w celu podniesienia jej walorow estetycznych, uzytkowych, ewentualnie podniesienie jedynie morale modujacego.

 

Digiramka zdaje sie nie zawierala w sobie nic z klasycznej obudowy PC.

Czyli to nie byl modding, czyli nie powinna brac udzialu w konkursie.

Prawda - cos tam chlopaki splodzili, moze nawet efektowne, ale to nie jest modding.

 

Co do reszty obudow - wiadomo, poziom jaki jest taki jest, ale to przynajmniej byly kiedys obudowy od zwyklych PC.

 

Mimo tego co tu napisalem, nadal utrzymuje stanowisko, ze powinniscie sie popukac w glowe wszyscy, i zapomniec o wyscigu szczurow.

Modujesz?

Moduj dla siebie a nie dla innych - to raz. I jak sie nie spodoba to nie placz - to dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na tym polega modding! Moja interpretacja jest prosta

Słowo kluczowe - Twoja interpretacja.

Przykładowo wg mnie definicja moddingu byłaby już zupełnie inna, a na upartego dla każdej z prezentowanych można by stworzyć taką regułkę, że nie mogłaby już ona brać udziału w zawodach.

 

Dlaczegóż nie nazwać moddingiem własnoręcznej przeróbki zestawu komputerowego, tak aby prezentował sobą coś zupełnie nowego, wizję autora, polepszoną funkcjonalność, tudzież jakieś przesłanie lub sympatię dla gry, filmu, książki? Takich definicji można tworzyć tysiące.

 

Czy jak zrobię nową obudowę dla głośników (vel pokazywana niedawno na Dzikie przeróbka zestawu głośnikowego Logitech, wyśmienita IMHO) czy też myszki lub monitora - to już wg Ciebie nie jest modding? Albo jak zamknę wszystko w jednej estetycznie i profesjonalnie wykonanej obudowie, tak jak DigiRamka?

 

Mimo tego co tu napisalem, nadal utrzymuje stanowisko, ze powinniscie sie popukac w glowe wszyscy, i zapomniec o wyscigu szczurow.

Modujesz?

Moduj dla siebie a nie dla innych - to raz. I jak sie nie spodoba to nie placz - to dwa.

O, i z tym się w 100% zgadzam! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence, ale obiektywnie patrząc ta DigiRamka faktycznie jest najlepszym modem. Patrząc po zdjęciach to do 90% obudów bym się w ogóle nie przyznał, co dopiero mówić o stawianiu w dobrze urządzonym salonie. Z całym szacunkiem dla ogromu włożonej pracy, ale te świecące śmietniki, hummery czy marne imitacje stylu ferrari (to chyba największy śmiech na sali) to z lekka... wiocha. Absolutnie nie chcę tutaj nikogo obrazić, zdaję sobie sprawę z tego ile to pochłonęło czasu i potu, niemniej jednak popatrzę na to obiektywnym okiem i niestety taka jest prawda. Sam też bawiłem się w modding, więc co nie co "czuję" te klimaty. Nie zaglądam tu zbyt często, nikogo praktycznie nie znam, udzielam się raczej w usenecie, więc myślę że moje spojrzenie na sprawę jest bynajmniej nie stronnicze. Taka moja opinia :-)

heh.. no to ja zadam Ci pytanie... Co znaczy najlepszy mod obiektywnie? Przeprowadziłeś badanie na 100% populacji, że wyciągasz obiektywne wnioski? :) Obiektywnie najlepszy był wojskowy Fist Alpha - bo to na niego zagłosowało najwięcej ludzi. To co mówisz, to raczej Twoje subiektywne odczucie... Tobie się podoba ten mod.. komu innemu inny... Zgodzę sie z Tobą natomiast w kwestii takiej, że gdybym miał stawiać w salonie któregoś z kompów, to postawiłbym ramkę... Bo jest to de facto jakieś urządzenie użytkowe, które można nawet kupić fabrycznie ze sklepu pod nazwą Digital Photo Frame, a np 2597530[/snapback]

Co do reszty obudow - wiadomo, poziom jaki jest taki jest, ale to przynajmniej byly kiedys obudowy od zwyklych PC.

 

Mimo tego co tu napisalem, nadal utrzymuje stanowisko, ze powinniscie sie popukac w glowe wszyscy, i zapomniec o wyscigu szczurow.

Modujesz?

Moduj dla siebie a nie dla innych - to raz. I jak sie nie spodoba to nie placz - to dwa.

nie wszystkie Cal0sie, nie wszystkie :).. i żadnego wyścigu szczurów nie ma.. to jakieś złudne wrażenie powstało :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...