Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze najwieksza uwage nalezy skupic na tym cytacie:

 

” and it was real time!!! …real time im tellin ya!! what we saw…we’ve been sworn to secrecy”

 

Jest to sugestia, ze to moze byc jakas gra (Killzone 2?), która wyglada nieziemsko i chlopaki sie nie moga nadziwic, ze to real time, jeszcze pare dni i sie okaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainbow Six Vegas PS3 vs Xbox 360 Graphics Comparison

ponad pół roku obsuwy i dostajemy gorszy produkt :|

IMO i tak nie jest źle. Osoba która będzie grała w jakąkolwiek wersję nie może chyba narzekać. Pamiętajmy jednak że tak czy inaczej jest to konwersja z XO na PS3 a nie odwrotnie. Zresztą dzisiaj trudno będzie pobić padakę SC:DA na PS3 :lol:. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Mam takie pytanie do posiadaczy ps3 ktorzy uzywaja B-R:

czy film na B-R mozna obejrzec na kazdym lcd z hd ready ?,czy tez wymagane jest full hd??

pytam bo nigdzie takiej informacji nie moge sie dopatrzec a jestem przed zakupem lcd,wiec chcialbym wiedziec czy nie bede musial obejsc sie smakiem ;) a nie posiadam jeszcze zadnego filmu w tym formacie zeby samemu potestowac ;)

 

ps.acha i jak wyglada sprawa z hdcp,czy kazdy tv lcd z hd ready obsluguje to zabezpieczenie?

 

IMO i tak nie jest źle. Osoba która będzie grała w jakąkolwiek wersję nie może chyba narzekać. Pamiętajmy jednak że tak czy inaczej jest to konwersja z XO na PS3 a nie odwrotnie. Zresztą dzisiaj trudno będzie pobić padakę SC:DA na PS3 icon_lol.gif

konwersja konwersja ale na porownaniu wyraznie widac roznice w ostrosci obrazu ,na ps3 jest ochydnie obraz rozmyty i dlatego juz wiem ze "rainbow six.." kupie na x'a

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

konwersja konwersja ale na porownaniu wyraznie widac roznice w ostrosci obrazu ,na ps3 jest ochydnie obraz rozmyty i dlatego juz wiem ze "rainbow six.." kupie na x'a

Też to zauważyłem i nie wiem czemu tak jest. Wygląda jakby gra miała jakiegoś dziwnego blura :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Panowie

czy ktos mi odpowie na moje pytanie ktore zadalem troche wyzej odnosnie tv lcd i ps3 B-R??

poniewaz jak juz pisalem chce kupic nowy tv lcd 23" i zastanawiam sie czy bede na nim mogl ogladac bez problemow filmy B-R ,czy tez oprocz hdcp potrzebuje do pelni szczescia full hd zamiast hd ready aby wogole odpalic film?

jak wy ogladacie filmy b-R na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1550658,12,item.html

 

Wspaniała reklama :) "Fotorealistyczna grafika" :lol2:

 

Widać nie tylko w Polsce są tak pomysłowi ludzie. Ciekawe gdzie oni mają w Resistance gangi i gdzie tam giną setki ludzi? Przecież do katedry wchodzi z tobą może 4 żołnierzy. Jak ktoś na onecie odpisał "Rotfl paranoja" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy ktos mi odpowie na moje pytanie ktore zadalem troche wyzej odnosnie tv lcd i ps3 B-R??

poniewaz jak juz pisalem chce kupic nowy tv lcd 23" i zastanawiam sie czy bede na nim mogl ogladac bez problemow filmy B-R ,czy tez oprocz hdcp potrzebuje do pelni szczescia full hd zamiast hd ready aby wogole odpalic film?

jak wy ogladacie filmy b-R na ps3?

 

Nie potrzebujesz Full HD, aby uruchomic film, wystarczy ci nawet stary Elemis 21" CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie potrzebujesz Full HD, aby uruchomic film, wystarczy ci nawet stary Elemis 21" CRT.

 

no wlasnie niezupelnie!!-bo jesli tv nie ma hdcp to obraz jest z z sygnalu hd przeskalowany w dol do sygnalu SD i wtedy ogladanie B-R mija sie z celem.

Reasumujac ,wyszlo mi ze aby ogladac na ps3 filmy B-R nalezy kupic tv wlasnie z hdcp

 

szkoda ze w temacie nie wypowiedzial sie nikt kto posiada juz ps3 i oglada filmy na B-R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niezupelnie!!-bo jesli tv nie ma hdcp to obraz jest z z sygnalu hd przeskalowany w dol do sygnalu SD i wtedy ogladanie B-R mija sie z celem.

Reasumujac ,wyszlo mi ze aby ogladac na ps3 filmy B-R nalezy kupic tv wlasnie z hdcp

 

szkoda ze w temacie nie wypowiedzial sie nikt kto posiada juz ps3 i oglada filmy na B-R

:blink: - czytałeś post wyżej? - :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

HDReady wystarczy do filmów Blu-Ray w 720p pod warunkiem, że telewizor posiada HDMI z HDCP. Nie wszystkie starsze TV HDReady miały HDCP o czym przekonało się kilka osób. Wtedy obraz zostanie puszczony w 480p.

 

no wlasnie przekonalem sie wczoraj jaka wiedze maja sprzedawcy w sklepie.

poszedlem do Darty'go bo upatrzylem sobie fajne malenstwo 23" samsunga,akurat taki byl juz podlaczony do ps3,wiec poprosilem goscia o potestowanie kilku gier i B-R.

 

O ile gry wygladaly dobrze to kiedy chcialem zobaczyc jak tv radzi sobie z B-R to obrazu nie bylo ..wogole!!,gosc podlacza do stojacego obok projektora- film jest ! spowrotem do tv- nie ma!! ,chmmm mysle zeby znowu wsadzil jakas gierkie,wiec odpala i jest !!,znowu wsadza film i nie ma nic!!,zadalem mu wiec profesjonalnie pytanie "ale o cio chozi?" a on wybalusza oczy i rozklada rece ,leci po kumpla z dzialu a ten oznajmia ze panie !!,to tylko full hd pomoze ,no to skolacialem bo cala moja wiedza legla w gruzach-jednak co mnie zaskoczylo to fakt ze na ekranie zanim facet wkladal film na B-R nie bylo menu konsoli!!.

 

Ogolnie podziekowalem panom i poszedlem szukac info na necie bo przeciez choc o hdcp wiedzialem wczesniej i sadzilem ze hd ready wystarczy w zupelnosci do B-R to jednak pomyslalem ze to moze ja sie myle a nie "Pan" w sklepie bo przeciez tez moge byc omylny,jednak poniewaz nie dawalo mi to spokoju zadalem to pytanie tutaj aby sie upewnic do swoich racji.

 

Jedyny zysk jaki udalo mi sie wyniesc z tej sytuacji to to ze nie kupilem tego tv bo wlasnie pojawil sie jego nastepca ktory zapewne niebawem trafi na moje biurko.

 

zostaje tylko pytanie jaki problem mial testowany tv ze nie wyswietlal ani menu konsoli ani filmu B-R a spokojnie odpalal gry??? :blink: bo nawet jesli nie mialby hdcp to obnizylby sygnal do SD ale obraz by byl!!

 

czy to moze byla wina ps3 lub zle ustawionych opcji w menu konsoli???

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

zostaje tylko pytanie jaki problem mial testowany tv ze nie wyswietlal ani menu konsoli ani filmu B-R a spokojnie odpalal gry??? :blink: bo nawet jesli nie mialby hdcp to obnizylby sygnal do SD ale obraz by byl!!

 

czy to moze byla wina ps3 lub zle ustawionych opcji w menu konsoli???

Specem nie jestem, PS3 nie mam ale chyba wina leży po stronie ustawień w menu konsoli. Może sygnał był ustawiony na 1080p a TV odbierał jedynie 720p, w takim razie nie mogło być obrazu ale np. po włożeniu gry konsola "przestawiła się" na niższą rozdziałkę (gra mogła działać w 720p). Ale to tylko moje spekulacje, zero praktycznej wiedzy z mojej strony więc nie bierzcie tego za pewniaka ;). Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś o tym czytałem, że bez HDCP albo nie będzie obrazu albo będzie w obniżonej rozdzielczości. Problem z menu może być tylko po HDMI. Po componencie nie powinno być problemu z menu i z grami. Za to z filmami będzie i do tego potrzebny jest HDMI.

 

PS. O jakim samsungu mówimy? ;)

 

PS2. wybierając jakikolwiek złącze video out, zawsze dostępna jest rozdzielczość 576p i pozostałe lub auto. Pewnie było na auto więc raczej nie tego wina. Tym bardziej, że projektor na tym ustawieniu działał. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie starsze TV HDReady miały HDCP o czym przekonało się kilka osób.

każdy HD Ready MUSI mieć HDCP przez DVI/HDMI, przynajmniej tak jest u nas

 

jeśli nie ma to nie może mieć naklejki HD Ready

 

On January 19, 2005, the European Industry Association for Information Systems (EICTA) announced that HDCP is a required component of the European "HD ready" label.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

PS. O jakim samsungu mówimy? ;)

o: SAMSUNG LE23R71B ale ten juz nie aktualny bo jest nastepca SAMSUNG LE 23R87BDX :),

niestety 1 kosztuje 470 euro a 2- 599 ale za to kontrast niby 4000:1, 2 x hdmi ,czarny kolorek ktory bardzo ladnie pasowalby do ps3 ;)

Patrzylem w opcjach ps3 i nie moge dojsc ktora z opcji mialaby znaczenie dla takiego zachowania konsoli i tv jak wczesniej opisywalem.

 

W kazdym razie z powodu posuchy w grach niepozostaje mi nic innego jak czasem odpalic ps3 dla jakiegos filmu bo poki co ps3 jako konsola moze spokojnie sobie lezec na szafie co zreszta robi :lol2:

 

i jeszcze nieco powiem o roznicach w sciaganiu dem oraz uaktualnienia pomiedzy ps3 a x'em

 

otoz na x'a sciagane uaktualnienie po sciagnieciu i zresetowaniu konsoli ,konsola jest natychmiast gotowa do dzialania.Podobnie z demem gry,demo scignie sie a po sciagnieciu mozemy natychmiast spokojnie odpalic demo!!

 

W przypadku ps3 tak nie jest!! kiedy sciagamy uaktualnienie czy tez demo ,to demo(aktu) musi najpierw sciagnac sie na hdd (jak w pc) a dopiero pozniej zainstalowane!!,czyli kazda operacja trwa 2 x dluzej niz na x360!!- sciaganie i zainstalowanie (aktu-gry),niby nic strasznego ale dla kogos kto ma dwie konsole i ma porownanie to takie "rzeczy" zaczynaja przeszkadzac(ps3) bo co przeszkadza ps3 aby jednoczesnie sciagac i instalowac program /gre???-byc moze to poprawia w nastepnym uaktualnieniu ps3.

 

i jeszcze co mozna ciekawego przeczytac na okladkach gier ps3 ;)

 

1 Virtua Tennis 3-obsluguje "PhysX ageia" :blink: ,save zajmuje uwaga!: 2734 kb !!

2 Formula one -save 1250 kb

3 fight night 3 - save uwaga!!: 136 kb!!!

roznica pomiedzy FN3(136kb) a VT3 (2734kb) jest kolosalna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy HD Ready MUSI mieć HDCP przez DVI/HDMI, przynajmniej tak jest u nas

 

jeśli nie ma to nie może mieć naklejki HD Ready

Gdybyś bardziej zagłębił się w temat to nie musiał bym cię poprawiać. Dam Ci przykład. Plazmy HDReady mają 1024x768 a wymogiem tego loga jest rozdzielczość min 1280x720. Sądzisz, że logo o wszystkim świadczy? Dzisiejsze TV mają HDCP ale było kilka, że tego nie miały mimo loga HDReady. Jeden z modeli Toshiby 42 ma logo FullHD a tak naprawdę tylko przyjmuje FullHD.

 

o: SAMSUNG LE23R71B ale ten juz nie aktualny bo jest nastepca SAMSUNG LE 23R87BDX :),......

Te samsungi chyba miały HDCP choć nie wiem dokładnie, czy o tej przekątnej. Ale skoro zmieniłeś model to nie ma problemu.

 

Mi tam instalowanie nie przeszkadza choć czasami trochę się to dłuży. ;) Updejty na PS3 mają ponad 100mega! :D

 

A Ageia zrobiła chyba silnik fizyki dla PS3. Kiedyś krążyły ploty. Ale w VT3? Do czego? Może wiatr? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś bardziej zagłębił się w temat to nie musiał bym cię poprawiać. Dam Ci przykład. Plazmy HDReady mają 1024x768 a wymogiem tego loga jest rozdzielczość min 1280x720.

i tutaj ujawnia się twoja niewiedza, wymogiem HD Ready nie jest rozdzielczość 1280x720 tylko minimum natywnie 720 linii w poziomie, czyli 1024x768 jak najbardziej się łapie bo 768 > 720 ;)

 

Sądzisz, że logo o wszystkim świadczy? Dzisiejsze TV mają HDCP ale było kilka, że tego nie miały mimo loga HDReady.

tak, świadczy:

 

HD ready concerns the ability of television receivers to display high-definition pictures. The term has had official use in Europe since January 2005 when, EICTA (European Information, Communications and Consumer Electronics Technology Industry Associations) announced the requirements for the label.

 

EICTA introduced the label as a quality sign for the differentiation of display equipment, capable of processing and displaying high-definition signals. It is awarded on the basis of minimum functionality requirements that are detailed in the "EICTA conditions for HD Labelling of Display Devices".

w USA jest nieco inaczej:

In the USA, "HD Ready" refers to any display that is capable of accepting and displaying a high-definition signal at either 720p, 1080i or 1080p using a component video or digital input, and does not have a built-in HD-capable tuner.

 

 

Jeden z modeli Toshiby 42 ma logo FullHD a tak naprawdę tylko przyjmuje FullHD.

pisałem o HD Ready a nie FullHD, rozróżniaj nazwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza jest taka:

 

-musi przyjmować sygnał 1280x720p (progresywnie)

-musi przyjmować przynajmniej 1920x1080i (z przeplotem)

-powyższe rozdzielczości wyświetla w 50 i 60Hz

-musi mieć min. 1 wejście komponent (analogowe)

-musi mieć min. 1 wejście HDMI z HDCP

 

Zwracam honor. Musi przyjmować 1280x720. Mój błąd co nie zmienia faktu, że były kiedyś TV bez HDCP a miały HDReady. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Agency

 

ploty mowia, ze to jest ten killer sony zapowiedziany na dzisiaj...

 

Killer...? (chyba, że chodzi mniej więcej o tematyke gry) xD to zabić może chyba użytowników PS3 :/ . Nie mówię, że gra słaba bo akurat prezentuje się całkiem fajnie ale gdzie jest ten element szoku, że to real-time? Ja nie wiem i ciągle czekam na to, że SONY jeszcze dzisiaj wyskoczy z jakimś "killerem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...