Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

kojak_ct - Ja właśnie licze na to, że naprawdę będzie to coś "wielkiego". A tu dają nam coś jak MMO game co ma fajną koncepcję i styl ale pozatym nie zaskakuje. To już trailer renderowany z SC2 zrobił na mnie lepsze wrażenie (jako zapowiedź czegoś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie urządza jakiś MMO. Na razie czekam czy coś się wydarzy ciekawego. Mam jednak nadzieję, że nie jest to wymysł jakiegoś redaktorka funboy'a bo sporo osób się zawiedzie. Z drugiej strony na forach o PS3 ludzie liczą, że to jednak ta gra i dostaną ciekawy produkt z gatunku MMO.

 

Ja tam bym się cieszył z filmu animowanego, renderowanego w czasie rzeczywistym, coś jak Sezon na Misia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowalem i poukrywalem niektore posty . Prosze trzymajcie poziom wypowiedzi i nie prowokujcie...

 

Co do samej gry to mam nadzieje , ze chodzi o inny tytul bo szczerze mowiac nie wiem do czego mialby odnosic sie ten cytat o renderowaniu w czasie rzeczywistym ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk. Ludzie liczą na to co zostało zacytowane:

 

” and it was real time!!! …real time im tellin ya!! what we saw…we’ve been sworn to secrecy”

 

Jeśli nad tym tytułem tak zachwycał się ten redaktorek to sorki ale chyba ostatnie co widział to Tomb Raider 4 i Nightmare Creatures. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Moim zdaniem to nie moze byc to "cos'" co wlasnie ogladnalem ,poniewaz taka spaszczona grafa jak sprzed kilku lat nie moze wywolywac zachwytow u nikogo-jak juz ktos tutaj powiedzial :poczekajmy do wieczora ;)

z drugiej strony moga nawet pokazac sam nie wiem co-ale co mi po tym skoro musze i tak czekac pewnie z rok albo dluzej <_<

 

ps.powinni najpierw opracowywac gry a dopiero pozniej wypuszczac konsole :lol2: ,wtedy na starcie mielibysmy juz dziesiatki gier ..a tak <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie teraz sie zastanawiam nad tym cytatem i byc moze chodzilo im o fakt , ze oni jako pierwsi to zobaczyli "na zywo" , czyli nie jakis tam trailer tylko prawdziwa gre ;>

 

Wiem maslo maslane , ale tak mi sie wydaje i moze poszlismy w zlym kierunku liczac na jakis cud graficzny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Agency

 

ploty mowia, ze to jest ten killer sony zapowiedziany na dzisiaj...

Gdyby nie napis HD i opis gry jako MMO, to też bym pomyślał, iż jest to gra z PS2 (no, może coś pomiędzy M64, a PS2). Jednak koncepcja MMO shootera na konsolę mi się BARDZO podoba. Tylko zarobić na konsolę i lepszego neta ( :/ ).

 

P.S. Fragment opisu jednego z nagrań: "Its going to be play-for-free!". Pytanie: gra bez abonamentu, czy w pełni darmowa?

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie trzeba być ślepym i głupim, aby pisać "We couldn't believe it was running in real-time" o The Agency :lol2:

ja już jestem przyzwyczajony na ten marketingowy bełkot od ........ :wink:

 

może ktoś z posiadaczy PS3 potwierdzić poniższe rewelacje ??

http://www.dailymotion.com/video/x28msd_ps...1-saves-exploit

 

Wystartował oficjalny blog PlayStation

http://blog.us.playstation.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakerzy-krakerzy świętują kolejny (częściowy) sukces. Udało im się odkryć lukę w firmwarze Playstation 3, która pozwala uruchamiać „kopie zapasowe” gier. Na całe szczęście dla japońskiej firmy, póki co można je uruchamiać ale nie można w nie grać.

 

Aby skorzystać z tej luki użytkownicy Playstation 3 muszą posiadać firmware w wersji 1.10 lub 1.11. Odkrycie tej furtki zajęło programistom około sześciu miesięcy. Dzięki temu „trikowi” nie można jeszcze uruchamiać żadnych programów napisanych przez fanów (homebrew). Valhalla nie popiera piractwa (a nie ma się co oszukiwać, głównie w tym celu będzie wykorzystywana luka w zabezpieczeniach) i przypomina, że dokonanie takiej modyfikacji wiąże się z utratą gwarancji na dość drogi sprzęt.

valhalla.pl

 

Wygląda wiarygodnie, grać się nie da co widać na końcu filmiku kiedy dojechał do zakrętu i zapałzował grę. ;) I raczej nikt tego na razie nie sprawdzi z powodu wersji firmware'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowal ktos linuxa na PS3 ?

Nigdzie nie moge znalezc pewnych informacji na temat jak ten linux dziala, oraz jak wydajny jest cell, tzn informacje jakies sa, tylko ciezko do czegos to porownac.

Dlatego jesli ktos juz ma linuxa na ps3 to fajnie by bylo jak by zmierzyl czas np. tworzenia gradientu 1600x1200 w gimpie, czas wlaczania firefoxa i aplikacji biurowych itp.

Na jednym z filmikow w sieci jest wlasnie gimp uruchomiony na xbox 360 i czas tworzenia gradientu to okolo 2.5s.

Zastanawiam sie pomiedzy tymi dwoma konsolkami, duzym plusem PS3 jest to ze bez kombinowania i calkowicie legalnie mozna tam linuxa zainstalowac i tym samym miec komputer do internetu, emulatorow i filmow, minusem jest ilosc ramu, klocek ma jej ponad dwa razy wiecej, tylko instalacja linuxa na nim to masakra...

Wiem ze konsola to glownie do grania jest, jednak ja duzo od komputera nie potrzebuje, tylko internet i filmy, czasem cos napisac i wydrukowac. W domu uzywam tylko linuxa wiec mysle ze to by bylo lepsze rozwiazanie niz pakowac duzo kasy w nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu uzywam tylko linuxa wiec mysle ze to by bylo lepsze rozwiazanie niz pakowac duzo kasy w nowego kompa.

PS3 - 2200zł

 

Athlon X2 3600+

Abit KN9

2GB ramu

gf 7300gt

250gb hdd

dvd-rw

obudowa + zasilacz

razem: <1500zł

 

taki zestaw wystarczy ci praktycznie do wszystkiego, filmy w HD bez problemow odtworzy (nawet w 1080p)

mozna nawet wziac c2d i jakas lepsza grafike a i tak bedzie taniej niz PS3... imo nie ma sensu pleja kupowac jako kompa

 

no chyba ze Blu-ray jest ci niezbedny do życia ;) ale zawsze mozna dokupic "BD-ROM" do kompa jak potanieją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jakby kolega nie chciał grac w ogole, to chyba by nie patrzył na PS3

 

na 7300 to sobie w cs'a conajwyzej pogra i to 1.6, a co z wlasnie tymi wcale nie takimi zlymi grami z PS3.

 

no i wlasnie ten BD rom.

 

 

dodaj do zestawu BD rom po dzisiejszej cenie, a nie jak z tanieje (bo PS3 tez w koncu stanieje). co mi po 1080p z napedem DVD?

a do PS3 dodaj nagrywarke DVD zewnętrzną

 

i wtedy porownaj ceny :)

wyjdzie przewaga PS3 chociazby ze wzgledu takiego ze bedzie mozna calkiem niezle pograć na niej :) A jest to czynnik w tym wyborze chyba bardzo wazny, bo jak wspomniałem TT05 chyba by w ogole nie brał PS3 pod uwage, gdyby nie chciał grac :)

 

 

aha, jeszcze lekki ot. Jest mozliwe by linux wykorzystywał pamieć flash jako część pamieci operacyjnej? Cos slyszalem chyba, ze cos takiego wchodzi teraz. Wiem ze to o wieleee wolniej by dzialao niz ddr normalne, ale zawsze cos tam moze chyba pomoc taki pendrive 1GB :) chociaz to PS3 chyba nie dotyczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, taki komp moze juz wszystko... poza graniem w nowe gry.

Najlepszym rozwiazaniem bylo by kupienie konsoli i pc, tylko razem to juz dosc duzy wydatek.

Priorytetem jest granie w nowe gry, oraz przegladanie internetu, filmy divx i aplikacje biurowe.

PS3 jesli by sie wmiare niezle sprawowalo jako maszynka do netu i podstawowych aplikacji biurowych na linuxie to mysle ze wyszlo by taniej. Za 2300 mial bym wypasiony sprzet do grania, oraz sprzet do przegladania netu i ogladania divx-ow.

Podstawowym pytaniem jest tylko czy procesor i ilosc pamieci w PS3 wystarczy do normalnej pracy na linuxie.

 

edit:

 

(...)

aha, jeszcze lekki ot. Jest mozliwe by linux wykorzystywał pamieć flash jako część pamieci operacyjnej? Cos slyszalem chyba, ze cos takiego wchodzi teraz. Wiem ze to o wieleee wolniej by dzialao niz ddr normalne, ale zawsze cos tam moze chyba pomoc taki pendrive 1GB :) chociaz to PS3 chyba nie dotyczy :P

Mozna by uzyc pamieci flash jako partycji SWAP... tylko jak wiadomo pamiec flash ma bardzo ograniczona ilosc cykli zapisu wiec taka pamiec dlugo nie podziala. Z tego co widzialem na filmikach to mozna instalowac linuxa na dysku, wiec i pewnie swap na nim dziala.

Wiec chyba nie ma sensu bawic sie w pamiec na USB jak wiadomo USB jest wolniejsze od dysku.

 

edit2:

 

Linux jest bardzo uniwersalny, wszystkie urzadzenia spokojnie mozna przez USB obslugiwac (drukarki, nagrywarki, dyski, klawiatury, myszki). Wiec jesli tylko USB dziala poprawnie i zgodnie z standartami to nie widze problemu aby taka konsolka nie miala by zastapic skromnego komputera.

Edytowane przez TT05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak dobrze pamiętam, to na Fedorze pod PowerPC to porównywali szybkością PPC przy 1,6GHz (i chyba 128 ram) do PS3. PS3 wypadało słabiej, ale była to dystrybucja pod PPC. Przy YDL dla PS3 powinno to działać przynajmniej (tak mi się wydaje) jak na procku 2,4GHz z 256 DDR1 (YDL 5.0 for PS3 był wydany dość wcześnie i nie wydaje mi się, aby osiągnęli jakąś super moc). Jeżeli nie przeszkadza Ci brak języka polskiego oraz pogrzebanie trochę w systemie, to teoretycznie powinno chodzić nie najgorzej (jednak bez rewelacji). 10-20 kart w Firefoksie powinno działac w miarę płynnie.

Jak natrafię na jakieś testy, to napiszę jeszcze.

 

Narazie znalazłem tylko to:

http://www.ps3fanboy.com/2007/05/23/linux-...y-power-mac-g5/

http://www.ps3fanboy.com/2007/05/29/helios...y-installation/

http://godtech.info/index.php/2006/12/13/p...cji-yellow-dog/

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, taki komp moze juz wszystko... poza graniem w nowe gry.

Najlepszym rozwiazaniem bylo by kupienie konsoli i pc, tylko razem to juz dosc duzy wydatek.

Priorytetem jest granie w nowe gry, oraz przegladanie internetu, filmy divx i aplikacje biurowe.

a to sorry, ale nic o grach nie pisałeś więc myślałem, że traktujesz PS3 jako "tani komputer do netu i filmów" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci flash (pendrive) jako pamięć RAM to chodzi wam chyba o coś takiego jak patent w Viście a mianowicie Ready Boost (dobrze gadam?). Nie wiem czy coś takiego szykują (czy raczej przygotowali) dla linuxa ale sam patent wcale nie jest taki głupi jakby się mogło wydawać (choć sam nie próbowałem, nie mam Visty :P). Z tego co czytałem ogólnie rozchodzi się o to że np. peny mają może i niską prędkość zapisu i odczytu ale dla małych porcji plików i tak jest to szybsze niż korzystanie z dysku (tutaj główną rolę odgrywa czas dostępu który w penach jest znacznie krótszy niż w HDD). Po konkrety odsyłam tutaj.

 

Co do samej wydajności PS3 pod linuxem to zdaje sie że taki YDL korzysta tylko z jednego SPE w CELLu i dlatego wypada wydajnościowo gorzej od takiego PPC 1.6GHz. Do tego obsługa RSX'a jet niepełna (chyba Sony nie chce wszystkiego ujawniać czy coś takiego). Ogólnie tak gdzieś słyszałem/wyczytałem ale chwilowo nie mogę tego w żaden sposób potwierdzić.

 

Wie ktoś może czy na PS3 dostępna jest już dystrybucja Ubuntu? Podobno mieli taką zrobić ale nie jestem w temacie chwilowo.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes Sony, Kazuo Hirai obiecał 380 gier na Playstation 3 dostępnych w sprzedaży do końca marca przyszłego roku. Około dwustu z tych gier ma być normalnymi wersjami pudełkowymi dostępnymi w sklepie, natomiast pozostałe 180, to tytuły, które oferowane będą w usłudze Playstation Store. Jeżeli jest to zapowiedź dużej ofensywy Sony, to brzmi bardzo odważnie. Do marca zostało nam mniej niż dziewięć miesięcy, łatwo więc podliczyć, że średnio co miesiąc powinno ukazywać się 25 nowych tytułów pudełkowych i 22,5 tytułu mniejszego kalibru. Biorąc pod uwagę najbliższe zapowiedzi, jesteśmy świadkami tworzenia kolejnych pustych obietnic.

polygamia.pl

 

Dobre mi sobie ;) Wierzycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, w The Games Factory spokojnie można w jeden dzień zrobić grę ;)

A tak na serio, to ciekawe ile procent z tego to będą crapy oraz ile będzie w tym multiplatformerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Blu-ray Disc Association (BDA) zapowiedziała, że wszyscy którzy kupią czytnik blu-ray w okresie między 1 lipca a 30 września otrzymają 5 filmów HD gratis. Promocja dotyczy także PS3.

Dodatkowo, jeżeli zdecydujecie się na zakup trójeczki do 8 lipca, nabędziecie razem z nią 2 gry i dodatkowy kontroler, dostaniecie 50 dolarów do wydania w Sony Style stores.

Ciekawe czy promocja obejmuje Europę :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe info nt. vibracione. ;)

 

W ostatnim numerze PSM France może my przeczytać nieco nowych informacji o drżącym SIXAXIS’ie.

 

 

Techniczne Detale:

 

- czujniki żyroskopowe będą mogły działać jednocześnie z wibracjami. Jest to możliwe ponieważ gracz nie wykonuje tak szybkich ruchów jak system wibracji.

- system wibracji bez problemu mieści się w obudowie SIXAXIS’a. Nie ma konieczności zmiany kształtu pada. System jest też lekki co ma duże znaczenie dla wygody gracza.

- należy się liczyć z większym zużyciem akumulatora. Jednak nowy system opracowany przez Immersion zużywa mniej energii niż stary DualShock oferując przy tym silniejsze wibracje.

- nowy system jest tańszy w budowie i nie powinien znacząco wpłynąć na cenę nowego SIXAXIS

- wykorzystanie nowego systemu w grach PS2 będzie możliwe dzięki aktualizacji FW.

 

 

Co przyniesie “Touchsense”?

 

Bo tak właśnie nazywa się nowy system wibracji opracowany w laboratoriach Immersion. Przede wszystkim wibrację nie są już generowane w jednym czy dwóch punktach pada (jak w DualShocku). System pozwala na wygenerowanie wibracji niemal w dowolnym punkcie konstrukcji w której jest zamontowany. Pozwala też programistom precyzyjnie ustawić siłę, intensywność czy dokładną długość trwania wibracji. Sony wybierając ta technologię nie dostarczy nam jedynie prostych wibracji w stylu PS2, Xbox, Wii, X360.

- Technologia pozwala na uzyskanie krótkich ukierunkowanych szarpnięć (np: podczas strzałów z broni)

- Immersion zapewnia, że technologia umożliwia oddanie też tak subtelnych doznań jak wjechanie na miękki piach podczas wyścigu, przeciążenia podczas przyspieszania, czy zmiany siły odśrodkowej podczas skręcania.

źródło ps3site.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...