Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

W prawie kazdej grze pokazywanej na GC na PS3 byl cholerny aliasing

 

w drake fortune to poprostu masakra ;F

chyba HS to byla jedyna naprawde porzadnie wygladajaca gra pod wzgledem AA

 

nawet PES2008 ciut gorzej wyglada niz wersja na xO, a o zadnej zaawansowanej fizyce wzgledem xO nie ma mowy. To te same dwie gry, tylko rozną sie symbole przyciskow w menusach :)

 

Swietne byly standy z PS3 ;P LCD w podlodze, a siadalo sie na sedesie xD Albo LCD na scianie, a pada wyciaga sie z pisuaru i grajac sprawia sie wrazenie jakby sie zalatwialo swoje potrzeby xD

Edytowane przez s0lid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GC: Zasłyszane na targach

 

Autor: Piotr Gnyp Wygląda na to, że Sony Polska jednak poważniej traktuje nasz kraj niż konkurencja. Na spotkanie ze Stefanem Lampinenem (dyrektorem regionalnym ds. nowych rynków w dziale Entertainment and Devices Division firmy Microsoft) szedłem pełen dobrych myśli. Sądziłem, że usłyszę jakieś przybliżone daty uruchomienia poszczególnych usług (jak choćby LIVE) lub poznam fakty potwierdzające tezę, że jego korporacja naprawdę inwestuje swój czas i pieniądze w europejskich graczy. Poza oczywistymi zapewnieniami jak świetnie idzie 360 i jak wspaniałe są jej perspektywy nie padły zasadniczo żadne konkrety, oprócz tego, że najczęściej kupowanym tytułem wraz z konsolą było Gears of War, zaś firma ma w planach większą ilość kiosków z demami i prezentacją największych hitów, bo to napędza sprzedaż.

Jest zrozumiałe, że ludzie na wysokich stanowiskach nie mają szczegółowej wiedzy i nie oczekiwałem konkretnych dat, ale w tym przypadku naprawdę nie przekazano praktycznie żadnych informacji. Miło wiedzieć, że MS słucha opinii graczy, ale warto by było przy okazji w jakikolwiek sposób zaznaczać, że tę wiedzę wykorzystuje. Inaczej Europa nadal pozostanie twierdzą Sony.

Nieco odmienne wrażenie mamy po rozmowie z Sony Polska. Usłyszeliśmy tam, że do końca tego roku ruszy polski PS Store. Mamy już zatem zwycięzcę nieformalnego wyścigu w umożliwieniu Polakom pełnego korzystania z możliwości sieciowych danej konsoli. Do tego - wraz z wyjściem Singstara na PS3 powiedziano nam iż powinniśmy się spodziewać polskich kawałków. Ogłoszono również, że pierwszą grą “first party” zlokalizowaną na język polski będzie przyszłoroczny megahit - KillZone2. W zamian za to opóźni się tłumaczenie XMB. W sumie nie ma się czemu dziwić. Naprawdę wolę polski sklep zamiast menu. Zasugerowano również istnienie innego starter packa niż ten aktualnie dostępny i nie będzie to bynajmniej Formuła + Heavenly Sword, jak głosi obiegowa plotka.

 

Troszkę mnie dziwi jak MS łatwo oddaje przewagę, jaką udało mu się uzyskać. Zwłaszcza na terytorium pod tak silnym wpływem Sony, jakim jest Europa. Prawdą jest, że start i początkowy okres życia PLAYSTATION3 nie należał do najlepszych, ale widać, że Sony uczy się na błędach. Mam nadzieję, że Microsoft otrząśnie się jednak szybko i zacznie nas traktować nieco poważniej.

polygamia.pl

 

Nie sądziłem, że tak szybko powstanie Polski PSStore a tu prosze. :) No i pierwsza zlokalizowana gra to KZ2. Mogli by coś wcześniej zlokalizować ale wybaczam im. ;)

 

Edit

Pojawiły się lasery BR na Allegro. Spodziewałem się, że będą sporo droższe a tu proszę. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie niepokoi pojawienie sie laserow w sprzedazy.................. zeby sie niestalo to co ostatnim razem jak zobaczylem ze sa lasery od ps2 to 90% znanych mi konsol mialo wymiane icon_smile2.gif

 

pozdro 4@ll

 

Lasery już są od dawna, tylko zastanów się po co one tam są jak każda konsola jest na gwarancji, no chyba że ktoś ją rozbierał tak dla przyjemnośći:-)

Czytam rózne fora i nowinki i nigdy nie spotkałem się jeszcze ze zgonem lasera w ps3, ale wadliwy sprzęt zawsze się może trafić, tylko od tego jest gwara.

 

 

Prawdziwe porównanie PS3 vs X360:

 

http://www.youtube.com/watch?v=yICcF4ZSrRU...pl%2Fb%2F196149

http://www.youtube.com/watch?v=NsaCm9qcOxM...pl%2Fb%2F196149

 

p.s. mam nadzieję, że nie było icon_smile3.gif

 

Oglądałem to jakiś czas temu i ten gość to typowy przykład fanboya

 

Wystarczy przeczytac jego posty na forum psx extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie niepokoi pojawienie sie laserow w sprzedazy.................. zeby sie niestalo to co ostatnim razem jak zobaczylem ze sa lasery od ps2 to 90% znanych mi konsol mialo wymiane :-)

 

pozdro 4@ll

Jak na razie :gitarzysta: z laserami w PS3. Ale warto wiedzieć, że po gwarancji laser do Peeski będzie taniutki (w razie czego). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy ja jestem slepy, czy przegladarka sie uczy znakow :blink: ?

Na poczatku nie wyswietlalo zadnych polskich znakow, a teraz widze kilka (napisalbym ktore, lecz na napisanie ich nie pozwala przegladarka ;) ).

Pewnie zwyczajnie z poczatku nie widzialem, lecz jak juz glupieje to wole sie spytac.

 

P.S. Moja nieobecnosc na forom sponsoruje Fedora Core 5 for ppc. Pojutrze sie wezme za emulacje windy, wtedy dam swoja opinie o sprawnosci takiego rozwiazania.

Jakby co, to walic, najlepiej na PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. przeglądarka uczy się znaków. Dobrze zauważyłeś. Zawsze to łatwiej wybrać wyraz niż klepać z pada. ;)

Z pada to ja nie klepie ;)

A od pisania polskich znakow juz prawie sie oduczylem - FC5 dla PPC, mimo ustawienia przy instalacji polskiej klawiatury, tez nie pozwala mi na pisanie po Polsku, grr. Musze popatrzec w ustawieniach.

Lecz najpierw szukam paczki qemu dla fc5...

P.S. Wspolczucia tym, co maja 20 gigowy dysk (tak, troche bije do konkurencji), samych mp3 mam chyba z 10 giga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wspolczucia tym, co maja 20 gigowy dysk (tak, troche bije do konkurencji), samych mp3 mam chyba z 10 giga :P

pasztecik - robie dokładnie tak samo

Współczuje tym co dostają / albo wcale nie dostają każdy tytuł z miesięcznym (minimum) poślizgiem

możecie Half Life Orange Box dopisać do "listy wydawniczej"

coś za coś, "wy" macie większy dysk, "my" mamy w co grać :-P

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na X360 "streamuje" mp3 z kompa, więc to nie problem.

Ja uzywam PS3 jako kompa. Dla mnie to nie problem.

 

pasztecik - robie dokładnie tak samo

Współczuje tym co dostają / albo wcale nie dostają każdy tytuł z miesięcznym (minimum) poślizgiem

możecie Half Life Orange Box dopisać do "listy wydawniczej"

coś za coś, "wy" macie większy dysk, "my" mamy w co grać :-P

Z tym sie zgodze, cos za cos. Ale jedno nas laczy, jestesmy zadowoleni ze sprzetow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z linuksów poradzi sobie bezproblemowo z wszelkimi multimediami z jakimi nie radzi sobie XMB? Ubuntu - uchodzi za anty-filmowe, Gentoo - trudne w instalacji, a Fedora - cytuję: jak Slackware [...] na Pentium 133.

Zaden bez instalacji pakietow z zewnatrz. Wiele kodekow ma swoich wlascicieli, wiec nie moze byc dodawanych do dystrybucji. O Ubuntu Ci wiele nie powiem - na PC jak odpalalem, zaraz sie pozbylem, gdyz niecierpie dystybucji live. Z zalozenia ma byc systemem prostym i ma calkiem przyzwoite wsparcie od ludzi. Wkoncu to Debian dla poczatkujacych.

Gentoo sam zapewne bym instalowal z 3 miesiace, a pozniej 2 miechy na nauczenie sie instalowac programy. W zamian bylbym przygotowany na przyjecie kazdego systemu na bazie jadra unix/linux/minix/bsd/solaris/co tylko zechcesz ;)

Z YDL'em nie mam pojecia, czy da sie cos zrobic (niby da, ale support w postaci stron sieciowych jest marny). Za to instalacja ogranicza sie praktycznie do wlozenia plytki i zrobienia paru klikniec myszka. No i pozwala zmienic rozmiar swap'a.

Fedora Core 5 chodzi calkiem przyzwoicie. Jezeli potraktujesz PS3 jako kompa z 192MB ramu (bo tyle faktycznie jest dostepnych dla Linuksa), to chodzi ladnie. Nie odczulem roznicy miedzy YDL, a FC5, lecz jak narazie mam bardzo krotki staz na obu systemach. Z instalacja mialem tylko na poczatku problemy (przyzwyczajony do klikania, nie do szukania doslownie 10 komend).

Dzis zauwazylem napis SuSE 10.2 PPC - nie wiem, czy napewno to jest to oczym mysle, lecz jesli tak, to masz idealnego pierwszego Linuksa. Po roku sam uznasz, iz chcesz cos mniej przypominajacego windowsa.

 

Ogolnie z multimediami Ci nie pomogo, gdyz sam chyba bede je odpalal na windzie (gdyz jest zwyczajnie latwiej), po wyemulowaniu na Qemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon, wybacz jesli czegos nie rozumiem, ale Ty kupiles ta konsole glownie jako "ersatz" peceta? Ze smiesznie mala iloscia ramu, malutkim hdd i nieznanej wydajnosci "cpu"? Wyboru juz dokonales, wiec nie ma co sie rozwodzic nad jego trafnoscia, ale w cenie ps3 mialbys xO oraz rownie marnego, jak PS3 "pieca". Funkcjonalnosc takiego zestawu bylaby z pewnoscia wyzsza- ale kto co lubi.

 

PS. Nie zapominaj, ze w cenie nizszej od ps3 jest juz elite, wiec argument o "malym" hdd w premium to zwyczajnie bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

PS. Nie zapominaj, ze w cenie nizszej od ps3 jest juz elite, wiec argument o "malym" hdd w premium to zwyczajnie bzdura.

Prawie w tej samej cenie jest PS3. Nie mówimy tutaj o Starter Packach który z racji posiadanego dodatkowego wyposażenia ma wyższą cenę.

 

A po za tym kupiłem PS3 żeby mieć konsole w domu a nie w serwisie...

 

I jeden odkurzacz już w domu mam...

 

A i po co Wam tyle tytułów skoro i tak 90% ludzi nie gra online :D Bo trzeba za to płacić :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chciales przekazac swoim postem? Nie kwestionowalem w nim faktu zakupu konsoli jako urzadzenia do grania, a jako zastepstwo dla peceta, wiec przystopuj z wypranymi sloganami typu "odkurzacz" i "wiecznie w serwisie". Jak juz sie gra na hdtv, to raczej kazdy ma conajmniej przyzwoity zestaw audio do tego, a wtedy konsoli nie uslyszysz, bo niby jak?

 

"A i po co Wam tyle tytułów skoro i tak 90% ludzi nie gra online" nie mam ochoty na kolejne wojenki, ale wiekszej glupoty nie czytalem. A co, gry na xO to tylko multi? Nie badz smieszny. Pewnie sztandarowy przyklad dla Ciebie to bioshock, faktycznie, po co nam on, jak ludzie i tak nie graja multi? :lol:

 

Ja w dalszym ciagu nie widze sensu kupna ps3, zbliza sie ku koncowi rok 2007 a na horyzoncie z 2-3 warte uwagi gry. Jesli cos sie w 2008 zmieni, to i kasa i miejsce pod tv bez problemu sie znajdzie. Aktualnie, trzeba chyba byc slepem na argumenty, by kupic zabawke, ktora nie ma jak sie bawic, jesli na polce w sklepie obok lezy konkurencyjna z masa swietnych tytulow.

 

eot

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon, wybacz jesli czegos nie rozumiem, ale Ty kupiles ta konsole glownie jako "ersatz" peceta? Ze smiesznie mala iloscia ramu, malutkim hdd i nieznanej wydajnosci "cpu"? Wyboru juz dokonales, wiec nie ma co sie rozwodzic nad jego trafnoscia, ale w cenie ps3 mialbys xO oraz rownie marnego, jak PS3 "pieca". Funkcjonalnosc takiego zestawu bylaby z pewnoscia wyzsza- ale kto co lubi.

Nie wiem dokładnie jakie były kryteria wyboru Xaon'a ale gdyby chciał grać w gry "PS3 only" (może i ich mało ale...) to dla niego alternatywa w postaci XO + "jakiś tam" komp jest IMO zerowa. Z tego co wiem Xaon'owi nie chodziło o kompa do gier tylko do pracy "biurowej" (edytory tekstu) i neta i IMO PS3 jako taka maszyna daje radę choć faktycznie małą ilość ramu to ból. Do tego wszystko jest w jednym "pudełku".

PS. Nie zapominaj, ze w cenie nizszej od ps3 jest juz elite, wiec argument o "malym" hdd w premium to zwyczajnie bzdura.

Za 1/3 ceny Elite do PS3 można dokupić 250GB dysk 2,5 cala a jak komuś nie przeszkadza dysk na zewnątrz to nawet większy i szybszy 3,5 cala za mniejszą kasę. Póki co w XO nie ma takiej możliwości tylko trzeba bulić grubą kasę za dyski o śmiesznej pojemności. No offence do nikogo ale taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciagu nie widze sensu kupna ps3, zbliza sie ku koncowi rok 2007 a na horyzoncie z 2-3 warte uwagi gry. Jesli cos sie w 2008 zmieni, to i kasa i miejsce pod tv bez problemu sie znajdzie. Aktualnie, trzeba chyba byc slepem na argumenty, by kupic zabawke, ktora nie ma jak sie bawic, jesli na polce w sklepie obok lezy konkurencyjna z masa swietnych tytulow.

 

eot

Ty nie widzisz sensu, inni widzą, ba są zadowoleni z zakupu, lub z zamiany x360 na ps3 (tak jest w moim przypadku).

 

I nie ma co się kotłować, rety, po co ta cała wojna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja w dalszym ciagu nie widze sensu kupna ps3 [...]

Mnie krytykujesz a sam wypominasz innym którzy kupili PS3.

 

X360 ma świetne tytuły :o Ja widze góra jeden, dwa.

 

Nie ma sensu się wykłócać co jest lepsze teraz. Czas pokaże.

 

Tak czy siak uważam że dobrze zrobiłem kupując PS3 a nie xkloca. Widzę w nim lepszą przyszłość, lepsze tytuły, lepsze rozwiązania technologiczne, no i jest rzecz która powoduje że PS3 syci. Kompatybilność wstecz z PSX i PS2 - a przyznasz że jest masa gier w które gameplayem powalają niektóre tytuły z X'a.

 

Jedno muszę przyznać X360. Dead Rising jest boski. No i możliwość kupowania na punkt jest fajna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność wstecz z PSX i PS2

hehe

 

Właśnie sobie gram w God of War jedyneczke [45zł Empik], której nie ukończyłem na ps2 z pewnych przyczyn.

Gram od nowa, gra jeszcze bardziej bawi, tylko brakuje wibry na padzie jednak.

 

Coś wiadomo w sprawie wibry w padzie do PS3 ?

Edytowane przez atom3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='29 sie 2007, 11:47' post='2734176']

Mnie krytykujesz a sam wypominasz innym którzy kupili PS3.

 

X360 ma świetne tytuły :o Ja widze góra jeden, dwa.

 

Nie ma sensu się wykłócać co jest lepsze teraz. Czas pokaże.

 

Tak czy siak uważam że dobrze zrobiłem kupując PS3 a nie xkloca. Widzę w nim lepszą przyszłość, lepsze tytuły, lepsze rozwiązania technologiczne, no i jest rzecz która powoduje że PS3 syci. Kompatybilność wstecz z PSX i PS2 - a przyznasz że jest masa gier w które gameplayem powalają niektóre tytuły z X'a.

 

Jedno muszę przyznać X360. Dead Rising jest boski. No i możliwość kupowania na punkt jest fajna :]

Trzeba zachwalać wsteczną kompatybilność bo gier na PS3 nie ma. Ja z jednej strony jestem zadowlony z zakupu ( możliwośc grania w tytuły które się nie pojawią u konkurencji), z drugiej strony mocno zawiedziony (mało gier, przepraszam parktyczny brak gier). W tym roku pojawią się praktycznie 2 tytuły które mnie zainteresują Uncharted i HS. Wcześnieuj na liście miałem Lair, ale po ostatnich materiałach z tej gry, odpuściłem sobie. Piszesz, że na X360 ( w słowniku dla fanboyów jest pod hasłem xzłom, xkloc) jest 1 lub 2 tytuły warte zagrania. Ja do tej pory zagrałem w ponad 30 tytułów i przy wszystkich super się bawiłem. Gra nie musi być hitem by potrafiła bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

(...)

Coś wiadomo w sprawie wibry w padzie do PS3 ?

Tylko tyle że coś kombinują. Podobno niektórzy otrzymali do testów nowe pady. IMO nie zobaczymy ich w 2007 roku ale 2008 wydaje mi się bardzo realne.

 

EDIT:

 

@PawelDK

Masz obie konsole prawda? Może dlatego nie widzisz gier na PS3 bo wile z nich zaliczyłeś na XO? Sam pisałem niegdyś że na PS3 jest mało gier ale ta sytuacja już teraz jest nieaktualna. Nie chodzi mi o to że nagle pojawiło się dużo ekskluzywnych gier bo to nie jest prawdą ale pojawiły się gry które cieszyły posiadaczy XO jakiś czas temu. Dla Ciebie czy praktycznie każdego posiadacza XO sytuacja z grami na PS3 dalej może być nieciekawa ale ktoś kto zainwestował tylko w PS3 na pewno nie przejdzie obojętnie obok niektórych tytułów nawet jeżeli konwersja wyszła nie najlepiej. Zdaje sie że pojawił się GRAW2 właśnie. Czy to zła gra? Owszem, jest już nieco "stara" ale dalej chyba ciekawa dla posiadacza PS3.

Do tego sytuacja się stabilizuje, wprawdzie nadal wiele gier zalicza obsuwę w stosunku do wersji na XO (a niby robione razem) ale np. miech to i tak nie jest pół roku albo więcej. IMO będzie już tylko lepiej.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja troche zmienie tok dyskusji. :P

 

Europejska organizacja EISA (European Imaging and Sound Association), zajmująca się oceną sprzętu audio-video przyznała nagrodę dla konsoli PLAYSTATION 3 w kategorii „centrum rozrywki domowej”! Szczegóły znajdziecie tutaj. Doceniono obecność czytnika Blu-ray, najwyższej rozdzielczości HD, bezprzewodowej karty sieciowej. Dodam tylko, że jest to pierwsza w historii konsola, która zdobyła tak prestiżowe wyróżnienie.

www.next-gen.com.pl

 

PS. Vibra ma byc ulepszona i ma byc dostepna koniec/poczatek nowego roku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę "po bandzie" z tymi padami, na co mnie będą te 2 pady, które dostałem z konsolą teraz [starter pack], polecą na allegro za 30 zł ?!?...

 

Ciekawe, czy coś ze "spustami" zrobią, bo się palce ześlizgują z obecnych.

 

Fotki headsetu WarHawk`a:

http://polygamia.pl/warhawk-a-w-nim

 

Taka słuchawka będzie pasować do telefonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...