Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

e tam. Nie od dzis wiadomo ze ps3 nie jest łatwe w programowaniu. Ale IMO tym sie nie ma co przejmowac bo... to nie my programujemy gry :) A developerzy z Criterion, Konami pokazuje ze nawet z szitowych pod wzgledem architektury da sie wycisnac super gierki. Tak bylo z PS2. Tak tez bedzie pewnie z PS3. Patrz jakie beda wychodzic gry i wlasnie przez ich pryzmat, ich skomplikowanie, wyglad, fizyke, a takze inne aspekty jak fabuła, muzyka, gameplay oceniaj czy Ci sie to podoba, a co za tym idzie, czy oplaca sie zainwestowac w PS3.

xaon - pytanie w temacie o monitorach/tv zostawilem dla Ciebie

 

pozdro

To ps2 było szitowe?? <_<

Powiem tak, ze juz od dluższego czasu szykuję sie do kupienia konsolki więc czytałem wypowiedzi użytkowników, oglądałem gamepla'ye i bardzo mi się podobają gry na ps3. W niektóre grałem i to wzbudziło we mnie chęć zakupu (to albo nowa grafa do piecyka). Do tego nie ma ciągłego uganiania się za wymarzoną konfiguracją - taką by można było sobie pograć w daną gierkę. Tak to już jest z pc. A tu mamy pod tym względem całkowicie odmienna "rzecz". Kupujemy konsolke i wszystko chodzi jak marzenie. Ale wracając do tego linka co podałem budzi we mnie on trochę niepewności o przyszłe gry - jakość grafiki i co za tym też idzie grywalność, płynność i fabułę. Wiadomo gra musi mieć dobra oprawkę graficzną bo inaczej to się patrzy na nią tak z wewnętrznym fujj :) Dodam też że widziałem nowe gameplaye i czekam na taka grafikę która dorówna choćby GoW z xklocuszka. No chyba że nie widziałem odpowiednich filmików. Jeśli tak to zwracam honor :)

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ps2 było szitowe?? <_<

szitowe, ale pod wzgledem architeORT: ORT: ORT: ktury, ktora utrudniala programowanie gier. Mimo to nie przeszkadzało to, by pokazało się na tą konsole bardzo dużo super gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj cale zdania: Solid napisal "szitowych pod wzgledem architektury" ;)

Cale te dyskusje o trudnosci lub latwosci programowania nas, uzytkownikow, w sumie ni ziebia, ni grzeja (no chyba, ze ktos ma zamiar wykorzystywac linuksa na PS3 do jakichs bardziej skomplikowanych zadan) - problem sie zaczyna dopiero, jak owe problemy rzutuja na jakosc i/lub ilosc gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie zaprzeczę, bo uśmiechnąłem się nie raz przy tych filmikach Ronina, ale ciekawi mnie jak ktokolwiek z was by sformułował 5 minut gadki non-stop o konsoli, którą można opisać w 30 sekund (wbrew pozorom pochlebnie :D ).

 

Co do wyboru:

PS3 prawdopodobnie przeżyje X360 (i pewnie połowę X720), tak jak ps2 przeżyło pierwsze iksa i dotrzymało kadencji 360-tce. AKtualnie gry są mocno ograniczone, ale kwestia przejściowa. Ja z MotorStormem męczę się już przynajmniej z miesiąc, a gram po kilka h dziennie. Kupując starter-pack masz grania na ładny kawałek czasu ;) a w dodatku nie jest już tak drogo jak np. w dniu premiery (w łódzkim MM bodajże 2399 za konsolę, 199 pad i dwie gry po 249 = 3096).

 

@nie wiem czy tylko mi akronim GoW kojarzy się z God of War...

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj cale zdania: Solid napisal "szitowych pod wzgledem architektury" ;)

Cale te dyskusje o trudnosci lub latwosci programowania nas, uzytkownikow, w sumie ni ziebia, ni grzeja (no chyba, ze ktos ma zamiar wykorzystywac linuksa na PS3 do jakichs bardziej skomplikowanych zadan) - problem sie zaczyna dopiero, jak owe problemy rzutuja na jakosc i/lub ilosc gier...

Oki już czytam w całości :>

 

Co do rzutowania na jakość...

To jak na razie gry na ps3 nie są najwyższych lotów. No w porównaniu do GoW.

 

 

Edit:

 

To postanowione ps3 będzie już niedługo gościło u mnie w domu :)

Co do kosztów to ja przewiduje 2300 pln. Na początek ps3 GRAW 2 i kabel hdmi - dvi bo mam samsunga 205 bw.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Odnośnie sytuacji jaka panuje w topicu PlayStation 3.

 

Nie będę na to patrzył długo bez odzewu. Nie sądziłem, że na tym forum są tacy zacofani ludzie.

 

Z drugiej strony cieszę się, że pokazaliście swój prawdziwy poziom równy dzieciom z klas podstawówki. Tam też wyśmiania się kolegów za to, że robią inne rzeczy niż reszta. Na studiach brakuje tego typu odczuć.

 

Poca zaskoczę cię, i powiem że w jednym masz rację. Jestem fanboyem. A dlaczego? Bo od zawsze konsole Sony dawały mi radoche. Począwszy 10 lat temu kiedy biegałem do kuzyna żeby pograć na PSX. Te niezapomniane serie gier… Później wyszło PS2 i również jestem szczęśliwy że miałem okazję spędzić przy tej konsoli troszkę czasu. Teraz, kiedy zarabiam pieniądze, mogę sobię pozwolić na kupno PS3 i kontynuować zapoczątkowaną kiedyś pasję. Bo wiem, że kolejna konsola firmy Sony mnie nie zawiedzie. A XBOX :o Nigdy praktycznie nie dał mi nawet odrobiny przyjemności płynącej z grania. A tak w ogóle to u ciebie też widzę oznaki fanboystwa. Sam się do tego przyznałeś. „Źle się poczułem jak mój X360 spadł z półki.” Ludzie można się wystraszyć takiego zdarzenia ale bez przesady….

 

Kucyk, a jak już mowa o grach i pieniądzach to cię zaskoczę. Nigdy nie ściągałem i nie ściągnę żadnej pirackiej gry na PS3 a do czego mnie prowokowałeś. Zresztą, nie wiem czy wiesz, ale nic bym z nią nie zrobił. Stać mnie na kupno gier (tak samo jak na kupno PS3 i TV HD). I nie tłumacz się że chodziło ci o PSStore czy wysyłkę gry z Japonii. Każdy wie o co biegało bo nikt nie będzie się zajmować kupowania gier za jeny w Japonii.

 

A co do reszty. Jeśli chcecie się pośmiać to pooglądajcie Fakty lub dzisiejszą scenę polityki.

 

I jeszcze ogólne spostrzeżenia...

 

TO co umieszczam na YouTube to moja sprawa. Nikt mi nie zabroni pokazywania, mówienia i udostępniania takich filmów, jakie chce. Mogę umieścić nawet film jak gołębie załatwiają swoje potrzeby. Zabronicie mi?

 

Czy panowie admini i moderatorzy w ogóle widzą, co za cyrk tu się wyprawia? Strona postów nieodpowiedzialnych ludzi, którzy za wszelką cenę szukają uciechy. Dostaje bany i blokady na forum, gdy tym czasem jest oskarżany o piractwo, wyśmiewany, neguje się moją wiedzą na temat konsol, zaniżają moją wartość przedstawiając kpiące wypowiedzi na temat tego, co zakupiłem za ciężko zarobione pieniądze.

 

Nie ukrywam, jestem BARDZO zadowolony i dumny z tego, co mam w domu i nie pozwolę by banda przemądrzałych i pysznych ludzi mówiła w moim kierunku takie rzeczy. Jeżeli któryś z was coś ma do mojej osoby zapraszam na sale sądową. Może i nie mam 40 lat, ale nie oznacza to, że nie mogę spostrzegać świata w taki sposób, jaki chce. A robie to w taki sposób, że promuję konsole Sony na tym forum. No, ale właśnie takie są prawa na tym forum, że tego robić nie wolno. Nie wiem, forum jest sponsorowane przez Microsoft. Nie rozumiem.

 

Jako długotrwały użytkownik tego forum zwracam się do szanownych, adminów o wyczyszczenie tego tematu i wyciągnięcie odpowiednich sankcji ze strony nieodpowiedzialnych ludzi. Tym bardziej, że w żadnych poście ani filmiku, na YouTube nie obrażam nikogo z tej całej śmietanki towarzyskiej. W przeciwieństwie do nich.

 

Domagam się przeprosin. Taka sytuacja jest karygodna! Uwłacza pozycji forum, świadczy o chorym nastawieniu jego użytkowników. Wiem, że w oczach tych ludzi jestem wrogiem, który nie liczy się tylko dlatego, że kupił inną konsole i pokazuje światu, że jest ciekawszym urządzeniem niż produkt Microsoftu w amatorskich filmikach i w postach na forum ogólnopolskim. Nie każdy jest aktorem i wszystko mu wychodzi perfekcyjnie. Ale to jest OGROMNY powód do tego, aby wyśmiać taką osobę i uwłaszczać mu.

 

Takie sytuacje nie powinny mieć prawa miejsca. Naprawdę nie sądziłem, że tak mnie potraktujecie. Ja również, od dziś, zmieniam poglądy na temat niektórych osób i ogólnie sparzyłem się do środowisk forów dyskusyjnych. Nigdy wcześniej nie spotkała mnie taka okropna przygoda. Po prostu wymiotować mi się. Ale mam nadzieję i wieże w osoby, które są odpowiedzialne za porządek na tym forum, że rozwiążą ten problem i wyciągną konsekwencje!

 

Dziękuje za uwagę.

[RONIN]

 

PS. Dziękuje moderatorom forum za odzew w mojej sprawie :[

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomiales [RONIN] o jednej sprawie, udostepniajac publicznie film na Youtube jednoczesnie wyrazasz zgode na publiczny komentarz. Wiec niewiem o co zal masz. Prosisz o ukaranie winnych ? daj spokoj jesli boisz sie oceny innych to nagrywaj filmiki prywatnie dla siebie i nie puszczaj do netu. A wierz mi ocena tych filmow byla calkiem biektywna czyli jaki filmik taka ocena. Wiekszosc uzytkownikow tego forum jest dlugoletnia i wiekszosc to "zawodowcy" wiec w skrocie "z czym do ludzi?"

 

Apropo fanboyostwta przykro mi slyszec ze sam sie przyznajesz do tego, bo fanboyostwo nie jest zdrowe ( tak jak fanatyzm religijny ).

 

i kto tu jest z podstawowki ----------- patrzcie mam fajna zabawke a wy nie---------

 

pozdro 4@ll

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

zapomiales [RONIN] o jednej sprawie, udostepniajac publicznie film na Youtube jednoczesnie wyrazasz zgode na publiczny komentarz. Wiec niewiem o co zal masz. Prosisz o ukaranie winnych ? daj spokoj jesli boisz sie oceny innych to nagrywaj filmiki prywatnie dla siebie i nie puszczaj do netu. A wierz mi ocena tych filmow byla calkiem biektywna czyli jaki filmik taka ocena. Wiekszosc uzytkownikow tego forum jest dlugoletnia i wiekszosc to "zawodowcy" wiec w skrocie "z czym do ludzi?"

 

Apropo fanboyostwta przykro mi slyszec ze sam sie przyznajesz do tego, bo fanboyostwo nie jest zdrowe ( tak jak fanatyzm religijny ).

 

i kto tu jest z podstawowki ----------- patrzcie mam fajna zabawke a wy nie---------

 

pozdro 4@ll

Co innego jest komentowanie filmików a co innego ich wyśmiewanie, nigdy nie wyjdzie doskonale filmik. Zdarzyły się wpadki językowe: baa śmiać się z niego. Żenujące.

 

"Zawodowcy" :blink: Od czego?

 

Zdjęcie z fotki.pl nie jest moje :mur: Z zachowania wnioskuje że nie którzy użytkownicy tego forum.

Niektórzy się chwalą sprzętem w sigach. Tyle tylko że nikt tego nigdy nie widział...

 

Fanatyzm religijny :lol2: Boże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[RONIN] co nie pochwaliłeś sie swoim nowym dziełem :lol2: http://youtube.com/watch?v=2e5V_zJwbFA dobry bit wybrałeś :banana: , ale i tak filmik nie przebije "Samsung LE32R82B & Sony PlayStation 3" :lol:

 

[RONIN] ja tylko komentowałem twoje filmiki więc nie wiem dlaczego masz w sobie tyle nienawiści (For all X360 Users!), przecież sam zachęcałeś nas do tego

"...za uwagę dziękuję, zapraszam do komentowania mojego filmu..."

 

pozdr

 

z mojej strony koniec ot

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać, ale muszę. (Pomijam oczywiście już poziom Ronina, jego teksty, fanboyostwo etc. bo tego sie nie chce juz komentować.)

 

WEŹ SIĘ STARY naucz najpierw angielskiego a potem nagrywaj filmiki ok? Bo aż żal słyszeć Twój niedorobiony, łamany angielski, a ostatni filmik w ogóle roxxx :lol2: :lol2: "I Very Like You??" Bueheheheehehheheheeh. Po jakiemu to? Idź się naucz do szkoły najpierw angielskiego a potem "szpanuj". LOL po prostu (btw. z polskiego tez by Ci się przydały korepetycje :? )

 

Sorki za OT, ale nie wytrzymałem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebie czy to temat o filmikach??

 

Jak mam byc szczery kusi mnie namowienie administracji by wypieprzyla dzial konsol.

W koncu to jest PurePC a nie PS3 czy Xbox360

W tych dzialach wiecej awantur niz intel vs. amd czy nvidia vs. ati

 

Potraficie sie opanowac czy juz nie bardzo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja jeszcze zakończę OT z mojej strony ostatnim postem w tym temacie;

Ronin - nie wiem kto ci takie historie piszę o piractwie, że to niby ja miałem na myśli :blink: Szczerze to nawet nie wiem czy na PS3 da się odpalać kopie zapasowe i nie interesuje mnie to, więc zanim napiszesz coś równie głupiego zastanów się dwa razy - ale wybaczam ci - rzeczywiście możesz być teraz trochę zmieszany przez ten nic nie znaczący, film którego się dopuściłeś

 

Aha, na zawsze na tym forum pozostaniesz funboyem, wątpię, aby ktoś nawiązał z tobą w przyszłości dialog, żałuje, że nie dostałeś bana na zawsze za te "majtki ściągane przez głowę", bo jesteś dzieciakiem i trolem bez którego forum było by lepsze i nie bij do moderacji, nie żal się, że nie zareagowała, lepiej jak temat twojego filmu zamkniemy w tym temacie, ale jak chcesz to zawsze możemy wyciągnąć go na oślą i będzie czysto...

Pocieszające jest to, że tacy ludzie jak ty prędzej czy później tego bana dostaną, kwestia czasu :D

 

 

-----------

 

Obejrzałem kilka filmików na youtube na temat linuxa i wygląda to dość fajnie, ale wszędzie ludzie klikają po menu i nic ciekawego w zasadzie nie robią, da się na tym np. odpalać filmy?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A no właśnie, nowy filmik. Miałem sam podłożyć głos: "L I K E - Y O U" ale że mam zdolność do przekręcania wyrazów zrezygnowałem z tego. Jaka nienawiść :o Przecież on mówi "LIKE YOU" no i pozdrownienia :o Źle odbieracie :unsure:

 

Komentarz filmu w postaci zmieszania jego autora z błotem - SUPER :twisted2:

 

Widzę że wolność słowa kuleje na tym forum. Idę stąd. Po 4 latach aktywności zbesztany z błotem przez osobniki pokroju 8 latka widzących w sobie "profesjonaliste" we wszystkich tematach. Szkoda klawiatury na to wszystko.

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 1 wrz 2007, 11:17' post='2738046']

Widzę że wolność słowa kuleje na tym forum. Idę stąd. Po 4 latach aktywności zbesztany z błotem przez osobniki pokroju 8 latka widzących w sobie "profesjonaliste" we wszystkich tematach. Szkoda klawiatury na to wszystko.

 

Grupa: Banned

 

 

Za miesiac mozesz prosic o zdjecie. Ochlodzenie moze zbawiennie wplynie na nastepne posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz któryś mod może oczyścić temat z tej niepotrzebnej dyskusji? Był bym wdzięczny. ;)

 

@Kucyk

Da się podpiąć normalną klawę i myszkę od PC po USB. Ja podpinam bezprzewodową M$ i też śmiga. Wtedy bardzo wygodnie obsługiwać np. wbudowaną przeglądarkę. W linuksie tak samo działa klawiatura jak na PC. :) Drukarkę też możesz podpiąć na USB i drukować zdjęcia np. z XMB. Pod [brzydkie określenie na linuksa]em też pewnie działa. Tylko stery musisz instalnąć. ;)

Jeśli chodzi o filmy to na razie tylko divxy. Do mkv to co udostępniło sony jest za mało. Całkowicie odcięta pamięć GPU, brak sterowników i tym samym sprzętowego wspomagania ograniczają bardzo wykorzystanie tego sprzętu do ambitniejszych rzeczy. :( A najgorsze jest to, że nie są chętni to udostępnić. Jest jednak światełko w tunelu. Jakiś gość pisze sterownik dla SPU, który całą robotę z filmami HD robi sam (w zapasie jeszcze 6 ;)). Na razie nie zagłębiałem się w temat bo nie zrobiłem partycji dla linuxa. Niektóre rzeczy po prostu wyczytałem z innych for.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpującą wypowiedź, czyli szanse, że zrobią coś takiego multimedialnego jak pierwszego xboxa są duże, to dobrze rokuje na przyszłość, a na dzień dzisiejszy cieszcie się z tego co macie, klocek jest już tyle na rynku i nawet paska przewijania mp3 nie ma w odtwarzaczu :D więc ogólnie zal.pl, wiem, że to konsola czyli urządzenie do gier, ale żal dupę ściska bo w środku duże możliwości, a tu sobie nawet nie można normalnie filmu obejrzeć bez wcześniejszej konwersji do wmv :lol2: :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpującą wypowiedź, czyli szanse, że zrobią coś takiego multimedialnego jak pierwszego xboxa są duże, to dobrze rokuje na przyszłość, a na dzień dzisiejszy cieszcie się z tego co macie, klocek jest już tyle na rynku i nawet paska przewijania mp3 nie ma w odtwarzaczu :D więc ogólnie zal.pl, wiem, że to konsola czyli urządzenie do gier, ale żal dupę ściska bo w środku duże możliwości, a tu sobie nawet nie można normalnie filmu obejrzeć bez wcześniejszej konwersji do wmv :lol2: :mur:

a tymbardziej boli, bo M$ to są przecież potentaci jesli chodzi o rozwiązania software'owe a tu takie psikusy walą ;F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Do mkv to co udostępniło sony jest za mało. Całkowicie odcięta pamięć GPU, brak sterowników i tym samym sprzętowego wspomagania ograniczają bardzo wykorzystanie tego sprzętu do ambitniejszych rzeczy. :( A najgorsze jest to, że nie są chętni to udostępnić. Jest jednak światełko w tunelu. Jakiś gość pisze sterownik dla SPU, który całą robotę z filmami HD robi sam (w zapasie jeszcze 6 ;)). Na razie nie zagłębiałem się w temat bo nie zrobiłem partycji dla linuxa. Niektóre rzeczy po prostu wyczytałem z innych for.

Tzn. PS3 jest w stanie odtwarzać matroskę fullhd? Jak rozumiem z dalszej części wypowiedzi to nie bardzo i to jedynie pod linuksem, ale wolałbym sprecyzowaną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak. PS3 ma spory zapas mocy i taka matroska nie jest niczym specjalnym, ale nałożone ograniczenia w dostępie do poszczególnych podzespołów skutecznie ograniczają jej możliwości więc na razie nie ma szans na .mkv. Wszystko musi robić procesor pod linuksem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atom3k, 5 raz to czytam, ale chyba powoli zaczynam lapac ocb.

S0lid, wprawdzie lubie Japonie, lecz mam uraz do nieuzywania duzych liter.

(...)

Kupując starter-pack masz grania na ładny kawałek czasu ;) a w dodatku nie jest już tak drogo jak np. w dniu premiery (w łódzkim MM bodajże 2399 za konsolę, 199 pad i dwie gry po 249 = 3096).

(...)

Bez przesady. Nowy pad mozna latwo znalezc (bynajmniej w Bielsku) za 179. Zas gry od oddzialow firstparty zwykle kosztuja 200 (dokladniej 199) zl. Chyba, ze wyprzedaz koncowki, jak jest popyt (kumpel dal 240zl za MS, lecz byla ostatnia sztuka w calym domie handlowym, tak po 199zl byl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie były takie ceny, bo byłem ze znajomym dokładnie 23.03 lub 24.03 w MM na Dołach w Łodzi. I wydał niespełna 3k na ps3, pada, ms, kabel hdmi i drugiego miniusb.

 

Jak wygląda God of War na PS3? A jak starsze gry np. MGS2? Czy ktoś już odpalał je na nowszym fw z upscalingiem do 1080p?

 

I jeszcze jedno techniczne pytanie...

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym i twierdzi on, że przy ps3 nie ma różnicy między tv 1080i (czyli w pewnym sensie 540p :D ) a 1080p, bo os3 robi 60 fps i nie da się odróżnić jednej rozdziałki od drugiej. Ile w tym prawdy? Sugerując się FAQem zafundowałem sobie fullhd, ale ta myśl nie daje mi spać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest duzo fps to nieda sie golym okiem rozroznic 1080p od 1080i

bo tv lcd obraz 1080i i tak skladaja do 1080p ale tracimy na tym polowe klatek czyli teoretycznie mamy z 1080i 60fps 1080p w 30-60 fps (zalezy od sposobu generowanego obrazu) oczywiscie to nie jest do konca prawda bo obraz sie moze delikatnie zmienic w czasie 1/60 sek. i powstaje czasami drobne przesuniecie pomiedzy liniami, na przyzwoirych TV praktycznie niewidoczne "wcale niewidac"

a na cienkich TV widac czasem poszarpane krawedzie.......

z tego co czytalem z specyfikacji PS3 przy 1080i 60 hz ps3 generuje 120 klatek połowicznych czyli po zlozeniu obrazu w calosc przez dobry TV LCD obraz powinien byc niedoodruznienia. tyle ze czesc pracy zostaje przezucona na elektronike telewizora.

 

Sorry za dlugi wywod :-)

 

pozdro 4@ll

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest duzo fps to nieda sie golym okiem rozroznic 1080p od 1080i

bo tv lcd obraz 1080i i tak skladaja do 1080p ale tracimy na tym polowe klatek czyli teoretycznie mamy z 1080i 60fps 1080p w 30-60 fps (zalezy od sposobu generowanego obrazu) oczywiscie to nie jest do konca prawda bo obraz sie moze delikatnie zmienic w czasie 1/60 sek. i powstaje czasami drobne przesuniecie pomiedzy liniami, na przyzwoirych TV praktycznie niewidoczne "wcale niewidac"

a na cienkich TV widac czasem poszarpane krawedzie.......

z tego co czytalem z specyfikacji PS3 przy 1080i 60 hz ps3 generuje 120 klatek połowicznych czyli po zlozeniu obrazu w calosc przez dobry TV LCD obraz powinien byc niedoodruznienia. tyle ze czesc pracy zostaje przezucona na elektronike telewizora.

 

Sorry za dlugi wywod :-)

 

pozdro 4@ll

Twoj wywod moze zwrocic wynik True, tylko dla matryc natywnie 1080. U siebie mam migotanie jak ... a sami sobie wymyslcie co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon, niekoniecznie w przypadku matryc 1366x768 sprawa tkwi w jakosci elektroniki wsadzonej w TV. gdyz natywna rozdzialka tego TV jes w sumie smieszna ( sam mam taka w SHARPie ) wieksza niz 720p a mniejsza niz 1080i/p, wiec w kazdym wypadku zasuwa w tv upscaler lub downscaler :) (inaczej bysmy obraz zwyklego TV lub 720p w ramce ogladali) no i wszytsko w jego rekach (chipach). Z tad sie bierze roznica w cenach tv LCD. np, 32'' mozna kupic za 1800PLN i za 5000 PLN matryca moga miec ta sama od tego samego producentaa obraz na nich bedzie calkiem inny. :)

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...