Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Od 13 października w Europie dostępna będzie nowa wersja PlayStation 3, która posiada wszelkie predyspozycje, aby stać się świątecznym hitem. Sony wprowadza do sprzedaży wersje wyposażoną w 40GB dysk twardy w cenie 399 euro. Co więcej potanieje też standardowa wersja z dyskiem o pojemności 60GB, której cena spadnie z 599 do 499 euro. Tym samym PS3 zrówna się cenowo z produktem Microsoftu w postaci Xboxa 360, a dzięki między innymi napędowi Blu-ray, może być bardzo atrakcyjną propozycją na gwiazdkowy prezent. Na potwierdzenie informacji o obniżce musimy poczekać jeszcze kilka godzin.

 

http://www.clubic.com/actualite-81674-play...moins-cher.html

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym samym PS3 zrówna się cenowo z produktem Microsoftu w postaci Xboxa 360

eee? przecież iks premium kosztuje 349$

 

zreszta pewnie ms na swieta walnie obnizke -100$ i będzie pozamiatane ;)

pierwszy iks kosztował 299$ podczas premiery a po 2 latach już 149$... x360 juz 2 latka kończy więc przydałaby się obniżka

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee? przecież iks premium kosztuje 349$

 

zreszta pewnie ms na swieta walnie obnizke -100$ i będzie pozamiatane ;)

pierwszy iks kosztował 299$ podczas premiery a po 2 latach już 149$... x360 juz 2 latka kończy więc przydałaby się obniżka

raczej do tego nie dojdzie B-)

PS3 40GB faktem!

Jeszcze dzisiaj rano, kiedy pytaliśmy się Sony o model 40GB słyszeliśmy tylko: “Nie jest w zwyczaju Sony komentować spekulacje i plotki”. Wszyscy spodziewaliśmy się że coś wydarzy się 12 października, tymczasem premiera nowej wersji PS3 już za 5 dni! Konsola jest sporo tańsza i kosztuje 1599zł. W zamian za to ma tylko dwa porty USB i jest pozbawiona wstecznej kompatybilności i portów na karty pamięci. Do tego cena zestawu Starter Pack została obniżona o 500zł do 1999zł. No proszę. W końcu pojawił się na rynku realny konkurent dla 360. Świetny ruch. Gratulujemy.

 

Rynek zweryfikował potrzebę ustalenia nowej ceny na PS3. Konsola Sony jest chyba najszybciej i najczęściej taniejącym sprzętem, z jakim rynek branży elektronicznej miał kiedykolwiek do czynienia. Cierpią na tym najbardziej użytkownicy, którzy przykładowo dopiero co zakupili “na promocji” zestaw Starter Pack za 2400zł.

Notes to Editors:

 

PLAYSTATION®3 40GB Specification

Product name PLAYSTATION®3

CPU Cell Broadband Engine™ Processor

GPU RSX™

Sound Dolby 5.1ch, DTS 5.1ch , LPCM 7.1ch, AAC,

others *1 *2

Memory 256MB XDR Main RAM, 256MB GDDR3 VRAM

HDD 2.5” Serial ATA 40GB

I/O USB 2.0 x2

Communication Ethernet x1 (10BASE-T, 100BASE-TX,

1000BASE-T)

IEEE 802.11 b/g Included

Bluetooth 2.0 (EDR) Included

Wireless controller (Bluetooth) Included

AV Output

Screen size 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p

HDMI OUT x1 *3

AV MULTI OUT x1

DIGITAL OUT (OPTICAL) x1

BD/DVD/CD Drive

(Read Only) Maximum Read Speed BD 2x (BD-ROM)

DVD 8x (DVD-ROM)

CD 24x (CD-ROM)

Dimensions Approximately 325mm (W) x 98mm (H) x 274mm (D)

Weight Approximately 5 kg

 

See chart on attached PDF version of press release

 

*1 A device compatible with Linear PCM 7.1 Ch. is required to output 7.1 Ch. audio, supported by Dolby TrueHD or a similar format, from the HDMI OUT connector.

*2 This system does not support output from the DTS-HD 7.1 Ch. DTS-HD 7.1 Ch. audio is output from a 5.1 or lower channel.

*3 "Deep Color" and "x.v.Color (xvYCC)" defined by HDMI ver1.3a are supported.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Take a look at the image comparison, some of the things we notice are:

-Naturally the USB ports are down to 2 from 4.

-The cover that had the media slot readers underneath seems to have been removed.

-The PS3 icon on the chrome tray seems to be painted onto the metal instead of being an external part.

-Rumour is that also the 'PLAYSTATION 3' text on the machine is also painted onto it instead of being a semi-external aspect.

-And interestingly, there seem to be less ventilation holes for the new model.

Nowy model PLAYSTATION 3 40GB to przybliżenie świata rozrywki w High Definition wymagającym graczom!

http://www.playstation.pl/ps3/news/nowe-pl...ion-3-40gb.html

Jeszcze tylko Dual-Shock 3, hack i konsolka u mnie ląduje :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

i gdzie teraz sa te wszystkie wypowiedzi jezdzace po Microsofcie za kilka wersji X'a??.

 

Microsoft wprowadzil jedna bardziej i mniej wyposazona konsole juz na samym poczatku,teraz wchodza nowe ulepszone i mocniejsze(hdd).

 

A sony zamiast tego obniza standarty,czyli idac tropem wczesniejszych sprzeczek o kopiowaniu przez sony pomyslow innych, znowu mozna ta teze potwierdzic.Zreszta mozna im to wybaczyc po czesci ,poniewaz bardzo zla sprzedaz ps3 nawet w Japoni zmusila ich do takiego ruchu, a to ze teraz ktos powie ze mu nie jest potrzebna emulacja wsteczna itp to bedzie stalo w sprzecznosci z poprzednimi wymianami zdan,kiedy to wlasnie kompatybilnosc wsteczna i jej multimedialnosc byla duzym plusem ps3.

 

Wiec bedzie nowy model,zubozony o porty usb,kompabilnosc wsteczna ,miejszy dysk i brak portow na karty pamieci-no ale najwazniejsze ze za "gorsze" u sony zaplacicie jak za najlepsze w Microsofcie :wink:

 

ps.to bylo tylko takie przypomnienie dawnym krzykaczom sony ; jak to czasy sie zmieniaja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i gdzie teraz sa te wszystkie wypowiedzi jezdzace po Microsofcie za kilka wersji X'a??.

 

Microsoft wprowadzil jedna bardziej i mniej wyposazona konsole juz na samym poczatku,teraz wchodza nowe ulepszone i mocniejsze(hdd).

 

A sony zamiast tego obniza standarty,czyli idac tropem wczesniejszych sprzeczek o kopiowaniu przez sony pomyslow innych, znowu mozna ta teze potwierdzic.Zreszta mozna im to wybaczyc po czesci ,poniewaz bardzo zla sprzedaz ps3 nawet w Japoni zmusila ich do takiego ruchu, a to ze teraz ktos powie ze mu nie jest potrzebna emulacja wsteczna itp to bedzie stalo w sprzecznosci z poprzednimi wymianami zdan,kiedy to wlasnie kompatybilnosc wsteczna i jej multimedialnosc byla duzym plusem ps3.

 

Wiec bedzie nowy model,zubozony o porty usb,kompabilnosc wsteczna ,miejszy dysk i brak portow na karty pamieci-no ale najwazniejsze ze za "gorsze" u sony zaplacicie jak za najlepsze w Microsofcie :wink:

 

ps.to bylo tylko takie przypomnienie dawnym krzykaczom sony ; jak to czasy sie zmieniaja :lol2:

Po części się zgadzam. Tylko dla tego, iż 40-sto gigówka wychodzi na tandetę, podobnie jak iX CORE - bynajmniej dla mnie (z tą różnicą, iż przy CORE nie było jak zapisywać stanu gry bez dokupywania dodatkowych kart pamięci...). Z drugiej jednak strony wystarcza w 100% do grania w gry z PS3, a kosztuje o jakieś 400zł mniej, dlatego przemilczę tą wersję.

Od siebie jeszcze dodam, iż 2 porty USB u mnie to klawa i mysz, wsteczna kompatybilność to Tekken 5, 20GB - muzyka i tylko czytnik kart czeka na nowe urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem Ci krzykaczu X360 @dragonlore, że gdyby PS3 została bez dysku to by była dopiero tragedia. Sam HS robi swapa 2GB!!! Wiesz co by było, gdyby ucięli dysk? Musieli by wprowadzić ograniczenia. Oprócz kompatybilności nie zmniejszono jej możliwości w przeciwieństwie do Core. Ale Core to nie tylko uboższa wersja. To także ograniczenie dla programistów, które coraz bardziej będzie doskiwierało programistom. Więc nie przyrównuj Cora i nie mów, że znowu zgapili bo PS3 wystartowało z dwoma wersjami jeśli nie pamiętasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo nowego modelu PS3 ............... mam straszna niechec do okrojonych sprzetow np. karty graficzne, konsole z powycinanym co sie da tylko po to by bylo taniej, zaraz sie jeszce okaze ze mniej ramu albo cell ma mniej jader i wolniej chodzi ale za to cena tylko 200EUR.

bezsens Takie okrajene sprzety to sa kastraty............... takim pomyslom mowie glosno NIE. albo sie ma cala zabawke albo nie a nie pol zabawki !!!!!!!!!!!!!

 

pozdro 4@ll

 

P.S. a xbox core wcale niepowinien istniec !!!!!!

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragonlore

 

Już nie pamiętam czy wychwalałem w swoim czasie to że PS3 miało mieć jedną wersję ale pamiętam że nie podobała mi się wersja CORE XO i nadal uważam że to jedna wielka pomyłka MS! Co do Twojego zdania to owszem, zgodzę się że teraz Sony urządza sobie rewię mody swoich konsol ale w odróżnieniu od porównania XO Premium vs Core tutaj różnice nie są tak drastyczne.

W Core nie było dysku co wymuszało albo jego dokupienie albo kupienie co najmniej karty pamięci żeby "normalnie" grać. Druga sprawa to XBL, olbrzymi atut MS z którego posiadacz Core nie mógł korzystać bo nie miał HDD (przynajmniej jeżeli chodzi o ściąganie demek i po prostu granie). To samo z kompatybilnością wsteczną. Bez HDD nie można mieć emulatora gier z XO a więc i granie w starsze gry odpada. Całą resztę pomijam bo to kwestia czysto indywidualna czy komuś zależało np. na bezprzewodowym padzie ale sam brak HDD strasznie ograniczał posiadacz takiego sprzętu. O grach wspomniał już kojak_ct, teraz MS przebąkuje że zezwoli w przyszłości na tworzenie gier wymagających HDD choć początkowo zapierali się że każda gra pójdzie na Core i był to wymóg dla developerów, teraz niejako przyznają się do błędu. Dla mnie Core od początku powinien mieć dysk, pierwszy XBOX miał zdaje się 8 GB dysk to czemu nie mogło go być tutaj (pewnie koszty, nieopłacalna produkcja)? Miejsca mało ale w zasadzie całe niedogodności związane z brakiem HDD by zniknęły. I nie mówię tego żeby dokopać posiadaczom XO bo ta konsola to kawał fajnego sprzętu za masa fajnych gier ale mam swoje zdanie co do Core i chyba już go nie zmienię. Premium i Elite są OK IMO.

 

Ale żeby nie było to teraz pojadę po Sony. Nowa wersja, fajnie tylko czemu wywalają wsteczną kompatybilność?? Teraz i tak jest to robione programowo, konsola ma dysk i (wszystko na to wskazuje) takie same kluczowe podzespoły więc skąd taka decyzja?? Zablokują to firmware'm? Dla mnie głupota. Ale całą reszta w zasadzie zostaje taka sama, dalej jest BD-ROM, dalej są bezprzewodowe pady, dalej jest HDMI , sieć jest idt. Brakuje 2 portów USB ale tutaj z pomocą przyjdą rozgałęźniki. Ogólnie dziwne jest to że wywalili z oferty wersję z 20GB dyskiem a teraz mamy taki powrót do przeszłości tylko bardziej ograniczony (też brak slotów na karty pamięci, wprawdzie większy dysk ale za to brak kompatybilności wstecznej). Trochę dziwne....

 

Co do samej obniżki to oczywiście plus, wojna cenowa pomiędzy MS a Sony jest tylko nam na rękę ;).

 

BTW: kojak_ct, jak znajdziesz czas to zaktualizuj FAQ o tą nową wersję.

 

Narka bracie w graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

A ja powiem Ci krzykaczu X360 @dragonlore, że gdyby PS3 została bez dysku to by była dopiero tragedia. Sam HS robi swapa 2GB!!! Wiesz co by było, gdyby ucięli dysk? Musieli by wprowadzić ograniczenia. Oprócz kompatybilności nie zmniejszono jej możliwości w przeciwieństwie do Core. Ale Core to nie tylko uboższa wersja. To także ograniczenie dla programistów, które coraz bardziej będzie doskiwierało programistom. Więc nie przyrównuj Cora i nie mów, że znowu zgapili bo PS3 wystartowało z dwoma wersjami jeśli nie pamiętasz.

ogolnie ochlon troche ,bo moje zdanie podziela wiele osob na wielu forum-a takze co mnie obchodzi co by sie stalo jakby ps3 nie mialo hdd??-swiadczylo by to tylko o nieudolnosci programistow lub o bardzo skomplikowanej i trudnej do opanowania architekturze ps3,co jest dobrym przykladem ze nie trzeba zadnych prockow typu cell itp aby zbudowac wydajna i prosta w programowaniu maszynkie vide x360.HS to jak juz mowilem gra cienka jak ogon jeza,jedna z najkrotszych gier jakie powstaly,siekanka do kwadratu-ale nie kwestionuje ze ktos moze ja lubic i w nia grac ,ma taka potrzebe to gra i juz,ale osoby tzrezwo myslace mimo ze zakupia dana gre czy konsole powinny ta "trzezwosc" przekladac na obiektywna ocene a nie przyklaskiwac tam gdzie to nie powinno miec miejsca, a 2 gb swapa to poprostu porazka i juz,to jakich cudow programowych musza dokonac programisci programujacy na x360 core!!-bez hdd,teraz tym bardziej doceniam ich prace i umiejetnosci a takze przyjazna architektore xboxa.

 

I mam nadzieje ze nie bedzie teraz jakies bezsensownej dyskusji z twojej strony wlasnie tym temacie bo to ze z programowaniem ps3 sa same problemy potwierdzaja wlasnie same studia developerskie a nie antyfani sony.

 

Mozesz natomiast jak najbardziej cieszyc sie faktem wbudowanego zasilacza,playerem B-R,aczkolwiek wielkosc ps3 poraza,dlugosc podwojnej instalacji uaktualnien poprostu wkurza,najgorzej przygotowane i najbrzydsze psstore oraz malo funkcjonalne ze wszystkich podobnych istniejacych ,ciagle przekladane premiery ,sladowa ilosc dem-demo Ratcheta jest gotowe conajmniej od miesiaca!!! ale sony ciagle zwleka z wydaniem go!!!

 

ale coz przeciez jestem "krzykaczem" fanem x360 :lol2: -choc na mojej polce stoi i czeka bezczynnie ps3 od kilku miechow,a wrecz zdycha z nudow i jakos nie moze pokazac tej swojej miazdzacej technologi,a na x360 spokojnie co miesiac wychodza jakies hity B-)

 

ps. w sumie jak ktos przejdzie HS 10 razy to pogral 60 h :rolleyes:

 

TrueVanDal

 

nowy nastepca "core" czyli "arcade" bedzie mial w zestawie memorkie 256mb,to ze Microsoft nie rezygnuje calkowicie z konsoli bez hdd swiadczy ze chyba nie zmieni sie wiecej w tym temacie-a posiadacze "core" czy "arcade" beda mogli spac spokojnie ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spierać się nie będę bo nie mam takiej potrzeby ale pisanie, że wersja 40GB to porażka albo jakiś pół produkt to lekko mówiąc przesada. Nie myślcie egoistycznie. Nie każdy ma 2k szmalcu do wywalenia. Nie każdego stać od razu kupić LCD 52cale więc szuka alternatywy w postaci 26'' byle było LCD i ładny obraz. Tyle, że wersja 40GB praktycznie nie ucierpiała na funkcjonalności. Jeśli chodzi o brak kompatybilności (choć chodzą słuchy, że jednak nastąpiła pomyłka w wypowiedzi i będzie komp.wsteczna) to mogli obciąć połowę flasha stąd nie ma fizycznej możliwości wsadzenia emulatora (choć w sumie pozostaje dysk). A brak portów USB załatwia USB Hub za 20zł, karty pamięci jak komuś zależy to po 5zł są czytniki na USB więc też nie widzę powodu do lamentu. A jakbyście dostali to w komplecie to musielibyście dołożyć te 500zł czyli macie Starter Packa w dobrej cenie 1999zł. Każdy ma wybór przy czym dalej to te same konsole czego nie można powiedzieć o Core.

 

Na koniec powiem, że wprowadzenie 40GB wersji ma same plusy dla wszystkich. Większą walkę o klienta!!! Każdy na tym zyska i z tego należy się cieszyć. Jeśli nie lubicie tańszej wersji zawsze macie 60GB. ;)

 

PS. FAQ uaktualnię na dniach jak już wszystko będzie jasne. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal

 

nowy nastepca "core" czyli "arcade" bedzie mial w zestawie memorkie 256mb,to ze Microsoft nie rezygnuje calkowicie z konsoli bez hdd swiadczy ze chyba nie zmieni sie wiecej w tym temacie-a posiadacze "core" czy "arcade" beda mogli spac spokojnie ;)

Fakt, ale były wypowiedzi oficjeli MS na ten temat i wyraźnie zostawili furtkę dla dev'ów że można stworzyć jednak grę wymagającą HDD. Info padło chyba w temacie o X360, teraz nie chce mi się szukać :P ale było coś takiego. To oczywiście nie oznacza że nagle wszystkie gry będą wymagały HDD ale podejrzewam że im bliżej będzie naturalnego "zgonu" tej konsoli (cykl życia produktu) tym liczba gier wymagających HDD będzie rosła. Ale to taka moja spekulacja ;). Równie dobrze może się to w ogóle nie zdarzyć.

 

X360 jest zdecydowanie bardziej "dev friendly" ale założę się mimo to nie jeden programista zachodził w głowę czemu MS nie wsadziło HDD do każdej konsoli i przeklinał ich pod nosem za ten ruch. Sam przyznasz że w stosunku do X1, XO Core to krok w tył jeśli chodzi o HDD. Natomiast nie rozumiem Twojego załamania tym że taki HS korzysta ze swapa :unsure: . Dla mnie sprawa prosta, jest możliwość to się z tego korzysta, nie ma to nie i tyle. Nie powiesz mi że lepiej gdyby swapa nie było ;). Do tego sam się zastanawiam czy programiści nie mogliby jeszcze bardziej rozwinąć skrzydeł gdyby każdy X0 miał HDD. Teraz główna zaleta to przyśpieszenia loadingów (pomijam kwestię dodatków do zassania przez XBL). Teraz nie mogą czegoś zrobić z uwagi na Core a dotychczasowa polityka MS nakazywała by każda gra była tak samo grywalna na każdej konsoli.

 

Ale dobra zostawmy to już. EOT. Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Spierać się nie będę bo nie mam takiej potrzeby ale pisanie, że wersja 40GB to porażka albo jakiś pół produkt to lekko mówiąc przesada. Nie myślcie egoistycznie. Nie każdy ma 2k szmalcu do wywalenia. Nie każdego stać od razu kupić LCD 52cale więc szuka alternatywy w postaci 26'' byle było LCD i ładny obraz. Tyle, że wersja 40GB praktycznie nie ucierpiała na funkcjonalności. Jeśli chodzi o brak kompatybilności (choć chodzą słuchy, że jednak nastąpiła pomyłka w wypowiedzi i będzie komp.wsteczna) to mogli obciąć połowę flasha stąd nie ma fizycznej możliwości wsadzenia emulatora (choć w sumie pozostaje dysk). A brak portów USB załatwia USB Hub za 20zł, karty pamięci jak komuś zależy to po 5zł są czytniki na USB więc też nie widzę powodu do lamentu. A jakbyście dostali to w komplecie to musielibyście dołożyć te 500zł czyli macie Starter Packa w dobrej cenie 1999zł. Każdy ma wybór przy czym dalej to te same konsole czego nie można powiedzieć o Core.

 

Na koniec powiem, że wprowadzenie 40GB wersji ma same plusy dla wszystkich. Większą walkę o klienta!!! Każdy na tym zyska i z tego należy się cieszyć. Jeśli nie lubicie tańszej wersji zawsze macie 60GB. ;)

 

PS. FAQ uaktualnię na dniach jak już wszystko będzie jasne. ;)

no wlasnie ja nie ganie sony za wdrazanie nowej okrojonej wersji!!tylko wczesniej przypomnialem jak to bylo jak wielu krakalo ze koniec swiata itp bo wchodza 2 wersje konsoli X'a,a teraz co mamy?? kilka wersji X'a i kilka sony a swiat leci dalej,tylko dawni malkontenci jakos zamilkli-byc moze tez dlatego ze ich juz tutaj sporo nie ma :lol2: ,a co niektorzy przeszli "jak gdyby" na "ciemna strone mocy" lub zaczeli poprostu zauwazac bledy sony ;).

 

Fakt, ale były wypowiedzi oficjeli MS na ten temat i wyraźnie zostawili furtkę dla dev'ów że można stworzyć jednak grę wymagającą HDD. Info padło chyba w temacie o X360, teraz nie chce mi się szukać :P ale było coś takiego. To oczywiście nie oznacza że nagle wszystkie gry będą wymagały HDD ale podejrzewam że im bliżej będzie naturalnego "zgonu" tej konsoli (cykl życia produktu) tym liczba gier wymagających HDD będzie rosła. Ale to taka moja spekulacja ;). Równie dobrze może się to w ogóle nie zdarzyć.

 

X360 jest zdecydowanie bardziej "dev friendly" ale założę się mimo to nie jeden programista zachodził w głowę czemu MS nie wsadziło HDD do każdej konsoli i przeklinał ich pod nosem za ten ruch. Sam przyznasz że w stosunku do X1, XO Core to krok w tył jeśli chodzi o HDD. Natomiast nie rozumiem Twojego załamania tym że taki HS korzysta ze swapa :unsure: . Dla mnie sprawa prosta, jest możliwość to się z tego korzysta, nie ma to nie i tyle. Nie powiesz mi że lepiej gdyby swapa nie było ;). Do tego sam się zastanawiam czy programiści nie mogliby jeszcze bardziej rozwinąć skrzydeł gdyby każdy X0 miał HDD. Teraz główna zaleta to przyśpieszenia loadingów (pomijam kwestię dodatków do zassania przez XBL). Teraz nie mogą czegoś zrobić z uwagi na Core a dotychczasowa polityka MS nakazywała by każda gra była tak samo grywalna na każdej konsoli.

sam uwazam ze to byl blad brak hdd w wersji core-ale rozumiem postepowanie Microsoftu,poprostu musial jakos dotrzec do tych ktorzy niemogli wybulic te 400 dolcow i dal im alternatywe,okrojona ale jednak alternatywe,teraz jak widac sony podaza ta sciezka i choc tylko zmiejszyla hdd ktory nadal jest w konsoli to jednak okroili go z funkcji dla wielu bardzo waznej-kopatybilnosci wstecznej, co bylo takze wielkim atutem ps2 i pozniej ps3.

 

uwazam ze sony chwieje sie lekko w fundamentach,bo boom kturzy zapowiadali analitycy oraz sami fanboyowie nie nastapil!!-a wina lezy tylko po stronie sony:zaporowa cena,brak gier ,slabe psstore-a przeciez mialo byc tak pieknie!!!

 

koniec roku sie zbliza a z naprawde ciekawych gier pojawi sie byc moze kilka!! bo ostatnio ilosc przesuwanych premier nie nastawia optymistycznie,tak wiec jeszcze wiele sie zdarzyc moze.

Inna rzecz ,ze powoli przychylnosc graczy wobec sony opada wraz z cena ps3,po co komu konsola na ktorej nie ma w co grac,dlatego wiele osob kupi ps3 dopiero po kilku udanych premierach gier,innaczej beda to pieniadze wydane na "kupno mrozonki" ktora kiedys sie przyda.

 

dla nas wszystkich to wszystko co wczesniej powiedzialem moze obruci sie na dobre,bo Microsoft i nintendo lupiac skure sony zmusza ich do wielszego wysilku vide nowa wersja konsoli,co moze sie przelozyc na nowa wojne cenowa :)

 

ps.a odnosnie swapa w HS to jednak jest to lensistwo programistow,nie sztuka jest zrobic gre na 6h i zajac nia np 20gb i jeszcze obciazac dysk tak wielka iloscia danych,sztuka to zrobic wypasna gre na 1 dvd i to na konsoli bez hdd!!!np "bioshock" kto gral ten wie ze to obecnie najlepsza graficznie gra na rynku no i bardzo dluga jak na ten gatunek :)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nadal uwazam ze core był glupotą i wtedy wlasnie mowilem na ten temat. Zdania nie zmieniłem. Nowa wersja PS3, jesli kompatybilnosc bedzie zachowana to tylko ekstra produkt i nie ma w takim momencie NIC wspolnego z core wiec to są inne sytuacje.

 

Bo gdyby roznica miedzy core a premium ograniczyla sie tylko do mniejszej ilosci portów, ale tez by miala ta wersja hdd, a brak portow moznabybylo zastapic jakimis przejsciowkami, to xO by poprostu szybciej opanowal rynek. Core było pudlem! Nikt tego nie kupował bo sie bał, ze wyjda gry ktore bez hdd nie beda dobrze, albo w ogole dzialac.

 

Tu jest zupelnie co innego, bo konsola daje identyczne mozliwosci co 60tka, jesli chodzi o gry next-gen. Oszczedzamy 400 zł na bzdetach, ktorych sie nie uzywa, albo mozna je zastapic urzadzeniami za kilka zlotych. To jest calkiem niezla pozycja...

 

gdyby jeszcze gry byly... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gier, ale może być jeszcze jedna wersja PS3 :lol2:

 

Sony zarejestrowało nową nazwę

http://www.safety.org.sg/public-cgi/php-cg...mp;&page=23

 

I pojawiły się pogłoski, że ma to być nowa wersja z dyskiem 160GB

Sony PlayStation 3 Code: CECHG06 (SPECIFICATION)

 

* 160gb 2.5 SATA 5400rpm HDD

* CELL Broadband Engine (65nm process) @ 3.2ghz

* PPU x1, SPE x8

* RSX GPU (65nm process) @ 550mhz

* Blu-Ray Optical Disc Drive @ 2x

* Memory Card Reader- Memory Stick Duo, Compact Flash, Secure

* Digital

* 6x USB 2.0 ports

* 2x HDMI 1.3 ports

* 3x Gigabit ethernet ports

* DUALSHOCK 3 controller

i jeszcze na temat 40GB

Sony Making a Silver 40 GB PS3 ?

Sony today revealed their upcoming 40GB Sony Playstation 3. Unfortunately this new model will not be backward compatible, meaning it won’t support any PlayStation 2 titles. It will feature 2 usb ports and no multimedia card reader. However it seems that Sony possibly forgot to mention one "new" feature ...

 

SCEE confirmed to PSNow! that the new 40GB model will have a matt finish instead of the regular glossy one we see on 60Gb and 80Gb units.

 

But the true surprise came when they told PS3Now! that the new 40GB will come in Satin Silver.

 

"Yes, the finish on the 40GB model is a satin silver whereas the 60GB has a shiny finish."

 

Is Sony hiding a Satin Silver PS3 from us? Or is this a simple mistake from a SCEE PR rep...?

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragonlore

Co do swapa to powiem tylko że nie zgadzam się z Twoim zdaniem ;). Co z tego że jest trudniej zrobić coś bez dysku i że programiści pokazują klasę? Owszem pokazują ale też nie mogą rozwinąć skrzydeł i wykorzystać HDD do maksimum. Wprawdzie specem nie jestem w tej materii ale podejrzewam że cała ilość tekstur z levelu nie zmieści sie do 512MB ramu (chyba że levele są małe albo tekstury są w fatalnej jakości) razem z innymi niezbędnymi danymi. Trzeba je streamować, w przypadku Core prosto z DVD ale że DVD jest wolniejsze od HDD to żeby nadążyć je ładować trzeba zastosować nieco gorsze tekstury (mniejszy rozmiar) a gdyby HDD było "zawsze" można by używać tekstur o wyższej jakość bo i tak te zdążyłyby sie załadować. W PS3 jest dysk ale żeby nie było różowo to napęd BD-ROM jest wolniejszy od DVD, nie wyobrażam sobie streamowania tekstur z takiego napędu "w locie" no chyba że przy fatalnej jakości tekstur. Tutaj swap to jest "must have" tym bardziej że konsola ma tylko 256MB VRAM. Do czego zmierzam? Do tego że to dwa różne systemy, Ty próbujesz przekonać nas, że programowanie na XO jest sztuką a ja że programowanie na COKOLWIEK jest sztuką, różniącą się znacząco ze względu na inne konfiguracje i tyle ;).

A tak BTW: Bioshock jest świetny :).

 

Co do infa na temat wersji 40GB. Z tego co podał cavarr wychodzi że ta wersja będzie miała matowe wykończenie a to z kolei zapewne ograniczy ślady paluchów na obudowie ;). Ciekawe czy z kolorem się potwierdzi choć mnie osobiście podoba się czarny ;).

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

@dragonlore

Co do swapa to powiem tylko że nie zgadzam się z Twoim zdaniem ;). Co z tego że jest trudniej zrobić coś bez dysku i że programiści pokazują klasę? Owszem pokazują ale też nie mogą rozwinąć skrzydeł i wykorzystać HDD do maksimum. Wprawdzie specem nie jestem w tej materii ale podejrzewam że cała ilość tekstur z levelu nie zmieści sie do 512MB ramu (chyba że levele są małe albo tekstury są w fatalnej jakości) razem z innymi niezbędnymi danymi. Trzeba je streamować, w przypadku Core prosto z DVD ale że DVD jest wolniejsze od HDD to żeby nadążyć je ładować trzeba zastosować nieco gorsze tekstury (mniejszy rozmiar) a gdyby HDD było "zawsze" można by używać tekstur o wyższej jakość bo i tak te zdążyłyby sie załadować. W PS3 jest dysk ale żeby nie było różowo to napęd BD-ROM jest wolniejszy od DVD, nie wyobrażam sobie streamowania tekstur z takiego napędu "w locie" no chyba że przy fatalnej jakości tekstur. Tutaj swap to jest "must have" tym bardziej że konsola ma tylko 256MB VRAM. Do czego zmierzam? Do tego że to dwa różne systemy, Ty próbujesz przekonać nas, że programowanie na XO jest sztuką a ja że programowanie na COKOLWIEK jest sztuką, różniącą się znacząco ze względu na inne konfiguracje i tyle ;).

A tak BTW: Bioshock jest świetny :).

 

Co do infa na temat wersji 40GB. Z tego co podał cavarr wychodzi że ta wersja będzie miała matowe wykończenie a to z kolei zapewne ograniczy ślady paluchów na obudowie ;). Ciekawe czy z kolorem się potwierdzi choć mnie osobiście podoba się czarny ;).

 

Pozdro.

wynika mimo wszystko z tego jeden fakt.Programowanie na X'a potrafi byc tak przyjazne ze tworzac np HS na X'a swap wcale nie bylby potrzebny,a w przypadku "core'-"arcade" wrecz niewskazany."kosmiczny" Cell i architektura ps3 jest tak w cudownie gownia.. sposob zagmatwana ze trzeba cudow programistycznych aby czasem uzyskac wymagany efekt.Porownujac gry multi ktore wyszly w tym czasie i na ps3 i X'a widziales aby X mial problemy bez swapa lub gorsza grafe lub sie dluzej ladowaly???-nie?? no wlasnie ;)

 

reasumujac-primo,swap to widocznie wielka "przypadlosc" ps3 ktora wynika z architeORT: ORT: ORT: ktury,wersja ps3 typu "core" nawet nie mogla by istniec!-moim zdaniem to wcale nie jest na + patrzac na technologiczne aspekty sprawy.I "po drugie primo" - :lol2: :wink: juz kiedys to mowilem,Sony czasem jest jak dziecko ktore chce miec najlepszego i najwiekszego lizaka,tylko z tego nic nie wynika!!,"potezny" Cell mocne gpu a co mamy z tego????nic!!zadnej przewagi w grach(grafa),tylko jeszcze trudniejsze programowanie.Jedyny plus to HDD i B-R oraz w miare cichy zintegrowany zasilacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze coś dopowiem. Pokaż choć jedną grę na PS3, która korzysta ze swapa? Widziałeś taką? Pierwsza gra w której widzę plik wymiany to HS. Reszta trzyma dane po kilkaset kilo. Druga sprawa to wykorzystanie swapa w HS. HS ładuje cały chapter do pamięci czyli do swapa, stąd brak doczytek między pojedynczymi levelami. Gra ładnie zachowuje ciągłość i przez godzinę nie uświadczysz ani jednego loadingu chyba, że zostaniesz zabity. Przypuszczam, że następna ze swapem będzie Uncharted. :)

 

A jak czytam o tych artystach i magikach programistach to mnie lekko śmiech ogarnia. Programujesz next-geny, że masz taką wiedzę? :) Mało razy studia narzekały na małą pojemność płyt w X? Mało razy narzekano na brak HDD? Od razu na myśl przychodzą mi Rockstar czy Bizzare Studio i uwielbiany PGR. Nie pamiętasz co mówili? Jak narzekali, że nie mogą zrealizować niektórych efektów bo są ograniczeni technicznie? M$ zadziałał i szybko wycofali się z tego twierdzenia. :) M$ zawsze pojawia się tam, gdzie trzeba i grozi paluszkiem. :] Ciekawe dla czego Bungee staje się multiplatformowe skoro zarobili dla M$ olbrzymi szmalec? Nie widzisz tego czy nie chcesz? Więc pamiętaj. Nie ma nikogo bez grzeszków. ;)

 

Sądzę, że czas zakończyć ten bezcelowy temat bo do niczego to nie doprowadzi. Swoje żale już wylałeś. Wszyscy wiemy co Cię boli więc nie musisz ich powtarzać przy każdej okazji. Sprzedaj PS3 (o ile ją w ogóle posiadasz) i idź na podwórko obok zachwalać jedyny słuszny sprzęt. ;)

 

Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli na świeżym powietrzu. ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

No to ja jeszcze coś dopowiem. Pokaż choć jedną grę na PS3, która korzysta ze swapa? Widziałeś taką? Pierwsza gra w której widzę plik wymiany to HS. Reszta trzyma dane po kilkaset kilo. Druga sprawa to wykorzystanie swapa w HS. HS ładuje cały chapter do pamięci czyli do swapa, stąd brak doczytek między pojedynczymi levelami. Gra ładnie zachowuje ciągłość i przez godzinę nie uświadczysz ani jednego loadingu chyba, że zostaniesz zabity. Przypuszczam, że następna ze swapem będzie Uncharted. :)

 

A jak czytam o tych artystach i magikach programistach to mnie lekko śmiech ogarnia. Programujesz next-geny, że masz taką wiedzę? :) Mało razy studia narzekały na małą pojemność płyt w X? Mało razy narzekano na brak HDD? Od razu na myśl przychodzą mi Rockstar czy Bizzare Studio i uwielbiany PGR. Nie pamiętasz co mówili? Jak narzekali, że nie mogą zrealizować niektórych efektów bo są ograniczeni technicznie? M$ zadziałał i szybko wycofali się z tego twierdzenia. :) M$ zawsze pojawia się tam, gdzie trzeba i grozi paluszkiem. :] Ciekawe dla czego Bungee staje się multiplatformowe skoro zarobili dla M$ olbrzymi szmalec? Nie widzisz tego czy nie chcesz? Więc pamiętaj. Nie ma nikogo bez grzeszków. ;)

 

Sądzę, że czas zakończyć ten bezcelowy temat bo do niczego to nie doprowadzi. Swoje żale już wylałeś. Wszyscy wiemy co Cię boli więc nie musisz ich powtarzać przy każdej okazji. Sprzedaj PS3 (o ile ją w ogóle posiadasz) i idź na podwórko obok zachwalać jedyny słuszny sprzęt. ;)

 

Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli na świeżym powietrzu. ;)

Pozdrawiam

po pierwsze Bungi jak kazda firma chce byc niezalezna,zarobili kase chca wydawac nowe projekty i maja do tego prawo,co w tym dziwnego??

po drugie na szczescie dla ps3 i sony efekty o ktorych piszesz a ktorych nie mozna uzyskac na x'ie z braku hdd w core jest byc moze szczesciem dla wczesniej wymienionych,bo jak by wtedy dopiero wypadlo porownanie dla ps3 :lol2:

po trzecie rapotuje twojego posta bo to juz drugi raz jak odzywasz sie mnie w niegrzeczny sposob ,chociaz ja nawet z toba nie dyskutowalem.

po czwarte mam przeslac ci fotki mojej ps3???

po piate gdybys nie byl tak zazarty w swoim toku myslenia to zobaczylbys ze ganie i X,a i ps3 bo obydwie konsole posiadam,jednak X daje wiecej funu z tego powodu ze jest masa gier,na ps3 moge co najwyzej pograc w ..no wlasnie w co???

 

prosze nieodpowiadaj na mojego posta bo poprostu lubisz sie klucic i obrazac innych ,z innymi mozna podyskutowac a ty zaraz wyskakujesz z obrazaniem i jeszcze z jakimis insynuacjami ze nie mam ps3..bo jak mam to musze kochac sony i piescic codziennie ps3?????

 

prowokujesz takze OT bo zamiast merytorycznie rozmawiac prowadzisz jakies osobiste podjazdy,moze czas uczyc sie od innych na forum jak sie rozmawia!

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraportowałeś? A to z jakiego powodu? Obraziłem Cię? :lol2: No bez przesady. Strasznie wrażliwy się zrobiłeś. :) Napisałem kilka argumentów które do siebie nie dopuszczasz bo to Sony? <_< Jak Namco czy Konami stało się multi to wtedy było wielkie halo i nie było argumentu, że więcej mogą zarobić jako studio niezależne ale przy Bungiee to wszystko fajnie i normalnie jest? Już Ci powiedziałem, że bez grzechu nie ma nikogo. A na koniec powiem Ci, że te nowe konsole to tak naprawdę są już stare i nie powinny nosić miana Next-Gen!!! Dostaliśmy stare graty w nowej obudowie. Nie ważne, czy to iks czy ps3 czy jeszcze inne wynalazki. Jest to sprzęt o wiele za słaby na dzisiejsze standardy/wymagania i nie wiele może się poprawić w tej materii chyba, że mają coś w zanadrzu jak PSP i odblokowanie procka z 222MHz na 333MHz w co wątpię. :?

 

PS. Nie widzisz, że sam walczysz nie wiadomo o co? Nie mam zamiaru wszynać takich przepychanek w temacie o X więc dziwię się Tobie, że robisz śmietnik tutaj. Masz ochotę to pisz tam ale uświadom sobie, że kres możliwości obecnej generacji konsol jest bliski i już zostały wyprzedzone przez PC i żadne magie developerów nie dodadzą im mocy.

 

Pozdrawiam i więcej zrozumienia życzę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to każdy sprzęt ma jakieś plusy i minusy, liczy sie to jak programiści potrafią to wykorzystać, wyeksponować zalety i ominąć wady. Ja nie widzę nic "zdrożnego" w tym że taki HS używa swapa, i nie uważam tego za jakieś lenistwo programistów. Każdy ma jednak swoje przemyślenia i ok. Dla mnie liczy się jednak głównie to że gra "działa". Wkładam płytkę i "chodzi", reszta mnie raczej mało interesuje ;). EOT (po raz drugi ;) ).

 

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kojak, co tam za desktopa teraz będziesz posiadać (enigmatyczne under construction ;) ), ale ja wcale nie widzę patrząc na efekt końcowy jaki serwują nam programiści gier na x360, by był to sprzęt przestarzały.

 

Idąc dalej, jest to sprzęt w 100% porównywalny z tym co mam upchnięte w stackerze i imho dopiero druga generacja vga dx10 i pełne wykorzystanie _4_ rdzeni przez programistów pc da znaczącą poprawę w tej kwestii.

 

A zdanie to opieram np. na wersji PC Bioshocka, Lost Planet czy też TDU i ich porównaniu z x'em. Oprócz niższej rozd. na x360 innych różnic widocznych bez lupy brak, a framerate często lepszy na konsoli.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz draak. Wcale nie mam super sprzętu bo stare X1800XT PE + wymieniony CPU na E2160@3GHz + 2GB DDRII i w takiego Bioshocka śmigam w full detalach w 1360x768 i gra jest płynniutka. :) Czasami zdarzy się lekki drop ale to karta z przed 2 lat. ;) Airborne działa płynnie, Jericho też z małymi dropami tak jak na PS3 zresztą, jedynie Colin działa deczko szybciej na PS3, Strangehold działa płynnie i teraz czekam co GOW pokaże. Jeśli będzie równie szybko działał to tylko utwierdzę się w tym przekonaniu. Dzisiejsze karty za 400zł (GF8600GT Sonic+) mają większego powera od naszych konsol. Niestety jestem troszkę zawiedziony. Sądziłem, że kupując konsolę będzie tak jak w przypadku PS2/XBOX, gdzie pecet przebył długą drogę zanim ich przegonił. Z rok temu pisałem, że daję konsolom rok, może dwa królowania w oprawie A/V i sądzę, że nie myliłem się. Nie masz takiego samego wrażenia? Sądzisz, że jeszcze wyjdą gry, które graficznie zmiażdżą GOW/Bioshock/HS czy zapowiadany Uncharted? Sądzę, że wyjdą nieznacznie lepsze. Nie wiem, czy ktoś się ze mną zgodzi ale zweryfikujemy to w przyszłe wakacje. ;) Pomijam już temat najdroższych kart bo wiadomo-konsolę kupujemy raz ale pecet z najwydajniejszą dziś kartą miażdży nasze next-geny. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...