Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

Valhalla.pl :

 

40% nowych Playstation 3 psuje się?

 

W Internecie pojawiła się informacja mówiąca o dużej (przewyższającej Xboxa 360) awaryjności PS3 z dyskiem 40GB. To odosobniony przypadek czy początek problemów japońskiej firmy?

 

Droga, którą przebył ten news jest dość zawiła. Znaleźliśmy go na łamach serwisu Evil Avatar. Ten natomiast powołuje się na niderlandzką stronę Gamed.nl. Jej autorzy otrzymali informacje na temat nowego Playstation 3 od belgijskiej sieci sklepów Games Mania. Przedstawiciele tejże twierdzą, iż konsola sprzedaje się znakomicie, ale mniej więcej 40% (!) jednostek wraca do sklepów z powodu usterek. Sprzęt ponoć nie potrafi odczytać ani płyt Blu-ray ani żadnych innych.

 

W tej chwili jest to jedyne źródło takich informacji. Wiadomość ta na pewno z prędkością błyskawicy obiegnie jednak Internet. Jej autorzy słusznie robią, zastanawiając się nad tym czy jest to po prostu jedna partia wadliwych konsol czy też poważna wpadka ze strony Sony. Z drugiej strony należy też pamiętać o tym, że w jakiś sposób japońska firma musiała obniżyć koszt produkcji jednostki. Czekamy na rozwój wydarzeń a póki co radzimy nie przejmować się tym jednym newsem.

ciekawe jak te info sie potwierdzi to moze sie okazac ze np w szale swiatecznych zakupow prawie co drugi posiadacz nowej wersji nie obejrzy sobie filmu B-R ani nie pogra-poczekajmy na zdemntowanie lub potwierdzenie tej plotki.

 

acha - aktualizacja 2.0 juz jest !-ponoc po aktualizacji niektorym ps3 w dashu muli!

 

swietlny nowy theme rzadzi!!

 

ps.panowie to jest topic o ps3 nie o tv- o tv jest odzielny temat ;)

 

 

edit!!!-polski psstore rusza od 23.00!!!

 

wszytko co wiadomo o psstore.pl

ps3site

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Do premiery polskiej wersji sklepu PSN, w której będziemy mogli kupować za złotówki zostało już tylko kilka godzin. W rozwinięciu znajdziecie treść notki prasowej, odnośnie premiery.

 

 

Warszawa, 8 listopada - Sony Poland ogłasza otwarcie polskiego PLAYSTATION®Store. Już od dzisiaj O 23:00 tak bardzo oczekiwana przez polskich użytkowników usługa, dostępna jest za pośrednictwem PLAYSTATION®Network (PSN).

PLAYSTATION®Store umożliwi dostęp do darmowych wersji demo gier przygotowywanych na PS3™, zwiastunów filmowych gier, filmów na Blu-ray oraz premier kinowych a także płatnych materiałów takich jak gry dla PSN, czy dodatki do gier na PS3. Polscy użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z materiałów dostępnych dla wszystkich graczy w Europie.

W związku z otwarciem PLAYSTATION Store Polska, SCEE przygotowało na ten dzień specjalną aktualizację i premierę jednej z najpopularniejszych serii gier Tekken 5: Dark Resurrection Online. Wśród gier, które można znaleźć w PS Store są: flOw, Warhawk czy LocoRoco: Cocoreccho. Najważniejsze premiery na zbliżający się okres to także Pain, WipEout HD, czy Gran Turismo 5: Prologue. Wszystkie materiały pobierane za pośrednictwem PS Store magazynowane są na twardym dysku PS3, dzięki czemu użytkownicy stale mają do nich dostęp.

Mimo faktu, że PS Store będzie w angielskiej wersji językowej, informacja, która na pewno ucieszy polskich graczy to ceny w polskich złotówkach oraz możliwość płatności kartami kredytowymi: Visa, American Express oraz Master Card.

„Ta usługa to oczywiście kolejny krok, wychodzący na przeciw potrzebom naszych klientów. Sygnały, które dotychczas otrzymywaliśmy od graczy, stały się dla nas wyznacznikiem kierunku rozwoju i decyzji o kolejnych działaniach. Wierzymy, że dzięki PS Store polscy gracze docenia kolejne funkcjonalności PLAYSTATION 3.” – powiedział Marcin Ziobrowski, Business Manager PlayStation.

Już od dzisiaj dostępna jest także najnowsza aktualizacja oprogramowania dla PLAYSTATION®3 wersja 2.0. Sony Computer Entertainment Europe ( SCEE ) ogłasza dostępność wersji 2.0 pozwalającej na włączenie oraz wyłączenie PS3 przy użyciu PSP poprzez Remote Play. Funkcja ta ukazuje prawdziwą zależność i współgranie tych dwóch systemów. Dzięki temu, możemy być świadkami prawdziwych globalnych doświadczeń i niebywałych możliwości. Dzięki zdolności włączenia i wyłączenia PS3 poprzez bezprzewodowe połączenie Wi-Fi, możemy słuchać muzyki, oglądać zdjęcia i filmy zapisane na twardym dysku PS3, znajdując się w dowolnym miejscu na świecie.

 

Dodatkowymi funkcjami dostępnymi dzięki najnowszej wersji oprogramowania jest pełna personalizacja sekcji muzycznej i zdjęciowej, dzięki czemu otwiera się przed nami możliwość uporządkowania materiałów wedle własnych potrzeb i upodobań. Pomocnym narzędziem przy tworzeniu własnego menu stanie się XMB ( XrossMediaBar ), dzięki któremu zmiany kolorów i układu stanie się dziecinnie proste.

Oczywiście znajdziecie go Państwo na stronie www.playstation.pl. System umożliwi także swobodne korzystanie także ze wszystkich materiałów znajdujących się w PS Store.

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W grudniu kupuje telewizor 32" hd ready. Na pewno nie moge kupic wiekszego z full hd.

 

Tutaj nasuwa sie pytanie: jezeli bede gral na ps3 z odleglosci 3 metrow na takim 32" hd ready, czy bedzie widoczna az taka duza roznica w grafice gier niz na 37+" full hd? Czy jest to az taka ogromna roznica?

 

Moze sa jakies zdjecia porownawcze gry z obrazu full hd i hd ready?

 

Z gory dzieki.

Ja posiadam 32 LCD HD Ready i jestem bardzo zadowolonyz niego. Odległość od ekranu będzie koło 2,5 metra i nie ma problemów z niczym. Gram na obu konsolach, do tego oglądam filmy. Wiadomo, im więcej cali tym lepiej. Co do Full HD to"wg mnie" z mniej niż 46 cali nie ma sensu kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie już sama różnica między 32", a 37" jest znacząca. Imho, kupowanie ps3 pod 720p to zabijanie jedynej teoretycznej przewagi tej konsoli nad x360. Ale to twój wybór, więc powodzenia.

Po 1. Nie mam miejscu w mieszkaniu na 37"

Po 2. Gdybym mial kupowac 37" to juz full hd, a ten kosztuje od 5000zl w gore

Po 3. Moim rodzicom nie da sie wytlumaczyc, ze 32" z 3 metrow to malo ;)

 

Ale wiem, wiem to nie temat o telewizorach, ale pytanie dotyczy konkretnej roznicy w jakosci obrazu generowanego przez ps3 na tv 32" a na full hd 37".

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. Dzisiaj o 01 udało mi się wbić jak już wszyscy przestali ściągać Uncharted po tym, jak okazało się, że nie działa. Polski PSS działa normalnie no i ceny w zl. ;)

 

PS. Chyba cała konsolowa brać odpaliła wczoraj swoje czarnulki i próbowali się dobić na PSS, jedni po uncharted, inni oblukać sklepik. To jedyny dzień, kiedy na mojej liście prawie wszyscy byli dostępni. :) Sony nie spodziewało się tego dnia bo tak zamuliło serwer, że praktycznie nigdzie nie szło się wbić. ;) Wniosek taki. Wszystko jest na jednym serwerze stąd unieruchomione wszystkie PSS. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. Dzisiaj o 01 udało mi się wbić jak już wszyscy przestali ściągać Uncharted po tym, jak okazało się, że nie działa. Polski PSS działa normalnie no i ceny w zl. ;)

 

PS. Chyba cała konsolowa brać odpaliła wczoraj swoje czarnulki i próbowali się dobić na PSS, jedni po uncharted, inni oblukać sklepik. To jedyny dzień, kiedy na mojej liście prawie wszyscy byli dostępni. :) Sony nie spodziewało się tego dnia bo tak zamuliło serwer, że praktycznie nigdzie nie szło się wbić. ;) Wniosek taki. Wszystko jest na jednym serwerze stąd unieruchomione wszystkie PSS. ;)

I nawet mieliśmy któtką konwersację za pomocą wiadomości :)

 

wpierw musiałem odszukać swoje ps3 bo było pod wielką kupą kurzu ;) Dobrze, że nie czekałem aż zgra się demo. Nieładnie taką lewiznę zamieszczać w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. ;) Używasz klawy czy z pada piszesz? Bo ja po kilku wiadomościach od znajomych miałem ochotę przepiąć klawę z pieca bo to pisanie na padzie mnie dobija. :) Ale jako, że miałem lenia to mi się nie chciało. :) A do demka ma wyjść chyba jakiś patch więc możliwe, że się nie zmarnuje te 1.2GB. ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. ;) Używasz klawy czy z pada piszesz? Bo ja po kilku wiadomościach od znajomych miałem ochotę przepiąć klawę z pieca bo to pisanie na padzie mnie dobija. :) Ale jako, że miałem lenia to mi się nie chciało. :) A do demka ma wyjść chyba jakiś patch więc możliwe, że się nie zmarnuje te 1.2GB. ;)

 

Pozdro

Klepałem na padzie. Troche męczące to jest na dłuższą metę ale jakoś dawałem radę :) Muszę sobie sprawić jakiegoś dobrego headseta, zdecydowanie wolę rozmawiać niż pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

:blink: :blink:

 

 

Gwarancja PS3 nieważna przez... kurz

 

 

Sobota, 10 listopada 2007, godzina 17:56, autor: Zaitsev

 

W sieci pojawiła się smutna relacja fana PlayStation 3 z jego kontaktów z centrum obsługi klienta Sony. Przedstawiciele firmy twierdzą, że zostały naruszone warunki użytkowania sprzętu, bo wewnątrz jego konsoli było za dużo... kurzu.

 

Pewien fanboy Sony z łamiącymi się z żalu klawiszami opisał swoją historię kontaktu z centrum obsługi klienta tejże firmy i umieścił ją w sieci.

 

W "skrócie" sprawa przedstawia się tak: młodzieniec cieszył się 8 miesięcy swoim PlayStation 3. Niestety, w wyniku nieokreślonego z początku czynnika, konsola odmówiła posłuszeństwa i padła. Oczywiście pierwsza reakcja - telefon do obsługi klienta Sony. Wtedy pojawiły się pierwsze problemy - chłopak nie miał paragonu za zakup sprzętu (bo dostał go w prezencie), dlatego obsługa nie chciała nawet z nim rozmawiać. Po kilku godzinach na telefonie i po kilkunastu przełączeniach między dyspozytorami, w końcu natrafił na takiego, który załatwił wszelkie formalności.

 

Następnie konsola została wysłana w specjalnym opakowaniu od Sony do centrum naprawczego. Po 5 dniach bez żadnej informacji na temat stanu jego PS3, młodzieniec zadzwonił ponownie do BOK-u. Tam dowiedział się, że przez brak paragonu trwa to dłużej, ale operator zobowiązał się zaznaczyć, że jest to prezent.

 

Po 6 godzinach zadzwonił do niego "Neil", który stwierdził, że otworzyli konsolę, ale ilość kurzu nie pozwala na wymianę sprzętu. Ponoć zrobiono także zdjęcia. Poszkodowany miłośnik Sony "zamilkł na 8 sekund". Według niego, konsola przez całe 8 miesięcy była w tylko jednym pomieszczeniu, w którym stały też inne urządzenia "do rozrywki". Ponadto dbał o swoje PlayStation 3 i był pewien, że to pomyłka.

 

Następnego dnia ponownie zadzwonił Neil. Jak się okazuje, nie może on dostać zdjęć i jeżeli chce, aby jego konsola została wymieniona, musi zapłacić 150 USD. Poszkodowany poprosił więc o rozmowę z szefem Neila. Został przełączony do kobiety, która powiedziała mu to samo co jej poprzednik. Młodzian znów poprosił o rozmowę z przełożoną.

 

Tym razem został połączony z "Daria Woo Ext # 55682". Ta "miła inaczej" pani poinformowała go, że zdjęcia są własnością SCEA i nie może ich zobaczyć. Jeżeli chciałby zobaczyć fotki wnętrza jego PS3, powinien sam je wykonać (co naruszyłoby warunki gwarancji - doh!). Kiedy nieszczęśliwiec zapytał o możliwość nagrania tej rozmowy usłyszał stanowcze "nie". "Daria Woo" zaoferowała mu, że może zapłacić 150 USD za wymianę sprzętu i dostać go z powrotem lub poczekać 10 dni, a i tak zostanie do niego wysłana ta sama konsola. Wybrał tę drugą opcję i poprosił o jakieś numery telefonu lub maile, pod którymi może załatwić sprawę. Jego rozmówczyni stwierdziła, że to nie ma sensu, bo i tak te pisma przyjdą do niej, a ona nie ma zamiaru mu pomóc.

 

Z dalszej rozmowy młodzian dowiedział się, że zostały naruszone warunki korzystania ze sprzętu. Jaki punkt dokładnie? "Działania boga, niewłaściwe użytkowanie" ("acts of god, customer abuse").

 

Stare indiańskie powiedzenie mówi: "obsługa klienta szczerzy się i jest miła tylko na broszurach i fotach z Internetu"

 

Jak stwierdził sam poszkodowany: "kocham PS3, jestem fanboyem Sony, mam kopię Heavenly Sword, w którą jeszcze nie grałem, bo czekam na wymianę konsoli. To niedorzeczne, żeby mogli odmawiać załatwienia sprawy przez to, że sprzęt tak przyciąga kurz. Nie zapłacę im 150 USD za użycie kompresora powietrza, sprawdzenie konsoli i jej odesłanie. MOŻE Sony powinno poinformować swoich klientów, że kurz narusza warunki gwarancji. Wtedy mogliby montować przy PS3 filtry powietrza i grać na niej w zamkniętych, sterylnych pomieszczeniach".

 

Jakiś czas temu było głośno o podobnej sprawie, ale w niej chodziło o to, że BOK Sony nie chciał przyjąć zepsutej konsoli, której właściciel przyznał się do podłączania sprzętu do sieci elektrycznej przez... listwę zabezpieczającą. Może po powstałym w Internecie szumie, firma Kaza Hiraiego w końcu złagodzi swój stosunek do zasad użytkowania i popatrzy trzeźwiej na te problemy? Posiadacze PS3 z pewnością czekają się ucieszą.

:blink: :blink: Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie jakie to Sony złe. :) A w ogóle to dziwię się, że nie zostali fundacją charytatywną i nie rozdają zarobionych pieniędzy biednym. A tak to tylko kasa im w głowie. :) lol

 

Snaker. Jaką kartą płaciłeś?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie jakie to Sony złe. :) A w ogóle to dziwię się, że nie zostali fundacją charytatywną i nie rozdają zarobionych pieniędzy biednym. A tak to tylko kasa im w głowie. :) lol

 

Snaker. Jaką kartą płaciłeś?

Chciałbym widzieć Twoje głupie teksty jakbyś się znalazł w jego sytuacji i czy ta Twoja miłość do Sony nadal została by tak okazała jak teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiadacie [ciach!]ły panowie. Takie same teksty były w przypadku iksa, że niby do listwy nie wolno podłączać bo się zasilacz spali przez listwę wyskakuje 3ROD(przypomniałem sobie). Jakieś potwierdzenie czy historia wyssana z palca? Że niby babka nie pozwoliła mu nagrywać a on ją posłuchał? Jesteście poważni? :) Każdy może sobie wymyślić jakąś historyjkę i opowiadać [ciach!]ły na forach. A druga sprawa to spróbujcie oddać na gwarancję cokolwiek bez paragonu albo faORT: ORT: ORT: ktury. Zobaczymy czy wam przyjmą. Aż dziw bierze, że poważni faceci dają się wciągać w te niekończące się cytaty dragonlora. A później wszyscy robią się Matki Teresy i dbają o posiadaczy PS3. :) Sorki ale nie mogłem się powstrzymać. ;)

 

Serdecznie pozdrawiam. ;)

 

PS. Draak? A po co ta złośliwość w Twoim poście? O mnie i PS3 nie musisz się martwić. Baw się dobrze swoim X360 ale nie wyjeżdżaj mi tu proszę z takimi tekstami. :( Czasami Cię nie rozumiem.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mi faktura czy paragon? Podaje sn xboxa i to wszystko...

Chce kupic sobie ps3 ale im wiecej czytam ostatnio tym bardziej mi przechodzi, w koncu to 10 gier na xboxa. PS3 pewnie i tak kupie na koniec miesiaca. Kreci mnie Heaveny Short i Lair. Moze poczekam na wersje z padem z wibracja, ktora nei jest potrzebna nikomu wg sony.

 

Przeklenstwem xboxa jest ilosc wychodzacych gier, wcale nie pisze tego zlosliwie Panie i Panowie.

COD4/Assasin/Mass Efect/Army of Two - skad brac na to kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa to spróbujcie oddać na gwarancję cokolwiek bez paragonu albo faORT: ORT: ORT: ktury. Zobaczymy czy wam przyjmą.

Dokumentem uprawniajacym do naprawy gwarancyjnej jest karta gwarancyjna, a nie paragon ;) Dodatkowo, jak oddajesz do serwisu producenta to tym bardziej nie ma co mowic o paragonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak

Emotka emotką ale reszta była dość uszczypliwa i próbująca ze mnie zadriwć? ;)

 

@costi

O ile dobrze pamiętam to teraz w każdej karcie gwarancyjnej pisze:

Karta gwarancyjna ważna wraz z dokumentem zakupu (paragon lub faktura). Jeśli się mylę to mnie popraw. ;)

 

@snaker

To świetnie jeśli nie wymagają karty kredytowej. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w polowie sklepow wisi "po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzgledniamy" i co z tego? ;)

 

Prawnikiem nie jestem, ale wydaje mi sie, ze dowod zakupu nie jest wymagany w serwisie producenta. W sklepie juz predzej, bo musza miec dowod, ze serwisujesz sprzet kupiony u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby nie było faktury czy paragonu to skąd serwis ma wiedzieć, że sprzęt nie został kupiony 4 lata temu i dopiero teraz oddany na gwarancję z podbitą kartą 5 miesięcy temu przez znajomego? Firmy zabezpieczają się przed takimi wałkami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...