Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

hehe może wolisz Pani Costi heh:) nawet ładnie brzmi. Więc Costi ja juz wszystkiego próbowałem i chyba dam sobie narazie spokuj - dopuki nie kupię nowego telewizora. Bo ten obecny jest nowy, ma 26 cali ale może nie pasować do ustawien konsoli. To tylko moje przypuszczenia. Bo gdy tylko w opcjach wybiorę HDMI jst nagle czarny ekran. A i gdy chcę zmienić format obrazu na konsoli mam tylko 2 do wyboru 4:3 i 16:9 a zauważyłem że mój TV ma format 14:9 nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym. Druga sprawa kazdy pisze zeby ustawić w opcjach HDMI jak tylko wejdę w opcje HDMI wszystko jest ok. Wybieram HDMI itd. dostaje pytanie czy zatwierdzić zmiany itd po zatwierdzeniu nie mam dalszych opcji z wyborem rozdzielczości obrazu tak jak to powinno być tylko mam czarny obraz. Po restarcie konsoli to samo jest. To tyle w tym temacie narazie. Jak napisałem wcześniej może to wina TV. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia rozważam zakup konsoli, więc chciałem się upwenić.

A jak Sądzisz PS 3 może mi posłużyć jako odtwarzacz B-R do kina domowego czy lepiej zainwestować w jakiś sprzęt służący do "projekcji" w takim formacie ??

PS3 to dobry (jeśli nie bardzo dobry) odtwarzacz BR, więc dobrze sprosta zadaniu.  No chyba, że rozważasz PS3 tylko i wyłącznie jako odtwarzacz, wtedy lepiej kupić sam odtwarzacz za dużo mniejsze pieniądze.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odtwarzacza trzeba pamiętać o tym, by projektor HD obsługiwał HDCP. Inaczej będzie czarny ekran. :)

 

I tak mi właśnie zaświtało, że może TV Ceezi nie obsługuje HDCP? Wszystko by się zgadzało. :)

Jaki masz model TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe może wolisz Pani Costi heh:) nawet ładnie brzmi. Więc Costi ja juz wszystkiego próbowałem i chyba dam sobie narazie spokuj - dopuki nie kupię nowego telewizora. Bo ten obecny jest nowy, ma 26 cali ale może nie pasować do ustawien konsoli. To tylko moje przypuszczenia. Bo gdy tylko w opcjach wybiorę HDMI jst nagle czarny ekran. A i gdy chcę zmienić format obrazu na konsoli mam tylko 2 do wyboru 4:3 i 16:9 a zauważyłem że mój TV ma format 14:9 nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym. Druga sprawa kazdy pisze zeby ustawić w opcjach HDMI jak tylko wejdę w opcje HDMI wszystko jest ok. Wybieram HDMI itd. dostaje pytanie czy zatwierdzić zmiany itd po zatwierdzeniu nie mam dalszych opcji z wyborem rozdzielczości obrazu tak jak to powinno być tylko mam czarny obraz. Po restarcie konsoli to samo jest. To tyle w tym temacie narazie. Jak napisałem wcześniej może to wina TV. Pozdrawiam

1. Kontaktowales sie z serwisem/infolinia Sony w tej sprawie ? Moze cos jest uwalone.

2. Czy sprawdzales podlaczenie componentem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem o przypadku kolegi, który kupił konsolę w media expercie razem z kablem za 60-70zl i telewizorem samsung FullHD i nie działała rozdzielczość 1080p. Wziąłem swój kabel za 20zł i gitara gra! :) Więc z tymi kablami jest różnie. :)

 

Ps. Kiedyś czytałem, że PS3 nie chce chodzić na kablach bez pozłacanych końcówek. :) Ja mam pozłacany z filtrami ferrytowymi za 20zł i gitara gra. :)

Kabel 10m za 70 pln bez pozłacanych wtyczek i wszystko chodzi pięknie :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor bez HDCP wydaje się chyba jedynym wyjaśnieniem na tą chwilę.

 

Pytanie: Ceezi, w tym momencie jak masz podłączoną konsolę do TV? Poprzez HDMI oraz Composite? Bo z Twojego opisu wygląda, że tak skoro zmieniasz ustawienia w XMB (inaczej byś ich nie widział). Spróbuj podłączyć konsolę samym HDMI, włączyć w TV odpowiedni "kanał" i wtedy zresetować konsolę (i automatycznie włączyć). Powinien się pojawić komunikat, że PS3 wykryło połączenie przez HDMI i w tym momencie potwierdzasz (w tej chwili PS3 podaje sygnał tym kablem, bo inaczej nie ma jak wyświetlić i to by oznaczało, że wszystko jest ok). Później jest komunikat, czy chcesz, by PS3 wyszukało i wybrało odpowiednią rozdzielczość (i w tym momencie dajesz nie). I teraz sam wchodzisz do ustawień i sprawdzasz po kolei rozdzielczości.

No i piszesz tutaj rezultat prób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor bez HDCP wydaje się chyba jedynym wyjaśnieniem na tą chwilę.

 

Pytanie: Ceezi, w tym momencie jak masz podłączoną konsolę do TV? Poprzez HDMI oraz Composite? Bo z Twojego opisu wygląda, że tak skoro zmieniasz ustawienia w XMB (inaczej byś ich nie widział). Spróbuj podłączyć konsolę samym HDMI, włączyć w TV odpowiedni "kanał" i wtedy zresetować konsolę (i automatycznie włączyć). Powinien się pojawić komunikat, że PS3 wykryło połączenie przez HDMI i w tym momencie potwierdzasz (w tej chwili PS3 podaje sygnał tym kablem, bo inaczej nie ma jak wyświetlić i to by oznaczało, że wszystko jest ok). Później jest komunikat, czy chcesz, by PS3 wyszukało i wybrało odpowiednią rozdzielczość (i w tym momencie dajesz nie). I teraz sam wchodzisz do ustawień i sprawdzasz po kolei rozdzielczości.

No i piszesz tutaj rezultat prób ;)

 

Więc drogi kolego Xaon mój telewizor posiada HDCP, to pierwsza sprawa. A druga sprawa rozwiązałeś mój problem z HDMI, wszystko działa idealnie. Jestem wreszcie zadowolony z jakości cyfrowej a przedewszystkim bardzo wdzięczny Ci za pomoc. :wink: Masz u mnie duże piwo. Więc teraz lecę pograć trochę na konsoli :wink: Więc dziki wielkie naprawdę poprawiłęś mi humor. Pozdrawiam. Może też kiedyś uda mi się w czymś pomuc.

 

P.S - Moja pierwsza gra na konsoli to Lost:) he i dodam że jestem podwrażeniem jakosci gry, ale mam nadzieję że to tylko przedsmak tego co mnie czeka. Wesołych oraz szczęsliwych świąt Bożego Narodzenia użytkownikom Forum i jego Administratorom składa Cezi :razz:

Edytowane przez Ceezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S - Moja pierwsza gra na konsoli to Lost:) he i dodam że jestem podwrażeniem jakosci gry, ale mam nadzieję że to tylko przedsmak tego co mnie czeka.

Lost to straszny crap... Jak jesteś pod wrażeniem takiej gry to ciekawe co powiesz jak zagrasz w np. Uncharted :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lost to straszny crap... Jak jesteś pod wrażeniem takiej gry to ciekawe co powiesz jak zagrasz w np. Uncharted :)

Wiesz jestem początkującym graczem, tzn dawno dawno temu miałem playstation 1 pewnie wiesz jaka jest różnica między 1 a 3 :rolleyes: Po drugie grę Lost dostałem gratis przy zakupie konsoli więc narazie gram w to. Niebawem zakupię coś lepszego. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jestem początkującym graczem, tzn dawno dawno temu miałem playstation 1 pewnie wiesz jaka jest różnica między 1 a 3 :rolleyes: Po drugie grę Lost dostałem gratis przy zakupie konsoli więc narazie gram w to. Niebawem zakupię coś lepszego. Pozdro

AFAIR 'szarak' miał znacznie lepsze gry od 'chlebaka' (nawet na starcie).

Jedynka na starcie miała Tekkena 2 (pierwszej części szczerze mówiąc nigdy na oczy nie widziałem :D ) i Wipeouta XL. A trójka? Resistance i sportówki EA. Minęły dwa lata od premiery PS3, a nie ma żadnego RPG-a na miarę FFVII czy gry akcji jak Resident Evil. Jeden Metal Gear Solid jeszcze wszystkich win nie odkupił.

Co do głównego tematu - Lost to straszne badziewie. Nawet pomimo, że obejrzałem trzy sezony serialu, to na czwarty już ochoty nie miałem - bo tam wszystkie jest zwyczajnie głupie, a w porównaniu do dobrego anime to już jest marnotrawstwem czasu.

Teraz tanie jak barszcz są MotorStorm, Ninja Gaiden Sigma, DiRT i Uncharted. Każda warta uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Minęły dwa lata od premiery PS3, a nie ma żadnego RPG-a na miarę FFVII (...)

Sorki ale podałeś grę która w oczach wielu jest wręcz ikoną jRPG, jednym z najlepszych RPG itp. itd. ever. Takie gry zdarzają się raz na wiele lat więc trochę sobie wygórowany poziom wymagań zapodałeś ;). Tak BTW: dla mnie FFVII jest bardzo dobrym "Fajnalem" ale ja go akurat nie czczę jak wielu innych graczy ;). Choć z chęcią zagrałbym w remake :P.

 

@Ceezi

 

Już koledzy zauważyli, że Lost jest słaby (gra), przejdź i szybko się go pozbądź. Naprawdę trudno będzie kupić słabszą grę ;). Czeka Cię na pewno sporo zabawy przy PS3.

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Więc dziki wielkie naprawdę poprawiłęś mi humor...

Spoko. Heh, nawet nie sądziłem, że to Ci pomoże - po prostu nie miałem już innych pomysłów xD

A ja sobie chyba jeszcze raz przejdę wszystkie cztery MGS, które mam. Albo najpierw Abe Oddysee a potem MGS.

 

A właśnie, mam taki mały problem. Potrzebuję nabyć jedną grę z psstore, co się wiąże z wcześniejszym doładowaniem portfela. Rzecz w tym, że nie mam karty kredytowej, ani nic takiego. Także nie mam raczej kogo poprosić o taką przysługę. Znacie może jakieś sposoby na doładowanie? Swego czasu były aukcje z doładowaniami, ale coś już nie widzę ich.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.com/USA-US-Playstation-Net...93%3A1|294%3A50

 

http://cgi.ebay.com/USA-PLAYSTATION-Networ...93%3A1|294%3A50

 

Europejskich/Polskich chyba niestety nie ma.

 

Zeby to kupic wystarczy dowolny kumpel z kontem paypal nie musi sie logowac na twoje konto PSN ani wpisywac tam danych swojej karty kredytowej.

In minus marza jaka chlopaki dokladaja do ceny karty

 

Sam co prawda nei testowalem, bo mi dziala zakup bezposredni przez karte kredytowa.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że nie mam karty kredytowej, ani nic takiego. Także nie mam raczej kogo poprosić o taką przysługę.

Zeby to kupic wystarczy dowolny kumpel z kontem paypal

Jesli kumpel ma paypala to tez ma i karte kredytowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem, jutro jade po ps3 w zestawie z lbp. Z tego co wiem to przez ps store mozna kupowac gry i mozliwe jest sciagniecie ich z tego samego konta przez 5 osob. Czy bylyby tu takie osoby chetne na zrzutki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem, jutro jade po ps3 w zestawie z lbp. Z tego co wiem to przez ps store mozna kupowac gry i mozliwe jest sciagniecie ich z tego samego konta przez 5 osob. Czy bylyby tu takie osoby chetne na zrzutki :)

Tak, ale wątpię, by był ktoś zainteresowany Super Rub'a'Dub tutaj ;)

Kto wie co to za gra, niech nie pyta o nic więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grid

Gran Tourismo 5: Proloque

Ferrari Challange

Burnout Paradise

hmm powiedzmy Motorstorm 1 & 2

 

Ale nie pytaj ktora najlepsza bo ja tylko w wipeouta HD gram z wyscigow :D

Albo inaczej wejdz do Playstation Store i posciagaj demka (grid, burnout i motostorm 2 napewno maja reszta chyba nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz NFS-a to graj w NFS-a. Na PS3 masz Carbona, który IMHO jest bardzo udaną częścią gry. Koszt - 40zł za używkę.

Z nowszych na pewno byłbyś zadowolony z Midnight Club: Los Angeles. To samo co wyżej, ale inaczej ;]

W GRiD-a, GT5P, BP i MS grałem, ale model jazdy za trudny jak dla mnie i brak wyraźnego plotu fabularnego, powodują że to gry męczące i nudne (przynajmniej dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GRID nie jest trudny model jazdy. Na niskim poziomie nie mam żadnych problemów z wygrywaniem. Tu po prostu trzeba hamować ;) w odróżnieniu do NFS. Ceezi Koniecznie obadaj GRIDa. Dla mnie to są to najlepsze wyścigi... w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

czy ktos wie o jakis fajnych promocjach gier w Bydgoszczy? bo zem se na swieta przyjechal i mam zamiar jakies okazje wychaczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gier samochodowych nabyłęm Midnight Club: Los Angeles, akurat trafiła sie promocja (30 Euro). Jak narazie wczówam się w grę. A mam jeszcze na oku NFS Pro-street. Jak się troszkę ogram to napiszę co i jak :razz: A mam pytanie. Czy w Polsce ceny gier są w miarę czy za lepszą grę trzeba troschę zapłacić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy w Polsce ceny gier są w miarę czy za lepszą grę trzeba troschę zapłacić??

W tzw normalnym sklepie średnia cena za grę to 230zł, niezależnie od daty wydania. Chyba że platyna - one są po 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na Polskie sklepy to nie zatanio... :blink: Wczoraj byłem w sklepach (IRL) no i musze powiedzieć że mozna kupić grę owiele taniej niż w Polsce. NFS Pro stret można kupić za 20 euro plus do tego można wybrać sobie drugą grę gratis (typu NFS carbon, fifa 08, itp.). Ale za nowośc trzeba czasem zapłacić i 79 euro, wiec lepiej poczekać tydziń lub 2 i jest zawze połowa ceny :wink: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...