Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo po premierze polskiej PS3 za Motorstorm i Ojca Chrzestnego płaciłem w MM po 249zł, więc nie wiem nad czym tak płaczecie.

Później najdroższa gra jaką kupiłem to MGS4 - używka za 90zł. Aktualnie na PS3 to kupują tylko antyki PS2 (i to pod warunkiem okazyjnej ceny), a na X360 korzystam z dobrodziejstw Ixtreme'a (za zbytnią szczerość przepraszam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez termin normalny miałem namyśli MM, Empik, Tesco i inne takie do których idziesz i kupujesz jak ziemniaki w spożywczaku.

A co do cen, to jak nie wierzycie, to zapraszam do Bielska. Najtańsza gra nie w platynie jaką tutaj widziałem (nówka, w tzw normalnym lub jak ktoś woli tzw zwyczajnym sklepie) kosztowała 149zł i był to Motorstorm (jakieś 3-4 miesiące temu).

W sklepie Kolportera najtańszą nie platyną na PS3 był... MGS4 w cenie 219zł, a większość gier kosztowała 249zł.

Ale tutaj za platynę na PS2 potrafią sobie 80-90zł życzyć (Black w sklepie Kolportera).

 

Inna sprawa, że mamy tylko jeden liczący się komis z grami i za używkę na PS2 jeszcze niedawno sobie po 60-70zł kasowali (np za Soul Calibur 3 nie w platynie, którego ok. 4 miesiące później kupiłem w platynie, ale nówkę w MM za 30zł - Killzone, Tekken 5 oraz chyba jeszcze jedna gra miała u nas taką przecenę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po świętach Playstaion 3 (160G) kosztuje, z dodatkowym padem, kierownica kablem HDMI, 2 grami i pilotem 450 Euro. Ja za 80 Gb z dwoma grami dałem 350 Euro. A ostanio widziałem Xboxa360 przecenionego z 250 euro na 109 Euro plus 2 gry gratis. Więc po mojej kalkulacji jak by euro stało po 3,30 zł jak to było niedawno to konsole mozna by było kupić w przyzwoitej cenie. A dodam że ostanio miałem okazje kupić Xboxa 360 z 15 grami za 150 euro. Nieznam realii polskich cen więc nie wiem czy to drogo czy tanio na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak mam PS3 podpiete po HDMI do telewizora to czy konsola daje w tym samym czasie sygnal na wyjscie component/composite ? Tak zeby sie dalo przez composite podlaczyc ja do wiezy i miec dzwiek na kolumnach zamiast pierdziawkach z TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale przecierz twoj TV (jesli mówisz o tym panasie co masz w podpisie) ma wyjście audio (chinche), które możesz wyprowadzić na wieżę.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko żeby mieć dobrą jakąś dźwięku odradzam takie kombinacje ;) Telewizory generalnie słabo obrabiają dźwięk cyfrowy :(

Tak, możesz wyprowadzić dźwięk przez chinche prosto z PS3 do innego źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko żeby mieć dobrą jakąś dźwięku odradzam takie kombinacje ;) Telewizory generalnie słabo obrabiają dźwięk cyfrowy :(

Tak, możesz wyprowadzić dźwięk przez chinche prosto z PS3 do innego źródła :)

Tylko musisz ustawić odpowiednie wyjście audio w opcjach konsoli. PS3 korzysta z jednego wyjścia video oraz jednego (nie koniecznie tego samego typu) wyjścia audio w jednym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowym posiadaczem PS3. Konsola nowa. Od razu podlaczylem ja kablem HDMI do tv. Gdy tv przelacze z PS3 na kablowke i z powrotem na

PS3 to nie ma obrazu. Czarny obraz i szary szum na zmiane. Pomaga wylaczenie i wlaczenie tv.

 

Tv to Sharp 32WD1 HD ready. Sprawdzalem na obydwu wejsciach HDMI i to samo.

 

Ustawienia konsoli - manual 576 i 720p. Nie moge odhaczyc kreski przy 576, bo jest szara i nie ma dojscia. Nie da sie odhaczyc. Na auto proponuje 1080i, a ja nie chce przeplotu i wraca do 576.

 

 

Gdy jest obraz i gdy nie ma pokazuje tv 720p.

 

 

Zastanawiam sie czy to wina kabla HDMI. kabel z aukcji http://allegro.pl/item539775331_ps3_kabel_..._1_3b_vega.html

 

Generalnie obraz jest 720p i taki tez chce miec, ale dlaczego go nie ma, gdy przelacze na kablowe i z powrotem?

 

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Witam

 

Jestem nowym posiadaczem PS3. Konsola nowa. Od razu podlaczylem ja kablem HDMI do tv. Gdy tv przelacze z PS3 na kablowke i z powrotem na

PS3 to nie ma obrazu. Czarny obraz i szary szum na zmiane. Pomaga wylaczenie i wlaczenie tv.

 

Tv to Sharp 32WD1 HD ready. Sprawdzalem na obydwu wejsciach HDMI i to samo.

 

Ustawienia konsoli - manual 576 i 720p. Nie moge odhaczyc kreski przy 576, bo jest szara i nie ma dojscia. Nie da sie odhaczyc. Na auto proponuje 1080i, a ja nie chce przeplotu i wraca do 576.

 

 

Gdy jest obraz i gdy nie ma pokazuje tv 720p.

 

 

 

Zastanawiam sie czy to wina kabla HDMI. kabel z aukcji http://allegro.pl/item539775331_ps3_kabel_..._1_3b_vega.html

 

Generalnie obraz jest 720p i taki tez chce miec, ale dlaczego go nie ma, gdy przelacze na kablowe i z powrotem?

 

 

Z gory dziekuje za pomoc.

jezeli kablowke masz podlaczona jako SD to Twoj Tv ma problemy z przejscia z SD na HD, i jesli masz source jako odzielny button to sprobuj wlasnie nim przelanczac, bo czesto w nowych pilotach sa odzielne przyciski na poszczegolne zrodla

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podpinasz ps3 compositem do TV to tez tak jest ? Czy tylko po HDMI ?

 

Moze wlacz jeszcze 1080p w opcjach konsoli (jesli ten TV to przyjmuje).

 

Jeśli mimo wszystko nie bedzie to chcialo dzialac to przydaloby sie sprawdzic na innym TV czy bedzie tak samo, jesli sie okaze ze to wina TV to wtedy juz chyba tylko kabel component moze cie uratowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już kurka nie wiem.

 

Po uaktualnieniu softu w konsoli, ruter 3com officeconnect zaczął tracić sync co 30 sekund.

Wcześniej wszystko było na auto i śmigało normalnie.

ustawiłem juz virtual server i sforwardowałem odpowiednie porty. Poleciał konfig w konsoli i dopóki WLAN jest wyłaczony to PC i ps3 koegzystują spokojnie w sieci.

Gdy odłączę konsolę (wyjmę kabel z rutera) to mogę włączyć wireless i też jest spokój.

Najnowszy firmware wgrany.

 

Podsumowując:

PC + PS3 ze sforwardowanymi portami - Wireless = OK

PC + wireless - PS3 = OK

PC + PS3 włączony + wireless = zonk. leci sync i po nim disconnect.

PC + PS3 wyłączony (!) + wireless = zonk po wlozeniu kabla. leci tylko sync

 

 

Nie było mnie w domu 5 dni i ogrzewanie było wyłaczone. Czy ruter stojący w 10*C przez pare dni mógł się zepsuć ?

 

EDIT 2

czy to moze byc odpowiedzia ?

http://www.routertech.org/viewtopic.php?p=7080

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kablowke masz podlaczona jako SD to Twoj Tv ma problemy z przejscia z SD na HD, i jesli masz source jako odzielny button to sprobuj wlasnie nim przelanczac, bo czesto w nowych pilotach sa odzielne przyciski na poszczegolne zrodla

Kablowka jest SD. Chyba masz racje. Niestety tv nie ma oddzielnego przycisku source. Jest tylko Ext 1,2-7 i tym przelaczam. Xbox'a mam na componencie MS i tv sam przeskakuje z kablowki na

obraz z konsoli. Po wlaczeniu PS3 na HDMI na tv nadal leci kablowka. Tv sam nie przelacza na sygnal z PS3.

 

Mowi sie trudno. Najwazniejsze, ze wogole jest obraz z PS3. Zreszta jak wlacza sie PS3 to nie po to, zeby ogladac kablowke :) Wlaczanie i wylaczanie tv to nie problem.

Cale szczescie, bo juz myslalem, ze czeka mnie za kazdym razem 5 sec trzymanie palca przy wlaczaniu konsoli.

 

Ustawienia konsoli HDMI -Limited, Full chyba nie maja zadnego znaczenia...Jest jakas roznica?

 

A jak podpinasz ps3 compositem do TV to tez tak jest ? Czy tylko po HDMI ?

 

Moze wlacz jeszcze 1080p w opcjach konsoli (jesli ten TV to przyjmuje).

 

Jeśli mimo wszystko nie bedzie to chcialo dzialac to przydaloby sie sprawdzic na innym TV czy bedzie tak samo, jesli sie okaze ze to wina TV to wtedy juz chyba tylko kabel component moze cie uratowac.

 

Nie podpinalem PS3 compositem. Nie chce mi sie juz, bo dostep do tylu konsoli mam utrudniony i nie chce mi sie znowu tam grzebac.

 

TV jest HD ready, wiec max 1080i. Wole juz 720p. Inna sprawa, ze teraz przydalby sie tv full hd....

 

Nie jest tak zle....czytaj wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox'a mam na componencie MS i tv sam przeskakuje z kablowki na

obraz z konsoli. Po wlaczeniu PS3 na HDMI na tv nadal leci kablowka. Tv sam nie przelacza na sygnal z PS3.

Zaraz chwila ja myslalem , ze wlaczasz TV odpalasz PS3 grasz na niej, potem na chwile zmieniasz wejscie w tv by poogladac wiadomosci, wracasz na wejscie HDMI z PS3 i nie masz obrazu.

 

To co opisujesz to normalne zachowanie TV.

 

W ramach eksperymentu podepnij moze X360 do tv przez hdmi i zobaczy czy bedzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Zaraz chwila ja myslalem , ze wlaczasz TV odpalasz PS3 grasz na niej, potem na chwile zmieniasz wejscie w tv by poogladac wiadomosci, wracasz na wejscie HDMI z PS3 i nie masz obrazu.

 

To co opisujesz to normalne zachowanie TV.

 

W ramach eksperymentu podepnij moze X360 do tv przez hdmi i zobaczy czy bedzie tak samo.

jak to normalne zachowanie?-przelatuje po wszystkich zrodlach :ps3, x360,ps2 ,tv i wszystko dziala jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na początku myślałem, że TV nie odbiera sygnału jak na chwilę przełączy się między źródłami a tak naprawdę chodzi o to, że po włączeniu PS3, obraz nie przełącza się automatycznie tak jak np. przez EURO. I tutaj Michaelius ma rację. To normalne choć dziwi mnie, że HDMI samo nie potrafi się przełączyć. Mój Samsung również się nie przełącza i muszę ręcznie wybrać wejście HDMI. ;)

 

@Monaro

Tylko Full. Dzięki niemu nie będziesz miał ograniczonej palety a i obraz nie będzie taki blady. Nie wiem czemu jest możliwość wyboru skoro obraz na Full jest sporo lepszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uszkodzony mechanizm podawania płyty oraz laser. Czy ktoś orientuje się na temat sklepów oferujących wyżej wymienione części zamienne? Przypuszczam, że czeka mnie zakup całego nowego napędu. Czy można gdzieś od reki dostać napędy? Jeśli tak, jaki może być koszt? W sony poinformowali mnie o kwocie 1000 zł.

 

Czy wiadomo coś na temat dystrybucji killzone 2 i uncharted 2 przez psstore. W sumie zależy mi na tych 2 grach i gt5. Myślę, że gt5 będzie do ściągnięcia na pss, ale na temat 2 pozostałych nie znalazłem żadnej inf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post w tym Threadzie

wiec jesli walne gafe to nie bijcie ;)

 

Mam zamiar kupic PS3 ( moja pierwsza konsola w zyciu )

glownie z powodu napedu BD aczkolwiek pare dobrych gier tez mam zamiar zakupic

np. Killzone2 , Demon's Soul czy M.A.G

 

Mam dwa nurtujace mnie pytania

 

1. Czy PS3 potrafi odczytac plyte DVD+R z zapisanymi na niej plikami

z kamery HD *.m2ts wewnetrznie skompresowane AVCHD jesli nie to czy jedyna opcja

jest nagrywac plyty w kompilacji DVD AVCHD ?? zeby moc pozniej je odtwarzac z PS3 ?

 

2. Posiadam TV HD Ready 1360x768 Sharp LC-32RD2E , TV posiada 2 wejscia HDMI

ale nigdzie nie moge znalezc informacji czy owe HDMI jest zgodne z HDCP

a ponoc bez tego ustrojstwa nie bede mial obrazu z PS3 po HDMI

ewentualnie nie bede mogl ogladac Video z PS3 na TV :/

 

 

Mam nadzieje ze posrod was znajdzie sie ktos zorientowany

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Posiadam TV HD Ready 1360x768 Sharp LC-32RD2E , TV posiada 2 wejscia HDMI

ale nigdzie nie moge znalezc informacji czy owe HDMI jest zgodne z HDCP

a ponoc bez tego ustrojstwa nie bede mial obrazu z PS3 po HDMI

ewentualnie nie bede mogl ogladac Video z PS3 na TV :/

Posiada HDCP, wiec tu nie masz o co sie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct

 

Mogbys sprecyzowac swoja odpowiedz ?

1.TAK czyli mozna na PS3 odtwarzac pliki *.m2ts ??

 

2.TAK na YV Sharp LC-32RD2E bedzie mozna ogladac filmy z PS3

w max rozdzialce czyli 1360x768 ??

 

 

http://www.dabs.com/productview.aspx?Quick...NavigationKey=0

 

czy to jest maxymalna wersja ?? bo slyszalem ze sa jakies ubozsze bez karty sieciowej

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...