Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

kojak_ct

 

Mogbys sprecyzowac swoja odpowiedz ?

1.TAK czyli mozna na PS3 odtwarzac pliki *.m2ts ??

(...)

Nie wiem, czy kojak_ct sprawdzał osobiście. Aczkolwiek, jeżeli mnie doświadczenia z użytkowania PS3 nie mylą, to najpierw po wyszukaniu plików sprawdza rozszerzenie i przypisuje to odpowiedniego typu (wideo, muzyka, zdjęcia) i dopiero przy próbie otwarcia sprawdza, czy jest to możliwe. Jeżeli się nie mylę, to kodek AVC i AVCHD są natywne dla PS3 i w nich są trailery na PSS. Nie jestem pewien tylko, czy rozpozna pliki jako pliki wideo (rozszerzenie), chociaż trochę by mnie zdziwiło gdyby tego nie zrobił (wszakże różne dziwne rzeczy się już działy).

 

EDIT

Co do sieciówki, to chyba tylko stara i szalenie egzotyczna wersja z 20GB dyskiem nie miała sieciówki bezprzewodowej.

Wersje 40GB i 80GB o ile wiem różnią sie tylko pojemnością dysku twardego. Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

P.S. Radzę nabyć wersję z 80GB dyskiem albo zaopatrzyć się w jakiś inny i o tej lub większej pojemności. Po czasie PS3 staje się magazynem muzyki, filmów i dem (oprócz podstawowej swojej funkcji).

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 odtwarza wszystkie rodzaje płyt. W dodatku AVCHD to dla niej chleb powszedni. A format m2ts? Hmm. Coraz częściej na warezach można spotkać filmy przygotowane specjalnie dla PS3 właśnie w tym formacie (przetestowane). To taki odpowiednik mkv. ;) W m2ts można umieszczać napisy. ;)

 

Jeśli chodzi o TV to jest to niestary model, który na 100% ma HDCP. Kiedyś go oglądałem tylko w większej przekątnej.

 

Więc jeszcze raz jestem 3x na tak. :P

 

Pozdrawiam

Kojak_ct

 

PS. Nie istniały PS3 bez WiFi. Tylko modele 20 i 60GB były inne (najbogatsze). Późniejsze wersje "okrojone" różnią się od siebie (nie mylić z 20 i 60GB) tylko pojemnością dysku i zawartością pudełka. Każda wersja 80GB ma na wyposażeniu DualShocka3. Reszta ma Sixaxisa. Jeśli brać to 80GB wersję. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. Nie istniały PS3 bez WiFi. Tylko modele 20 i 60GB były inne (najbogatsze). Późniejsze wersje "okrojone" różnią się od siebie (nie mylić z 20 i 60GB) tylko pojemnością dysku i zawartością pudełka. Każda wersja 80GB ma na wyposażeniu DualShocka3. Reszta ma Sixaxisa. Jeśli brać to 80GB wersję. ;)

Wersja 80GB jest też zdaje się na "mniejszych" bebechach (Cell i RSX wykonane w najmniejszej obecnie stosowanej w PS3 technologii) więc mniej żre prądu i mniej wydziela ciepła. Nie wiem jak jest z 40GB. Swoją drogą to jakieś 2 tygodnie temu PS3 80GB chodziły w MM za 999zł ale to była promocja, teraz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się nie śmiejcie, ale czy ktoś coś wie o PS3 slim??

Coś słyszałem, że ma zadebiutować za pół roku ponoć w rozmiarze 45nm?

Sony ma w tym roku wydac wersje z 45nm cellem. Nie wiadomo kiedy. Nie wiadomo czy odbije sie to na cenie. Nie wiadomo czy przelozy sie to na model konsoli w mniejszej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy odbije sie to na cenie. Nie wiadomo czy przelozy sie to na model konsoli w mniejszej obudowie.

IMHO nie i nie. Sony pojdzie po najmniejszej linii oporu i zmniejszy koszty przy zachowaniu starych cen, co poprawi im troche bilans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony to nie jakieś japońskie MŚP, które by na krótką metę skorzystało ze słabej waluty lokalnej- skonsolidowane sprawozdanie sporządza w USD, a tu akurat osłabienie ich krajowej waluty wskazane nie jest. Koszty produkcji również nie spadną (pomijając 45nm cpu) przy osłabieniu JPY, bo chyba jasne, że ten sprzęt jest Made in China.

 

Moim zdaniem, będzie jak pisze costi- na obniżce kosztów produkcji wynikających z zastosowania 45nm cpu skorzysta nie klient w supermarkecie, a cashflow dla "projektu ps3", który może odrobinę szybciej będzie dodatni ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak ktos zapodal jkaies linki do stron z rankingami gier na PS3

skoro placic 30£ za gre to warto wczesniej nabrac rozeznania.

Forum + demo + filmiki z gameplaya powiedza ci wiecej niz recenzje.

 

Wracajac do Yena - spora czesc kosztow ludzkich korporacji jest ponoszona w japonskiej walucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wracajac do Yena - spora czesc kosztow ludzkich korporacji jest ponoszona w japonskiej walucie

i to sa te najmniejsze koszty sony wlasnie ( "koszty ludzkie") ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak już piszecie coś na forum publicznym, to niech to ma przynajmniej odrobinę sensu. Wypowiedzi 'kolegi', który twierdzi, że gdy koszty osobowe, a dokładniej wynagrodzenia, są wysokie w relacji do reszty kosztów (a o to chodziło Bartkowi) firmy, to firma ta nie ma wysokich zysków polecam branże, w których kapitałem jest wiedza pracowników (consulting, usługi finansowe itd.). Tam można sobie pozwolić na pensji rzędu 8-12k PLN brutto na stanowiskach entry- level team leaderów (jak na Polskę nienajniższe), bo koszty te i tak w 80% są refakturowane na klientów. I tyle kończąc O/T.

 

A dla reszty i w jakże pasjonującym dla wszystkich miłośników gier temacie (bo to ma przecież ogrooomne przełożenie na ceny gier i konsolki w media markt... tja) - http://www.sony.co.jp/SonyInfo/IR/news/qfh...dar-att/CFS.pdf i zaczynamy czytanie od str. 6. Ja tam akurat nie widzę, by SG&A były w przypadku Sony najmniejszymi kosztami- raczej standardowa relacja do reszty kosztów w firmie produkcyjnej z rozwiniętym R&D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dziś padła mi PS3. Wszystko chodzi ładnie tylko ze jest czarny ekran. Czasem pojawi sie obraz z artami. Chyba grafa poleciała. Na szczęście jeszcze 2 mce gwarancji. Ma ktoś tu moze jakies dosw z serwisem. Tj. ile sie czeka itp itd.

 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja przymieżam się do kupna PS3 i mam w związku z tym pytania:

1. Czy odtworzę na konsolce filmy DVD z płyt DVD-/+R - czyli kopie oryginałów? Wiem że DVD bez problemu chodzi :)

2. Czym naprawdę różni się pad DualShock 3 od tego sixasisa? Z tego co ja się orientuję to sisxasis nie miał wibracji a zamiast tego miał sensoru ruchu (jak zwał tak zwał) a dual shocka 3 ma wibrację i sensory ruchu?

3. Czy są jakieś ciekawe gierki dla 4-latka? Radził sobie z grą KungFu Panda na blaszaku i RumblePadzie od Logitecha.

 

To tyle na początek.

Większość odpowiedzi na inne pytania znalazłem w tym wątku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 2 dokladnie tak jak piszesz (w obecnych zestawach jest dualshock 3 sixaxis)

ad. 3 mysle ze z little big planet by sobie poradzil, pewnie sa jeszcze jakies platformowki, ale ja mam 20 lat wiecej wiec mnie to nie jara :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja przymieżam się do kupna PS3 i mam w związku z tym pytania:

1. Czy odtworzę na konsolce filmy DVD z płyt DVD-/+R - czyli kopie oryginałów? Wiem że DVD bez problemu chodzi :)

2. Czym naprawdę różni się pad DualShock 3 od tego sixasisa? Z tego co ja się orientuję to sisxasis nie miał wibracji a zamiast tego miał sensoru ruchu (jak zwał tak zwał) a dual shocka 3 ma wibrację i sensory ruchu?

3. Czy są jakieś ciekawe gierki dla 4-latka? Radził sobie z grą KungFu Panda na blaszaku i RumblePadzie od Logitecha.

 

To tyle na początek.

Większość odpowiedzi na inne pytania znalazłem w tym wątku :D

Ad. 1. Nie przypominam sobie, by były z tym problemy. Jak wrócę to sprawdzę.

Ad. 2. Dokładnie tak jak napisałeś.

Ad. 3. Sądzę, iż z Soul Calibur 4 sobie poradzi. Kuzyni (9 i 4-5 latek) grali w trójkę - starszy dostawał baty ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Michaelius i Xaon.

Uważam że SC 4 nie jest dla 4-latka, ale ja z chęcią bym w to popykał :D

Zależy jak na to spojrzeć. Osobiście wolałbym się kiedyś wychowywać na Soul Calibur, niż na Power Rangers, jak to miało miejsce ;)

 

P.S. Jeżeli po miesiącu jednak zachowanie syna się zmieni, poślij go na kendo. Ale do jakiejś porządnej szkoły kendo, najlepiej do małej grupy. Jeżeli tylko sensei dba o tradycje, to będziesz miał spokój na najbliższe kilka lat :D

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu Power Rangers i Teletubisie są zabronione :D

 

Jak juz zakupię PS3 to zobaczymy w co będzie chciał grać, ale przymierzę się też do kamerki i gierek pod nią. Na PS2 u brata bardzo lubi grać za pomocą machania rączkami :D

No i oczywiście LBP musi być w kolekcji na półeczce.

 

 

Napewno będę chciał takie gierki kupić:

God Of War 3 - jak już wyjdzie

GT 5 - jak już wyjdzie

MidnightClub: Los Angeles

Street Fighter IV

Litlle Big Planet

Killzone 2

Prince of Persia - i może coś podobnego tylko żebym mógł razem z żoną pograć w coop :D

 

PS. Wie ktoś jaki maksymalnie dysk można włożyć do PS3 - myślę że zrobię z niej centrum multimedialne. Pytam sie o wielkość bo same zdjęcia u mnie zajmują ze 30GB + muza z 25GB i wtedy nie dużo mi zostaje na resztę (a nie wiem czy mi to wystarczy). Rozumiem że skoro proces zmiany dysku jest opisany w instrukcji to nie traci się gwarancji podczas jego wymiany?

Edytowane przez K-mil78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...