Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

W sklepie mięli jap. ver? W ogóle nie rozumiem decyzji segi. Zagrałem w demko i gra jest świetna. Buble w EU wydają a taki hicior już nie. I bądź tu mądry? :|

te sklepy u mnie, maja wszystko ;) ,a co do Y3 to faktycznie sega ma cos z garem, zeby olac tak rynek Europejski/Usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ogarniajacy temat PS3 moze mi wytlumaczyc pewien fenomen, bo ja pomimo checi nie bardzo jestem w stanie to rozkminic. Ojciec poprosil mnie zebym znalazl mu dobry player BD, ktory przy okazji bedzie tez bardzo dobrze upscalowal DVD. Poszukalem troche w Googlach i wg mnie wybor jest jeden - PS3. I teraz zeby przekonac ojca do zakupu chcialem uzyc paru argumentow...ktore jak sie okazalo, sa nieaktualne. I teraz pytanie: jaki sens ma polityka Sony jesli chodzi o zubozenie konsoli? Rozumiem dodac cos nowego (np. port HDMI w X360), ale OBCINAC sprzet z istniejacych "ficzersów" jest dla mnie niepojete. Na Wiki znalazlem ladna tabelke z rozpisanymi wszystkimi wersjami PS3. Rozumiem, ze obciecie bebechow o Emotion Engine bylo kwestia ciecia kosztow, ale dlaczego zabrali nawet softwareowa emulacje? Czemu zabrali 2 porty USB? CZEMU ZABRALI CZYTNIK KART PAMIECI?!?! Przeciez to jest warte jakies w ogole smieszne grosze, wiec na bank nie chodzilo o kolejne ciecie kosztow produkcji. Bede wdzieczny za odpowiedz, bo powaznie mnei to fascynuje. Aha i czy PS3 radzi sobie z AVCHD od Canona, bo gdzies wyczytalem ze tylko z kamer Sony i Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Aha i czy PS3 radzi sobie z AVCHD od Canona, bo gdzies wyczytalem ze tylko z kamer Sony i Panasonic.

E?

 

Co do poprzedniej części - nie mam pojęcia. Chyba że ktoś 'inteligentny' uznał, że PS3 nie może być tak bardzo kojarzone z multimediami i ma być bardziej stricte do gier...

Na używaną 60GB wersję się nie chce raczej zgodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze obciecie bebechow o Emotion Engine bylo kwestia ciecia kosztow, ale dlaczego zabrali nawet softwareowa emulacje? Czemu zabrali 2 porty USB? CZEMU ZABRALI CZYTNIK KART PAMIECI?!?! Przeciez to jest warte jakies w ogole smieszne grosze, wiec na bank nie chodzilo o kolejne ciecie kosztow produkcji. Bede wdzieczny za odpowiedz, bo powaznie mnei to fascynuje. Aha i czy PS3 radzi sobie z AVCHD od Canona, bo gdzies wyczytalem ze tylko z kamer Sony i Panasonic.

Z tego samego powodu z którego microsoft oszczędził 50 centów na gumkach w napędzie x360 , które by zapobiegały rysowaniu płyt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola musi byc nowa, takze uzywki odpadaja.

 

"Z tego samego powodu z którego microsoft oszczędził 50 centów na gumkach w napędzie x360 , które by zapobiegały rysowaniu płyt"

No nie zartuj, nie da sie porownac kosztowo gumki i czytnika kart pamieci. Poza tym gumek nie bylo od zawsze z tego co rozumiem, a czytnik byl....i sie zmyl. PS3 raczej zostanie kupione, ale te zmiany wychodza poza granice mojego pojmowania logiki.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi narzekało na cenę ps3 to zaczęli szukać oszczędności. W sumie nadal słychać jeszcze te głosy. Co do wstecznej kompatybilności, jeśli ps2 nadal dobrze się sprzedaje to czy jest sens to zmieniać. Przy okazji to zawsze mniejsze koszta produkcji. Oczywiście to tylko moje gdybanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi narzekało na cenę ps3 to zaczęli szukać oszczędności. W sumie nadal słychać jeszcze te głosy. Co do wstecznej kompatybilności, jeśli ps2 nadal dobrze się sprzedaje to czy jest sens to zmieniać. Przy okazji to zawsze mniejsze koszta produkcji. Oczywiście to tylko moje gdybanie :wink:

Ale co ma do tego sprzedaz PS2? Skoro jest dobra to ok, nalezy sie cieszyc. Tylko, ze to jest chyba najgorsze z mozliwych posuniec: dac cos, a potem to zabrac. Poza tym tak jak pisalem wczesniej, usuniecie EmoEngine jest faktycznie jakims tam sposobem na tansza konsole. Ale jaki moze byc koszt czytnika kart i huba USB z dwoma portami? Praktycznie zaden, a juz napewno nie taki, ktory mialby w jakikolwiek znaczacy sposob faktycznie obnizyc cene sprzetu. Jest jeszcze pare innych rzeczy, ktorych totalnie nie kminie. Np: co za mozg wymyslil zeby pilot do PS3 byl na BT??? Wszystko na swiecie jest na podczerwień, wszystkie programowalne piloty sa na podczerwien, ale nie, musze miec drugiego pilota, bo nic procz PS3 nie jest obslugiwane za posrednictwem BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad pilot -

dodatkowe urzadzenie bluetooth - koszt = 0

odbiornik IR - koszt > 0,

odbiornik IR w zestawie z pilotem jeszcze gorzej bo zapycha port USB, choc koszt przechodzi w calosci w cene pilota (ale koszt wiekszy niz 0 wiec trzeba by podniesc price point lub miec mniejsze zyski)

 

Ad czytnik kart i usb - to nalezy rozpatrywac w kontekscie czasowym - jak wychodzil model 40 gb to oprocz niego sprzedawana byla 60, zeby jakos to spozycjonowac na rynku i zachecic ludzi do 60 musieli usunac cos jeszcze poza kompatybilnoscia. Dodanie czytnika zapewne wymagaloby minimalnych zmian w PCB, wiec na jego powrot wczesniej niz w slimie raczej nie ma co liczyc.

 

Ad gumki - no wlasnie nigdy ich nie bylo , choc MS wiedzial ze byc powinny , ale po co skoro mozna zgarnac pare milionow oszczednosci i jeszcze moze frajerzy kupia gre na nowo :D

 

To sa korporacje one mysla w kategoriach milionow sztuk - wiec 10 centow roznice przy 10mln egzemplarzy to milion dolarow mniej na koncie , a to nie jest trywialna suma dla zadnej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad pilot -

dodatkowe urzadzenie bluetooth - koszt = 0

odbiornik IR - koszt > 0,

odbiornik IR w zestawie z pilotem jeszcze gorzej bo zapycha port USB, choc koszt przechodzi w calosci w cene pilota (ale koszt wiekszy niz 0 wiec trzeba by podniesc price point lub miec mniejsze zyski)

Nie bardzo zrozumialem ten wywod :blink: Poza tym bardzi mi chodzi o idee: WSZYTSKIE piloty na swiecie i WSZYSTKIE urzadzenia sa na podczerwien, uniwersalne piloty sa na podczerwien wlasnie po to zeby zamiast 10 miec jeden i moc wszystkim sterowac. To gdzie tu jest logika i stawianie nagle na BT?? Nawet glupi i tanszy X ma irde i pilota mozna kupic za psie grosze (albo skonfigurowac uniwersalny). To tak jakby kolo na nowo chcieli wymyslec. Po co?? A co do ceny konsoli i roznica miliona $ na koncie to mysle, ze Sony jest na tyle duza firma, ze pewnie na papier toaletowy w biurowcu wydaja rocznie wiecej niz milion zielonych wiec nadal uwazam, ze za obciecie konsoli z paru dodatkow bylo najgorszym z mozliwych posuniec jakie Sony moglo zrobic. Poza tym skoro nie kupilem wczesniej konsoli, a chce miec pelnowartosciowy sprzet to musze szukac uzywek z mniejszym dyskiem zamiast nowych z wiekszym? Debilizm w czystej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleć, że jak kupowałem PS3, to wszyscy psioczyli po co komu czytnik czy tyle usb. Nawet po co HDMI, skoro Component daje podobny obraz. Na kompatybilność wsteczną też psioczono. Nie po to kupuję PS3, by grać w stare gry. A to wszystko, by konsola była odrobinę tańsza. Dziś z perspektywy czasu cieszę się, że mam 60GB wersję. Doceniam jej zalety jak przykladowy czytnik. :)

 

A co do korporacji i papieru toaletowego to: - milion za papier + milion za irdę = 0 a nie milion w plecy. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych oszczędności to moim zdaniem SONY zrobiło bardzo głupio - chodzi mi o czytnik i 2xUSB. Sprawy mimo wszystko groszowe. Tak 10 centów przy takiej ilości sztuk to jest kupa kasy, ale za te dodatki można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> np. 1$ więcej i co się bardziej opłaca? Parę łądnych BANIEK $ do przodu.

 

 

A tak na marginesie: jak sądzicie: jaka jest szansa że ten pad: Pad bezprzewodowy microsoftu pod WINDOWS będzie działał z PS3? A może coś podobnego tylko firmy Logitech?

 

Pytanie czysto teoretyczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleć, że jak kupowałem PS3, to wszyscy psioczyli po co komu czytnik czy tyle usb. Nawet po co HDMI, skoro Component daje podobny obraz. Na kompatybilność wsteczną też psioczono. Nie po to kupuję PS3, by grać w stare gry. A to wszystko, by konsola była odrobinę tańsza. Dziś z perspektywy czasu cieszę się, że mam 60GB wersję. Doceniam jej zalety jak przykladowy czytnik. :)

 

A co do korporacji i papieru toaletowego to: - milion za papier + milion za irdę = 0 a nie milion w plecy. :)

Powiem ci tak, gdybym to kupowal dla siebie to by mi to centralnie zwisalo czy ma te USB czy czytnik czy nie. Ale jesli ktos kupuje PS3 i W OGOLE nie bedzie grac to chyba logiczne, ze moze sie czuc troche dziwnie, ze z tak multimedialnego sprzetu jakim stara sie byc Playstation niestety coraz wiecej "plusow" jest zabieranych. I tak jak wspomnialem: lepiej szukac uzywanych sprzetow z lepszym wyposazeniem (Sony nie zarobi) niz kupic nowego (Sony zarobi). Dziwne nie sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, gdybym to kupowal dla siebie to by mi to centralnie zwisalo czy ma te USB czy czytnik czy nie. Ale jesli ktos kupuje PS3 i W OGOLE nie bedzie grac to chyba logiczne, ze moze sie czuc troche dziwnie, ze z tak multimedialnego sprzetu jakim stara sie byc Playstation niestety coraz wiecej "plusow" jest zabieranych. I tak jak wspomnialem: lepiej szukac uzywanych sprzetow z lepszym wyposazeniem (Sony nie zarobi) niz kupic nowego (Sony zarobi). Dziwne nie sadzisz?

Że co? :) Kupować PS3, żeby na nim nie grać? Nie znam nikogo, kto kupił PS3 jako centrum multimedialne. PS3 to nadal konsola więc jeśli szukasz centrum multimedialnego to szukaj w innej kategorii sprzętu a nie obrażasz się, że PS3 nie chce robić tostów. ;) Dla ludzi nie mający styczności z grami, PS3 jest zupełnie obce i w ogóle nie brane pod uwagę jako np. odtwarzacz BD (tak jak Twój ojciec). Tylko znający temat wiedzą co na tym sprzęcie można. A to, że PS3 ma dodatkowe możliwości to zachęta dla niezdecydowanych graczy (czyli w Twoim kierunku). Więc jeszcze raz proponuję poszukać lepszego playera BD w którym na pewno pilot będzie uniwersalny na IR i będzie proste menu. A ja coś czuję, że chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. BD dla ojca, PS3 dla Ciebie! :]

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi narzekało na cenę ps3 to zaczęli szukać oszczędności. W sumie nadal słychać jeszcze te głosy. Co do wstecznej kompatybilności, jeśli ps2 nadal dobrze się sprzedaje to czy jest sens to zmieniać. Przy okazji to zawsze mniejsze koszta produkcji. Oczywiście to tylko moje gdybanie :wink:

Nie mniejsze koszta produkcji, tylko okazja do wyciagniecia z ludzi wiecej kasy, zeby kupili juz posiadana gre jeszcze raz, tym razem w PSS.

 

@Mastha - jesli grac sie na tym nie bedzie, to na wuja wywalac kase na PS3, skoro jest masa playerow do wyboru w nizszej cenie? ;)

 

To tak jakby kolo na nowo chcieli wymyslec. Po co??

Bo to Sony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumialem ten wywod :blink: Poza tym bardzi mi chodzi o idee: WSZYTSKIE piloty na swiecie i WSZYSTKIE urzadzenia sa na podczerwien, uniwersalne piloty sa na podczerwien wlasnie po to zeby zamiast 10 miec jeden i moc wszystkim sterowac. To gdzie tu jest logika i stawianie nagle na BT?? Nawet glupi i tanszy X ma irde i pilota mozna kupic za psie grosze (albo skonfigurowac uniwersalny). To tak jakby kolo na nowo chcieli wymyslec. Po co?? A co do ceny konsoli i roznica miliona $ na koncie to mysle, ze Sony jest na tyle duza firma, ze pewnie na papier toaletowy w biurowcu wydaja rocznie wiecej niz milion zielonych wiec nadal uwazam, ze za obciecie konsoli z paru dodatkow bylo najgorszym z mozliwych posuniec jakie Sony moglo zrobic. Poza tym skoro nie kupilem wczesniej konsoli, a chce miec pelnowartosciowy sprzet to musze szukac uzywek z mniejszym dyskiem zamiast nowych z wiekszym? Debilizm w czystej postaci.

Tlumaczenie lopatologiczne - kazda PS3 ma Bluetooth, w zwiazku z tym pilot na BT nie podnosi kosztu konsoli. Pilot na IR wymagalby odbiornika czyli podnioslby cene konsoli, a nie kazdy chce pilota.

 

Pilot na BT to wiekszy zysk dla Sony.

 

@ Kamil - nie mozna podniesc ceny o 1$ bo to tragedia marketingowa by byla jakby zmienic cene z 399 na 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? :) Kupować PS3, żeby na nim nie grać? Nie znam nikogo, kto kupił PS3 jako centrum multimedialne. PS3 to nadal konsola więc jeśli szukasz centrum multimedialnego to szukaj w innej kategorii sprzętu a nie obrażasz się, że PS3 nie chce robić tostów. ;) Dla ludzi nie mający styczności z grami, PS3 jest zupełnie obce i w ogóle nie brane pod uwagę jako np. odtwarzacz BD (tak jak Twój ojciec). Tylko znający temat wiedzą co na tym sprzęcie można. A to, że PS3 ma dodatkowe możliwości to zachęta dla niezdecydowanych graczy (czyli w Twoim kierunku). Więc jeszcze raz proponuję poszukać lepszego playera BD w którym na pewno pilot będzie uniwersalny na IR i będzie proste menu. A ja coś czuję, że chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. BD dla ojca, PS3 dla Ciebie! :]

Skomentuję to tak:

Dołączona grafika

IT ALSO PLAYS GAMES! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius rzeczywiście masz rację :D ale tak jak skomentował to Harry Lloyd niech podniosą o 99 centów :D

 

Dyskusja się zrobiła ze hoho :D

 

Ja dodam tylko tyle że ja chcę kupić PS3 dla gier i przy okazji jako centrum multimedialne - odwrotnie nigdy bym o tym nie pomyślał :D - chyba żebym musiał do tego jakoś specjalnie żonę namawiać (a nie musiałem).

Edytowane przez K-mil78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mniejsze koszta produkcji, tylko okazja do wyciagniecia z ludzi wiecej kasy, zeby kupili juz posiadana gre jeszcze raz, tym razem w PSS.

Skoro posiadają tą grę to także posiadają ps2 więc w czym problem... Zresztą widziałem podłączone ps2 do tv lcd i nie powiem by to choćby średnio wyglądało. Oczywiście wiadomo, że fajniej jest mieć niż nie mieć, nawet nie korzystając z tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumialem ten wywod :blink: Poza tym bardzi mi chodzi o idee: WSZYTSKIE piloty na swiecie i WSZYSTKIE urzadzenia sa na podczerwien, uniwersalne piloty sa na podczerwien wlasnie po to zeby zamiast 10 miec jeden i moc wszystkim sterowac. To gdzie tu jest logika i stawianie nagle na BT?? Nawet glupi i tanszy X ma irde i pilota mozna kupic za psie grosze (albo skonfigurowac uniwersalny). To tak jakby kolo na nowo chcieli wymyslec. Po co?? A co do ceny konsoli i roznica miliona $ na koncie to mysle, ze Sony jest na tyle duza firma, ze pewnie na papier toaletowy w biurowcu wydaja rocznie wiecej niz milion zielonych wiec nadal uwazam, ze za obciecie konsoli z paru dodatkow bylo najgorszym z mozliwych posuniec jakie Sony moglo zrobic. Poza tym skoro nie kupilem wczesniej konsoli, a chce miec pelnowartosciowy sprzet to musze szukac uzywek z mniejszym dyskiem zamiast nowych z wiekszym? Debilizm w czystej postaci.

Ale w czym ty widzisz problem??

Nie podoba się to kupujesz stacjonarkę i po kłopocie?

Co do pilotów to jesteś w błędzie, bo pojawiają się już radiówki, ale czy w przyszłości wyprą przestarzałą podczerwień to trudno powiedzieć.

Zresztą dziwi mnie bardzo, że wyskoczyłeś tak nagle(sen zimowy?) z faktem , który jest znany od dawien dawna(cięcia konsoli), więc nie wiem skąd ta twoja nagła frustracja.

Co do imo dziwnych przemyśleń na temat oszczędności to jestem troszkę w szoku po tym co napisałeś, bo to jest mniej więcej tak jakbyś psioczył na M$ z powodu produkcji swoich konsol na najniższych jakościowo komponentach.

Niby kondensatory, tranzystory to groszowe sprawy, ale jednak opłaca się M$ serwisować ~miliony uszkodzonych konsol nie tracąc na tym...

A tak poza tym co mają wydatki socjalne(?) na pracowników do zarobków firmy na produkowanych przez nich artykułach? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlumaczenie lopatologiczne - kazda PS3 ma Bluetooth, w zwiazku z tym pilot na BT nie podnosi kosztu konsoli. Pilot na IR wymagalby odbiornika czyli podnioslby cene konsoli, a nie kazdy chce pilota.

Wg. tego rozumowania Sony wymyslilo produkcje modulow BT za gratis, skoro nie podnosza one kosztu konsoli.

Co do "nie kazdy chce pilota" - nie rozmwiamy o pilocie w zestawie, tylko odbiorniku IR w konsoli. Widziales kiedys Logitecha Harmony w akcji? Polecam, zmienia on zupelnie podejscie do hasla "pilot uniwersalny" (tak, wiem, zabrzmialo jak slogan reklamowy ;) ). Niestety w przypadku PS3 mozesz sie nim co najwyzej podetrzec, bo chyba nawet najdrozszy model za >1k zl nie ma BT.

Przy duzej ilosci sprzetu AV (w wypadku PS3 to amplituner + TV sa minimum, zeby wykorzystac max mozliwosci tej konsoli) pilot uniwersalny to czesto naturalny zakup. Jak sama nazwa wskazuje, idea takiego urzadzenia opiera sie na tym, zeby wspolpracowalo z mozliwie duza iloscia sprzetu. Udaje sie to w zasadzie w 100% (bo jak nie nauczyl producent, to moze to zrobic uzytkownik), tyle, ze wymaga IR... ;)

 

Zreszta, co tu dyskutowac - Sony od zawsze wie lepiej od konsumentow, co im jest potrzebne, i nie ma sie co doszukiwac logiki w ich produktach :P

 

Skoro posiadają tą grę to także posiadają ps2 więc w czym problem... Zresztą widziałem podłączone ps2 do tv lcd i nie powiem by to choćby średnio wyglądało. Oczywiście wiadomo, że fajniej jest mieć niż nie mieć, nawet nie korzystając z tej funkcji.

Np. dlatego, ze PS3 ma moc obliczeniowa, zeby zrobic upscale. Jesli mnie pamiec nie myli, to w X360 dziala to calkiem sprawnie, choc kosztem koniecznosci tworzenia patchy dogier (i tym samym ograniczonej kompatybilnosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że IR nadal funkcjonuje. Czasami wkur.... mnie celowanie w odbiornik a i tak nie zawsze chce zatrybić. Z BT nie miał bym tego problemu. No ale cóż. Jak dalej będą myśleć, że nic lepszego od IRdy nie ma to sorry. Ale IR pewnie jest tak tanie, że lepiej niech ludzie się męczą z celowaniem, niż iść z duchem czasu. :/ Podświetlenie przycisków to też jakiś rarytas. Ehh Niektóre dziedziny zostały zapomniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z BT nie miał bym tego problemu.

Za to palowalbys sie z parowaniem urzadzen :P

Irda jest tania, prosta i ma znikome zuzycie pradu. Why fix something that isn't broken? ;)

 

Podświetlenie przycisków to też jakiś rarytas.

A tu sie zgodze - nie wiedziec czemu producenci sprzetu A/V zawiazali spisek z producentami zarowek, polegajacy na oszczedzaniu na kilku LEDach, zeby trzeba bylo zapalic swiatlo, aby znalezc cos na pilocie ;)

Na szczescie z pomoca przychodza rozwiazania firm trzecich, czyli piloty uniwersalne, ktore juz podswietlenie z reguly maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? :) Kupować PS3, żeby na nim nie grać? Nie znam nikogo, kto kupił PS3 jako centrum multimedialne. PS3 to nadal konsola więc jeśli szukasz centrum multimedialnego to szukaj w innej kategorii sprzętu a nie obrażasz się, że PS3 nie chce robić tostów. ;) Dla ludzi nie mający styczności z grami, PS3 jest zupełnie obce i w ogóle nie brane pod uwagę jako np. odtwarzacz BD (tak jak Twój ojciec). Tylko znający temat wiedzą co na tym sprzęcie można. A to, że PS3 ma dodatkowe możliwości to zachęta dla niezdecydowanych graczy (czyli w Twoim kierunku). Więc jeszcze raz proponuję poszukać lepszego playera BD w którym na pewno pilot będzie uniwersalny na IR i będzie proste menu. A ja coś czuję, że chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. BD dla ojca, PS3 dla Ciebie! :]

Ty nie znasz nikogo, a ja znam jedna osobe i to mi wystarczy. Zreszta mieszkam sam, wiec o dwoch pieczeniach nie moze byc tu mowy. Poza tym dziwne jest, ze kiedys sie mowilo, ze PS3 to sprzet wysoce multimedialny, a teraz nagle, ze to "tylko" konsola i ze prawdziwego kombajnu trzeba szukac gdzie indziej. Ja nie obrazam sie, ze konsola czegos nie ma tylko ze to miala i zostalo z niej usuniete, bo w moim odczuciu jest to ewenement. Generalnie rozwoj produktu nakazuje jakis rozwoj, progres. Nie spotkalem sie chyba z zadnych przypadkiem gdzie uaktualnienia sa ubozsze od oryginalu. No ale jak widac trzeba spodziewac sie niespodziewanego.

 

Bzdura jest tez stwierdzenie, ze dla ludzi nie grajacych PS3 jest obce. Poszukaj sobie na forach o HDTV ile to osob ma PS3 nie dlatego, ze graja tylko wlasnie z powodu BluRaya i jakosci upscalowanych DVD jakie oferuje maszynka Sonego. Stad tez moj wybor jest taki a nie inny: majac do wyboru player Sharpa, ktory ma problemu z odczytywaniem jakis tam formatow i jakoscia upscalingu nie grzeszy za 800, a Sony ktory procz tego ze ladnie upscaluje to ma pare innych bajerow (bynajmniej nie gry) za 1200 to wybieram ta druga opcje.

 

Ale w czym ty widzisz problem??

Nie podoba się to kupujesz stacjonarkę i po kłopocie?

Co do pilotów to jesteś w błędzie, bo pojawiają się już radiówki, ale czy w przyszłości wyprą przestarzałą podczerwień to trudno powiedzieć.

Zresztą dziwi mnie bardzo, że wyskoczyłeś tak nagle(sen zimowy?) z faktem , który jest znany od dawien dawna(cięcia konsoli), więc nie wiem skąd ta twoja nagła frustracja.

Co do imo dziwnych przemyśleń na temat oszczędności to jestem troszkę w szoku po tym co napisałeś, bo to jest mniej więcej tak jakbyś psioczył na M$ z powodu produkcji swoich konsol na najniższych jakościowo komponentach.

Niby kondensatory, tranzystory to groszowe sprawy, ale jednak opłaca się M$ serwisować ~miliony uszkodzonych konsol nie tracąc na tym...

A tak poza tym co mają wydatki socjalne(?) na pracowników do zarobków firmy na produkowanych przez nich artykułach?

A tego to juz totalnie nie rozumiem? Jaka stacjonarka, o czym ty mowisz? :blink: To, ze piloty radiowe sie pojawiaja to zgoda, ale faktem jest to, że 99,999% sprzętu RTV na rynku jest obsługiwane przez podczerwień więc nie, nie jestem w błędzie. Co do frustracji to nie jest ona nagła, PS3 generalnie mnie nie interesi, ale od niedzieli staram sie dowiedziec paru rzeczy i miedzy innymi wlasnie wyczytalem, ze teraz sprzedawane konsole pozbawione sa juz tego co mialy jeszcze jakis czas temu. Mam chyba prawo nie sledzic watku na biezaco czy jest to zabronione? I powtarzam po raz kolejny (nie wiem, masz problem ze zrozumieniem slowa pisanego?): NIE CZEPIAM sie ze konsola tego nie ma, czepiam sie ze to miala i zostalo to usuniete. Rozumiesz roznice? Chodzi o to, ze chcialbym kupic produkt w wersji, ktora jest niedostepna i właśnie ta niedostepnosc jest powodem mojego zadziwienia. Bo nie wierze, zeby usuniecie dwoch portow USB i czytnika kart mialo jakikolwiek większy wpływ na cenę produktu. Zdania o wydatkach socjalnych nawet nie skompentuje, bo przytoczony przykład dotyczyl kompletnie innej kwestii, ale nie mam sily juz tego tlumaczyc ponownie.

 

edit.

Nie no kojak, teraz to mnie zmiazdzyles

 

Ja się dziwię, że IR nadal funkcjonuje. Czasami wkur.... mnie celowanie w odbiornik a i tak nie zawsze chce zatrybić.

Stary nie wiem co ty masz za sprzet, ale jak celowanie pilotem na podczerwien jest jakims wyczynem to ja nie mam wiecej pytan ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że wycinając 2x USB i CR, Sony nie obniżyło jej funkcjonalności. Po prostu teraz jak chcesz to co było, to dokupujesz zewnętrzne urządzenia. Widocznie wyszli z założenia, że mało kto z tego tak naprawdę korzysta a i można na tych komponentach zaoszczędzić. Ja sam max 1 port USB wykorzystałem. 3 jeszcze nie były używane od nowości. :P

 

W skrócie. Chcesz 4xUSB? Kup switcha a będziesz miał 5x USB. :) Chcesz CR to dokup czytnik albo weź z PC i podepnij pod to USB. Zostanie jeszcze 4USB. W czym problem? Switch kosztuje ze 25zł i CR co czyta wszystko też 20zł. That's all. :)

 

A jaki mam sprzęt? To co w podpisie. Tylko, że jak walnę się na wyrko to po drodze mam ławę i przez to muszę się trochę nagimnastykować pilotem. Czasem celuję w ścianę i uda mi się trafić. :) Z BT tego problemu bym nie miał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że wycinając 2x USB i CR, Sony nie obniżyło jej funkcjonalności. Po prostu teraz jak chcesz to co było, to dokupujesz zewnętrzne urządzenia. Widocznie wyszli z założenia, że mało kto z tego tak naprawdę korzysta a i można na tych komponentach zaoszczędzić. Ja sam max 1 port USB wykorzystałem. 3 jeszcze nie były używane od nowości. :P

 

W skrócie. Chcesz 4xUSB? Kup switcha a będziesz miał 5x USB. :) Chcesz CR to dokup czytnik albo weź z PC i podepnij pod to USB. Zostanie jeszcze 4USB. W czym problem? Switch kosztuje ze 25zł i CR co czyta wszystko też 20zł. That's all. :)

 

A jaki mam sprzęt? To co w podpisie. Tylko, że jak walnę się na wyrko to po drodze mam ławę i przez to muszę się trochę nagimnastykować pilotem. Czasem celuję w ścianę i uda mi się trafić. :) Z BT tego problemu bym nie miał. ;)

No ja jakos odpalajac projektor z pilota ZAWSZE celuje w ekran (projektor mam za soba, nad glowa) i ZAWSZE sie włacza i wylacza bez problemu takze nawet bez dobrego aimbota moge obslugiwac pilota IR ;)

 

Pomijajac kwestie tego, ze PS3 mialo te elementy wczesniej to dochodzi cos takiego jak wzgledy estetyczne. Bo jak ktos ma w swojej sypialni konsole to mu moze to zwisac, ale jak ojcu powiem, zeby sobei w eleganckim salonie pod Sharpem wstawil rowniez elegancka konsolke i CZYTNIK USB na kablu to mnie smiechem zabije. Podsumowujac: Sony dalo ciala i obcielo konsole z rzeczy, ktore nijak nie maja wplywu na cene (skoro oba elementy kosztuja po 10 zeta w detalu, to ile to moze kosztowac w hurcie przy milionie sztuk? 50gr?) i gadanie, ze to byla kwestia ciecia kosztow to bullshit.

 

Argument o wyzszosci pilota do PS3 nad wszystkim innym pozostawiam bez odpowiedzi ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do irdy to rzeczywiście w "nowszych" telewizorach(produkowanych po 2K roku :wink: ) jest na tyle mocna, że pozwala całkiem komfortowa korzystać z TV bez celowania. Warunkiem jest tylko posiadanie mocnej baterii.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to zacofany standard(problemy jednak są, nawet w nowszych TV z celowaniem), który ma się dobrze i jeszcze dłuuugo ta pozostanie.

 

Prawda jest taka, że wycinając 2x USB i CR, Sony nie obniżyło jej funkcjonalności. (...)Z BT tego problemu bym nie miał. ;)

Trudno się z tobą nie zgodzić, natomiast jeśli chodzi o czytnik kart pamięci to raczej był zbędny.

Szybciej i wygodniej jest podłączyć aparat bezpośrednio pod konsole.

Jednak mogliby zostawić 4 porty USB.

No ja jakos odpalajac projektor z pilota ZAWSZE celuje w ekran (projektor mam za soba, nad glowa) i ZAWSZE sie włacza i wylacza bez problemu takze nawet bez dobrego aimbota moge obslugiwac pilota IR ;)

Bo masz po prostu dobry, mocny nadajnik i odbiornik w projektorze.

Zresztą nie dziwi mnie to, bo jednak projektor częściej ma się za sobą nad głową niż odwrotnie.

Co do twojego problemu dotyczącego cięcia konsol to o ile się nie mylę na rynku amerykańskim sprzedają ps3 z czterema usb oraz czytnikiem kart, ale pewny nie jestem.

Jak się mylę to poprawcie :wink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PSXie też kiedyś wywalili port parallel, w PS2 Slim nie można było podpiąć "normalnie" dysku (za to miał kartę sieciową). Sony zawsze coś obcina i już, czy to dobrze czy źle to inna sprawa. Co do obcinania USB to się zgodzę, że to lipa lekka bo to są groszowe sprawy ale np czytnik kart pamięci IMO można od czasu do czasu podpiąć na USB gdy potrzeba i chować gdy nie jest konieczne (inaczej niż z hubem USB, jak brakuje wejść to takie coś faktycznie głupio wygląda). Co do IrDA to się nie wypowiadam, bo nie mam tylu urządzeń dla których w ogóle opłacalne byłoby kupienie pilota uniwersalnego ale faktem jest, że niektóre urządzenia fabrycznie dodawane do urządzeń (TV, Playery) są takie, że jak nie przycelujesz to nie zadziałają (na szczęście większość działa też "po ścianach" ;) ). Costi wspomniał coś o parowaniu urządzeń bluetooth... no proszę was, to takie trudne zrobić to raz i zapomnieć ;)? IMO zostawmy ten temat bo do niczego nie dojdziemy. Jest jak jest i już (niestety), jesteśmy za cienkie "bolki" żeby coś tu zmienic. Narka.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...