Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tego sądzę, że powinieneś zainteresować się stacjonarnym odtwarzaczem BD. Na pewno nie kupisz sprzętu gorszego od PS3 w tych samych pieniądzach a i estetyka zostanie zachowana. ;) Już od dawna nie ma pełnych wersji PS3 więc nic innego Ci nie pozostaje. ;)

 

Co do IR to zastanawiam się, czemu pady nie robią w tej technologii? Czyżby to był jakiś problem, skoro z pilotami problemu nie ma? Zawsze to nadajnik i odbiornik tani jak barszcz, zużycie prądu znikome, no i kompatybilne ze wszystkim. :) Dalej będę obstawał przy BT. IR to przeżytek dla tego praktycznie nikt tego nie stosuje (oprócz pilotów offcourse). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do irdy to rzeczywiście w "nowszych" telewizorach(produkowanych po 2K roku :wink: ) jest na tyle mocna, że pozwala całkiem komfortowa korzystać z TV bez celowania. Warunkiem jest tylko posiadanie mocnej baterii.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to zacofany standard(problemy jednak są, nawet w nowszych TV z celowaniem), który ma się dobrze i jeszcze dłuuugo ta pozostanie.

 

 

Trudno się z tobą nie zgodzić, natomiast jeśli chodzi o czytnik kart pamięci to raczej był zbędny.

Szybciej i wygodniej jest podłączyć aparat bezpośrednio pod konsole.

Jednak mogliby zostawić 4 porty USB.

 

Bo masz po prostu dobry, mocny nadajnik i odbiornik w projektorze.

Zresztą nie dziwi mnie to, bo jednak projektor częściej ma się za sobą nad głową niż odwrotnie.

Co do twojego problemu dotyczącego cięcia konsol to o ile się nie mylę na rynku amerykańskim sprzedają ps3 z czterema usb oraz czytnikiem kart, ale pewny nie jestem.

Jak się mylę to poprawcie :wink:

Starszy standard nie oznacza automatycznie, ze jest on zly i trzeba go zmieniac. Sam zauważyłeś, że kwestią nie jest sama technologia tylko odpowiednia moc nadajnika/odbiornika. Zresztą powszechność użycia jest chyba najlepszym dowodem, że jednak IR się sprawdza w takiej funkcji. Poza tym jak już ktoś wspomniał wcześniej, pilot powinien być totalnie bezmózgowym w obsłudze, a jakos nie widze zeby moja mama czy babcia potrafily sparowac pilota z urzadzeniem na BT chociaz z obsluga tradycyjnych pilotow nie maja najmniejszego problemu.

 

A co do czytnika pamięci to czy łatwiej podłączyć aparat czy nie to kwestia dyskusyjna. Ale już w sytuacji, gdzie ktoś wpada z wizytą i chce pokazać fotki z wakacji to zamiast targac cala lustrzanke moze wziac sama karte pamięci. Wiec jak widac, wygoda zalezy od sytuacji.

 

Jeśli chodzi o wersje US, to moze mam bledne dane, ale teraz jedyne wersje jakie sa sprzedawane to 80 i 160GB z 2 portami i bez czytnika. Ale moge sie mylic...i chcialbym sie mylic ;)

 

edit.

Dalej będę obstawał przy BT. IR to przeżytek dla tego praktycznie nikt tego nie stosuje (oprócz pilotów offcourse)

Ale ja nie powiedzialem absolutnie nic o BT jako technologi, tylko o uzywaniu BT w pilotach. Sam BT jest zajebisty i bardzo go chwale.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu nie robia padow w tej technologii, ze musialbys celowac owym padem w konsole caly czas podczas grania. Wygodne by to na pewno nie bylo, nie wspominajac o frustracji gracza jak sie polaczenie zerwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dochodzimy do sedna sprawy. IR musiał byś celować w odbiornik oraz nie może być nic na drodze> Z BT tego nie ma. :] A druga sprawa to to nieszczęsne parowanie. Wciskasz w menu paruj, wciskasz przycisk na pilocie i po sprawie. A czy tak samo jest z zaprogramowaniem uniwersalnego pilota? ;] Czy babcia będzie siedziała nad instrukcją, wciskała po kilka klawiszy na raz i wybierała kody, jednocześnie sprawdzając, czy znalazła go dla swojego urządzenia? Hmm? Pokazać Wam instrukcję programowania pilota od mojego samsunga? 14stron razem z kodami :] Rzeczywiście prostota jak pieron. :P

 

Panowie. Nie ma się co spierać. Nie ma tego od dawna i za specjalnie nikt nie narzeka. Choć powiem, że czytnik jest całkiem cool. Przenosząc zdjęć czy filmów na PS3 używam właśnie microSDHC 4GB. ;) A po co Wam więcej USB? Bo jakoś niespecjalnie widzę zastosowanie? Wiadomo, że lepiej mieć więcej niż niemieć ale mimo wszystko co chcecie podpinać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dochodzimy do sedna sprawy. IR musiał byś celować w odbiornik oraz nie może być nic na drodze> Z BT tego nie ma. :] A druga sprawa to to nieszczęsne parowanie. Wciskasz w menu paruj, wciskasz przycisk na pilocie i po sprawie. A czy tak samo jest z zaprogramowaniem uniwersalnego pilota? ;] Czy babcia będzie siedziała nad instrukcją, wciskała po kilka klawiszy na raz i wybierała kody, jednocześnie sprawdzając, czy znalazła go dla swojego urządzenia? Hmm? Pokazać Wam instrukcję programowania pilota od mojego samsunga? 14stron razem z kodami :] Rzeczywiście prostota jak pieron. :P

 

Panowie. Nie ma się co spierać. Nie ma tego od dawna i za specjalnie nikt nie narzeka. Choć powiem, że czytnik jest całkiem cool. Przenosząc zdjęć czy filmów na PS3 używam właśnie microSDHC 4GB. ;) A po co Wam więcej USB? Bo jakoś niespecjalnie widzę zastosowanie? Wiadomo, że lepiej mieć więcej niż niemieć ale mimo wszystko co chcecie podpinać?

Chodziło mi o zwykly pilot od TV, ktory biore w lape i nara. A biorac pilota na BT najpierw musze go sparowac, bo inaczej to nie pogada ;) Wiecej USB przyda sie chociazby do podlaczenia dyskow zewn (ojciec akurat ma sporo 3,5" w obudowach), a nawet to badziewie X360 ma 3 sztuki wiec wspolczynnik USB/price wypada duzo korzystniej po stronie konsoli od MS :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do pilotow IR to po namysle w konsoli to nieco chybiony pomysl.

 

Nikt nie zagwarantuje ,ze ktos nie wsadzi PS3 do zamykanej szafki, albo ze nie bedzie stala zwrocona do uzytkownika boczna scianka.

 

OT- W moim panasoniku wiazka w pilocie jest tak dobrana , ze musze celowac w zielona diode w lewym dolnym rogu +- 30 cm odchylenia bo jak przyceluje w przeciwlegly rog tv to juz nie lapie zmiany programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazać Wam instrukcję programowania pilota od mojego samsunga? 14stron razem z kodami :] Rzeczywiście prostota jak pieron. icon_razz.gif

A pokazac Ci screeny z softu do programowania Harmony?

 

Poza tym sedno tej dyskusji jest jedno. Sprzetu ze sterowaniem po IR jest na rynku zatrzesienie, zarowno urzadzen AV, jak i pilotow. Z urzadzen sterowanych po BT jest... PS3 (kompow nie licze, bo mozna nimi sterowac na oba sposoby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zagwarantuje ,ze ktos nie wsadzi PS3 do zamykanej szafki, albo ze nie bedzie stala zwrocona do uzytkownika boczna scianka.

:lol2: Wymysl jeszcze inne "argumenty" przemawiajace za BT.

OT- W moim panasoniku wiazka w pilocie jest tak dobrana , ze musze celowac w zielona diode w lewym dolnym rogu +- 30 cm odchylenia bo jak przyceluje w przeciwlegly rog tv to juz nie lapie zmiany programu.

Bez obrazy, ale na usta ciśnie mi się tylko jedno słowo: badziewie. W Philipsie z początku lat 90 pilot działa nawet gdy jest zwrocony o 180 w stosunku do TV, w plazmie LG to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sednem tej dyskusji jest co mianowicie? Że błędem było kupowanie premium, a później elite, bo nie mogę go zamknąć do szafki? Nudzi się niektórym w pracy, co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Wymysl jeszcze inne "argumenty" przemawiajace za BT.

A po co ? Ja i tak odpalam filmy padem :lol2:

 

A sednem tej dyskusji jest co mianowicie? Że błędem było kupowanie premium, a później elite, bo nie mogę go zamknąć do szafki? Nudzi się niektórym w pracy, co? ;)

 

W skrocie chodzi o to , ze Sony to wielkie ZUO bo wycielo 2 porty usb, jeden czytnik pamieci i dalo pilota na BR zamiast przestarzalego , ale popularnego IR.

Acha no i MS jest cacy bo wszystko wycial z konsoli na poczatku i potem do niej dodawal a sony na odwrot :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Argument o wyzszosci pilota do PS3 nad wszystkim innym pozostawiam bez odpowiedzi ;)

(...)

Podczerwień jest mocno niewygodna. Nie można się spokojnie podrapać pilotem podczas przełączania kanałów, gdyż chwytając go na odwrót ciężej jest trafić w przyciski. Takich durnych (na pozór bardzo) argumentów z życia można więcej przytoczyć ;)

 

Osobiście jestem za BT. Raz podłączyć kabelkiem do urządzenia i zapomnieć. Aczkolwiek każdy ma jakąś rację.

 

Co do czytnika kart. Po jego zabraniu obudowa ma prostszą konstrukcję.

 

Zaś USB - osobiście miewałem podłączoną klawiaturę, mysz, pad od kompa oraz pendrive'a. Wtedy jakoś mi żaden wolny port nie zostawał.

 

EDIT -> W sytuacji powyższej też nie widzę sensu dla PS3. Chyba, że jednak będzie wykorzystywany czasem do gier.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha no i MS jest cacy bo wszystko wycial z konsoli na poczatku i potem do niej dodawal a sony na odwrot

I to jest, z PRowskiego punktu widzenia, lepsza polityka - dodawanie lubi kazdy, a nikt nie lubi, jak sie mu cos zabiera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiera nie odejmując specjalnie na funkcjonalności. ;) Gdyby się nie dało podpiąć to ok. Ale jak można to problemu nie widzę. ;)

 

I co masz na myśli cyt.: "Sprzetu ze sterowaniem po IR jest na rynku zatrzesienie, zarowno urzadzen AV, jak i pilotow."?? Ja znam aktualnie, czekaj niech policzę 1. Piloty, 2.Yyyy?? Hmm. Coś więcej? :)

 

@maSTHa212

Skoro ojciec ma tak dużo dysków 3.5'' w kieszeniach to będzie je podłączał wszystkie na raz? Po co? Operacje kasowania/kopiowania/przenoszenia na PS3? :) Co to za argument? :P I skoro nie będą mu przeszkadzały podpięte 4 dyski to w czym przeszkodzi mu mały hub czy czytnik? Hmm? Wydaje mi się, że szukasz dziury w całym. Argumenty, które udowodnią, że jednak Sony i PS3 co by nie zrobiło jest bee. :P Po co ta cała dyskusja? :) Bierz odtwarzacz BD i oszczędź sobie stresu. ;)

 

Pozdrowionka panowie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co masz na myśli cyt.: "Sprzetu ze sterowaniem po IR jest na rynku zatrzesienie, zarowno urzadzen AV, jak i pilotow."?? Ja znam aktualnie, czekaj niech policzę 1. Piloty, 2.Yyyy?? Hmm. Coś więcej?

No, a telewizory, amplitunery, playery wszelkiej masci, set-top-boxy do kablowek i telewizji satelitarnych, wzmacniacze i cala reszta sprzetu RTV? To Twoim zdaniem nie sa urzadzenia ze sterowaniem po IR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kategoria piloty. :) I coś więcej? Bo do niczego innego już się nie nadaje. IR jest za mało precyzyjna a i prędkość jak na dzisiejsze standardy jest powiem delikatnie żenująca. ;) Dla tego tylko w pilotach się uchowały. ;) Myślę, że temat wyczerpaliśmy i nie ma co go dalej ciągnąć. ;)

 

Pozdrowionka.

 

PS. No i czekam na decyzję wyboru sprzętu samego zainteresowanego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. No i czekam na decyzję wyboru sprzętu samego zainteresowanego. ;)

Ja mam nadzieje, ze to jednak bedzie PS3. Po prostu pozostaje niesmak, ze mogloby byc lepiej a nie bedzie, to wszystko. A co do dyskow to argumenty sa dwa: raz ze latwiej i taniej podpiac posiadane dyski 500MB czy 1TB niz kupowac taka sama pojemnosc w wersji 2,5". Poza tym dyski podpinasz i mozesz je nawet skitrac w szafce czy gdzies tam i beda spelniac swoja role, a czytnik musi byc "na wierzchu" jesli ma byc funkcjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje, ze to jednak bedzie PS3. Po prostu pozostaje niesmak, ze mogloby byc lepiej a nie bedzie, to wszystko.

??

Z każdym sprzętem na rynku mogłoby być lepiej, więc nie rozumiem...

A co do dyskow to argumenty sa dwa: raz ze latwiej i taniej podpiac posiadane dyski 500MB czy 1TB niz kupowac taka sama pojemnosc w wersji 2,5". Poza tym dyski podpinasz i mozesz je nawet skitrac w szafce czy gdzies tam i beda spelniac swoja role, a czytnik musi byc "na wierzchu" jesli ma byc funkcjonalny.

Hmm, napisałeś iż twój ojciec zabije cie śmiechem jak zobaczy podpięty hub USB, więc co w takim razie zrobi jak zobaczy wybebeszony dysk twardy(kable z boku będą wystawać) i do tego jak będzie musiał przenosić konsole?

Imo hub to mały pikuś, który na wierzchu być nie musi, bo możesz go podpiąc jak akurat będziesz potrzebował... :wink:

 

Zreszta ja już wysiadam, bo i tak nic nie rozumiem z ostatnich dwóch stron tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

Z każdym sprzętem na rynku mogłoby być lepiej, więc nie rozumiem...

Ale nie kazdy sprzet sie cofa w rozwoju.

Hmm, napisałeś iż twój ojciec zabije cie śmiechem jak zobaczy podpięty hub USB, więc co w takim razie zrobi jak zobaczy wybebeszony dysk twardy

"Poza tym dyski podpinasz i mozesz je nawet skitrac w szafce czy gdzies tam i beda spelniac swoja role, a czytnik musi byc "na wierzchu" jesli ma byc funkcjonalny."

 

Zreszta ja już wysiadam, bo i tak nic nie rozumiem z ostatnich dwóch stron tego tematu

Chyba jako jedyny, wiec to dobry pomysl.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na zakończenie dodam, że czytnik aby był funkcjonalny, wystarczy go podpiąć a jak nie potrzebny to odpinamy i estetyka zachowana. A jak chcesz zamykać dyski w szafce czy gdzieś je ukrywać to licz się z tym, ze PS3 ma wszystkie złącza z przodu i podpięte kable dopiero będą szpecić. ;) Ale to tak na marginesie. ;)

 

Wracam do PS3. Na EU PSS pojawiło się demko Wheelman. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ale macie problemy ;)

 

dla mnie konsola jest wlasciwie wylacznie do gier, mozna wrzucic muze, filmy, itp, ale po cholere? albo net, kto serfuje po necie za pomoca konsol?

fajnie ze sa takie mozliwosci, ale nie oszukujmy sie , tylko maly procent wykorzystuje te "mozliwosci".

 

gry i tylko gry napedzaja sprzedaz konsol, reszta to zbedne "smieci"..wiem wiem BR, ale poki co tez mi zbedne, zreszta jeszcze niedawno hulala pogloska po necie ze byc moze ukaze sie wersja ps3 bez BR, aby sony wrescie moglo zaczac zarabiac, ale poki co cisza w temacie

 

ps. zauwazyliscie jak "gownianie" sie zrobilo w temacie "konsol" a nawet "gier", zadnych dyskusji, ognistych wypowiedzi , kontrowersji itp.

 

chyba juz czas aby kazda ze stron oglosila specyfikacje nastepnej generacji.. bedzie o czym pogadac :lol2: :wink:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta jeszcze niedawno hulala pogloska po necie ze byc moze ukaze sie wersja ps3 bez BR, aby sony wrescie moglo zaczac zarabiac, ale poki co cisza w temacie

Sorry, ale chyba nawet najbardziej zatwardziali antyfani w to nie wierza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy ;)

 

dla mnie konsola jest wlasciwie wylacznie do gier, mozna wrzucic muze, filmy, itp, ale po cholere? albo net, kto serfuje po necie za pomoca konsol?

fajnie ze sa takie mozliwosci, ale nie oszukujmy sie , tylko maly procent wykorzystuje te "mozliwosci".

 

gry i tylko gry napedzaja sprzedaz konsol, reszta to zbedne "smieci"..wiem wiem BR, ale poki co tez mi zbedne, zreszta jeszcze niedawno hulala pogloska po necie ze byc moze ukaze sie wersja ps3 bez BR, aby sony wrescie moglo zaczac zarabiac, ale poki co cisza w temacie

Ja na swojej tylko gram i ogladam filmy od czasu do czasu :) Przegladarke odpalilem raz z ciekawosci i tyle, a filmiki na dysku jedyne jakie mam to trailery ze sklepiku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak PS3 by mogło nie mieć Blu-raya skoro gry są na tym nośniku? Chyba ktoś nie pomyślał tworząc taką plotkę.

 

Osobiście dla mnie to jedyny ewentualny argument w pojedynku z X360, wszystko inne bardziej odpowiada mi w produkcie M$ (pad myślałem że będzie dziwny, a nie jest), a jako że mam Blu-ray w kompie, to nawet nie rozważałem zakupu PS3 zamiast 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD jest bezdyskusyjnym elementem PS3 i nie ma możliwości, by go nie było. I, że niby na jakich grach mięli by grać nowi posiadacze PS3 z DVD? Na grach z PSS? Po co w ogóle ktoś rozsiewa te plotki a szanowane portale bez zastanowienia powielają je dalej? :)

 

@dragonlore

A może to było nudne? W końcu każdy zaczął zajmować się swoimi sprawami a konsola, nie ważne jaka służy do grania a nie do szukania zaczepki? :) hmm? :)

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

BD jest bezdyskusyjnym elementem PS3 i nie ma możliwości, by go nie było. I, że niby na jakich grach mięli by grać nowi posiadacze PS3 z DVD? Na grach z PSS? Po co w ogóle ktoś rozsiewa te plotki a szanowane portale bez zastanowienia powielają je dalej? :)

BR poprostu mogloby by byc zastapione poprzez cyfrowa dystrybucje, jednak swiat jeszcze nie jest gotowy na to ... na szczescie ;)

a te plotki nie powstaly tak z niczego, bo sony takie plany mialo ,ma i zapewne wrescie je wprowadzi, jednak nie wczesniej niz w nastepnej generacji.

Jest w tym takze logika, poniewaz przy tak powszechnym internecie, sporych szybkosciach transferow i wielkosciach hdd oraz pominieciem tloczenia plyt i transportu, posrednikow itp , to spokojnie mozna bedzie rozwinac ten temat w przyszlosci..niedalekiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj watpie nawet MS majacy 17 milionow kont przy 28-29 milionach sprzedanych konsol nie moze sobie pozwolic tylko na cyfrowa dystrybucje.

Raz ze od razu stracilby 1/3 bazy userow, dwa ze roznica miedzy laczem wymaganym do komfortowego grania a takim do komfortowego sciagania jest jednak spora.

 

Jesli chca sprzedawac sprzet poza europa zachodnia, USA i Japonia to nie moga sobie pozwolic na cyfrowke.

 

Co mnie bardzo cieszy bo steama i podobnych pecetowych patentow szczerze nieznosze.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja bym nie chciał żeby się przerzucili wyłącznie na cyfrową dystrubucję. I taka i taka ok, ale osobiście wolę pudełkowe wersje, instrukcje i kopię gry na nośniku. Lubię sobie spoglądać na półkę z grami, filmami i muzyką.

To samo się tyczy filmów i płyt audio.

Natomiast rozprowadzanie dodatków do gier drogą internetową jest już pomysłem świetnym.

 

Cyfrowa dystrybucja ma największy sens przy muzyce. Oczywiście całą płytę zdecydowanie wolę mieć na orygialnym nośniku (którego i tak zgrywam na kompa), ale jak podoba mi się tylko jeden utwór to wtery najbardziej ma to sens. Gry jak i filmy to jedna pozycja, więc retail oferuje mi to samo co wersja z neta, plus ładne pudełeczko i instrukcję.

 

Cyfrowa dystrubucja ma też największy sens dla niskobudżetowców. Ktoś zaczyna przygodę z wydawaniem czegokolwiek nie musi się użerać z dużymi wydawnictwami (co ma miejsce zwłaszcza w przypadku muzyki) tylko może coś zrobić na własną rękę, bądź z pomocą specjalnych serwisów. Niestety jeszcze nie wszyscy są na to gotowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...