Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

taka ciekawostka

 

polygamia:

 

Famitsu pyta, Japonia odpowiada - która konsola najbardziej satysfakcjonująca?

22.03.2009 10:11

Dołączona grafika xbox 360

 

Famitsu w ostatnim numerze opublikowało wyniki ankiety, w której zapytało czytelników o zadowolenie z posiadania danego sprzętu - który sprawdza się najlepiej, a który jedynie zbiera kurz? W 5-stopniowej skali wyniki przedstawiają się następująco:

 

360: 4.2/5, Bardzo zadowoleni: 23.8%

PSP: 3.8/5, Bardzo zadowoleni: 17.1%

PS3: 3.6/5, Bardzo zadowoleni: 16.6%

NDS: 3.4/5, Bardzo zadowoleni: 19.1%

Wii: 3.2/5, Bardzo zadowoleni: 8.2%

 

I kolejny paradoks, najlepiej sprzedające się konsole nie sprawiają przyjemności swoim nabywcom, którzy często zarówno w przypadku DSa jak i Wii za wadę wymieniają brak "prawdziwych" gier. No właśnie, Wii Fit dla mamy jest ok, ale co z córcią/synem? Każdy by chciał w coś pograć. Na drugim biegunie 360, który chociaż sprzedaje się w Japonii najgorzej (Japończycy napisali, że boją się awaryjności i nie podoba im się cena) to kupowany jest przez zdecydowanych graczy, którzy wiedzą czego po nim oczekują i dokładnie to dostają. PS3 chce, wedle ankiety, nabyć sporo osób, natomiast powstrzymuje ich jeszcze cena. Sony, czekamy.

 

PS. Wam który sprzęt największą radochę sprawia? Ja grałem najwięcej na DSie, ale obecnie chyba jednak prowadzi 360.

Japonia, kraj ps3 ,wsparcie rozdzimych developerow i fanow sony......dziwny jest ten swiat ;)

 

ps. odkad nabylem Demons Souls nie uzywam nic innego niz ps3 ale to raczej magia tytulu niz konsoli, acha ps3 zrobilo mi fajnego psikusa, uszkodzil mi sie save i 40 h gry poszlo sie ...... musialem zaczac od nowa

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It look like firmware 2.50 has introduced a hidden undocumented feature : RECOVERY MODE.

 

If you hold power on/off button without releasing it to cut off you ps3 when itis on XMB then press again this same button to power on the ps3 for 5 sec and you'll hear a small BIP , still holding it 2 more sec and you'll hear a double BIP.

Release the poweron/off button and press the PS button on your ps3 joystick .... and Magic come !

 

PS2MODZPARADISE is not responsible of what can do this menu of course but it may be interresting for future .....

PS. Nie testowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakieś gierki na PS2 i chcecie oszczędzić napęd, to niektóre można już odpalać z obrazów z pendrivea lub HDD po USB. Metoda działa tylko przez USB więc z niczego innego nie uruchomimy obrazów.

 

Co nam będzie potrzebne:

- Swap Magic 3.6 lub 3.8 (testowałem na 3.8 )

- Pendrive (może być i 1MB)

- HDD w kieszeni na USB (jeśli mamy pena mniejszego niż 8GB)

- Plik z USBLoaderem PS2Loader USB.rar

Hasło: kojak_ct

 

Instrukcja Uruchamiania:

1. Formatujemy Pendrive-a

2. Ściągamy plik USBLoader PS2Loader USB.rar

3. Wchodzimy do archiwum "PS2Loader USB.rar\PS2Loader USB\Karta pamięci\" i kopiujemy całą zawartość na pendrivea

4. Uruchamiamy PS3 i odpalamy Swap Magic.

5. Po uruchomieniu SM wybieramy:

5a. Dla SM3.8: zakładkę SMBOOT a następnie SMBOOT0 (tak ustawiłem loadera).

5b. Dla SM3.6: po załadowaniu SM wciskamy jednocześnie na DPAD "strzałka w górę+L1"

6. Po chwili na czarnym ekranie wyskoczy zapytanie o naszą konsolę. Wybieramy X-PAL; O-NTSC)

7. Po chwili ukazuje się okienko z listą gier dostępnych na Pendrivie lub HDD. Wybieramy grę a następnie START. :)

 

Instrukcja robienia obrazu:

1. Wkładamy płytę z grą do napędu

2. Uruchamiamy USBExtreme.exe (plik w archiwum)

3. CD/DVD ROM Drive: Wybieramy literę napędu, gdzie umieściliśmy grę

4. Media Type: Wybieramy typ włożonej płytki CD/DVD

5. Hard Drive: Wybieramy miejsce docelowe dla zrobionych obrazów (można od razu wybrać nasz HDD na USB)

6. Game Name: Podajemy nazwę gry, którą będziemy widzieć w PS3

7. Wciskamy start.

8. Utworzony obraz kopiujemy na Pendrive/HDD USB.

 

Jeśli kopiujemy grę bezpośrednio na HDD po USB to niczym nie musimy się przejmować. Jeśli natomiast robimy obraz na dysk w PC to ważne, byśmy skopiowali wszystkie utworzone pliki po 1GB oraz malutki pliczek uf.cfg na Pendrivea lub HDD via USB do katalogu głównego!!!

 

Przykład:

 

DVD Soul Calibur 3= 3.86GB

 

Obraz po zrobieniu:

-xxxxxxxxx.00 = 1GB

-xxxxxxxxx.01 = 1GB

-xxxxxxxxx.02 = 1GB

-xxxxxxxxx.03 = 0.86GB

-uf.cfg = 13kb

Wszystko kopiujemy do katalogu głównego np: F:\uf.cfg

 

Gry możemy odpalać z Pena na którym jest wgrany USBloader bez konieczności posiadania HDD na USB. Jak napisalem na początku, im większy Pen tym lepszy. 8GB to minimum na jedną grę. Ale to oczywiste. :) Jeśli mamy małego pena to musimy się zaopatrzyć w HDD.

 

Lista kompatybilności

 

FAQ.

1. Czy ten sposób zadziała na mojej 40/80GB PAL wersji?

odp. Niestety nie i nic się nie zanosi na zmianę tego stanu. Potrzebujemy konsoli ze wsteczną kompatybilnością czyli:

-PAL 60GB

-NTSC 20/60/80GB

 

2. Czy mogę zgrać grę na wewnętrzy dysk PS3?

odp. Nie ma na razie takiej możliwości. Musi to być pamięć masowa na USB czyli HDD lub Pendrive (przetestowane) lub MP3 Player lub PSP (przetestowane) czy inne tego typu urządzenie komunikujące się z komputerem jako pamięć masowa. Warunek jest taki, że USBLoader musi je prawidłowo odczytać.

Update: Przetestowałem iPoda 80GB i niestety USBLoader nie widzi napędu mimo, że PS3 odczytuje Ipoda bez problemu.

 

3. Uruchomiłem USBLoadera ale nie widać wgranych obrazów na HDD lub innej pamięci masowej. Co zrobić?

odp. Jeśli USBLoadera uruchamiasz z pendrivea w porcie USB1 (przy krawędzi konsoli) a gry masz na innym urządzeniu to czasami trzeba wyjąć Pendrivea z USBLoaderem, żeby program zobaczył inne urządzenia magazynujące i zainstalowane na nim gry. Oczywiście obraz nie posiadający uf.cfg nie będzie widoczny. Plik ten tworzony jest przez program USBExtreme.

 

4. Próbowałem różnych sposobów ale USBLoader nie widzi urządzenia magazynującego. Co zrobić?

odp. Jeśli się zdarzy, że USBLoader nie rozpoznaje urządzenia to znaczy, że musimy kupić inne. Nic się na to nie poradzi. Gdy USBLoader wykryje urządzenie, to jego parametry wyświetlone są w prawym oknie pod przyciskiem START. Jeśli tam ich nie ma mimo wyjęcia pendrivea z USBLoaderem to nic nie poradzimy.

 

 

copyright by kojak_ct :)

 

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w tym momencie z checią chciałbym sie z kimś zamienić z mojej 40stki na jakas 60tke z emu. Z doplata :)

 

Kojak. Zapodaj plis jakies fotki jak wyglada np mgs2/3, gow czy SC3 na LCD z upscalingiem ps3

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

i w tym momencie z checią chciałbym sie z kimś zamienić z mojej 40stki na jakas 60tke z emu. Z doplata :)

 

Kojak. Zapodaj plis jakies fotki jak wyglada np mgs2/3, gow czy SC3 na LCD z upscalingiem ps3

 

z gory dzieki

odrazu sobie odpusc takie granie na HD, obraz koszmarny, na SD jeszcze daje rade choc i tak sa male problemy.

a ten caly upscaling to o d...rozbic

wydaje mi sie ze dopiero jakies podrasowane wersje mialyby sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yuuc0m

Dziękuję za %. Do FAQ jak widzisz od razu dodałem. ;)

 

@s0lid

Jeśli chodzi o sprawdzenie niektórych gierek to na razie nie mam możliwości bo nie mam kieszeni na dysk. ;) Jak tylko będę miał kieszeń to wykonam kilka fotek. ;)

 

@dragonlore

Mylisz się i to bardzo! Ostatnio kumpel pożyczył PS2, którą podpiął pod plazmę. Wziąłem DFP i śmigaliśmy u niego na 50cali plazmie Panasonica w GT4. Niestety obraz był taki sobie. Szczególnie widoczne na wyskakujących na czerwono biegach przed zakrętem. Niestety ledwo widoczne napisy nie pozwalały szybko ocenić, jaki bieg zaleca konsola. Po odpaleniu GT4 na mojej PS3 i 40cali LCD Samsungu (a wiadomo LCD nie jest przychylny sygnałowi SD), obraz był czyściutki, lepsze kolory i co najważniejsze, bardzo czytelny. Wyskakujące wskazówki co do biegów były bardzo czytelne. Jak znajdę fotki to wrzucę. Od razu mówię, że konsola nie renderuje gier w wyzszej rozdzielczości tylko upscaluje obraz do 1080p więc nie będzie jak GT5. ;)

 

Ale plusem uruchamiania obrazów jest to, że można odpalić gry NTSC a co za tym idzie, niektóre pozwalają na rendering w 480p czyli sporo lepszy obraz niż na wersji PAL! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

 

Pojawil sie nowy program do streamowania na ps3. Sam wykrywa konsole, jest dziecinnie prosty w obsludze, chodzi zarowno pod windowsem (bez bawienia sie z UCA jak TVersity) jak i pod linuksem/osx ( napisany w Javie :D )

 

Na razie sprawdzilem na pewno dziala z mkv kodowanymi w h264. Wieczorem pobawie sie i zobacze jak z napisami do filmow.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow zajebisty program.. przedtem probowalem zmusic PS3 do odtwarzania mkv via TVersity ale nie szlo. Po pierwsze mkv dzialaja bardzo ladnie, choc jedyne sensowne przewijanie to 1,5x, powyzej to dluzej sie chyba czeka niz warto. Testowalem zarowno 720p jak i 1080p, na poczatku obydwa lecialy prawie ze idealnie (komp wpiety do routera kablem, konsola po wifi), niestety teraz cos sie zepsulo bo pokazuje video bitrate nawet powyzej 100Mbps a to niemozliwe nawet dla 10GB mkv 1080p. Z tego co widzialem jest mozliwosc ograniczenia bitrate filmu wiec przy 40Mbps max powinno byc idealnie dla wifi. Napisy ida jak najbardziej jesli ustawi sie w programie wyzszosc 'pol' nad eng, ger i innymi, poza tym plik z napisami musi byc polaczony z filmem (np. za pomoca mkvtoolnix) z nazwa Polish lub Polskie - nie wiem wlasnie czy wpisanie 'pol' w programie wylapuje napisy z nazwa zaczynajaca sie na pol czy po prostu wie ze ma szukac polskich napisow - ale to w sumie niewazne :) Niestety raczej nie lapie napisow z osobnego pliku, takze trzeba laczyc (gora 5min roboty).

Podsumowujac zajebisty program bez zadnych piedol typu zainstaluj dodatkowe pakiety sterownikow (jedyne co wymaga co doinstalowania Javy - instalator po zainstalowaniu sam startuje). Jest mozliwosc streamowania fimow z sieci, np. YouTube (nie chce mi cos dzialac), GameTrailers (dziala bardzo ladnie lacznie z filmami w HD), jakies stacje TV nadajace na necie. Do tego podcasty, radia internetowe oraz galerie zdjec (ciekawe czy dostepne katalogi beda aktualizowane). Po raz kolejny widac moc PS3 nie tylko jako konsoli ale takze centrum domowej rozrywki. Do tej pory filmy w HD odtwarzalem z HTPC, ale jak uporam sie ze streamowaniem 1080p to bede ogladal via PS3 - glownie ze wzgledu na to ze dzwiek bedzie 5.1 bo w tym momencie kompa mam podlaczonego do amli przez stereo cinche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zewnetrznymi napisami tez, formaty srt i sub :) Odpalalem takze z Windows 7 i bez problemu. Niestety ten skaczacy bitrate to wina napisow, jak nie ma ich w filmie to jest ok, z napisami niestety trzeba zjechac z jakoscia lub kupic karte gigabitowa do kompa. Takie pytanko odnosnie tej karty, jak dorzuce do kompa dodatkowa karte sieciowa i podlacze z niej PC do PS3, bedzie to hulac tak, zeby przeplyw danych z Media Servera lecial via kabel a nie wifi?

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem WD 500GB pod PS3 z partycją FAT32 i folderami MUSIC i PICTURE, w których były muzyka i zdjęcia. Konsola nic nie dostrzegła mimo restartów. Coś szczególnego trzeba zrobić aby to zadziałało ?

Zawsze możesz spróbować masochistycznie sformatować dysk pod PS3 i dopiero wrzucić tam co Cię interesuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie widzial nic jesli bylo cos wiecej poza dodatkowym katalogiem w MUSIC, generalnie wg mnie troche jest to niedopracowane bo czasami na poczatku nie widac plikow w glownym katalogu, a po wejsciu/wyjsciu do podkatalogu juz sa. Ja i tak to zlewam i robie sobie katalogi tak jak chce - naciskasz trojkat i dajesz' show all'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy działa wam pad Dual Shock 3 pod PC ( chodzi mi o wibracje ). Z sixaxisem nie mam problemów a zastanawiam się czy jak kupie DS3 będzie chodził pad pod PC?

Działają wibracje. :)

 

podłaczyłem WD 500GB pod PS3 z partycją FAT32 i folderami MUSIC i PICTURE, w których były muzyka i zdjęcia. Konsola nic nie dostrzegła mimo restartów. Coś szczególnego trzeba zrobić aby to zadziałało ?

Jeśli nie nazwiesz katalogów tak jak to robi PS3 to musisz dać trójkąt i show all. Inaczej nie zobaczysz struktury plików na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...