Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

@maSTHa212

Tylko, że BT ma szereg zalet, których brak podczerwieni.

Też pomstowałem, że mam uniwersalny pilot, który nie działa tylko z PS3, ale w końcu kupiłem oryginalny pilot i jest to chyba najlepszy i najwygodniejszy pilot jaki miałem.

 

Prosty przykład - leci muzyka z PS3, a akurat jestem w kuchni. Dzięki pilotowi na BT mogę zmieniać piosenki z innego pomieszczenia, nie przejmując się odległością czy ścianą po drodze.

Inny - wielki obiad świąteczny (ble...), stół a na nim obrus. Z pozycji siedzącej nie ma widoczności pilot-konsola. Gdyby był na podczerwień, to byłby problem, a jest na BT, więc nic mnie już to interesuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim temacie? Debilnych rozwiazan? Sory, ale mozna zarabiac nie wciskajac uparcie rozwiazan, ktore nie maja szans na jakikolwiek znaczacy sukces na rynku. Jeszcze bym rozumial lansowanie jakiegos standardu w momencie, gdy nic nie jest rozstrzygniete (czyli tak jak w przypadku BD). Ale gdy od lat mp3 jest najpopularniejszym formatem, karty SD zdobyly zdecydowana pozycje lidera, a piloty na IR sa oferowane do kazdego rodzaju urzadzen OPROCZ konsoli Sonego no to kaman, trzymanie na sile i lansowanie na upartego swoich rozwiazan jest po prostu glupota i tyle. Mi sie wydaje, ze ideal to zmierzanie ku jak najwiekszej standaryzacji tego typu rzeczy: ladowarki, karty pamieci, standardy zapisu itd. Nie fajniejby bylo gdybys mial jeden kabel do wszystkiego i nie musialbys sie martwic o kombatybilnosc wtyczki? Albo zebys nie musial miec czytnika 128904123-in-1 zeby moc ogarnac wszystkie pamieci flash jakie masz w posiadaniu? Po co sobie utrudniac zycie zamiast je upraszczac i to w momencie, gdy SPRAWDZONE i POPULARNIEJSZE rozwiazania sa od lat na rynku? Wyjscie frontem do ogolnoprzyjetych standardow wyszloby tej firmie na dobre, ale znajac zycie, nadal beda wciskac ten chlam gdzie popadnie, taki "Sony style". Po prostu: wybierajac produkt Sonego automatycznie zabierana jest nam mozliwosc wyboru.

 

edit.

@up

Prawda jest taka, ze pilot na podczerwien bedzie dzialal nawet po odbiciu od sciany albo i dwoch wiec argument o tym, ze BT ma wiekszy zasieg i mozna operowac nawet przy braku widocznosci jest dla mnie zaden.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie fajniejby bylo gdybys mial jeden kabel do wszystkiego i nie musialbys sie martwic o kombatybilnosc wtyczki? Albo zebys nie musial miec czytnika 128904123-in-1 zeby moc ogarnac wszystkie

Myslisz, ze ja tego nie wiem? Popatrz na konsole - PSX i PS2 maja szerokie wtyczki, PS3 ma juz USB. Masz dobre pady? To kup sobie przelotke do PS3...

 

Kasa i tyle, chca siorbac, a osoby nie w temacie zaplaca i nie beda zastanawiac sie nad kwestiami, ktore poruszasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale to jest tak, ze Sony ma po prostu jakies odpaly i wyjezdza z takimi akcjami, ze zawsze musza na chama wciskac to czego nikt nie chce: ATRAC, Memory Sticki, UMD (a potem brak UMD), pilot na BT. Inne firmy jakos nie maja problemu zeby porzucic jakies rozwiazanie przy wyraznej dominacji konkurencyjnego rozwiazania (chociazby HDDVD), a japonce beda i tak wciskac swoje, bo tak i juz. Niewazne, ze standard zapisu muzyki to MP3, karty SD w roznych odmianach sa wszedzie, a piloty sa na podczerwien - liczy sie to, ze my mamy swoje i wali nas, ze pomysl jest delikatnie mowiac z du.py wyjety.

To ciekawe, bo skoro już tak mówisz to jakoś nie widziałem przystawki BD do X360.. ostatnio jeszcze w dodatku banowali możliwość używania nieoryginalnych kart pamięci, także jak widać nie tylko Sony takie złe. W swojej lustrzance mam CF z czego jestem bardziej zadowolony niż z SD, także specjalnie nie narzekam bo to jednak przywilej producenta jaki hardware wrzuci do swojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo skoro już tak mówisz to jakoś nie widziałem przystawki BD do X360.. ostatnio jeszcze w dodatku banowali możliwość używania nieoryginalnych kart pamięci, także jak widać nie tylko Sony takie złe. W swojej lustrzance mam CF z czego jestem bardziej zadowolony niż z SD, także specjalnie nie narzekam bo to jednak przywilej producenta jaki hardware wrzuci do swojego sprzętu.

No nie widziales przystawki, ale juz pare razy o niej wspomnieli wiec nie wykluczone, ze sie pojawi. Zreszta to nie MS byl glownym promotorem HDDVD, a Toshiba. MS zreszta wycofal sie z produkcji przystawek niedlugo po tym jak ogloszono oficjalny koniec standardu HDDVD czyli jednak sie da. A co do CF i SD to zgoda, tylko zauwaz ze CF to lustrzanki, SD to wiekszosc cyfrowek i jak zwykle Sony wyrwalo sie jak guma z majt i wcisnelo MS do swoich aparatow - po co? CF i SD smierdzi? Zauwaz, ze PS3 mimo czytnika kart obsluguje tylko Memory Sticki - znowu - nie mozna bylo dodac duzo popularniejszego SD i CF? Taki multimedialny kombajn, a nie obsluguje 2 najpopularniejszych formatow kart pamieci do aparatow? Wstyd. Nie ma sie co spierac, fakty sa takie, ze Sony strzelilo pare tego typu glupot i jedyne co zostaje to pogodzic sie z takim stanem rzeczy i miec nadzieje, ze kiedys to podejscie zmienia. I ewentualnie pomoc im w podjeciu takiej decyzji przez niekupowanie pilotow na BT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz, ze PS3 mimo czytnika kart obsluguje tylko Memory Sticki - znowu - nie mozna bylo dodac duzo popularniejszego SD i CF?

Czytnik kart pamięci miały tylko pierwsze modele, obsługiwały SD, CF, MMC, MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno do drugiego? Robia tak by siorbac kase, bys Ty bral od nich i tyle w temacie. Biznes.

Sony ma dluga tradycje frosowania rozwiazan, ktore stoja w sprzecznosci z cala reszta rzeczywistosci i czynia ich produkty niekompatybilnymi z czymkolwiek nie zrobionym przez Sony.

Efekt uboczny, poza straszliwa upierdliwoscia, to wyzsza cena takich rzeczy.

Cud, ze ich playery MP3 wreszcie nie wymagaja dedykowanego oprogramowania do wrzucania na nie muzyki.

 

W swojej lustrzance mam CF z czego jestem bardziej zadowolony niż z SD, także specjalnie nie narzekam bo to jednak przywilej producenta jaki hardware wrzuci do swojego sprzętu.

Ale CF jest jednak otwartym i uznanym standardem, ktory towarzyszyl lustrzankom od poczatku ich istnienia. Zreszta nie zdziwilbym sie, gdyby i w lustrzankach wyparly je SD, moze poza najbardziej pro modelami. Dobre SD nie sa juz tak wolne jak kiedys, a sa jednak duzo tansze. Zreszta, wiele lustrzanek ma tylko zlacze SD i ich uzytkownicy jakos nie narzekaja.

Problemy sie zaczynaja dopiero przy ekstremalnych predkosciach w trybie seryjnym, i zeby utrzymac 7,8 czy 11 klatek na sekunde przez rozsadny czas to dobrej klasy CF jest nieodzowne, ale ciekawe jak dlugo?

zauwaz ze CF to lustrzanki, SD to wiekszosc cyfrowek i jak zwykle Sony wyrwalo sie jak guma z majt i wcisnelo MS do swoich aparatow - po co? CF i SD smierdzi?

Lustrzanki Sony maja rowniez zlacze CF (moze poza najprostszymi modelami, ale to musialbym sprawdzic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale to jest tak, ze Sony ma po prostu jakies odpaly i wyjezdza z takimi akcjami, ze zawsze musza na chama wciskac to czego nikt nie chce: ATRAC, Memory Sticki, UMD (a potem brak UMD), pilot na BT. Inne firmy jakos nie maja problemu zeby porzucic jakies rozwiazanie przy wyraznej dominacji konkurencyjnego rozwiazania (chociazby HDDVD), a japonce beda i tak wciskac swoje, bo tak i juz. Niewazne, ze standard zapisu muzyki to MP3, karty SD w roznych odmianach sa wszedzie, a piloty sa na podczerwien - liczy sie to, ze my mamy swoje i wali nas, ze pomysl jest delikatnie mowiac z du.py wyjety.

Ahahaha jasne wielkie zle sony niszczy ludzi swoim niestandardowym sprzetem. 

 

 

Sorry ale walenie klientow w 4 litery na akcesoriach to podstawa egzystencji kazdego producenta konsol. 

 

 

 

 

Zobaczmy sobie:

 

Pady:

 

Microsoft - wlasny standart wi-fi, nie dzialaja pady z peceta oparte na HIB, kto chce robic pad bezprzewodow pod x-a musi placic za technologie (czesto jest to widoczne w cenie arcade stickow)

 

Sony - uzywaja padow na USB, obsluguja HIB wiec chodzi spora czesc sprzetu pecetowego, czesto powstalego lata przed wyjsciem ps3 z fabryki

 

Nintendo - tez maja wlasny standard choc na szczescie pady z Gamecube'a dzialaja w odroznieniu od padow ps2 na ps3 (inna sprawa , ze byloby granda gdyby nie dzialala skoro cale Wii to przepakowany GC)

 

Nośniki pamięci:

 

MS- wlasne dyski, we wlasnych obudowach, wlasne karty pamieci

 

Sony- standardowy dysk 2,5", kart pamieci nie maja, choc do PS2 mieli wlasny standard

 

Wii - z tego co pamietam jest na karty SD

 

Headsety:

 

X360- wlasny standard

 

PS3- wiekszosc modeli na bluetooth dziala

 

 

 

 

Przenosniaki:

 

PSP - wlasny nosnik nie kompatybilny z niczym innym, karty tylko memory stick

 

DS - wlasny nosnik nie kompatybilny z niczym innym, karty SD

 

 

 

 

Tak z ciekawosci X360 chodzi na uniwersalnych pilotach bo z tego co pamietam tez maja wlasny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwaz, ze ja nie podalem ani jednego przykladu jesli chodzi o akcesoria do konsol typu dysk, pad, headset itd. Jest 3 producentow, kazdy ma swoje rozwiazania do sprzetu i ok, zalozmy ze kazdy ma 33% rynku i gra muzyka. Ale w momencie, gdy mamy tysiace razy wiecej wytworcow i WSZYSCY (~99,99999999%) procz jednego uzywaja IR to nie sadzisz, ze wyskakiwanie z pilotem na BT jest ciut nie halo? Tym bardziej, ze obecnie sporo osob ma nie jednego pilotka do telewizora jak to mialo miejsce 10 czy 15 lat temu tylko te liczby ida juz w 5,6 czy 7 sztuk (zakladajac, ze u siebie chcialbym miec wszystko na pilota to musialoby na stoliku lezec dokladnie 7 takich urzadzen). I teraz chcac sobie ulatwic obsluge tego wszystkiego kupuje uniwersalnego pilota za ~200 zlotych, wszystko mam skonfigurowane, dziala i jest pieknie. Ale zeby dolaczyc do kompletu PS3 musze wydac DRUGIE tyle na sama podstawke!! Ja nie wierze, ze nie widzisz tutaj glupoty producenta i tego, ze jest to rozwiazanie totalnie wbrew zdecydowanej wiekszosci konsumentow. Zreszta poczytaj fora czy to u nas czy zachodnie - zdania sa takie same. Jak ktos ma TV i PS3 to ok, 2 piloty mu zwisaja. Jak dochodzi jeszcze ampli, projektor, druga konsola, tv cyfrowa, player cyfrowy to zmienia to postac rzeczy.

 

BTW. X360 ma wlasnego pilota, ALE jest na podczerwien i bez problemu mozna go dodac do pilotow Harmony (jest w bazie urzadzen) czy jakichkolwiek innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, Harmony obsluguje X360 bez bolu, wszystko mozna zmapowac, lacznie z wlaczaniem konsoli. Jedyne, czego nie robi, to nie wlacza pada ;)

Akurat w tej kwestii zgadzam sie z maSTHa212, bo tez mam problem stosu pilotow i gdyby nie Harmony, to bysmy zgineli ze szczetem.

 

Oczywiscie najlepsze w calej tej pilotowej zabawie jest to, ze caly sprzet A/V Sony ma piloty na IR...

 

Microsoft - wlasny standart wi-fi, nie dzialaja pady z peceta oparte na HIB, kto chce robic pad bezprzewodow pod x-a musi placic za technologie (czesto jest to widoczne w cenie arcade stickow)

Tak pro forma - pady nie sa na wifi, tylko radiowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Michaelius napisał, Sony jeśli chodzi o akcesoria nie ogranicza się tylko do swojego sprzętu, dyski, kierownice, pady, headsety, wszystko można podłączać różnych producentów. BT to też nie jest jakiś wymysł Sony tylko uznany standard, który Sony postanowiło wykorzystać do obsługi pilota. Może przeciera szlaki, może przyszłe urządzenia również będą wykorzystywać BT do obsługi pilotów. W każdym razie każdy producent może zrobić sobie pilota do PS3 i to mi się właśnie podoba, że nie trzeba się ograniczać do akcesoriów firmy Sony.

Problem twój polega na tym, że jeszcze żaden z producentów nie wyposażył swojego pilota w BT. Zresztą robisz dużo hałasu o nic (albo z igły widły), możesz spokojnie używać pada do obsługi konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposob bedziemy sie uzerac z gownianymi pilotami na IR przez najblizsze pol wieku przy takim podejsciu producentow.

 

Z punktu widzenia technologii pilot na BR ma same zalety.

 

Ale fakt cena za przystawke jest kosmiczna pytanie czy to zdziera Sony czy Logitech - bo nie chce mi sie wierzyc by Sony wymuszalo takie ceny skoro ich pilot chodzi po 80 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie masz racji. BT nie jest przyszloscia pilotow. IR jest tanie, znane i wykorzystywanie tak powszechnie, ze uzywanie BT jest po prostu wbijaniem gwozdzi wiertarka. Poza tym IR ma ta niezaprzeczalna zalete, ze daje sie latwo "przelozyc" na RS232, co jest powszechnie wykorzystywane w multiroomach i innych tego typu instalacjach.

 

Wykorzystanie BT do padow i headsetow bylo decyzja dobra i to im sie chwali - wzieli znany, otwarty standard, ktory juz mial umocniona pozycje w tego typu akcesoriach (ok, moze nie w padach, ale jako Human Interface Device miesci sie to w typowych zastosowaniach BT) i uzyli go bez udziwnien, to samo tyczy sie USB i dyskow. I chwala im za ten powiew normalnosci.

 

Natomiast BT w pilotach to jest zawracanie kijem Wisly, wlasnie dlatego, ze powszechnie przyjety standard pilotow to IR.

Tak jak z Memory Stickiem - SD mialo juz umocniona pozycje i umacnia ja coraz bardziej, ale Sony twardo brnie w MS, probujac udowodnic nie wiadomo komu, ze oni wiedza lepiej.

Probowali tego z betamaxem i polegli, probowali z UMD i polegli, probowali z BR i niestety nie polegli, ale niestety dla wszystkich HD-DVD bylo zbyt prokonsumenckie i zbyt wielu rynkowym pasozytom bylo to nie w smak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardzo cieszył jakby zaczęli w końcu stosować BT zamiast IR w pilotach, bo niestety to już dość kiepska technologia w dzisiejszych czasach.

 

Ps. w Vobisie adapter kosztuje 169zł, może gdzieś będzie jeszcze taniej.

 

edit.

 

Natomiast BT w pilotach to jest zawracanie kijem Wisly, wlasnie dlatego, ze powszechnie przyjety standard pilotow to IR.

Świetna argumentacja :) Tak jakby napisać że BD jest bez sensu, bo przecież DVD jest standardem.

 

ale Sony twardo brnie w MS, probujac udowodnic nie wiadomo komu, ze oni wiedza lepiej.

Nowe Alfy 5xx mają już SD, nie wiem jak z małpami ale nie wygląda mi to na brnięcie w MS. Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest niby kiepskiego w IR w odniesieniu do pilotow? Proste jak kij od szczotki, tanie jak barszcz, nie zakloca niczego ani nie jest przez nic zaklocane, przepustowosc lacza jest bez znaczenia, zuzycie pradu znikome - same zalety.

A jak urzadzenie ma dobry czujnik (o szerokim kacie widzenia), to i kierunkowosc przestaje przeszkadzac, bo mozna odbic sygnal od sciany, sufitu czy wazonu i bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...probowali z UMD i polegli

W jakim sensie polegli? Była jakaś alternatywa? Mini DVD jest za duże, kosolka musiałaby być dużo większa, pamięć flash za droga. Tutaj trzeba było stworzyć jakiś nośnik na potrzeby konsolki. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Nintendo poległo z kartridżami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie masz racji. BT nie jest przyszloscia pilotow. IR jest tanie, znane i wykorzystywanie tak powszechnie, ze uzywanie BT jest po prostu wbijaniem gwozdzi wiertarka. Poza tym IR ma ta niezaprzeczalna zalete, ze daje sie latwo "przelozyc" na RS232, co jest powszechnie wykorzystywane w multiroomach i innych tego typu instalacjach.

Tylko , ze taniosc i powszechnosc to w zasadzie jedyne zalety IR. 

 

 

Blokowanie sensora w TV przez cokolwiek przed nim postawionego zdecydowanie nie jest zaleta, tak samo jak zaleta nie jest kierunkowosc i ograniczona szerokosc wiazki. 

 

HD-DVD poleglo bo Microsoft nie wrzucil go do konsoli w standardzie. Te kilka kilkanascie milionow odtwarzaczy wiecej w formie PS3 bylo tu kluczowe, przez co wytwornie mogly spokojnie wybrac wygodniejszy dla siebie format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO raczej pojemność tutaj była wiodącym argumentem, skoro są dwie zbliżone technologie to raczej trzeba wybrać tą ciut lepszą.

 

IR tak jak Michaelius pisze jest kiepskie jeśli chodzi o odbiór wiązki, mój nowy ampli H/K reaguje na pilota dopiero jak dokładnie w niego wceluję, chyba coś tu nie halo przy tej klasie sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze taniosc i powszechnosc to w zasadzie jedyne zalety IR. 

 

 

Blokowanie sensora w TV przez cokolwiek przed nim postawionego zdecydowanie nie jest zaleta, tak samo jak zaleta nie jest kierunkowosc i ograniczona szerokosc wiazki. 

 

HD-DVD poleglo bo Microsoft nie wrzucil go do konsoli w standardzie. Te kilka kilkanascie milionow odtwarzaczy wiecej w formie PS3 bylo tu kluczowe, przez co wytwornie mogly spokojnie wybrac wygodniejszy dla siebie format.

Jak ci cos zaslania TV to przeciez i tak nie ma znaczenia czy mozesz to przelaczyc czy nie? :lol2: BT jest oczywiscie technologia dajaca wiecej mozliwosci, pytanie tylko, czy potrzebna w czyms takim jak piloty do obslugi elektroniki. IMO nie i to z prostej przyczyny: 99% przypadkow, gdy pilot jest uzywany to sytuacje, gdy jestesmy w jego poblizu albo wrecz naprzeciwko (nie biore pod uwage pojedynczych wyjatkow kiedy ktos chce zmienic utwor siedzac na kiblu obok salonu).

 

Co do UMD to wszystko pieknie, nosnik maly i w sumie pojemny, ale z tego co pamietam mieli to tez wsadzac w odtwarzacze przenosne i stacjonarne (cos ala MiniDisc) i pod tym wzgledem nic sie nie udalo, bo PSP nadal jest jedynym urzadzeniem, ktore czyta te plytki (znaczy juz nie czyta -> PSP Go).

 

Świetna argumentacja Tak jakby napisać że BD jest bez sensu, bo przecież DVD jest standardem.

BD ma sporo zalet w stosunku do DVD, natomiast przewaga BT na IR to (przynajmniej obecnie) tylko zasieg. Troche malo zeby przeprowadzac rewolucje z tego powodu. A i na ewolucje tez przydaloby sie kapke wiecej.

 

@Yog-Sothoth

Narzekam, bo zamiast normalnego przypisania obslugi konsoli do pilota uniwersalnego trzeba sie dymac z jakimis kombinowanymi odbiornikami IR, ktore w dodatku daja ledwie obsluge przyciskow pada i to tez nie wszystkich.

 

HD-DVD poleglo bo Microsoft nie wrzucil go do konsoli w standardzie. Te kilka kilkanascie milionow odtwarzaczy wiecej w formie PS3 bylo tu kluczowe, przez co wytwornie mogly spokojnie wybrac wygodniejszy dla siebie format.

Mylisz sie. HDDVD poleglo, bo ostatecznie zdecydowana wiekszosc wytworni postanowila wesprzec BD (ktos nawet wyjechal z taka informacja doslownie w dniu przed konferencja Toshiby co spowodowalo jej odwolanie). W okresie jak jeszcze toczyla sie wojna formatow, playery HDDVD byly duzo tansze (rowniez przystawka do X360) wiec to nie kwestia tego, ze w konsoli MS nie bylo takiego napedu seryjnie.

 

mój nowy ampli H/K reaguje na pilota dopiero jak dokładnie w niego wceluję, chyba coś tu nie halo przy tej klasie sprzętu?

To nie kwestia technologi tylko tego jak producent jej uzyje. U mnie pilot od projektora zawsze odbija sie od sciany (projektor mam za soba, a celuje w sciane na wprost) i zawsze sie wlacza za 1 razem. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci cos zaslania TV to przeciez i tak nie ma znaczenia czy mozesz to przelaczyc czy nie? BT jest oczywiscie technologia dajaca wiecej mozliwosci, pytanie tylko, czy potrzebna w czyms takim jak piloty do obslugi elektroniki. IMO nie i to z prostej przyczyny: 99% przypadkow, gdy pilot jest uzywany to sytuacje, gdy jestesmy w jego poblizu albo wrecz naprzeciwko (nie biore pod uwage pojedynczych wyjatkow kiedy ktos chce zmienic utwor siedzac na kiblu obok salonu).

Patrzysz ze swojego punktu widzenia, natomiast jest sporo użytkowników którzy robiąc typowy pokój kinowy chcą sobie schować wszystkie urządzenia, lub też umieścić je w innym miejscu gdzie sygnał już nie dotrze. Łatwo napisać 99%, gorzej to udowodnić. Z mojego punktu widzenia lepiej chyba żeby sprzęt miał taką technologię która zadowoli większą ilość użytkowników niż mniejszą.

 

BD ma sporo zalet w stosunku do DVD, natomiast przewaga BT na IR to (przynajmniej obecnie) tylko zasieg. Troche malo zeby przeprowadzac rewolucje z tego powodu. A i na ewolucje tez przydaloby sie kapke wiecej.

No tak to taki mały nic nie znaczący plusik w przypadku sprzętu (piloty) opartego głównie o zasięg :) BT ma możliwość transportu danych, co już daje spore możliwości, do tego dobry zasięg, parowanie urządzeń czy brak opóźnień.

 

To nie kwestia technologi tylko tego jak producent jej uzyje. U mnie pilot od projektora zawsze odbija sie od sciany (projektor mam za soba, a celuje w sciane na wprost) i zawsze sie wlacza za 1 razem.

Są dwa wyjścia - albo producent kiepsko umieścił odbiornik IR albo jest on słabej jakości. W przypadku BT żaden z tych punktów nie wpływał by na działanie pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz ze swojego punktu widzenia, natomiast jest sporo użytkowników którzy robiąc typowy pokój kinowy chcą sobie schować wszystkie urządzenia, lub też umieścić je w innym miejscu gdzie sygnał już nie dotrze. Łatwo napisać 99%, gorzej to udowodnić. Z mojego punktu widzenia lepiej chyba żeby sprzęt miał taką technologię która zadowoli większą ilość użytkowników niż mniejszą.

Patrze z mojego punktu widzenia, bo tak sie sklada, ze pracuje w firmie, ktora ma sporo stycznosci z instalacjami AV. I argument, ze przy budowaniu sal kinowych ludzie chowaja sprzet jest smieszny. Po 1 dlatego, ze nikt powaznie podchodzacy do tematu nie kupi PS3 jako glownego playera BD (mowa o dedykowanych instalacjach HT, a nie tv+konsolka w salonie). Po 2: przy duzej ilosci sprzetu sterowanie odbywa sie juz troche inaczej niz za pomoca pilota na ir czy bt. Ale poza tym zgoda: sprzet powinien zadowalac wiekszosc, ale nie chcesz chyba przez to powiedziec, ze pilot na BT wlasnie to robi (przypominam, ze PS3 to JEDYNY sprzet posiadajacy pilota w tej technologii = jedyny pilot ktorego nie mozna zastapic bez dodatkowych kombinacji lub zakupow).

 

BT ma możliwość transportu danych, co już daje spore możliwości, do tego dobry zasięg, parowanie urządzeń czy brak opóźnień.

Co ma mi dac transport danych? Co ma mi dac parowanie urzadzen? A poza tym co niby mialbym sparowac z tym pilotem? Opoznienia? Sory, ale jesli roznice 1/4 czy 1/2s jest istotna to moze zacznijmy robic piloty na kablach wtedy opoznienia beda praktycznie zerowe.

 

Są dwa wyjścia - albo producent kiepsko umieścił odbiornik IR albo jest on słabej jakości. W przypadku BT żaden z tych punktów nie wpływał by na działanie pilota.

Hate the player not the game -> nie wina technologii, ze producent nie umial jej odpowiednio uzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej ubolewam, że pady nie są na podczerwień. Miały by same zalety i wszystkie były by ze sobą kompatybilne. Niestety źli producenci chcą forsować niewygodny BT i stąd mamy głupie dyskusje. <_<

 

Panowie! Kiedyś IR wcale nie było tanie. Sam za nadajnik do PC dałem 50zł bo nie było innej alternatywy by wysłać coś na telefon z PC. A dzisiaj? Nie kojarzę by jakikolwiek telefon miał IR. Nie okłamujmy się. IR to przeżytek!!! Od jakiś 2-3 lat zastanawiam się czemu dalej jest to stosowane w sprzęcie A/V skoro BT jest bardziej uniwersalne? Taki trend? Nawet Sony, który forsuje swoje rozwiązania boi się wychylić! Prędzej czy później zaczną z tego korzystać. Wtedy BT będzie tak samo tanie jak IR. Najbardziej ubolewam, że musi jeszcze wiele wody w Wiśle upłynąć by tak się stało. :(

 

A tak na marginesie odnośnie kart pamięci to pierwsze modele PS3 w tym i mój ma czytnik CF, MS, SD/miniSD. A ich najnowszy kombajn multimedialny SonyEricsson SATIO ma karty microSD 8GB w standardzie. :) W moim C905 nadal jest M2 a w poprzedniku K850i był M2/microSD, w K800 były M2 a w K750 MemoryStick Duo. Na jakiej zasadzie podejmują decyzję o wykorzystaniu kart w telefonach nie mam pojęcia :) Wiem jedno. Wydajność microSD w porównaniu do M2 szczególnie przy kopiowaniu małych plików jest słabiutka. :wink:

 

Zrobiłem teraz test na karcie microSD 1GB Nokia i karcie 2GB M2 Sony. Na microSD wolne miejsce to 140MB a na M2 233MB. Skopiowałem z PC katalog 14.8MB ze 122 plikami. Wynik wygląda następująco:

 

microSD: 1:36s

M2: 0:15s

Ich standardy są całkiem niezłe tylko nie tak popularne jak konkurencja mimo, że słabsza ale tańsza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 dlatego, ze nikt powaznie podchodzacy do tematu nie kupi PS3 jako glownego playera BD (mowa o dedykowanych instalacjach HT, a nie tv+konsolka w salonie).

A kto tu pisze o PS3? Ja tu mówię o technologii BT która pozwala na więcej co przekładałoby się na większą ilość zadowolonych użytkowników, bo w tym momencie standard IR jest jest pewnym problemem przy rozstawianiu sprzętu.

Co ma mi dac transport danych? Co ma mi dac parowanie urzadzen? A poza tym co niby mialbym sparowac z tym pilotem? Opoznienia? Sory, ale jesli roznice 1/4 czy 1/2s jest istotna to moze zacznijmy robic piloty na kablach wtedy opoznienia beda praktycznie zerowe.

Mówiłeś że przewagą BT nad IR jest tylko zasięg, a ja ci wskazałem ich więcej. Transport danych to temat rzeka, dziwne że pracując w firmie mającej styczność z instalacjami AV nie widzisz możliwości jakie niesie BT.

Hate the player not the game -> nie wina technologii, ze producent nie umial jej odpowiednio uzyc.

Gdyby używali BT nie byłoby tych problemów, które swoją drogą nie są takie mało znaczące, bo jednak często widzę na internecie narzekania na kiepską jakość IR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 dlatego, ze nikt powaznie podchodzacy do tematu nie kupi PS3 jako glownego playera BD (mowa o dedykowanych instalacjach HT, a nie tv+konsolka w salonie). Po 2: przy duzej ilosci sprzetu sterowanie odbywa sie juz troche inaczej niz za pomoca pilota na ir czy bt. Ale poza tym zgoda: sprzet powinien zadowalac wiekszosc, ale nie chcesz chyba przez to powiedziec, ze pilot na BT wlasnie to robi (przypominam, ze PS3 to JEDYNY sprzet posiadajacy pilota w tej technologii)

I tu masz rację. PS3 to nie PLAYER BD tylko konsola z możliwościami PLAYERA BD!!! Do dedykowanej instalacji HT kupisz PLAYERA BD który na 100% będzie miał pilota na IR więc czego chcesz od tej nieszczęsnej konsoli? Żeby była typowym playerem czy przy okazji skorzystać z jej możliwości? Kup urządzenie do tego dedykowane i problem z głowy. :rolleyes: Nasunęła mi się teraz taka myśl. Niektóre dekodery sat mają w menu gry. Żeby w nie zagrać musisz używać pilota. I teraz pytanie. Chcę w nie grać ale pilot nie jest zbyt wygodny i topornie reaguje. Mam mieć pretensje do firmy, że nie dali pada na BT? :]

 

Mam nadzieję, że zakończymy już tą bezsensowną dyskusję! :)

 

Pozdrawiam panowie i panie jeśli takowe są. :)

 

PS. O działaniu pilota w moim TV Samsung lepiej przemilczę bo nie chcę nikomu naubliżać. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W jakim sensie polegli? Była jakaś alternatywa? Mini DVD jest za duże, kosolka musiałaby być dużo większa, pamięć flash za droga. Tutaj trzeba było stworzyć jakiś nośnik na potrzeby konsolki. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Nintendo poległo z kartridżami.

A nie bylo tak? N64 padl przy PSXie, ktory nie dosc, ze startowal z samego konca tak byl tworem "amatorow", ktorzy dopiero co zaczeli udzial w wyscigu konsol. Padl bo mial kadridze, mniejsza pojemnosc, a i...ilosc piratow pomogla psxowi.

 

Jak ci cos zaslania TV to przeciez i tak nie ma znaczenia czy mozesz to przelaczyc czy nie? :lol2: BT jest oczywiscie technologia dajaca wiecej mozliwosci, pytanie tylko, czy potrzebna w czyms takim jak piloty do obslugi elektroniki. IMO nie i to z prostej przyczyny: 99% przypadkow, gdy pilot jest uzywany to sytuacje, gdy jestesmy w jego poblizu albo wrecz naprzeciwko (nie biore pod uwage pojedynczych wyjatkow kiedy ktos chce zmienic utwor siedzac na kiblu obok salonu).

Tylko w przypadku np. BT moge grac majac konsole schowana gdzies tam, zabudowana. Gram siedzac przy biurku, rece z padem mam pod blatem, konsole na do tego zastawiona i gram bez problemow. Przy podczerwieni musialbym trafiac w odbiornik tak jak robie to przy ogladaniu czegos z karty telewizyjnej na kompie. Dla mnie pad na BT to zaleta znacznie wieksza niz bezprzewodowosc na IR.

 

 

Mylisz sie. HDDVD poleglo, bo ostatecznie zdecydowana wiekszosc wytworni postanowila wesprzec BD (ktos nawet wyjechal z taka informacja doslownie w dniu przed konferencja Toshiby co spowodowalo jej odwolanie). W okresie jak jeszcze toczyla sie wojna formatow, playery HDDVD byly duzo tansze (rowniez przystawka do X360) wiec to nie kwestia tego, ze w konsoli MS nie bylo takiego napedu seryjnie.

Z tym zgadzam sie, ponoc w okresie walk formatow w USA odtwarzac kosztowal ledwo 100 dolarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to Player BD, ale po kupnie tej konsoli, będą ją częściej do tego wykorzystywał. Będe miał 50' LCD FullHD i mam zamiar kupować filmy BD. Ale mam wątpliwości czy faktycznie to jest dobry pomysł. PSX i Playstation 2 miały IMO słabe napędy. Fakt Blu-Ray to inna technologa, ale Sony zawsze była słaba pod tym względem. Napęd po jakimś czasie gorzej czytał płyty na PSX, a w PS2 musiałem wymieniać laser. Słyszałem zresztą jakieś opinie na temat tych napędów BD w PS3. Niby lubią się psuć. Kupno osobnego Playera nie wchodzi w grę. Znam parę osób co kupiło PS3 głównie w tym celu. Czyli odtwarzania filmów na płytach BD. Obym tego nie żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO raczej pojemność tutaj była wiodącym argumentem, skoro są dwie zbliżone technologie to raczej trzeba wybrać tą ciut lepszą.

Nie byla, bo te 30GB spokojnie do filmow starczalo. IMHO zadecydowalo to, ze HD-DVD nie mialo blokady regionalnej = nie dalo sie doic 5 razy za to samo, do tego mniej wymyslne zabezpieczenia.

 

Ironia tego jest taka, ze i tak 90% filmow ma blokade regionalna tylko na pudelku.

 

IR tak jak Michaelius pisze jest kiepskie jeśli chodzi o odbiór wiązki, mój nowy ampli H/K reaguje na pilota dopiero jak dokładnie w niego wceluję, chyba coś tu nie halo przy tej klasie sprzętu?

Miej pretensje do H/K, moje i maSTHy Onkyo lapie w bardzo szerokim zakresie, X360 to samo, Marantz, ktorego ojciec zanabyl ostatnio zamiast tego Onkyo, tez nie ma zadnych problemow.

Telewizor Sony nie ma problemu, profesjonalne monitory NEC czy Clarity nie maja z tym problemu (co jest upierdliwe, jak ma sie sciane monitorow i chce przelaczyc jeden ;) ), tunery sat Kaona czy Clarke-techa nie maja z tym problemow (Kaon troche gorzej, ale obsluga tunera wiszacego tuz przy suficie nie nastrezca klopotow), za to w Fergusona trzeba celowac juz dosc dokladnie.

 

W jakim sensie polegli? Była jakaś alternatywa? Mini DVD jest za duże, kosolka musiałaby być dużo większa, pamięć flash za droga. Tutaj trzeba było stworzyć jakiś nośnik na potrzeby konsolki. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Nintendo poległo z kartridżami.

Polegli, bo chcieli to wylansowac jako uniwersalny nosnik do filmow, czy ogolnie do urzadzen przenosnych (i nie tylko). W dobie tanich jak barszcz pamieci flash wszyscy producenci zaglosowali portfelami i z UMD zrezygnowalo nawet Sony :)

 

Ja najbardziej ubolewam, że pady nie są na podczerwień. Miały by same zalety i wszystkie były by ze sobą kompatybilne. Niestety źli producenci chcą forsować niewygodny BT i stąd mamy głupie dyskusje.

Rozmawiamy powaznie, czy robimy festiwal absurdu? Pad dziala nieco inaczej niz pilot i nieco inne sa w stosunku do niego oczekiwania, wiec nie ma co tych dwoch rzeczy porownywac.

 

Panowie! Kiedyś IR wcale nie było tanie. Sam za nadajnik do PC dałem 50zł bo nie było innej alternatywy by wysłać coś na telefon z PC. A dzisiaj? Nie kojarzę by jakikolwiek telefon miał IR. Nie okłamujmy się. IR to przeżytek!!! Od jakiś 2-3 lat zastanawiam się czemu dalej jest to stosowane w sprzęcie A/V skoro BT jest bardziej uniwersalne?

Bo nie ma takiej potrzeby, proste. W telefonach ilosc danych do przeslania zaczela rosnac w lawinowym tempie, bo kolorowe tapety, zdjecia, filmiki, dzwonki MP3, wizytowki vCard itp. waza coraz wiecej, a do tego dochodza zestawy HF, samochodowe i sluchawki stereo, ktore sluza uz nie tylko do rozmowy, ale tez do sluchania muzyki. W zadnym z tych zastsowan IR sie nie sprawdzi.

A pilot? Naraz przesylasz tylko kod nacisnietego przycisku, wiec predkosc transferu danych jest bez znaczenia, za to kazdy oczekuje, ze wezmie pilota do reki, nacisnie przycisk i on zadziala, bez opoznien, wybudzania, parowania i innych niespodzianek. Point & click. Do tego baterie maja starczac na dlugo. IR to wszystko zapewnia, bo pilot jest w permanentnym standby, tak jak odbiornik w amplitunerze, ciagnie to pradu okragle zero jesli nic nie jest przesylane (mowie o pilocie, bo w przypadku urzadzenia podlaczonego do gniazdka nie ma to znaczenia), wyjecie baterii nie spowoduje rozparowania pilota i jedna para bateryjek starcza na dlugie miesiace, albo i lata.

 

Jest takie angielskie powiedzenie: why fix something that isn't broken? IMHO doskonale obrazuje ono dlaczego w pilotach wciaz jest IR i jeszcze dlugo bedzie. Po prostu BT nie daje zadnych istotnych korzysci w porownaniu z IR w przypadku pilotow zdalnego sterowania do sprzetu A/V.

Pilot na BT ma za to wiecej sensu w przypadku laptopa, bo raz, ze obecnie malo ktory laptop ma IR (za to prawie kazdy ma BT), dwa, ze malo jest w lapku miejsca na porzadny sensor, trzy, ze moze zachodzic potrzeba sterowania laptopem z dowolnego miejsca (np. podczas prowadzenia prezentacji).

 

A tak w ogole, to ja bym bardzo chcial, zeby producenci amplitunerow w koncu poszli za przykladem sprzetu profesjonalnego i dodali mozliwosc podpiecia sie do urzadzenia z komputerem poprzez Ethernet i konfiguracji za pomoca web interface, w przegladarce. Dobrze, ze obecnie jest wreszcie OSD, ale i tak menu amplitunera jest na tyle skomplikowane, ze jest to upierdliwe do bolu. A tak: laptop, cyk, cyk i gotowe ;) Ale to pewnie piesn bardzo dalekiej przyszlosci, bo takie rozwiazanie juz kosztuje, bo trzeba dodac caly modul IP i serwer WWW.

 

Jeszcze co do BT - parowanie urzadzen to jest zaleta? Przepraszam, ale chyba kogos pokrecilo - w jaki sposob zaleta jest koniecznosc wykonywania dodatkowych czynnosci, zeby pilot w ogole dzialal tak, jak sie tego spodziewamy? W dodatku, jak wyobrazacie sobie parowanie takiego harmony na BT z np. 8 urzadzeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Kiedyś IR wcale nie było tanie. Sam za nadajnik do PC dałem 50zł bo nie było innej alternatywy by wysłać coś na telefon z PC. A dzisiaj? Nie kojarzę by jakikolwiek telefon miał IR. Nie okłamujmy się. IR to przeżytek!!! Od jakiś 2-3 lat zastanawiam się czemu dalej jest to stosowane w sprzęcie A/V skoro BT jest bardziej uniwersalne? Taki trend? Nawet Sony, który forsuje swoje rozwiązania boi się wychylić! Prędzej czy później zaczną z tego korzystać. Wtedy BT będzie tak samo tanie jak IR. Najbardziej ubolewam, że musi jeszcze wiele wody w Wiśle upłynąć by tak się stało. :(

Tu nie chodzi o to czy IR to stara technologia czy nie, ani o to czy powinna ustapic miejsca BT. Chodzi o to w czym jeden i drugi standard sie sprawdza. W przypadku telefonow BT ma sens, bo najczesciej laczy sie tym sposobem sluchawki i zestawy glosnomowiace (oba uzywane sa w ruchu, schowane do kieszeni czy w kolysce w samochodzie). Tutaj praktyka wykazala, ze musi byc sposob laczenia nie wymagajacy tego zeby oba urzadzenia sie widzialy. W przypadku urzadzen AV, ktore sa stacjonarne i ktorych uzywa sie bedac w ich poblizu jak widac nie zachodzi potrzeba uzywania albo raczej zastepowania dotychczasowej technologii jaka jest IR. Wydaje mi sie to dosc logiczne. Nie twierdze, ze piloty BT nie maja zastosowania z jakims tam typem elektroniki, ale uzywanie ich do telewizorow, playerow, konsol, wzmacniaczy czy czegokolwiek tego typu wydaje mi sie po prostu zbedna fanaberia.

 

Co do testow to takie wyniki nie sa zbyt wiarygodne, karty sa przeciez produkowane z roznymi predkosciami - takie porownanie nie jest wiarygodne.

Mówiłeś że przewagą BT nad IR jest tylko zasięg, a ja ci wskazałem ich więcej. Transport danych to temat rzeka, dziwne że pracując w firmie mającej styczność z instalacjami AV nie widzisz możliwości jakie niesie BT.

Ja sie nie dziwie, bo BT po prostu sie nie uzywa. Tego typu rzeczy zalatwia sie innymi sposobami. Poza tym nadal, podales teoretyczna przewage (ktorej nie neguje, bo sama technologia to daje), ale jakie to niesie praktyczne zalety? Jakie realne zyski da mi pilot na BT (nie liczac zasiegu)?

 

I tu masz rację. PS3 to nie PLAYER BD tylko konsola z możliwościami PLAYERA BD!!! Do dedykowanej instalacji HT kupisz PLAYERA BD który na 100% będzie miał pilota na IR więc czego chcesz od tej nieszczęsnej konsoli? Żeby była typowym playerem czy przy okazji skorzystać z jej możliwości? Kup urządzenie do tego dedykowane i problem z głowy.

Nie no zaraz zaraz, czemu mam kupowac dedykowany player skoro mam juz PS3 z taka mozliwoscia? Na cholere mi kolejne pudlo pod TV? Mam sprzet, ktory czyta BD, a to ze projektantom urodzilo sie w mozgach zeby obslugiwac JEDNO urzadzenie przez BT, a nie jak Bozia kazala, przez IR to juz nie moja wina. Ja moge tylko ubolewac nad tym, ze zamiast pojsc w strone przyjaznej obslugi (integracji z uniwersalnymi pilotami) musze ladowac sie w koszta dodatkowej przystawki albo miec dodatkowego pilota (zalozmy, ze odrzucam pada jako sterownik). I zeby bylo smieszniej, tak jak wspomnial Costi, Sony w swoim sprzecie (procz PS3) nie uzywa pilotow na BT - czemu skoro to taki zajefajny i przyszlosciowy sposob na sterowanie?

 

I na koniec: jesli komus nie dziala pilot na IR (albo czyta na forach narzekania) to niech zastanowi sie czy to nie jest wina samej technologii a czegos innego (slabej jakosci sprzetu, kiepskiego producenta, zuzytych baterii itd).

 

edit.

Tylko w przypadku np. BT moge grac majac konsole schowana gdzies tam, zabudowana. Gram siedzac przy biurku, rece z padem mam pod blatem, konsole na do tego zastawiona i gram bez problemow. Przy podczerwieni musialbym trafiac w odbiornik tak jak robie to przy ogladaniu czegos z karty telewizyjnej na kompie. Dla mnie pad na BT to zaleta znacznie wieksza niz bezprzewodowosc na IR.

Pady nie sa na podczerwien tylko na fale radiowe, nie musza byc widoczne.

 

edit2.

Szybka zmiana tematu: czy w pudelku z PS3 powinna byc jakas gwarancja czy cos w tym stylu? Kupilem sprzet w Tesco i kazali podbic gware w przeciagu miesiaca (razem z paragonem). Kwitek z kasy mam, ale w srodku nie ma nic co moznaby podsteplowac? Jaka rada?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...