Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

@piloty IR - w moim cholernym Panasonicu mam ok 15stopni szerokosci wiazki na oko ktora musze trafiac w lewy dolny rog TV , ktory czesciowo zaslania dekoder od astera. Sorry ale troche mi sie juz znudzilo wyliczanie geometrii na suficie by trafic pilotem of tv.

 

Tak bardziej na serio to ktos powinien zebrac towarzystwo do kupy i wymusic jeden standard obslugi i komunikacji miedzy urzadzeniami tak by wszystko moglo dogadac sie z centralnym amplitunerem.

 

@gwara -

U mnie była taka jakby książeczka z miejscem do podstęplowania.

 

Sprawdze w domu bo najlpierw jej nie podsteplowalem a po 10 miesiacch zgubilem paragon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Costi ale dla mnie absurdem jest cała ta rozmowa. Kiedy wychodziło PS3 to wszyscy mówili, że woleli by kupić dedykowany BD Player do filmów bo PS3 jest konsolą. Sam maSTHa212 przed chwilą to potwierdził. Dedykowane HT nie buduje się na podstawie konsoli. Dążę do tego, że mimo iż PS3 to świetny BD player to ciągle jest to konsola i kupują ją tacy jak my czyli gracze!!! Jak ktoś chce BD Player to kupuje dedykowane urządzenie. Czasami zdarzają się osoby, które robią odwrotnie ale to tylko dla tego, że chcą zaoszczędzić i mieć wszystko w jednym urządzeniu. Tyle ile ludzi, tyle wymagań i nie da się wszystkich zadowolić.

 

Jeśli chodzi o wykorzystanie BT do pilota to powiedźmy, że ja kilka widzę. Np. pilot mógłby mieć mały ekran LCD i w nim podgląd pozostałych kanałów, bez konieczności przerywania pozostałym oglądającym, można by chodzić po menu i zmieniać ustawienia bez wyświetlania tego na TV. Zmiany miał byś od razu na ekranie, teraz TV mają USB i czytniki. A jakby wsadzić czytnik kart do pilota i zamiast kombinować i chodzić gdzieś za TV to siedzisz w fotelu i tylko karty zmieniasz? Na pewno dało by się znacznie lepiej wykorzystać BT. A mając IR ciągle mamy epokę kamienia łupanego. :)

 

A wracając do HDDVD to nie było tak, że Toshiba zapłaciła miliony dolarów największym wytwórniom filmowym, by te wydawały filmy only HDDVD? To była chyba umowa pięcioletnia. Wiele hitów było tylko na tym nośniku. Mimo wszystko ten zabieg nie pomógł i HDDVD poległo.

 

@Devil

PSX miał rewelacyjny laser, PS2 może nie taki dobry ale jak się nie przerabiało to też był mało awaryjny. Montaż chipu znacznie podnosił temperaturę układu LA (sterownika lasera) + kiepskie płyty, które strasznie go nadwyrężały a ten znowu zmuszał laser do intensywniejszej pracy co powodowało wyższą temperaturę pracy cewek lasera i w efekcie stopienie na nich izolacji i zwarcie. W PS3 słyszy się o padających laserach ale nie jest to alarmujące zjawisko. U nas w mieście jest bardzo dużo PS3 i nie słyszałem o ani jednym przypadku padnięcia BD co nie znaczy, że nie padają. Raczej nie masz się co przejmować. ;)

 

@maSTHa212

 

Ja miałem tylko fakturę zakupu. Nic więcej do gwarancji potrzebne nie jest. Tą niby książeczkę też mam ale po co ona skoro sprzedawca w Empiku od razu zaznaczył, że dla nich liczy się tylko faktura/paragon? Być może jest tak, że jak chcesz oddać bezpośrednio do salonu Sony to wtedy musisz mieć fakturę i tą książeczkę. Jak oddawałem C905 na gwarancję to również interesowała ich tylko faktura.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Costi ale dla mnie absurdem jest cała ta rozmowa. Kiedy wychodziło PS3 to wszyscy mówili, że woleli by kupić dedykowany BD Player do filmów bo PS3 jest konsolą. Sam maSTHa212 przed chwilą to potwierdził. Dedykowane HT nie buduje się na podstawie konsoli. Dążę do tego, że mimo iż PS3 to świetny BD player to ciągle jest to konsola i kupują ją tacy jak my czyli gracze!!! Jak ktoś chce BD Player to kupuje dedykowane urządzenie. Czasami zdarzają się osoby, które robią odwrotnie ale to tylko dla tego, że chcą zaoszczędzić i mieć wszystko w jednym urządzeniu. Tyle ile ludzi, tyle wymagań i nie da się wszystkich zadowolić.

 

Jeśli chodzi o wykorzystanie BT do pilota to powiedźmy, że ja kilka widzę. Np. pilot mógłby mieć mały ekran LCD i w nim podgląd pozostałych kanałów, bez konieczności przerywania pozostałym oglądającym, można by chodzić po menu i zmieniać ustawienia bez wyświetlania tego na TV. Zmiany miał byś od razu na ekranie, teraz TV mają USB i czytniki. A jakby wsadzić czytnik kart do pilota i zamiast kombinować i chodzić gdzieś za TV to siedzisz w fotelu i tylko karty zmieniasz? Na pewno dało by się znacznie lepiej wykorzystać BT. A mając IR ciągle mamy epokę kamienia łupanego. :)

Absurdem jest to, ze PS3 nie mozna obslugiwac za pomoca uniwersalnego pilota bez zakupu odpowiedniej przystawki - to jest absurd, bo dowolny inny sprzet pod Harmony mozna podpiac i dziala - tyle w tym temacie.

 

A co do wykorzystania BT w pilocie to zalozenia masz moze i dobre, ale zapominasz o drobnym szczegole: predkosc przesylu. Obecnie jest to DO 2Mbit/s (EDR do ok.3Mb). Oczywiscie w realu jest to znacznie mniej, bo takie wartosci osiagalne sa w warunkach laboratoryjnych. Tak czy inaczej o ile zmiana ustawien w tle (na malym lcd) jescze wchodzilaby w gre o tyle wyswietlanie np zdjec i przesylanie ich za posrednictwem BT to juz chyba nie bylby najlepszy pomysl: zdjecie 4-5MB wyswietlaloby sie okolo 30s = :lol: (i to tez wariant optymistyczny, jak ktos przesylal kiedys fotki miedzy telefonami to wie, ze nie smiga to jak na laczu stalym). Poglad tez juz przeciez masz w TV (PiP, pomijam juz to, ze potrzebne sa dwa tunery wbudowane w TV/receiver), ale nawet gdyby, to BT (przynajmniej obecnie) kiepsko by sie do tego nadawal, a wersja 3.0 zostala dopiero zapowiedziana wiosna tego roku wiec jeszcze troche trzeba bedzie poczekac.

 

edit.

A o ktorej ksiazeczce dokladnie mowa? Ja mam tylko jakas instrukcje grubsza, inne papierki i deklaracje, ale nic gdzie widnialoby miejsce na pieczatke :(

Dobra znalazłem karte gwarancyjna, wcisneli ja w jedna z instrukcji, są rubryki na wszystkie dane.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej na serio to ktos powinien zebrac towarzystwo do kupy i wymusic jeden standard obslugi i komunikacji miedzy urzadzeniami tak by wszystko moglo dogadac sie z centralnym amplitunerem.

Jest niby HDMI-CEC, ale to jest dosc ograniczone, no i daisy chain nie dziala, czyli jak mamy polaczenie player->ampli->TV, to komunikaty CEC z playera do TV nie dotra.

 

@kojak_ct - ja nie podnosilem tematu PS3 jako playera, wiec nie do mnie ta dyskusja. Co do tworczego wykorzystania pilota na BT - pomysl masz dobry, ale maSTHa juz Ci wyjasnil, czemu to sie nie uda: za wolny transfer, zeby to moglo dzialac odpowiednio zwawo i nie wzbudzac irytacji. No i taki pilot bylby masakrycznie drogi.

Za to jak sie technologia UWB upowszechni, to cos takiego bedzie mialo racje bytu - osiagalne predkosci to 480Mbit/s do 3m i 100Mbit/s do 10m odleglosci.

Do tego porzadny procek w pilocie, np. taki Snapdragon 1GHz, dotykowy ekran pojemnosciowy z multitouchem, odpowiedniej wielkosci (z 6" na przyklad) i gra muzyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc tą dyskusję powiem tak. Od czegoś trzeba zacząć. PC nie zaczynał od C2D tylko 8086. :) Tu raczej chodzi o to kto się wyłamie. Jak nikt to dalej będziemy używali prymitywnego urządzenia jakim jest pilot na IR. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc tą dyskusję powiem tak. Od czegoś trzeba zacząć. PC nie zaczynał od C2D tylko 8086. :) Tu raczej chodzi o to kto się wyłamie. Jak nikt to dalej będziemy używali prymitywnego urządzenia jakim jest pilot na IR. :)

Pewnie masz racje, ze ktos musi zaczac. Ale powinno to miec jakas plynnosc, bufor, okres przejsciowy. Wydaje mi sie, ze optymalnym rozwiazaniem bylaby jednak obecnosc zlacza IR w samej konsoli: majac do wyboru dwie mozliwosci moge jednoczesnie podlaczyc zarowno dotychczasowego pilota uniwersalnego, ale mam rowniez mozliwosc sprawdzenia pilota BT (ze wszystkimi jego zaletami). Daje mi to rowniez to, ze jesli zaczelyby pojawiac sie urzadzenia z takimi rozwiazaniami to mam juz cos co moge podlaczyc, rozbudowac itd. Cos co sprawiloby, ze obecne rozwiazania nie sa bezuzyteczne, ale tez dajace mozliwosc sprawdzenia co niesie ze soba posiadanie pilota BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie polegli? Była jakaś alternatywa? Mini DVD jest za duże, kosolka musiałaby być dużo większa, pamięć flash za droga. Tutaj trzeba było stworzyć jakiś nośnik na potrzeby konsolki. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Nintendo poległo z kartridżami.

Z ciekawości: ma ktoś informację ile kosztowały w sklepach karty pamięci 1-2 GB (odpowiednik UMD 1 i 2 warstwowych)? I jaki był faktyczny koszt produkcji, zarówno UMD jak i takiej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem pod koniec 2006 roku pendrive 1GB, to kosztował mnie ok. 90zł. Nie wiem ile pamięć flash mogła kosztować pod koniec 2005, ale była to kwota na pewno większa. UMD, no ileż to mogło kosztować, to tylko płytka, tyle że w pudełku, myślę, że max 10zł (też nie wiem czy nie przsesadzam).

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem pod koniec 2006 roku pendrive 1GB, to kosztował mnie ok. 90zł. Nie wiem ile pamięć flash mogła kosztować pod koniec 2005, ale była to kwota na pewno większa.

Nie pytam, ile kosztowało w sklepach, tylko jaki był faktyczny koszt produkcji :)

 

UMD, no ileż to mogło kosztować, to tylko płytka, tyle że w pudełku, myślę, że max 10zł (też nie wiem czy nie przsesadzam).

Karta SD, no ileż to mogło kosztować, to w zasadzie 2 kawałki krzemu, tyle że w pudełku

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl chwilę, proste że płyta jest duuuużo tańsza niż pamięć flash. W tamtych czasach płyta DVD 4.7GB kosztowała 1-2zł, UMD to podobna technologia, więc ile taka płytka mogła kosztować? 3zł? Flash 1GB dla normalnego użytkownika to pewnie było ze 130zł (w 2005), niech koszt produkcji wynośi 20%, to i tak masz 25zł. Nie ma porównania nawet.

 

Choć znając życie pewnie nadal będziesz starał się udowodnić, że flash jest tańszy od dysku optycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapominasz o jednym - kazdy, kto chcial zrobic cokolwiek na UMD, albo uzyc UMD w swoich urzadzeniach, musial bulic Sony oplaty licencyjne.

To samo zreszta jest z Memory Stick i wlasnie dlatego sie ten format nie rozpowszechnil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zaraz zaraz, o co jest dyskusja, myślałem, że o odpowiednim nośniku dla konsolki PSP, a nie o innych urządzeniach. Sony stworzyło UMD na potrzeby PSP, potrzebny był pojemny, mały i tani nośnik i to też dostaliśmy. Flash jest może pojemny i mały, ale drogi, więc się nie nadawał. Oprócz flasha innej alternatywnej pamięci nie było.

 

EDIT: costi, według ciebie co byłoby lepszym nośnikiem dla PSP?

 

Aha i jaki format tego typu się rozpowszechnił?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byłoby lepszym nośnikiem dla PSP?

 

Aha i jaki format tego typu się rozpowszechnił?

Np. MiniDVD stosowane w NGC/Wii.

16mm większa, ale może być nawet 3x bardziej pojemna.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/MiniDVD

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Media_Disc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zaraz zaraz, o co jest dyskusja, myślałem, że o odpowiednim nośniku dla konsolki PSP, a nie o innych urządzeniach. Sony stworzyło UMD na potrzeby PSP, potrzebny był pojemny, mały i tani nośnik i to też dostaliśmy. Flash jest może pojemny i mały, ale drogi, więc się nie nadawał. Oprócz flasha innej alternatywnej pamięci nie było.

 

EDIT: costi, według ciebie co byłoby lepszym nośnikiem dla PSP?

 

Aha i jaki format tego typu się rozpowszechnił?

Sony chialo UMD rozpropagowac jako nosnik o duzo szerszym zastosowaniu, tylko ze "nie wiedziec czemu" wszscy sie na nich wypieli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash 1GB dla normalnego użytkownika to pewnie było ze 130zł (w 2005), niech koszt produkcji wynośi 20%, to i tak masz 25zł. Nie ma porównania nawet.

25zł? :lol: nie rozśmieszaj mnie :D

 

Choć znając życie pewnie nadal będziesz starał się udowodnić, że flash jest tańszy od dysku optycznego.

Nie mówię, że jest tańszy bo na pewno nie jest. Wydaje mi się po prostu, że produkcja takiego flasha to jakieś groszowe kwoty (no może 1-2$) :P Szczególnie na tak masową skalę (naprawdę grube miliony, jak nie miliardy :P).

 

Popatrz na Nintendo DS. Mają jakieś dziwne karty, przypominające karty pamięci. A konsolka wyszła przed PSP! Da się? Da :P

 

No ale znając Sony, gdyby mieli w PSP zamiast UMD pakować coś w stylu karty pamięci, to byłby to jakiś MemoryStick czy coś równie "popularnego", a nie jakiś powszechnie używany standard. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek, powiedz mi jaką pojemnością dysponowały te karty na DSa? EDIT, z tego co na szybko znalazłem to pojemność była ok 120 MB, przynajmniej na początku.

Aha, i proszę cię, dopóki nie będziesz wiedział jaki był koszt pamięci flash 1GB w 2004 roku to nie rzucaj dyrdymałami z [gluteus maximus] wziętymi o 1-2$.

 

 

d0nMD, to teraz dodaj 16mm do konsolki w dwie strony i zobacz jakich gabarytów byłaby.

 

 

 

costi, chciało nie chciało, fakt jest taki, że głównym przeznaczeniem UMD było PSP i jako nośnik gier się sprawdziło.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Głośność napędu UMD to absolutna tragedia. O ile samo buczenie nie przeszkadza, to ten ostry i głośny szum co jakś czas bardzo. Mnie sie odechciewało grać jak to słyszałem.

 

W tamtych czasach możliwe że była to dużo tańsza opcja. Obecnie flashowy nośnik raczej by zbytnio nie podniósł ceny gry, a 10 zł mógłbym śmiało dopłacić. Cyfrowa dystrybucja nie specjalnie do mnie przemawia przy takich cenach, więc mam nadzieję że przyszłe konsolki będą ciekawiej rozwiązane.

 

Wogóle to czemu ta dyskusja jest w temacie o PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc te przepychanki (moim zdaniem thuGG broni każdego rozwiązania Sony, nawet jeśli jest największym bublem, vide UMD- i piszę to jako posiadacz PSP 3004) n/t nośników czy pilotów@BT chciałbym się przywitać w tym temacie.

 

Chcąc nie chcąc (prezent od żony, więc z grzeczności na allegro jeszcze nie wylądował ;) ) stałem się posiadaczem Slim 250GB. Nie będę się rozpisywał o wyglądzie zewnętrznym (jakość plastików bardzo zbliżona do elite), bo ta zabawka jest dla mnie zwyczajnie brzydka, ale na szczęście meble w salonie pozwalają w zgrabny sposób ją ukryć (razem z elite, który też wyglądem nie grzeszy).

 

Trzy pytania jednak mam:

 

1. Jak to "cudo" podłączyć do wifi? Jest jakiś szybki tutorial dla skacowanej osoby, która dopiero co wróciła z tygodniowych nart suto zakrapianych? ;)

 

2. Czytałem w temacie o x360, że użytkowników PS3 tak drażni kultura pracy x360, że aż muszą sprzedać konsolę od MS by nie stracić słuchu. Czy dostałem wadliwy egzemplarz, czy też PS3 slim w dashboardzie jest tylko nieznacznie cichsza od x360? Pytam serio, żona to potwierdza. Reklamować? Podczas gry, z kinem ustawionym na 1/20 i tak nie słyszę już żadnej z konsol.

 

3. Co z gwarancja? Na bazie paragonu z Saturna mam 24mce? Bez door2door, zwykła wycieczka do sklepu?

 

Z gier mam 2 pozycje: naturalnie Uncharted 2 (przegrane 10 min, ale zapowiada się nieziemsko... choć ten dramatyczny pad :/) i AC 2 (to prezent od teściowej chyba)- tu mam już wersję na x360, zauważyłem jedynie, że przy synchronizacji na PS3 są lekkie framedropy, na 360tce idealnie płynnie. Jednak nie jest to problem- o ile zatrzymam ten prezent to wyłącznie dla ex'ów (Heavy Rain i GoW2, po przejściu U2 i do czasu tych gier pewnie PS3 będzie zbierać kurz) i social games na imprezy (Buzzy, Singstary z polskim piosenkami).

 

PS. Pytanie dla miłośników wyścigów- rozumiem, że każde wyścigi na PS3 (także multiplatformy) obsługują G25? Jeśli tak, to może przy tym typie gier zrobię wyjątek i w multiplatformy zagram na tym systemie.

 

PPS. I pochwała dla żony, która wiedziała by dokupić kabel HDMI :)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

2. Czytałem w temacie o x360, że użytkowników PS3 tak drażni kultura pracy x360, że aż muszą sprzedać konsolę od MS by nie stracić słuchu. Czy dostałem wadliwy egzemplarz, czy też PS3 slim w dashboardzie jest tylko nieznacznie cichsza od x360? Pytam serio, żona to potwierdza. Reklamować? Podczas gry, z kinem ustawionym na 1/20 i tak nie słyszę już żadnej z konsol.

Nie slyszalem Xboxa, ale u mnie jest cichutenka. Jedyne co slychac to jak sie wklada BR, a po dlugim graniu czasem wiatrak przyspieszy przy czym ja siedze przy konsoli wiec jestem bardziej na to wyczulony i mojej praktycznie w ogole nie slychac.

3. Co z gwarancja? Na bazie paragonu z Saturna mam 24mce? Bez door2door, zwykła wycieczka do sklepu?

Oni powinni otworzyc Twoje pudelko z konsola, podpic Ci dokumenty jakie sa w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie niczego nie podbijali, przy najbliższej wizycie w saturnie dopytam o to. Jednak rozumiem, że gwarancja jest 24 miesięczna? Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że SCEP udziela rocznej gwarancji jedynie.

 

A propos głośności- mój egzemplarz z pewnością nie jest bezgłośny (wydaje mi się, że wentylator pracuje też w dashboardzie). Porównam to z dwoma innymi PS3 "w rodzinie" w wolnej chwili, choć tamte to modele "fat".

 

edit- dzięki nuO3-Lzuruha za pkt odniesienia ;) n-recorder jest z pewnością cichszy od PS3, ergo- coś jest nie tak. Podjadę do galerii jutro i może uda się wymienić przed podbiciem paragonu.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mojej oceny gruba czarnula ktora przenioslem na dol byla cichsza od slimki ktora obecnie mam w sypialni, jednak jak i jedna tak i druga slychac tylko kiedy jest cisza, juz glosniej dziala mi dysk w dekoderze n-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G25 jak i DFP działa z każdą ścigałką na PS3. ;) Jeśli chodzi o głośność to dzisiaj posłucham slimki 120GB u kolegi. Mój FAT po pewnym czasie zaczął chodzić głośniej. Nie mam pojęcia czemu. Ale jest to szum który nie drażni. Niestety Xa którego posiadam (bez HDMI) działa jak odkurzacz. Jak wsadzę płytkę to już w ogóle jak myśliwiec na Airshow. :)

 

Oczywiście gratki dla żony się należą. :D

 

Jeśli chodzi o UMD to nie wiem co takiego złego jest w tym wynalazku? Przecież to zwykły napęd optyczny jakich pełno na rynku więc nie wiem o co chodzi? To, że się nie przyjął to już inna sprawa. Sama technologia to nic nowego. No może obudowa, która jakimś kosmicznym wynalazkiem nie jest. :)

 

PS. WiFi ustawia się tak prosto, że nie wiem co mógłbym Ci doradzić. :P Prawie cały czas musisz wciskać "dalej" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W sklepie niczego nie podbijali, przy najbliższej wizycie w saturnie dopytam o to. Jednak rozumiem, że gwarancja jest 24 miesięczna? Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że SCEP udziela rocznej gwarancji jedynie.

Rok. 2 lata to bajka z niezgodnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Problem z wifi jest taki, że konsola nie widzi routera (naturalnie kojak ;) ), ale to zadanie na jutro ;) Roku gwarancji nawet nie będę komentował, czemu Sony zawsze idzie pod prąd?

 

PS. Myślałem kojak, że piszesz o nowym x'ie, jeśli masz model bez hdmi (90nm) to pewnie faktycznie nawet w dashboardzie jest to mały odkurzacz. I w porównaniu do niego slimka jest bezgłośna.

 

PPS. UMD jest głośne i mocno obciąża baterię, to są wady, jak na napęd dla przenośnej konsoli. Ale koniec tego o/t

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d0nMD, to teraz dodaj 16mm do konsolki w dwie strony i zobacz jakich gabarytów byłaby.

A dlaczego w dwie strony? :blink: Chyba tylko w jedna albo czegos nie rozumiem.

Rok. 2 lata to bajka z niezgodnoscia.

A nie ma jakiegos zapisu w prawie UE ze elektronika dla uzytkownikow prywatnych musi byc defaultowo objeta gwarancja 2 letnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pamiętajmy że:

 

Decydując się na oddanie niedziałającej konsoli musimy zdecydować czy oddajemy ją powołując się na Gwarancję Producenta, która w naszym kraju wynosi zazwyczaj 1 rok. (chyba, że wyraźnie jest powiedziane, że więcej)

 

Czy też korzystamy z Unijnego Prawa Odpowiedzialności sprzedawcy za towar, która wynosi 2 lata.

 

Albo jedno, albo drugie!

________________________________________________________________________________

_______

 

UWAGA!!!

 

Te dwa prawa się nie wykluczają i to, z którego zdecydujemy się skorzystać zależy od nas. Co to znaczy? Ano np. to że podczas działania gwarancji producenta możemy się powołać na dwuletnią odpowiedzialność sprzedawcy. Nie jest tak, że najpierw mija rok gwarancji a dopiero potem jest gwarancja sklepu. Nie.

________________________________________________________________________________

_______

 

UWAGA 2 !!!

 

Jeśli chcemy skorzystać z Odpowiedzialności Sprzedawcy za towar musimy przestrzegać pewnych reguł.

 

- jeśli chcemy oddać towar w ciągu pół roku po roku od zawarcia umowy kupna-sprzedaży, czyli półtora roku w odpowiedzialności sprzedawcy to... nic nie musimy udowadniać. Sklep musi przyjąć konsolę i ją naprawić na swój koszt! Ale...

 

-Jeśli minęło ponad półtora roku i sklep zażyczy sobie (zła wola sklepu), udowodnienia, że ma do czynienia z wadliwym towarem, to my musimy udowodnić sklepowi, że konsola się zepsuła nie z naszej winy. Co to oznacza? Ano zazwyczaj wizytę u specjalisty, który sprawdzi, że konsola nie była otwierana, zalana, uderzana itp. Nie ma możliwości zwrotu kosztów takiej ekspertyzy!

źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w dwie strony? :blink: Chyba tylko w jedna albo czegos nie rozumiem.

Hmm, to chyba matematyka podstawówkowa? Na prawdę takie rzeczy trzeba ci tłumaczyć?

 

 

draak, nie bronie wszyskiego co Sony, Betamax czy MiniDisc to raczej porażki i nie będę z tym walczył. Fakt jest taki, że PSP potrzebny był pojemny, mały i tani nośnik, UMD dobrze spełniło te wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...