Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz pc i ps3 podlaczone do neta?

Poprzez Broadband modem/router dostarczony od providera neta BE24 UK

mam w nim 4 wejscia i juz 3 zajete :/

 

b.t.w

jak z klawiatura dla PS3 ,ma byc USB jakas specjalizowana ??

 

 

W Video Control panel tym pod przyciskiem zelony trojkat sa opcje

AV Settings :

Frame Noise Reduction- domyslnie bylo 2

Block Noise Reduction - domyslnie bylo 2

Mosqquito Noise Reduction - domyslnie bylo 2

Moze te opcje sa po czesci odpowiedzialne za rozmywanie video HD streamowanego z PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem zwykla na usb wystarczy. Jakbyś chciał to moge przetestować wieczorem jak DiNovo pracuje z ps3.

 

Dzieki , stary keyboard usb dziala bezproblemowo.

 

 

Dzis rowniez odpalilem moja pierwsza w zyciu gre na konsoli ;)

Assassin Creed II , niestety grafa mile mnie nie zaskoczyla ,

widac wyraznie ze 2x 256MB Ramu to jakis zart nawet 3 lata temu w swoim piecu mialem ponad 2 GB

+ 512MB na karcie graficznej , tymi chamskim ograniczeniem pamieci w konsoli podcieli jej skrzydla :(

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszkę sprawdzałem też ładnie działa. Nie lepiej streamować/udostępnić poprzez ps3 media server?

Pobawiłem się miernikiem i najwyższą wartość (98W) uzyskałem w filmie z bitrate - audio 7.1 ciągle 11mb/s - video zazwyczaj powyżej 40mb/s :D. W gierkach max. 92W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , stary keyboard usb dziala bezproblemowo.

 

 

Dzis rowniez odpalilem moja pierwsza w zyciu gre na konsoli ;)

Assassin Creed II , niestety grafa mile mnie nie zaskoczyla ,

widac wyraznie ze 2x 256MB Ramu to jakis zart nawet 3 lata temu w swoim piecu mialem ponad 2 GB

+ 512MB na karcie graficznej , tymi chamskim ograniczeniem pamieci w konsoli podcieli jej skrzydla :(

Bawiłeś się opcjami wyświetlania grafiki? tzn. pełna paleta barw i mocniejsza biel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ps3 media server jest lepszym rozwiazaniem niz, windows media center, jednak kwestia pogorszenia obrazu .... mi to wyglada na przypadlosc streamowania gdzie programy w locie transkoduja material i jesli siec nie nadaza to obnizana jest jakosc. sek w tym mario ze z tego co mowisz masz pc i ps3 podpiete kablem do routera wiec przepustowosc sieci nie powinna byc problemem.

 

P.S. jak sie prawuje BE u Ciebie? wlasnie sie zastanawiam nad nowym providerem i obilo mi sie o uszy ze BE nie wprowadza ograniczen przepustowosci lacza jesli ciagniesz za duzo ;)

 

AV settings zostaw domyslnie mi jakiejkolwiek roznicy te ustawienia nie robily zarowno na plazmie panasia g15 jak i lcd philipsa 8404.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłeś się opcjami wyświetlania grafiki? tzn. pełna paleta barw i mocniejsza biel?

 

Zapodaj info gdzie i co jak ustawic zeby bylo cool .

 

 

b.t.w

 

Swoja droga jak oni zmiescili grafe z Assassin Creed II w tych 256MB pamieci graficznej

to juz pewniakiem max mozliwosci PS3 :/ a szkoda bo procek pewnie moze wiecej

.......... sa jakies dema GFX dla PS3 ???

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj info gdzie i co jak ustawic zeby bylo cool .

 

 

b.t.w

 

Swoja droga jak oni zmiescili grafe z Assassin Creed II w tych 256MB pamieci graficznej

to juz pewniakiem max mozliwosci PS3 :/ a szkoda bo procek pewnie moze wiecej

.......... sa jakies dema GFX dla PS3 ???

co do ustawien wyswietlania - >

 

settings -> display settings

settings -> video settings z tym ze tutaj sa tylko ustwienia dotyczace odtwarzania blu-ray'i i dvd

 

AC II graficznie nie przedstawia sie rewelacyjnie i zapewniem Cie nie jest to max co ps3 potrafi.

Demka jako demka graficzne nie przychodza mi jakos na mysl ale sprawdz sobie Uncharted / Metal Gear Solid 4 / Uncharted 2 Among Thieves/Demko God Of War III o ile jest dostepne na ps store. Radzilbym sprawdzac w kolejnosci w jakiej podalem by zobaczyc jaki byl postep grafiki na ps3 w odstepie 2 lat wtedy dopiero sie zdziwisz jak oni to osiagneli :P

 

Ewentualnie na ps store masz trailery na silniku gier wiem ze napewno u2 ma takowe dostepne.

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego GoW'a bym przestawił między 1sze Uncharted a MGS'a i przed U2 wstawił jeszcze Killzone 2 ;) (swoją drogą Killzone 3, Resistance 3 i Infamous 2 mają być zaprezentowane na E3 a przynajmniej tak twierdzi Playstation Official Magazine ;))

 

A co grafiki AC II to zdecydowanie nie są cuda, ale jak na sandbox'a jest ok. Swoją drogą strasznie denerwujące jest doczytywanie tekstur :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oni zmiescili grafe z Assassin Creed II w tych 256MB pamieci graficznej

to juz pewniakiem max mozliwosci PS3 :/ a szkoda bo procek pewnie moze wiecej

.......... sa jakies dema GFX dla PS3 ???

Jaki jest sens takiego gdybania?

Fifa 2004, THPS 4, Final Fantasy IX, Gran Turismo 2, Tekken 3 - jak ocenisz ich grafikę zważając na sprzęt w postaci procka 34 MHz i 2 MB RAM? Porównaj teraz wymagania dwóch pierwszych pozycji z wersji PC i zestaw to z bebechami PSX.

Mam kontynuować o PS2 z 299 MHz i 32 MB RAM, na którym działa np. God of War 2, Metal Gear Solid 3 czy Final Fantasy XII? Z gier multiplatformowych Resident Evil 4 czy też Prince of Persia T2T.

 

Poza tym jak już oceniasz możliwości graficzne PS3 to zobacz łaskawie Uncharted 2, Killzone 2 lub wytrzymaj trochę do God of War 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego GoW'a bym przestawił między 1sze Uncharted a MGS'a i przed U2 wstawił jeszcze Killzone 2 ;) (swoją drogą Killzone 3, Resistance 3 i Infamous 2 mają być zaprezentowane na E3 a przynajmniej tak twierdzi Playstation Official Magazine ;))

 

A co grafiki AC II to zdecydowanie nie są cuda, ale jak na sandbox'a jest ok. Swoją drogą strasznie denerwujące jest doczytywanie tekstur :|

faktycznie kz2 umknelo mi z pamieci :D co do samego gow'a prezentuje sie on zacnie a z zapowiedzi osob ktore byly na zamknietym pokazie sony mowia ze u2 wypada przy tym slabo no ale to tylko plotki i poki nie zagramy w pelna wersje mozemy gdybac :)

 

jeszcze odnosnie procka ps3 czyli cella, to ze moze wiecej wiadomo nie od dzis, ale nie kazdy wie (Mario) ze czesc obliczen grafiki zostala w takim u2 przeniesiona wlasnie na procek :P

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga jak oni zmiescili grafe z Assassin Creed II w tych 256MB pamieci graficznej

to juz pewniakiem max mozliwosci PS3 :/ a szkoda bo procek pewnie moze wiecej

.......... sa jakies dema GFX dla PS3 ???

Daleko nie zajedziesz mając takie podejście do tematu konsol.

Uprzedzę kolejne pytanie: nie ma benchmarków.

 

Strzel sobie od razu Uncharted 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na youtube pare filmow z Uncharted 2 jakos mnie nie bierze

co innego Killzone2 to chyba zapodam no i tego nadchodzacego GoW 3 obowiazkowo .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej niech Cię weźmie i zobacz U2 na żywo bo to co na youtubie poddawane jest kompresji i ucieka wiele szczegółów. :) Ja przekonałem się po włożeniu płytki do napędu. :) Gwarantuję Ci, że takiej przygody jeszcze nie przeżyłeś. Płytkę wyjmiesz w momencie zobaczenia napisu THE END. ;) I zrozumiesz jak bardzo marnowany jest potencjał drzemiący w zasobach dzisiejszych PC. Ale wie to każdy kto obserwuje rynek IT od kilku lat. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to mnie też, jako osobę która nie posiada jeszcze PS3, Uncharted 2 kompletnie nie jara. Już dużo bardziej Killzone 2 i God of War 3.

 

poddawane jest kompresji i ucieka wiele szczegółów.

:| nie dla każdego grafika jest najważniejsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bije sie w piers i zmieniam zdanie

dzis widzialem kilka nowych filmow z gameplaye'a Uncharted 2 i widze ze gra staje sie atrakcyjniesza

w moich oczach niz na poczatku po obejrzeniu 2 mniej ciekawych akcji.

 

Pewnie za miesiac dwa gra zawita w moim ps3 ,jak narazie mam w cholere sciagnietych dem

ponad 15GB :) trzeba toto przetestowac ,do tego przyszla paczka Planet Earth i BBC Life BlueRay .

 

Pierwsze testy odtwarzania filmow BD troche mnie doluja , tak jak w streamingu wszystko jest lekko rozmyte

zanikaja drobne szczegoly :/ porownujac do MPlayer HomeCinema ,co jest nie teges ??

Mam pierwsza czesc BBC life sciagnieta z neta 8GB ponoc nie tknieta i na przykladzie tego filmu widac roznice

ta sama czesc z BD jest wlasnie ciut rozmyta .

 

 

Jak sprawdzic ile zajmuja pliki na plycie BD wsadzonej do PS3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie masz gdzies ustawione w programie/kodekach dziwnego filtra czy ustawien wyostrzania

 

zreszta nie wszystko co widac w odcinkach bbc life jest w 1080p/i

 

Just to clear up some facts in regards to the UK version of Life which is also sold in the UAE...

 

Main Feature

 

VIDEO FORMAT: high definition 1080p *

AUDIO: english DTS HD

SUBTITLES: english for the hard of hearing

LENGTH: 585 mins approx

DISC FORMAT:4xBD50

 

* SOME SHORT ELEMENTS OF THE PROGRAMME ARE INTERLACED(ie the credit rollers)

 

Due to the nature of filiming in remote areas some images are NOT full HD.

 

The majority of disc content is full 1080p, my PS3 has no problems playing the discs, the image quality and the content of this series is stunning and beautiful, the BBC have once again created a work of art/killer app.

nie spotkalem sie z mozliwoscia sprawdzenia ile miejsca zajmuja pliki na dysku bd (oryginalnym bdmv) szczerze nawet nigdy nie przyszlo mi na mysl by to robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic pewnego [;

 

Nawet jeśli - bardzo możliwe, że zabezpieczająca łatka będzie bardzo skuteczna i zablokuje tą możliwość.

 

Poza tym mam nadzieję, że nici z tego wyjdą, bo fakt że PS3 jest nieprzerabialne robi z niej wyjątkową, a każdy kto ją posiada musiał wydać te pare zł na różnorakie gry i wszyscy są fair co mi się naprawdę podoba. No ale zobaczymy ;)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hypervisor ("strażnik" całego PS3) został złamany to raczej nie da się już tego naprawić latka, podobnie jak w X360. Oczywiście do czasu odpalenia pierwszych piratów minie trochę miesięcy ale pierwszy krok jest już zrobiony. I nie jest to kolejny "fake". Dokonał tego ten sam typ który złamał iPhone(to dla tych którzy nie czytali newsa na ps3site).

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Zobaczy się jak te back'upy miałyby być odpalane. Czy będzie trzeba obraz nagrać na płytę czy może z dysku jakoś się będzie dało. BD-R wciąż są drogie, więc w Polsce na pewno nie będzie to takie powszechne. Przynajmniej na razie. Warto jednak mieć kopie oryginału, ze względu na żywotność. Sam mam parę gier na pS2, które już ledwo się odpalają,bo są tak pojechane od rys. Kopia się przydaje. W X360 po części zostało to rozwiązane dzięki możliwości instalacji gier na HDD. W PS3 tego nie ma. W PS2 da się ponoć, a na pewno z pendrive'a. Ale nie chcę tu robić jakiegoś OT, bo zaraz ktoś się czepi, że to dyskusja o piractwie, która nie jest mile widziana na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na PS3 chyba tez mozna instalowac gry na HDD?

Nie chcę wyjść na jakiegoś guru, tym bardziej, że PS3 nie mam ale chyba to jest kwestia samej gry. Tzn. nie ma opcji która pozwala zgrać całość na HDD w obojętnie jakiej grze (tak jak na X360). Niektóre gry wymagają instalacji, ale to oznacza po prostu przegranie pewnej części danych z płyty na dysk ale nadal sporo danych jest odczytywanych z płyty. Tak mi się przynajmniej wydaje. Płyta zatem nie tylko musi być w napędzie ale jest wręcz używana podczas grania.

 

Co do tego hacka to podobno prędzej przyczyni się to do powstania sceny homebrew niż odpalania piratów (podobno jakieś klucze szyfrujące są na chwilę obecną poza zasięgiem a są wymagane do odpalenia kopii). Ale ja tam się akurat na tym nie znam więc nie bierzcie tego jako wyrocznię ;).

 

Jeśli faktycznie jest to krok w kierunku pozwalającym odpalać piraty to wielka szkoda. Teraz PS3 głównie kupują ludzie świadomi, że tutaj nie ma piratów, co czyni bazę ich użytkowników w pewnym sensie unikalną, niejako "czystą" i legalną najbardziej jak to aktualnie możliwe. Ale pomyślcie, Sony na pewno coś wymyśli żeby wzorem MS uprzykrzyć życie ewentualnym nielegalnym praktykom.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości ale np mgs4 coś tam instaluje na dysku a inne gry tylko robią mały "kesz".

:śmiech:

 

Pewnie, że na hdd się gry instaluje i nie potrzeba ci żadnej płyty do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:śmiech:

 

Pewnie, że na hdd się gry instaluje i nie potrzeba ci żadnej płyty do grania.

:śmiech:

 

 

Gra sama decyduje czy zgrać pewne dane na dysk, czasem daje wybór. Trzeba mieć płytę w napędzie żeby uruchomić.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...