Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Takie płacze straszne, a czy ktokolwiek już w necie napisał że padł ofiarą wykorzystania numeru karty?

 

2 dni temu dostałem takiego maila:

Szanowny Panie XXX,Wznowienie Twojej wirtualnej karty przebiegło pomyślnie. Posiadane przez Ciebie środki zostały automatycznie przeniesione na nową kartę.Od tej chwili możesz kontynuować bezpiecznie zakupy online. Dane swojej nowej wirtualnej karty znajdziesz jak zawsze w swoim konciena stronie [url=http://www.mywirecard.com/pl/]mywirecard - Strona startowa[/url] w punkcie menu "Moja karta".Ewentualna opłata za wznowienie karty została pobrana ze środków na Twojej karcie. Szczegółowe informacje na temat opłat można znaleźć na stronie [url=http://www.mywirecard.com/pl/.]mywirecard - Strona startowa[/url]

czyli już się coś dzieje w temacie. Tą kartę zakładałem w momencie kupna PS3. Kupiłem Tekken 5 i od tamtej pory nie użyłem ani razu. Wirtualna karta straciła swoją ważność ale konto nadal istniało z zarejestrowaną kartą MasterCard, z której robiłem przelewy. Na szczęście karta straciła ważność dawno temu więc się nie martwię. Chciałem usunąć to konto ale nie mogę znaleźć takiej opcji. Nawet kartę, którą wprowadziłem nie mogę teraz zmienić i cały czas widnieje jej numer. Oczywiście nie prosiłem o aktywację konta więc ktoś musiał to zrobić. Coś mi się zdaje, że w internecie żadna firma nie jest bezpieczna i hakerzy buszują sobie po wszystkich stronach do woli, tylko nikt tego nie nagłaśnia, żeby nie płoszyć klientów. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie można mieć pretensji do Sony bo i niby taką potęgę jak "Pentagon" nawiedzają hakerzy. M$ też kiedyś rozwalili i nie dało się wejść na ich stronę dla tego teraz nauczeni doświadczeniem nie podskakują hakerom i mają spokój. Tylko za to mogę winić Sony. Chcieli walczyć z hakerami to roznieśli ich w pył!

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była luka. ok. Ale Czy to takie ważne? Mogę się założyć, że hakerzy wchodzą wszędzie gdzie chcą. Do Pentagonu czy FBI też mogą. Nie ma idealnych zabezpieczeń. Problemem była arogancja SONY. Mogli nie wkładać kija w mrowisko. M$ ma tego świadomość dla tego zaoferowali GeoHotowi najnowszego smartfona z WM7 do złamania, w tym czasie Sony postanowiło walczyć z podziemiem. Kto na tym wyszedł lepiej? Po drugie, ktoś się jednak dostał na moje konto z wirtualną kartą. Gdyby na koncie było więcej niż 3 euro to dziś pewnie miał bym 0. Sądzicie, że MyWireCard bagatelizuje bezpieczeństwo? Nie sądzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem była arogancja SONY. Mogli nie wkładać kija w mrowisko. M$ ma tego świadomość dla tego zaoferowali GeoHotowi najnowszego smartfona z WM7 do złamania, w tym czasie Sony postanowiło walczyć z podziemiem. Kto na tym wyszedł lepiej?

 

Nie no świetny argument.. najlepiej powinni siedzieć cicho i nie reagować gdy przez takich kmiotków tracą zyski, a w sumie nawet powinni im jakieś fanty porozdawać.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ta teoria o zemście jest jednak mocno naciągana. Bardzo romantyczna i pozwalająca młodocianym geekom podbudować ego, ale tylko tyle.

IMHO powód był bardziej prozaiczny: ktoś trafił na lukę przypadkiem i ją wykorzystano. Albo dostali jakiś cynk o dziurze w zabezpieczeniach - w końcu w każdym systemie najsłabszym ogniwem jest czynnik ludzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlodociane geeki pokazaly co potrafia pierwszego dnia jak po szumnych zapowiedziach zapuscily DDOSa ;)

 

Tutaj to raczej ktos byl cwany i postanowil skorzystac z okazji wiedzac, ze wina spadnie na medialnie glosnych bojownikow o wolnosc :D

 

A mbank zaczal akcje darmowej wymiany kredytowek trzeba tylko zadzwonic na mlinie i poprosic o wyrobienie nowej karty informujac , ze dokonywalo sie zakupow na psnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no świetny argument.. najlepiej powinni siedzieć cicho i nie reagować gdy przez takich kmiotków tracą zyski, a w sumie nawet powinni im jakieś fanty porozdawać.. :mur:

 

 

Zobacz ile sprzedaje M$ mimo piractwa, które istnieje od launchu konsoli a ile Sony straciło na walkę z tym procederem? Nie mówię, że mieli siedzieć z założonymi rękami ale walka z całym światem musiała się tak skończyć.

 

Wydaje mi się, że ta teoria o zemście jest jednak mocno naciągana. Bardzo romantyczna i pozwalająca młodocianym geekom podbudować ego, ale tylko tyle.

IMHO powód był bardziej prozaiczny: ktoś trafił na lukę przypadkiem i ją wykorzystano. Albo dostali jakiś cynk o dziurze w zabezpieczeniach - w końcu w każdym systemie najsłabszym ogniwem jest czynnik ludzki.

 

A mi się nie wydaje naciągana. Nie dziwi Cię, że od premiery aż do teraz nic się nadzwyczajnego nie wydarzyło, a od momentu, kiedy Sony wytoczyło artylerię przeciwko piratom, mają poważne problemy? Pomijam już wielomilionowe straty bo to oczywiste. Możemy sobie mówić, że to zbieg okoliczności, możemy mówić, że to romantyczna historyjka ale jestem pewny, ze Sony ustąpi i problemy znikną. :)

 

PS. Osobiście zwisa mi piractwo bo nie przerobiłem PS3 i nie mam zamiaru. Zwisa mi również to, że ktoś gra na piratach. Kto ma grać i tak będzie to robił. Ale Sony powinno zrobić tak jak przy PS2. Unowocześniać soft/hardware ale nie prowadzić wojen bo cierpią na tym Ci legalni oraz oni sami. A jak by nie patrzeć, popularność danej platformy rośnie dzięki piractwu. PS2 to pomogło jak również klockowi. To moje wieloletnie obserwacje. :)

Edytowane przez kojak_ct
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile sprzedaje M$ mimo piractwa, które istnieje od launchu konsoli a ile Sony straciło na walkę z tym procederem?

 

No ile straciło? Zaprojektowali konsolę, której nie udało się złamać przez ok 4 lata, więc głownie na etapie projektowania coś tam zainwestowali.

Natomiast straty, które teraz ich dotkną nie wynikają z piractwa, tylko z kradzieży danych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj tego dosłownie. Arogancja i pewność Sony doprowadziła do tego, że cały underground obrócił się przeciwko nim. Nie dość, że teraz narazili się na ogromne koszty to jak ludzie zaczną się sądzić, to SCE może mieć poważne problemy finansowe. I na czym by lepiej wyszli? Poszerzając bazę użytkowników i zarabianiu kasy na oprogramowaniu i poprawiając zabezpieczenia softu czy utrata zaufania i klientów oraz liczne procesy i odszkodowania? W USA uwielbiają się sądzić o byle co i ludzie to wykorzystają. To tylko moje zdanie. Peace

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że podejście "my przymykamy oko na piractwo/hakerstwo, a wy nam nie robicie koło [gluteus maximus], bo się was boimy" jest ok?

 

Z moralnego punktu widzenia nie, ze zdrowego rozsądku jak najbardziej. MS jakoś zarabia na klocku i ma się całkiem dobrze.

 

Przecież walka z piractwem to walka z wiatrakami, a jaki jest sens w narażaniu się na ataki?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No martwe i to strasznie. Spodziewałem się, że po wypuszczeniu JB ożyje. Nie wiem gdzie Ci wszyscy. A co do PSN to faktycznie coś tam się ruszyło, Codziennie sprawdzam i dzisiaj na razie udało mi się zaktualizować Firmware do najnowszej wersji czyli 3.61. Ale PSN wciąż nieczynne. Czekamy...

 

 

p.s jakby nie patrzeć to jest forum komputerowe i można było się spodziewać tego prędzej czy później. Zwłaszcza, że fora poświęcone danej konsoli mają się całkiem dobrze i głównie tam zaglądam teraz w poszukiwaniu informacji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie gry z tych pięciu każdy będzie mógł sobie wybrać w ramach programu Welcome Back:

 

LittleBigPlanet

Infamous

Wipeout HD/Fury

Ratchet and Clank: Quest for Booty

Dead Nation

 

 

Wiemy, czym Sony powita nas z powrotem w PlayStation Network

 

 

Kurde, dla mnie wybór niezbyt ciekawy, wezmę raczej Infamous i Dead Nation, bo LBP mam, RaC:QfB przeszedłem, Wipeout mnie nie interesuje. Z drugiej strony nie mam co narzekać, bo ja i tak praktycznie nie korzystam z PSN.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że każda osoba posiadająca konto na PSN będzie mogła za free pobrać 2 gry z tej listy tak? Ja sobie przytule pewnie LBP i albo Dead Nation albo Infamous. Pewnie raczej coś imprezowego czyli bardziej pasowałyby dwa pierwsze tytuły. Tak czy inaczej, mimo że gry już nienajnowsze, to nadal jest to IMO całkiem fajna nagroda. Tym bardziej jeśli ktoś np nie używa PSN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że każda osoba posiadająca konto na PSN będzie mogła za free pobrać 2 gry z tej listy tak? Ja sobie przytule pewnie LBP i albo Dead Nation albo Infamous. Pewnie raczej coś imprezowego czyli bardziej pasowałyby dwa pierwsze tytuły. Tak czy inaczej, mimo że gry już nienajnowsze, to nadal jest to IMO całkiem fajna nagroda. Tym bardziej jeśli ktoś np nie używa PSN ;)

 

Plus jeszcze dwie dodatkowe gry na PSP, jeśli ktoś rejestrował konto. Czyli 4 gry za friko, a braku PSN nie odczułem (bo praktycznie z niego nie korzystam, jedynie czasem coś kupię z PS Store) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...