Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Strzelam że tak, ew. będzie musiał dociągnąć jakieś licencje czy coś, nie wiem jak to dokłądnie działa bo nie miałem PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Lepsze jest to gdzie masz więcej gier które cie interesują. PS3 ma więcej ex-ów, ale multiplatformy przeważnie wyglądają i działają troche gorzej. Ostatni jednak często jest tak samo, a czasem nawet na korzyść PS3.

Klocek ma płatne multi, PS3 darmowe, ale Xbox LIVE jest dużo sprawniejszym systemem.

Na PS3 gry w dystrybucji cyfrowej są droższe niż na klocku (zdrapki MSP), ale z kolei można kupować w dwie osoby, więc koszt spada o połowę.

 

No i kwestia pada. Zaczynajać od zera można się przyzwyczaić do każdego. Ten od PS3 jest jednak dla mniejszych rąk, i ma absolutnie fatalne spusty, nawet nakładki tu tak wiele nie pomagają. Wypukłe analogi również są gorsze.

 

PS3 ma też Blu-ray, co nawet jeśli nie do filmów, to do gier, które zawsze są na jednej płycie. Na Xboksie coraz częściej gry wychodzą na kilku płytach, i czasem trzeba nimi żonglować.

 

 

Najbardziej jednak sugerowałbym się grami. Sprawdź co cie interesuje. Mnie akurat ex-y na PS3 nie interesują kompletnie (poza Gran Turismo i The Last of Us), więc pod prawie każdym względem wolę Xboksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś PS3 Super Slim? Jak z trwałością tego sprzętu? Czytałem, że przy pierwszym dotyku wydaje się być badziewne ale jak jest przy dłuższym użytkowaniu? Wyrabia się klapka od napędu czy jest ścisła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapka jest ścisła (ma zatrzask otwierany przyciskiem, ew. ręką można lekko nacisnąć i sam plastik i się odsuwa), lecz napędy dość szybko padaj i wydaje się być robiona z gorszej jakości materiałów. W tym błyszczące plastiki się strasznie szybko rysują. Polecam rozejrzeć się za 160gb albo 320gb - są sprawdzone i rzadko padają. [; Poza faktem że jest mniejsza, to wydaje się być robiona z gorszej jakości materiałów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z wersją 250gb, warto taką się interesować czy dołożyć do nowszej 160/320.

Mam mocno ograniczony budżet a chciałbym nabyć używaną ps3, 250gb są zdecydowanie tańsze niż jej następcy, boję się jednak o awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne w miarę awaryjne to były pierwsze Faty 60GB, reszta ma standardową awaryjność więc o to się nie martw. Różnica cenowa pomiędzy 250 a 320GB nie powinna być duża, jak dobrze poszukasz to może i w podobnej cenie znajdziesz. Ja niecały rok temu 320GB slim kupiłem za 630zł bodajże, zobacz np. w Euro tam gdzie sprzedają sprzęty uszkodzone bo często można wyrwać okazję jak np. Slimkę 320GB za 650 z rozwalonym kartonem poza tym sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yog. Podważę Twą wiedzę niestety. :) Modele 250gb i 120gb (CECH-20xxA CECH-21xxA) mają częściej problemy z napędem niż nowsze wersje konsoli (320 i 160gb) a dodatkowo w tych konsolach jest więcej diodek (niektórych irytują świecące przyciski) W nowszych wersjach jest jedna dioda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych modelach cech- 25xxx można downgradować cfw.

 

( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 )

 

No i po co komu ta wiedza_ I po co downgradować ? Zapomnijcie o PS4 że się tak uda jak z PS3. I tak PS3 długo się trzymał zanim go złamali. I dzięki temu dostajemy takie perełki jak The Lost Of Us. Oby PS4 trzymało się jak najdłużej, albo i nawet do końca jej żywotności. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psp podobno zniszczyło piractwo i przez to nie mieliśmy na tą konsolkę porządnych tytułów. Ok i teraz mamy vite, która nadal nei jest złamana i nadal nie ma na nią żadnych porządnych tytułów...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A te slimki za 599 z MM to warte to cos ? Nie znam sie kompletnie na konsolach, chcialem wlasnie kupic pierwsza i nad nia sie zastanawiam, ale nie wiem czy warto. Takie GTA V odpale na tym czy trzeba wiekszy dysk do tego miec ?

 

A może coś takiego lepiej ? 

http://allegro.pl/playstation-3-ps3-classic-160gb-okazja-wys-24h-i3527739158.html

 

Do ps3 można podłączyć klawe i mysz od kompa ? Czy jestem skazany na granie padem ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że podepnie skoro jedyną grą która wykorztuje klawę+mysz to UT2k3 bodajże, no i może Dust 514. Kupuje konsolę to niech się przyzwyczaja do sterowania domyślnego. Dysk w Facie wymienia się łatwo i tanio, więc jeśli cena jest ok to można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie sprecyzowalem swojego zapytania. Obilo mi sie gdzies w necie o oczy takie cudo co to mozna podpiac klawe i mysz do PS3 i nawet zmieniac mapowanie klawiszy. 

 

A w slimie 12gb mozna dysk bez problemu wrzucic swoj ? Np. mam taki 320gb 2.5" z lapsa, da rade ? Dołączona grafika

 

I jak wyglada kwestia podpiecia ps3 do monitora 4:3 z rozdzialka 1280x1024, bedzie to smigac w 720p bez oporow ? Nie mam mozliwosci na stale podpiac do TV FHD :(

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wyglada kwestia podpiecia ps3 do monitora 4:3 z rozdzialka 1280x1024, bedzie to smigac w 720p bez oporow ? Nie mam mozliwosci na stale podpiac do TV FHD Dołączona grafika

Po pierwsze monitor musi obsługiwać HDCP aby dało się do niego PS3 podłączyć. Raczej żaden monitor 4:3 o rozdzielczości 1280x1024 nie obsługuje HDCP.

 

Krótko mówiąc - nie "bedzie to smigac".

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po pierwsze monitor musi obsługiwać HDCP aby dało się do niego PS3 podłączyć. Raczej żaden monitor 4:3 o rozdzielczości 1280x1024 nie obsługuje HDCP.

 

Krótko mówiąc - nie "bedzie to smigac".

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12620_na/12620_na.PDF

 

Akurat moj obsluguje wiec dalo by rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani forumowicze Dołączona grafika

Jestem pecetowcem, ale chcialbym kupic w najblizszym czasie konsole (zle sie czuje, nie grajac w tytuly ktore moge wyprobowac tylko na PS3 - a jest co sprawdzac).

Mysle nad zakupem nowej slimki 12gb - cena ~600zl/ Plusem jest to, ze zagrawszy w to co mam zagrac moge ja latwiej sprzedac. Niektorzy polecaja mi stara fat-ke, za ktora tez wydam ok 500zl, a bedzie mi ja trudniej sprzedac.

Dodatkowo wystepuje kwestia dysku. Nie bede mial wykupionego zadnego abonamentu plus (przynajmniej nie przewiduje, jest tu ktos kto mowil tak samo a placi? Dołączona grafika). Chce miec zainstalowane gora 3 gry. Nie bede kupowal nalogowo gier za 200zl wiec tych tytulow na raz granych nie bedzie duzo.

Kto moze doradzic. czy pakowac sie w 12gb dysk? Jeszcze pytanie dla tych co pamietaja stara premiere konsol, albo wiedza ogolnie czy: CZEKAC Z KUPNEM PS3 DO MOMENTU PREMIER NOWYCH KONSOL?

 

PS. Patrze tak na tego pada z PS3. Uzywam w domu na PC pada z Xklocka i jest zajebisty! Ktos wie czy takie wynalazki sa OK? 

 

http://www.ebay.com/itm/New-Turbo-CROSS-BATTLE-XBOX-360-Controller-Adapter-For-PS3-/111122828349

Co myslicie? 

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 12GB do gier? Niektórych gier nawet nie zainstalujesz bo braknie miejsca, choćby i nic innego nie było zainstalowane. Z PSN nic nie ściągniesz bo nie ma miejsca.

Bez sensu, taka wersja konsoli to się chyba nadaje dla tych co chcą (i mogą, nie tak jak my) streamować z Netflixa.

 

Zresztą to chyba nie jest dysk tylko pamięć flash więc nawet nie włożysz dysku gdybyś po zakupie zmienił zdanie (tego nie jestem na 100% pewien ale lepiej sprawdź).

 

Masz listę gier które chciałbyś mieć na ps3? Dużo ich?

PS Plus może się opłacać lub nie, zależnie czego oczekujesz. Jeżeli interesuje cię tylko kilka wybranych tytułów i nic więcej to niespecjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liste gier dopiero kompletuje, zbieram wszystkie za i przeciw. Cena jest tu glowna determinanta i tego nie moge ukryc. Przeraziles mnie troche tym, ze kupie gre i moge nie miec na czym jej zainstalowac ;O. Nie ma opcji wlaczenia gry bez instalacji, zeby krecila sie z plytki? ;(

 

Rozmawialem ze znajomym, dysk HDD 2,5" moge wlozyc do srodka (z saneczkami). W razie braku kasy na saneczki wspominal tez ze w raziec czego moge podlaczyc dysk poprzez USB, prawda to?

 

Cholera a myslalem ze tylko sam sobie robie problemy. Mialem nawet nie pisac tego posta tylko brac konsole i isc do domu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z ciekawości poszukałem na necie i jest miejsce na dysk, można zrobić upgrade. Piszą, że bez sanek niby siedzi jakoś bardzo luźno ale jak się konsoli nie rusza to można przeżyć Dołączona grafika

 

Niektóre gry potrzebują instalacji. GTA 5 ponoć wymaga 8GB. No i jak mówiłem, z PSN niektórych gier w ogóle nie ściągniesz bo zajmują np. 20GB, nie wspominając, że jeszcze więcej wolnego miejsca jest tymczasowo potrzebne żeby to zainstalować (rozpakować).

 

Ale skoro upgrade dysku jest możliwy to może kup a potem zobaczysz jak się z tym żyje.

 

Co do pada to też bym proponował zaznajomić się najpierw z Dualshockiem a dopiero potem ewentualnie szukać zastępstwa... przecież nawet jeszcze konsoli nie masz :)

Osobiście wolę pada od klocka ale spokojnie sobie daję radę również z DS.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...