Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z racji że mam małe dłonie to wolę DS. Więc to zależy też od tego jak pad Ci leży w dłoni.  Nie wiem jak to jest z instalację gier. Dla przykładu ja wkładam płytę z Uncharted 3 i gra się odpaliła za pierwszym razem. Czy coś tam w tle zapisało ? Coż tego też nie mogę sprawdzić. Ale myślę że Sony to przewidziało jakoś i normalnie z płyty uda Ci się odpalić większość gier. A jak będzie problem z miejscem to wtedy ew. dokupisz dysk. W Fat'y bym się nie bawił. O ile 80'tki i  wyżej są jeszcze OK to niższe modele to już loteria. Nie pamietam czy 40 czy 60 GB wersja była/jest najbardziej awaryjną. Mojemu znajomemu też padła taka wersja (żółta dioda) i musiał kupić nową. Więc lepiej brać SLIM'ke. W MM była ostatnio promocją za 500 zł wersja 12 GB. Poczekac i poszukaj moze znów się trafi taka cena. A moim zdaniem warto, bo na PS3 jest kilka ciekawych gier. Szczerze to przy tych paru grach lepiej się bawiłem niż przy Halo 3 czy Forza 4 na X360, gdy go jeszcze posiadałem.  Aż zazdroszczę Ci że po raz pierwszy zagrasz w takie gry jak Uncharted, Heavy Rain czy The Lost Of US. Do tego Killzone, God Of War 3.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia monitora Panowie, czy wystarczy, że ma HDMI in, czy musi to być jakiś specjalny standard? Mój jeden monitor (docelowo chce na nim grać) - Benq GW2450HM.

 

Mam też drugie pytanie, a bardziej to jest gdybanie. Konsole wyświetlają circa 30FPS (czasem niestety mniej). Czy komfort gry może być lepszy na TV aniżeli na monitorze 60Hz? (wątpie ale wole spytać). Druga cześć tej wypowiedzi dot. monitora 120/144Hz, który posiadam. Gra w grę na PC przy 30FPS na tej matrycy to katastrofa. Jak Wam się gra na PS3 na szybszych i wolniejszych monitorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mam TV od Samsunga z 3D i 100 hz matrycą z podbiciem do 200. Po włączeniu Motion Plus w miejscach gdzie są spadki FPS obraz się rozjeżdża lekko. Ale w pozostałych gdzie jest 30 i więcej działa bardzo płynnie.  Z wyłaczonym M+ mam za to gorszą płynność  ogólnie obrazu nawet w miejscach gdzie mam 30 FPS  i więcej. Zależy to więc od matrycy. Bo na Dell 2209WA gry działają jednak lepiej niż na TV z wyłączonym Motion + i te spadki FPS są mniej odczuwalne na IPS 60 hz (Dell 2209WA). Ale ogóołem mój monitor wypada słebiej niż Motion PLUS. Tak więc PC i może na PS4  mój TV od Samsunga sprawdzi się lepiej z włączonym M+  w grach które będą utrzymywać stałą płynność. Podłączałem go zresztą do PC  i sam się o tym przekonałem. Jest o wiele płynniej i mniejsze smużenie jakby niż na monitorze. Tak więc zależy od matrycy zarówno TV jak i monitora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze polecam klientom 12gb slimki, ze względu na to, że w cenie 500gb można sobie zakupić PS3 + sanki + dysk 750gb... Poza tym - system siedzi na pamięci flash (tym 12gb) - więc, jakby na to nie patrzeć, chodzi ciut szybciej niż na normalnej konsoli (szybsze starty i uruchamianie niektórych programów)

Co do DS3 - pady te owszem, są małe i mogę kciuki rozboleć od ciągłego skierowania ich ku sobie, ale: Pad logitech wireless rumble 2 działa perfekt z PS3, a jest praktycznie identyczny jak ten xboxowy (tylko ma większą kieszeń na baterię, no i nie działają wibracje pod PS3) Ale tak jak inni - polecam się najpierw zabrać za DS3, a potem ew. dokupić jakiś (dobry=firmowy) zamiennik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwileczke ... Czy ja cos zrobilem zle? :d Kiedy do slimki wlozylem dysk, konsola spytala sie mnie czy chce go uzyc. Zgodzilem sie, wiec czekala na mnie operacja, ktora w moim mniemaniu polegala na zgraniu calego softu z ssd na hdd. Trwalo to dosc dlugo. Czy to na pewno nie jest tak, ze na ssd zostal soft, w razie odpienia hdd, ale calosc dziala teraz na hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co wiem, to system powinien zostać na pamięci flash. Lecz instaluje się na dysku twardym przy wsadzeniu nowego dysku. Szczerze nie wiem ocb. 12 są ciut szybsze, ale nie napisałem że z dołożonym dyskiem. ;D W momencie jak odepniesz HDD to będzie musiał się na nowo zainstalować system. Tym razem na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pierwsze słysze. Coś tam mieli jeszcze wypuścić, ale to raczej byłoby bez sesnu, bo mają przecież pewnie zaległe sztuki  obecnych modeli, a to trzeba sprzedać, bo ludzie teraz wolą się przesiadać na PS4 powoli, więc rynek zaleje jeszcze więcej używek PS3. Ale kto wie. Sony i tak mnie zdziwiło wydając ten super slim, no bo po cholere to jak platforma kończy już swój żywot powoli.  Ale spece od marketingu z Sony wiedzą lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie zacieram ręce na wysyp używek na allegro, który w sumie już można zaobserwować, by przygarnąć takiego zwykłego slima 120GB. Pewnie po świętach to będzie tego dopiero dużo, ale jeszcze tyle mi się nie chce czekać.

Nawet przygotowałem sobie dziś listę tytułów które muszę przejść Dołączona grafika

 

The last of Us 
Uncharted 1,2,3
Heavy Rain 
Killlzone 2,3
GTA 5 
Little big planet 1,2 
God of War 3
Ratchet and clank 
Resisatnce 3
Infamous 1,2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem w łapy slima 250gb za 450zl, przy okazji kupiłem Little big planet za 30 zł oraz Uncharted 1 również za 30 zł. Puki co zainstalowałem tą pierwszą i nie mogę się od niej oderwać, nawet nie sprawdziłem jeszcze Uncharted. Jaki ja głupi byłem ze nie kupiłem ps3 wszczesniej... Jak myślę ile mam exclusivów do przejścia lepszych od litte big planet to mnie głowa boli.

 

Tapatapatap i9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Resistance 3? Zaczynaj od pierwszego tytułu na PS3, czyli Resistance ;) Potem dwójeczkę i dopiero trójeczka. Są świetne. ;) Do całego spisu dodaj jeszcze Castlevanie (chyba że grałes na PC..) Demon's Souls, i Podróż Edycje Kolekcjonerską (najbardziej się opłaca na płycie kupić, niż w PSN, masz na płycie łącznie 6 gier, Flowers, fl0w, Journey i 3 minigierki) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem w łapy slima 250gb za 450zl, przy okazji kupiłem Little big planet za 30 zł oraz Uncharted 1 również za 30 zł. Puki co zainstalowałem tą pierwszą i nie mogę się od niej oderwać, nawet nie sprawdziłem jeszcze Uncharted. Jaki ja głupi byłem ze nie kupiłem ps3 wszczesniej... Jak myślę ile mam exclusivów do przejścia lepszych od litte big planet to mnie głowa boli.

 

Tapatapatap i9001

Jak ci się LBP podoba to może też ci podejść Puppeteer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem pełno wersji demonstracyjnych, moja uwagę zwrócił Killlzone 3... A mianowicie to jak wygląda i działa. Nie wiem czy wybrali tą śnieżną lokacje specjalnie na demo czy co ale gra wygląda oszałamiająco, i mówię to jako osoba która całe życie grała na PC. Naprawdę nie wiem jak to wycisneli z tej konsoli. Przeglądam coraz więcej tytułów oraz te które wy mi podaliscie i dochodzę do wniosku ze grania to mam chyba na 2 lata. Juz nie wspominając o tytułach na ps2 z psn+.. Odnośnie psn+ zdziwiło mnie ze musze podać im moja kartę kredytową nawet jak chcę wypróbować 14 dniowy trial. Rozumiem ze psn+ to obowiązek? Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS+ nie jest obowiązkowe. Na PS3 możesz grać przez internet bez tego. W gry pobrane z PS+  możesz korzystać tak długo jak masz wykupiony abonament.

W przypadku PS4 trzeba wykupić PS+ żeby grać w mutliplayery.

Sprawdź czy nie włączyło Ci się automatyczne przedłużenie PS+ po skończeniu się triala.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak tylko wrócę do domu. Wiem wiem ze można grać przez internet za darmo, chodziło mi raczej o to czy te dwie gry miesięcznie które dostajemy są warte rej ceny. Są to sensowne tytuły czy raczej coś w stylu humble Indie bundle? Jeszcze jedno pytanie przy okazji :Gry które są w ps store pod zakładką ps2 kupuje się normalnie i działają one na Ps3 Slim? Zdziwiło mnie też ze tytuły które mamy na płycie nie można zainstalować na hdd i wkładać tylko płytę w celu weryfikacji. Tzn wiem ze niektóre wymagają instalacji np. GTA 5 ale np mojego Uncharted czy Little big planet nie da się zainstalować na HDD. Trochę szkoda napędu, pewnie gry by się szybciej wczytywaly. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz spis gier z PS+.

W tym miesiącu były 2 gry z tego roku i to całkiem niezłe. W grudniu będzie Grid 2.

O ile dobrze pamiętam to od teraz ma być tylko 1 większa gra w miesiącu dla PS3 z powodu premiery PS4.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę Uncharted 1, mam 80% postępu i co mogę powiedzieć. Gra całkiem przyjemna, męski Tomb Raider wiec jak najbardziej w moim stylu. Nie odczułem żadnych spadków płynności i co do strony audio-wizualnej mogę przyczepić się jedynie do dźwięków wystrzałów broni które są bardzo słabe i brzmią jakby ktoś strzelał z pistoletu na kulki. Jeszcze do tego dochodzą wciąż te same krzyki przeciwników które znam już na pamięć.

Denerwuje mnie też trochę zbyt duża liczba przeciwników, co rusz wyskakuje na ciebie 100 chłopa co jest trochę męczące. Zobaczymy jak to będzie w 2 części, bo nie ukrywam ze jest to dla mnie trochę uciążliwe. Ogólnie gra ok, pupy nie urywa ale gra się dobrze.

 

Tapatapatap i9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że U1 to jeszcze stary silnik. Zobaczysz jaka różnica w grafice jest między 1, a 2. :) Do tego 2 jest bardziej dynamiczna IMO. Pierwsza część jest troszkę wolniejsza. Inne tępo akcji. Bardziej tu położyli nacisk na zagadki. Mniej na strzelanie. Ja przeszedłem wszystkie 3 części na Hard. Wtedy to dopiero jest rzeźnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem trójkę, bo już odkladam od roku, a gra kosztuje grosze, więc naprawdę najwyższa pora.

Dwójka faktycznie dużo miodniejsza niż i tak miodna jedynka. Chyba najlepsza a na pewno jedna z najlepszych gier w jakie grałem na PS3

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...