Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też sprzęt od Sorry i Nintendo, którym nie mam potrzeby się przechwalać, także próbuj dalej :lol:

Aż dziwne, że nie zapowiedzieli kolejnej "unowocześnionej" (czytaj jeszcze bardziej pociętej) wersji konsoli :ploom:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym że nie masz innych konsol chyba nie wspominałem? Już samo posiadanie X'a zaburza sensowne spojrzenie na inne konsole, ale nie dziwne jak pokazują 3 normalne exy w ciągu roku (z czego żaden jeszcze nie wyszedł) + tona crapu na Kinecta ;)

 

Z tymi pociętymi konsolami to chyba mylisz firmy, mówi ci coś 4GB dysk w konsoli i brak możliwości zamontowania większego bez kombinowania?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym że nie masz innych konsol chyba nie wspominałem? Już samo posiadanie X'a zaburza sensowne spojrzenie na inne konsole, ale nie dziwne jak pokazują 3 normalne exy w ciągu roku (z czego żaden jeszcze nie wyszedł) + tona crapu na Kinecta ;)

 

Nie, samo posiadanie xboxa niczego nie zaburza jeżeli jest się graczem, a nie fanboyem. Stąd też moje dopowiedzenie na czym gram.

Dogryzanie o tytułach ekskluzywnych sobie odpuść, bo ja wolę 3 normalne które wyjdą, niż 10 na które będę czekał X lat żeby potem doczekać się przeciętniaka.

 

Z roku na rok gamescon jak i e3 to coraz większa umysłowa bieda. Tu już nawet nie chodzi o to co pokazują, ale w jaki sposób. Tutaj nawet sensownego poprowadzenia zabrakło.

 

Z tymi pociętymi konsolami to chyba mylisz firmy, mówi ci coś 4GB dysk w konsoli i brak możliwości zamontowania większego bez kombinowania?

 

Nie, nic mi to nie mówi. Ale chętnie posłucham dalej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, samo posiadanie xboxa niczego nie zaburza jeżeli jest się graczem, a nie fanboyem. Stąd też moje dopowiedzenie na czym gram.

Dogryzanie o tytułach ekskluzywnych sobie odpuść, bo ja wolę 3 normalne które wyjdą, niż 10 na które będę czekał X lat żeby potem doczekać się przeciętniaka.

No tak, standardowy argument posiadaczy X'a - to jest właśnie myślenie fanboja, to ty sobie czekaj a ja pogram w te same przeciętne gry które wyszły w tym roku ;)

 

Nie, nic mi to nie mówi. Ale chętnie posłucham dalej :blink:

 

Jak się postarasz, to sam znajdziesz info.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już samo posiadanie X'a zaburza sensowne spojrzenie na inne konsole, ale nie dziwne jak pokazują 3 normalne exy w ciągu roku (z czego żaden jeszcze nie wyszedł) + tona crapu na Kinecta ;)

 

Hmm nie wiem, która emotka najlepiej zilustruje moją minę po przeczytaniu tego stwierdzenia więc będzie w kolejności chronologicznej: :blink: :mur: :lol:

Prawda jest taka że przy tej ilości exów które Sony już zapowiedziało na końcówkę roku/początek 2012 nie muszą nic więcej pokazywać

Jakieś konkrety? Co niby Sony ma takiego w tym roku lub też Q1/Q2 2012, że niby zamiata wszystko i wszystkich? Jakoś nie widzę zatrzęsienia tytułów PS3-only. Prócz Killzone3, który już wyszedł i nadchodzący Uncharted jest coś godnego uwagi? Nie bardzo. Zresztą co mi po tych exlusivach skoro i tak wszystkie największe killery to multiplatformy, a te jak wiadomo w 9 na 10 przypadków wyglądają lepiej na X360?

tona crapu na Kinecta

Tona crapu na Kinecta? Podobnie z Move. Casualowe wypierdki na niedzielne spotkanie z rodziną po obiedzie.

w te same przeciętne gry które wyszły w tym roku

To znaczy w które?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety? Co niby Sony ma takiego w tym roku lub też Q1/Q2 2012, że niby zamiata wszystko i wszystkich? Jakoś nie widzę zatrzęsienia tytułów PS3-only. Prócz Killzone3, który już wyszedł i nadchodzący Uncharted jest coś godnego uwagi? Nie bardzo. Zresztą co mi po tych exlusivach skoro i tak wszystkie największe killery to multiplatformy, a te jak wiadomo w 9 na 10 przypadków wyglądają lepiej na X360?

 

 

Typowy posiadacz xboxa jak cos nie jest shooterem to nie istnieje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety? Co niby Sony ma takiego w tym roku lub też Q1/Q2 2012, że niby zamiata wszystko i wszystkich? Jakoś nie widzę zatrzęsienia tytułów PS3-only. Prócz Killzone3, który już wyszedł i nadchodzący Uncharted jest coś godnego uwagi? Nie bardzo. Zresztą co mi po tych exlusivach skoro i tak wszystkie największe killery to multiplatformy, a te jak wiadomo w 9 na 10 przypadków wyglądają lepiej na X360?

 

Ciężko rozmawiać z osobą która jak widać zupełnie nie orientuje się w grach które wychodzą na poszczególne platformy ale ok.

 

PS3 już są: Little Big Planet 2, Killzone 3, Motorstorm: Apocalypse, SOCOM 4, DC Universe, InFamous 2

PS3 2011 będą: Resistance 3, Ratchet&Clank: All 4 One, Uncharted 3, ICO Collection

PS3 2012 wiadome: Twisted Metal, The Last Guardian, Starhawk, Sly 4, FF Versus XIII

 

X360 2011 już są: nic

X360 2011 będą: Gears of War 3, Forza 4, Halo remake

 

Mówimy oczywiście o normalnych dużych tytułach nie Move/Kinect only, jedynie w dystrybucji cyfrowej MS daje radę, ale tak samo na PSN jest dużo fajnych tytułów. Oczywiście zaraz się zaczną argumenty, że ta gra to crap, tamta to kiepsko się sprzedała, etc. Dla mnie to nie ma znaczenia, jeśli potrafiłem się dobrze bawić przy SOCOM 4 który został zjechany w reckach, to mam gdzieś te recki a gra spełniła swoją rolę. Dalej można mówić że po co mi tyle gier, jak większośc nie podchodzi, ale przynajmniej jest z czego wybierać, a w przypadku X'a albo lubisz Halo/Gears of War i simy albo jesteś skazany na multiplatformy.

 

Tona crapu na Kinecta? Podobnie z Move. Casualowe wypierdki na niedzielne spotkanie z rodziną po obiedzie.

 

 

Owszem, jedyna różnica taka że Sony nie opiera się jedynie na takich grach, czego nie można powiedzieć o MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

a w przypadku X'a albo lubisz Halo/Gears of War i simy albo jesteś skazany na multiplatformy.

Nie ma to jak sobie powiększać penisa exclusive-ami. Im więcej tym lepiej, byle konkurencja nie miała, nie ważne jakie.

 

 

Dla mnie w takim razie X360 vs. PS3 jest 1:1 - klocek ma Forze, pees ma Gran Turismo. Nic innego mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, standardowy argument posiadaczy X'a - to jest właśnie myślenie fanboja, to ty sobie czekaj a ja pogram w te same przeciętne gry które wyszły w tym roku ;)

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Jak się postarasz, to sam znajdziesz info.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie, nie znajdę. Wiesz czemu? Bo jesteś typowym przedstawicielem nurtu Sorry, który to pieprzy głupoty kompletnie nie mając pojęcia o czym. Także sam się postaraj i poszukaj info, a potem wyskakuj z "błyskotliwymi" komentarzami :*

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet szkoda komentować takie "argumenty", powiększanie penisa? O ile mi się dobrze wydaje to exclusivy są powodem do kupna jednej czy drugiej konsoli, rozumiem że jak kupujesz buty to byle jakie, ważne żeby na nogi weszły?

 

@Grobel

 

Jak widać pozostaje ci się tylko śmiać, choć w twoim przypadku nie wiem czy to nie śmiech przez łzy.

Edytowane przez Yog-Sothoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dla mnie exclusive-y nie mają żadnego znaczenia, bo są beznadziejne. Ja mam kilka serii które mnie przede wszystkim interesują, i jakby coś nich było exclusive-m to by był powód dla kupienia którejś konsoli. A nie jakieś Halo, Gearsy, Gody, Killzone-y, Uncharted-y itd. Dla mnie te gry nie prezentują zupełnie nic interesujacego, i czasem mam wrażenie że ludzie przede wszystkim sie na nie napalają dlatego że są exclusive-ami. Najważniejsze jest abyśmy my coś mieli a inni nie, nie ważne co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, napisałeś "Im więcej tym lepiej, byle konkurencja nie miała, nie ważne jakie." Czyli sugerujesz, że PS3 ma byle jakie exy, wg twojego mniemania może i tak, ale ty nie jesteś wyrocznią.

W każdym razie fakt jest taki, że Sony bije MS pod względem jakości exów jak i ilości. I co mi się bardzo podoba, to różnorodność.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie exclusive-y nie mają żadnego znaczenia, bo są beznadziejne. Ja mam kilka serii które mnie przede wszystkim interesują, i jakby coś nich było exclusive-m to by był powód dla kupienia którejś konsoli. A nie jakieś Halo, Gearsy, Gody, Killzone-y, Uncharted-y itd. Dla mnie te gry nie prezentują zupełnie nic interesujacego, i czasem mam wrażenie że ludzie przede wszystkim sie na nie napalają dlatego że są exclusive-ami. Najważniejsze jest abyśmy my coś mieli a inni nie, nie ważne co.

 

Obiektywnie patrząc PS3 ma większy wybór exów i o to się w tym temacie rozchodzi. A kwestia podobania się lub nie to indywidualna sprawa każdego gracza.

 

@Grobel

 

xbox 360 4gb dysk - Szukaj w Google

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pociętymi konsolami to chyba mylisz firmy, mówi ci coś 4GB dysk w konsoli i brak możliwości zamontowania większego bez kombinowania?

 

 

Ty sobie kpisz? Poczytałeś wpierw to co wklejasz? Kupujesz dysk i go wtykasz. Rzeczywiście brak możliwości. Oczywiście w ps3 jest mniej kombinowania. Kończę temat tutaj, bo równię dobrze mógłbym dyskutować ze swoją paprotką (którą korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam). :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to po co ta dyskusja o exclusive-ach, skoro to indywidualna kwestia? Dopiero co usunąłem konto na forum polygamii bo nie mogłem ścierpieć takich dyskusji (a tylko takie tam są, plus trollowanie), a tutaj nagle to samo widzę.

 

Żaden posiadacz PS3 nie powie że exclusive-y są słabe, bo jak by to wyglądało, na pewno nie ładnie. Ja za to moge powiedzieć że słabe są i tu i tu, i nic poza Forzą i GT mnie w najmniejszym stopniu nie interesuje. Jakby GTA, Fallout czy Battlefield miały wyjsć tylko na PS3, to kupuje od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie kpisz? Poczytałeś wpierw to co wklejasz? Kupujesz dysk i go wtykasz. Rzeczywiście brak możliwości. Oczywiście w ps3 jest mniej kombinowania. Kończę temat tutaj, bo równię dobrze mógłbym dyskutować ze swoją paprotką (którą korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam). :roll:

 

Dobrze wiesz o co chodzi, masz możliwość kupienia dysku od MS za grubą kasę, albo kombinowania z szukaniem odpowiedniego dysku od WD, który zostanie wykryty w tej konsoli. Do tego ograniczenie do 250GB max.

 

@Harry Lloyd

 

Prześledź wątek i zobacz z kim i o czym dyskutuję, to będziesz wiedział po co ta rozmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czytałem na bieżąco wszystkie posty, i nic z tego nie wiem. Ty sie podniecasz tysiącem exclusive-ów, Grobel flejmuje zabieranie ficzerów z kolejnych rewizji PS3, co akurat jest prawdą. M$ przynajmniej dodaje coś nowego i poprawia wady w kolejnych wersjach. Może i mają wersje z 4 GB do której nie można dać normalnego dysku, ale ile ona kosztuje? Model 250 GB kosztuje 3/4 tego co 160 GB model PS3. W UK można kupić za 150 funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi się dobrze wydaje to exclusivy są powodem do kupna jednej czy drugiej konsoli

Otóż to. I biorąc to pod uwagę chcesz mi powiedzieć, że SOCOM4 albo Infamous2, których oceny oscylują na poziomie 7/10 mają być siła napędzającą sprzedaż PS3? Żart? ICO Collection chyba też już kiedyś gdzieś się pojawiła co?

Ciężko rozmawiać z osobą która jak widać zupełnie nie orientuje się w grach które wychodzą na poszczególne platformy ale ok.

Jeśli coś mnie interesuje to jestem zorientowany, a jak widać ten zestawik, który wkleiłeś prócz KZ3, Uncharted i powiedzmy Twisted Metal za bardzo mnie nie obchodzi. Nie jaram się pacynkami z Little Big Planet czy innymi średniakami pokroju Motorstorm. Poza tym jak już chcesz zgrywać wszechwiedzącego bonzo to przynajmniej zadaj sobie trud i sprawdź co jest faktycznie exlusivem na PS3, bo podany DC Universe z tego co wiem wyszedł również na PC (co i tak nie zmienia faktu, że gra jest średnia). To samo z FF Versus XIII - ja nigdzie nie widzę żadnej potwierdzonej informacji o dacie premiery.

Oczywiście zaraz się zaczną argumenty, że ta gra to crap, tamta to kiepsko się sprzedała, etc. Dla mnie to nie ma znaczenia

No to zaraz. Exlusivem mają być "system sellery" czy byle gó..na byle tylko były dostępne na jednej platformie? Zdecyduj się.

potrafiłem się dobrze bawić przy SOCOM 4 który został zjechany w reckach, to mam gdzieś te recki a gra spełniła swoją rolę.

I bardzo dobrze, bo tak to właśnie powinno działać. Tylko, że ja wolę interpretować to trochę inaczej. I o ile sugerowanie się jednym portalem/magazynem mogłoby faktycznie być błędne, to opieranie się o oceny z kilku czy kilkunastu żródeł pozwala obiektywnie stwierdzić na jakim poziomie jakościowym znajduje się dany tytuł. Więc skoro większość recenzji branżowych oceniło tą grę jako średnią to ciężko używać tego jako argumentu o wyższości jednej konsoli nad drugą. No chyba, że nagle zaczynamy stawiać ilość nad jakość.

Owszem, jedyna różnica taka że Sony nie opiera się jedynie na takich grach, czego nie można powiedzieć o MS.

Badźmy poważni i dzielmy gry na takie, które są robione pod Kinecta typu nadchodzące Star Wars i takie, które wspierają przystawkę. I to, że coraz więcej tytułów opcjonalnie wykorzystuje kamerkę nie oznacza, że MS opiera wszystko o Kinecta. Bez jaj.

Czyli sugerujesz, że PS3 ma byle jakie exy, wg twojego mniemania może i tak, ale ty nie jesteś wyrocznią.

Ty też nie.

W każdym razie fakt jest taki, że Sony bije MS pod względem jakości exów jak i ilości.

Pod względem ilości tak, pod względem jakości - sprawa dyskusyjna.

To, że cię jakaś gra nie interesuje nie oznacza, że jest słaba.

To samo w drugą strone - nie musi być dobra tylko dlatego, że ty tak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na bieżąco wszystkie posty, i nic z tego nie wiem. Ty sie podniecasz tysiącem exclusive-ów, Grobel flejmuje zabieranie ficzerów z kolejnych rewizji PS3, co akurat jest prawdą. M$ przynajmniej dodaje coś nowego i poprawia wady w kolejnych wersjach. Może i mają wersje z 4 GB do której nie można dać normalnego dysku, ale ile ona kosztuje? Model 250 GB kosztuje 3/4 tego co 160 GB model PS3. W UK można kupić za 150 funtów.

 

Bashowanie jednej firmy za zabieranie ficzerów (pytanie jakich - Linuxa? Rzeczywiście podstawowa sprawa w konsoli do grania) a milczenie o drugiej która realnie utrudnia graczom korzystanie z tańszych akcesoriów raczej nie jest uczciwym stawianiem sprawy. Argument z tym usuwaniem wad to nie wiem po co, Sony nie usprawnia kolejnych wersji o lepszy proces technologiczny, czy poprawkę YLOD? Nie dodaje czegoś nowego, vide kanały tv/muzyczne, nowe funkcjonalności fw. I jedna i druga firma pod tym względem nie odbiega od normy, z taką różnicą że MS przyjęło dość nieciekawy model sprzedaży akcesoriów.

 

Otóż to. I biorąc to pod uwagę chcesz mi powiedzieć, że SOCOM4 albo Infamous2, których oceny oscylują na poziomie 7/10 mają być siła napędzającą sprzedaż PS3? Żart? ICO Collection chyba też już kiedyś gdzieś się pojawiła co?

 

Jeśli coś mnie interesuje to jestem zorientowany, a jak widać ten zestawik, który wkleiłeś prócz KZ3, Uncharted i powiedzmy Twisted Metal za bardzo mnie nie obchodzi. Nie jaram się pacynkami z Little Big Planet czy innymi średniakami pokroju Motorstorm. Poza tym jak już chcesz zgrywać wszechwiedzącego bonzo to przynajmniej zadaj sobie trud i sprawdź co jest faktycznie exlusivem na PS3, bo podany DC Universe z tego co wiem wyszedł również na PC (co i tak nie zmienia faktu, że gra jest średnia). To samo z FF Versus XIII - ja nigdzie nie widzę żadnej potwierdzonej informacji o dacie premiery.

 

Znowu wracamy do "mnie się podoba", "dla mnie to nie hit", etc. Rozmowa była o ilości exów na danych platformach, więc teraz wykręcanie kota ogonem nie zadziała. Jak chcesz to ICO Collection może z list wylecieć, ale za nią poleci też remake Halo bo to też już chyba było?

 

No to zaraz. Exlusivem mają być "system sellery" czy byle gó..na byle tylko były dostępne na jednej platformie? Zdecyduj się.

 

Exclusivem są gry dostępne na jedną platformę, myślałem że to zrozumiałe ale widać nie do końca. Gra nie musi być hitem ani sprzedać się w ilości xx mln, żeby zachęcić kogoś do kupna konsoli - wystarczy że danemu graczowi spodoba się.

 

I bardzo dobrze, bo tak to właśnie powinno działać. Tylko, że ja wolę interpretować to trochę inaczej. I o ile sugerowanie się jednym portalem/magazynem mogłoby faktycznie być błędne, to opieranie się o oceny z kilku czy kilkunastu żródeł pozwala obiektywnie stwierdzić na jakim poziomie jakościowym znajduje się dany tytuł. Więc skoro większość recenzji branżowych oceniło tą grę jako średnią to ciężko używać tego jako argumentu o wyższości jednej konsoli nad drugą. No chyba, że nagle zaczynamy stawiać ilość nad jakość.

 

Owszem oceny mogą dać pewien pogląd sytuacji, ale nadal nie wpływają na indywidualne gusta kupującego, jeśli komuś się spodobała to sama gra spełniła swoje zadanie - przyniosła dobrą zabawę przed konsolą. Kwestia opłacalności dla wydawcy to inna sprawa.

 

Badźmy poważni i dzielmy gry na takie, które są robione pod Kinecta typu nadchodzące Star Wars i takie, które wspierają przystawkę. I to, że coraz więcej tytułów opcjonalnie wykorzystuje kamerkę nie oznacza, że MS opiera wszystko o Kinecta. Bez jaj.

 

A nie opiera? Z normalnych gier non-Kinect zostały właśnie te 3 pozycje które wymieniłem, reszta to Kinect only popierdółki + większe produkcje lub eksperymentalne mutacje jak Steel Battalion czy Codename Kingdoms - ale nadal ciężko cokolwiek o nich powiedzieć bez gameplaya. Skoro uważasz że MS ma ciekawy line up dla gracza nie posiadającego Kinecta to może coś tu podasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. I biorąc to pod uwagę chcesz mi powiedzieć, że SOCOM4 albo Infamous2, których oceny oscylują na poziomie 7/10 mają być siła napędzającą sprzedaż PS3? Żart? ICO Collection chyba też już kiedyś gdzieś się pojawiła co?

 

No to zaraz. Exlusivem mają być "system sellery" czy byle gó..na byle tylko były dostępne na jednej platformie? Zdecyduj się.

 

Tiaa, średniaki...

 

Oceny z metacritic exów PS3, powyżej średniej 80:

Demon's Souls - 89

God of War III - 92

Gran Turismo 5 - 84

Heavy Rain - 87

inFamous - 85

inFamous 2 - 83

Killzone 2 - 91

Killzone 3 - 84

LittleBigPlanet - 95

LittleBigPlanet 2 - 92

Metal Gear Solid 4 - 94

ModNation Racers - 82

MotorStorm - 84

Motorstorm: Pacific Rift - 82

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction - 89

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time - 87

Resistance - 86

Resistance 2 - 87

Uncharted - 88

Uncharted 2 - 96

Valkyria Chronicles - 86

Warhawk - 83

Wipeout HD - 87

Wipeout HD Fury - 89

Yakuza 3 - 80

 

 

 

Pod względem ilości tak, pod względem jakości - sprawa dyskusyjna.

 

Patrz wyżej. Możesz spróbowac sporządzić taką listę dla Xa, ciekawe co wyjdzie.

 

To samo w drugą strone - nie musi być dobra tylko dlatego, że ty tak uważasz.

 

Nie, nie, wcale tak nie jest, myślę że najbardziej miarodajna jest średnia ocen, patrz wyżej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tej liście widzę co najmniej 6 dobrych tytułów, które raczej każdemu się spodobają. Nie ma co nad tym dyskutować. PS3 jest głównie dla osób co lubią kolekcjonować i grać w ex'y Mam znajomego w pracy co kupuje tylko oryginały i nie ma mowy o przeróbce. Żadnego JB czy innego syfu jak to mówi. Gry te lepsze jak KillZone 2 czy Uncharted 2 ma wersji kolekcjonerskiej. Dba o płyty lepiej niż o swoją od niedawna żonę. Śmiem twierdzić ,że obrywa za to, ale to jego sprawa ;) Ma tyle samo latek co ja i nie uważa, że PS3 jest pod jakimś względem gorsze czy lepsze. Podobnie jak ja uważa że obie konsole są dla różnych grup odbiorców. PS3 dość często kupują ludzie dla dopełnienia komputera PC, bo i tak zdecydowana większość gier na X'a to multiplatformówki wydane również na PC.

 

W tym roku tylko na X'a wyjdą chyba tylko dwie gry Forza 4 (must have) i (Gears of War 3 (must have). PS3 ma tego więcej, ale nie każdemu się musi podobać. Ja tam ciach!ie czekam na U3 i jak stanieje to kupię KillZone 3. Na koniec mogę napisać, że obie konsole mają swoje wady i zalety. X360 jest po prostu dla graczy, którzy lubią spędzać czas głównie ze znajomymi na graniu w Fifę. Lub jako zastępstwo PC do gier. Jak brać konsolę do multiplatformówek to chyba lepiej wybrać X360 z racji tego, że kilka gier na konsole Microszitu wyszło jednak lepiej. Sam miałem okazję pograć w takiego BioShock'a na PS3 i różnicę zauważyłem od razu. Brak takiej ostrości jak wersji na X360 nie mówiąc już o PC. I nie była to wina kabla/monitora czy ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exclusivem są gry dostępne na jedną platformę, myślałem że to zrozumiałe ale widać nie do końca.

Wiem co to jest exlusive, ale...

O ile mi się dobrze wydaje to exclusivy są powodem do kupna jednej czy drugiej konsoli

No właśnie. Exlusive już sam w sobie powinien być system sellerem, bo w końcu pogram w niego tylko na konkretnym sprzęcie. Więc jeśli coś ma być exlusivem to powinna być to dobra produkcja. Exluzywny chłam to nadal chłam i nie zachęca do zakupu i nie ma wtedy znaczenia czy jest to gra na wszystkie czy na jedną platformę.

 

Tiaa, średniaki...

Po 1: rozmowa odnosiła się do tytułów, które wyszły lub wyjdą w tym roku. Czyli z tej listy łapie się chyba Infamous2, Killzone3 i LBP2 z czego dwóm pierwszym bliżej do 80.

Po 2: oczywiście o reszcie tegorocznych exlusivów nie raczyłeś wspomnieć, bo przecież 67 za SOCOM 4 czy 78 za ostatniego Motorstorma już tak ładnie by się nie prezentowało.

 

A co do ex-ów na X to wystarczy wspomnieć o kilku seriach jak Gears, Forza, PGR, Halo, ale także kilku tytułach pokroju Alan Wake, Fable2, Crackdown czy nawet tytuły z XBA jak Trials HD - to wszystko gry ze średnią powyżej 80. Dodatkowo jest sporo tytułów, które prócz PC są tylko na X360, ale tych nie wstawiałem.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1: rozmowa odnosiła się do tytułów, które wyszły lub wyjdą w tym roku. Czyli z tej listy łapie się chyba Infamous2, Killzone3 i LBP2 z czego dwóm pierwszym bliżej do 80.

Po 2: oczywiście o reszcie tegorocznych exlusivów nie raczyłeś wspomnieć, bo przecież 67 za SOCOM 4 czy 78 za ostatniego Motorstorma już tak ładnie by się nie prezentowało.

 

Ad1. Myślałem, że mówimy ogólnie o exach na daną platformę.

Ad2. Chyba wyraźnie napisałem "Oceny z metacritic exów PS3, powyżej średniej 80:", więc niby jak mógłbym wrzucić tam SOCOMA?

Lista miała zobrazować siłę PS3 w bardzo dobrych exach i tyle. X360 nie ma startu.

 

A co do ex-ów na X to wystarczy wspomnieć o kilku seriach jak Gears, Forza, PGR, Halo, ale także kilku tytułach pokroju Alan Wake, Fable2, Crackdown czy nawet tytuły z XBA jak Trials HD - to wszystko gry ze średnią powyżej 80. Dodatkowo jest sporo tytułów, które prócz PC są tylko na X360, ale tych nie wstawiałem.

 

To i tak sporo mniej niż to co oferuje PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu exy - stara śpiewka "plejowców" ;-) To was zaskoczę - na iksa jest więcej exów :P Wg listy na wiki mamy tak:

- X360 - 194 (z tego 69 to console ex, czyli jest też na PC)

- PS3 - 100 (z tego 3 to console ex)

Teraz wam głupio? ;-)

 

A tak serio to zarówno na iksa jak i na ps3 jest podobna ilość dobrych gier (jak już jedziecie z tym metacriticiem to na iksa 267 gier ma średnią ocen 80+, a na ps3 239, tak więc jest prawie równo). Nawet jeśli tylko 10-20% przypadnie wam do gustu to i tak jest w co grać. Co więcej, sporo gier z niższymi ocenami jest warta zagrania. Nie marudzić już... :rolleyes:

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak dobrze pamiętam to PS3 na początku miał mniejszy wysyp gier. No i premiera była rok później. Tak naprawdę największy rozkwit PS3 ma dopiero co za sobą. X360 z kolei nieco dawniej. Jednak na obu konsolach bawiłem się równie przednio i nie jestem w stanie wybrać tej najlepszej. Można się jeszcze zastanawiać nad kwestią padów. Mi z racji posiadania niedużych dłoni bardziej pasuje pad na PS3. Zresztą miałem PSX i PS2 i się zdążyłem przyzwyczaić. Za to od X'a na początku mi szło trudniej. Za to na przykład w strzelanki teraz lepiej mi się gra na padzie od X'a. Samochodówki, i TPP/alcja/sport pad od PS3. Każdy ma inne gusta i faktycznie nie ma co marudzić.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienie troche temat bo wlasnie ogladalem screeny nowego BF3 na ps3 i pc. Niestety musze stwierdzic, ze grafa na PC jest zdecydowanie lepsza a glowym powodem przyszlego kupna konsoli jest wlasnie BF.

Troche sie zawiodlem bo jaki crysis 2 na pc i ps3 wyglada prawie idenycznie. Czyzby EA dala ciala przy konwersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...