Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie sądzę. Zresztą grafika i na PC tez nie jest taka oszołamiająca. Jest oczywiście lepsza niż w BC2 bez dwóch zdań. Wymagania będzie zżerać oświetlenie map to raz i co najważniejsze fizyka/destrukcja i wszystkie obliczenia z tym związane. Duże mapy i ograniczona wielkość ramu PS3. Nie ma co się oszukiwać. Niektórych rzeczy nie przeskoczysz. Crysis 2 to inny przykład. Tu producenci dali ciała z teksturami na wszystkich platformach. W BF3 i na PC i na X360 i na PS3 tekstury niekoniecznie będą takie piękne. Ale to się przekonamy jak gra wyjdzie na wszystkie plafrormy. To czy będą lepsze tekstury na PC to i tak bez znaczenia. Graficznie wygląda ładnie i do tego silnik Frostibite 2.0 i genialny gameplay.

 

BF to jednak seria głównie pod multi i zaczynająca od PC i w tą wersję osobiście celuje. Chociaż fajnie by było przejść Kampanię na dużym TV siedząc wygodnie na kanapie. Bez podłączania TV i pada do PC ;) Każdy wybiera to co dla niego najwygodniejsze/najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby EA dala ciala przy konwersji?

 

PS3 ma 5 lat, pięć długich lat. W środku siedzi GeForce 7cośtam, 256 MB ramu i 256 MB dla grafiki. Choćbyś się zesrał, to pewnych ograniczeń nie przeskoczysz. Więc nie, EA nie dała ciała, po prostu sprzęt jest za słaby, żeby pociągnąć taką grę w takich detalach w jakich zrobi to PCet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 ma 5 lat, pięć długich lat. W środku siedzi GeForce 7cośtam, 256 MB ramu i 256 MB dla grafiki. Choćbyś się zesrał, to pewnych ograniczeń nie przeskoczysz. Więc nie, EA nie dała ciała, po prostu sprzęt jest za słaby, żeby pociągnąć taką grę w takich detalach w jakich zrobi to PCet.

 

Co ty porownujesz. PS2 mial proca 300 mhz a spokojnie bil tylek PCtom o kilka razy silniejszychparametrach. Jasne pewnych rzeczy nie przeskoczysz ale branie suchych parametrow a potem porownywanie ich do PC to idiotyzm. Zupełnie inna optymalizach i archtektora konsol daje im ogromna przewage pomimo slabszych w teorii bebechow. Samo PS3 ma jeszcze potencjal i mysle ze spokojnie mozna z niego cos jeszcze wycisnac dlatego wlasnie drazni mnie fakt skopanej konwersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty porownujesz. PS2 mial proca 300 mhz a spokojnie bil tylek PCtom o kilka razy silniejszychparametrach.

 

Obecnie technologia rozwija się w takim tempie jak nigdy wcześniej więc nie przyrównuj tego co kiedyś było do teraźniejszości.

Wspominasz coś o Crysisie 2, tylko bierz pod uwagę że kolejna część tej gry to żaden krok do przodu pod względem technologicznym w odniesieniu do jedynki a raczej cofnięcie się i przygotowanie jej głównie pod dx9 z wieloma ograniczeniami jak np znacznie mniejsze lokalizacje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Samo PS3 ma jeszcze potencjal i mysle ze spokojnie mozna z niego cos jeszcze wycisnac dlatego wlasnie drazni mnie fakt skopanej konwersji.

 

ciach!lisz że sie bardziej nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wam głupio? ;-)

 

 

 

Bynajmniej, bo rozmawiamy o roku 2011 i dalej.

 

Technologia może i się rozwija, ale jakoś nie widzę mega realistycznej grafiki w grach stricte PC. Dlaczego? To nie konsole są winne a czas i pieniądze jakie trzeba włożyć w produkcję. Gdzieś czytałem komentarz gościa, że marzy mu się gra free-roam wielkie miasto, gdzie do każdego budynku można wejść, oczywiście ze świetną grafiką, dużą ilością ludzi, etc. I kto to zrobi? Deweloper będzie siedział 10 lat nad jedną produkcją, po czym splajtuje na 3 lata przed premierą. Trzeba niestety wziąć pod uwagę ograniczenia czysto biznesowe i przestać marzyć o pewnych rzeczach, bo jak narazie nawet 10x mocniejsze karty graficzne nic tu nie pomogą. Ja od gier wymagam wciągającej fabuły czy świetnego gameplayu, a grafika jest na ostatnim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek, nie rżnij głupa. Chyba oczywiste, że mówimy o topowych tytułach exkluzywnych, a ty mówisz o jakichś setkach crapów, z tego 3/4 to pewnie PSN/XBL czy tam Kinect/Move. Każdy normalny gracz patrzy raczej na topowe/najlepsze gry na daną platformę i w [gluteus maximus] ma zatrzęsienie crapów i średniaków, a ty akurat z tym wyskakujesz. Ja zrobiłem listę topowych exów na PS3, możesz zrobć taką na Xa, zobaczymy która będzie atrakcyjniejsza.

No cóż, ale chyba musisz utrzymać status najwiekszego trolla MS na tym forum.

 

 

EDIT:

Właściwie to sam sporządziłem taką listę, czyli exy z oceną od 80 na metacritic:

Ace Combat 6 - 80

Alan Wake - 83

Crackdown - 83

Dead or Alive 4 - 85

Dead Rising - 85

Fable II - 89

Forza Motorsport 2 - 90

Forza Motorsport 3 - 92

Gears of War 2 - 93

Halo 3 - 94

Halo 3: ODST - 83

Halo: Reach - 91

Halo Wars - 82

MotoGP '06 - 80

Naruto: The Broken Bond - 80

Perfect Dark Zero - 81

Project Gotham Racing 3 - 88

Project Gotham Racing 4 - 85

Saints Row - 81

Viva Pinata: Trouble in Paradise - 82

 

 

Co ty porownujesz. PS2 mial proca 300 mhz a spokojnie bil tylek PCtom o kilka razy silniejszychparametrach. Jasne pewnych rzeczy nie przeskoczysz ale branie suchych parametrow a potem porownywanie ich do PC to idiotyzm. Zupełnie inna optymalizach i archtektora konsol daje im ogromna przewage pomimo slabszych w teorii bebechow. Samo PS3 ma jeszcze potencjal i mysle ze spokojnie mozna z niego cos jeszcze wycisnac dlatego wlasnie drazni mnie fakt skopanej konwersji.

 

Zdaję sobie sprawę z innej architektóry konsol i że gry robi się pod tą architekturę. Ale nie da się wyciskać soku z pomarańczy w nieskończoność. Jesteśmy już praktycznie u szczytu możliwości konsoli, co widać np. po kolejnym Uncharted, który nie wygląda jakoś lepiej od U2, a przecież jest to gra tworzona ściśle pod architekturę PS3. Także nie czaruj się, że zobaczyś coś takiego jak BF3 na tej konsoli, ma ona po prostu za małe możliwości.

 

Wspominasz o PS2, ale i tu się mylisz, powiedz mi jaka gra z PS2 wyglądała porównywalnie albo lepiej od topowych gier z PCta w 2005 (5 lat po wydaniu konsoli), dla przypomnienia na PC mieliśmy wtedy FEAR, Half Life 2, Doom 3, Quake 4. PS2 mogłoby pomażyć o pociągnięciu tych gier w takiej grafice.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek, nie rżnij głupa.

 

A co ma robić skoro argumentów brak. maSTHa212 też prosiłem o podanie tych mocnych tytułów na koniec 2011 + 2012 i jakoś milczy. Ja bynajmniej nie zaprzeczam że X360 to konsola na którą wychodzi mało gier, jedynie mało ich wychodzi dla core'owego gracza. Nie da się ukryć że jeśli chcesz poskakać przed konsolą to Xbox jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek, nie rżnij głupa. Chyba oczywiste, że mówimy o topowych tytułach exkluzywnych, a ty mówisz o jakichś setkach crapów, z tego 3/4 to pewnie PSN/XBL czy tam Kinect/Move.

 

2011+:

- Gears of War 3

- Forza Motorsport 4

- Halo Anniversary

- Halo 4

- Ryse

- Fable: The Journey

 

Z czego pierwsze 4 to bankowo system sellery ze średnią ocen na poziomie 90-95%. W zasadzie sama Forza wystarczy by pozamiatać wszystko ;-)

 

Czy w tym czasie Sony oferuje coś o podobnej jakości? Niebardzo... Z tych co wyszły jednie LBP2 ma ponad 90% (a system seller to to nie jest). A z tych zapowiedzianych?

- Uncharted 3 - imo jedyna gra dorównująca w/w czwórce

- Killzone 3? 84% :lol:

- MotorStorm: Apocalypse? 77% :lol:

- Infamous 2? 83% :lol:

- Resistance 3? patrząc po poprzednich częściach jakoś nie widzę hiciora :lol:

i to chyba wszystko, fajnale nie są już tym czym były kiedyś, The Last Guardian może być dobre, ale tak samo jak z LBP2 - system seller to to nie jest.

 

Jakoś nie widzę tej miażdżącej przewagi. Do tego 99% innych gier wychodzi jednocześnie na obie konsole, także ogłaszanie śmierci klocka jest śmieszne. EOT

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, chyba nie zaczaiłeś, ale ja mówiłem o wszystkich exach jakie do tej pory wyszły, nawet wymieniłem listy na obie konsole, ale ok, być może czytanie ci za bardzo nie wychodzi. Na tej podstawie stwierdziłem, że PS3 ma lepszą i bogatszą kolekcję exów.

 

W zasadzie sama Forza wystarczy by pozamiatać wszystko

 

Szególnie ważna będzie dla kogoś, kto nie lubi ścigałek. Ja równie dobrze też mogę powiedzieć, że sam The Last Guardian wystarczy, żeby pozamiatać wszystko.

 

 

 

Widzę też, że pominąłeś Ratchet & Clank: All 4 One i nowego Sly, Twisted Metal. To też są exy wysokiej jakości.

Aha, skoro wrzucasz Halo Anniversary, to dorzuć jeszcze Team ICO Collection do PS3. Jeśli dorzucimy te gry to lista wygląda tak:

 

- Uncharted 3

- Killzone 3

- MotorStorm: Apocalypse

- Infamous 2

- Resistance 3

- The Last Guardian

- Ratchet & Clank: All 4 One

- Sly

- Team ICO Collection

- Twisted Metal

 

I już są 4 tytuły więcej niż na klocka, co ważniejsze jest też bardziej różnorodnie.

 

 

Poza tym wyśmiewanie się z ocen powyżej 80% jest debilizmem z twojej strony. No ale jeśli tylko oceny 90+ cię satysfakcjonują, to ci powiem, że z exów które do tej pory wyszły, to PS3 ma więcej z oceną 90+.

 

Jeszcze jedno, co z tego jeśli gra nie jest system sellerem? Czy to z automatu czyni ją gorszą czy jak? Okami, SoTC czy ICO nie były system sellerami, a wg wielu (w tym mnie) są to jedne z najlepszych gier na poprzednią generację.

 

 

... także ogłaszanie śmierci klocka jest śmieszne.

 

Ktoś to robił?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przestaniecie się kłócić o to, co jest lepsze i ma fajniejsze gry, bo to ma taki sam sens jak przepychanie studni granatem [;

 

Każdy gra w to, co lubi. Ja mam PS3 ze względu na BR + RDR. No i nie stać mnie na to, by płacić dodatkowo za internet. Kupuję gry średnio 4-5 na miesiąc (używane premiery za dosłowne grosze) i jestem szczęśliwy. Jak mi się znudzi, to może odpalę coś na klocku którego można dostać za 200zł działającego golasa z zasilaczem i kupię tych parę gier które mnie interesują do SP, bo jak wspomniałem - nie widzę sensu płacić dodatkowo za multi...

 

Po prostu skończcie śmiecić ;)

Edytowane przez Drunk_ZoZol
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bashowanie jednej firmy za zabieranie ficzerów (pytanie jakich - Linuxa? Rzeczywiście podstawowa sprawa w konsoli do grania)

Jako, że to temat o PS3, to pozwolę sobie odpowiedzieć. PS3 straciło, w porównaniu do pierwszej wersji 60GB:

- 2 porty USB

- czytnik kart

- sprzętową obsługę gier z PS2 (programową chyba już też)

- Linuxa

- odtwarzanie SACD

 

Kwestia istotności tych zmian jest bardzo subiektywna, natomiast niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że w miarę rozwoju PS3 ubożeje, natomiast w przypadku produktu MS funkcjonalność pomiędzy wersjami co najmniej nie maleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym się zgodzę. Wczoraj za to doznałem małego rozczarowania. Loguje się do PSN i pobieram FW 3.70. I ku mojemu zdziwieniu widzę, że zniknęła zakładka TV :| A tam miałem IPLA i AXN. Niby nic wielkiego, ale jednak nie ma. Ciekawe co nam jeszcze zabiorą. Sony i tak ma u mnie sporego minusa za ostatnią wpadkę z PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę o.0 Ale - wchodzisz w "Usługi TV/wideo" i tam jest AXN; IPLA i coś nowego, właśnie instaluję.

 

Update: Tym 3 jest MUBI, ale nie chce działać w polsce, mimo że próbowałem naprawić problem. Po prostu nie jest dostępne chyba. Chyba że robię coś nie tak, to możecie powiedzieć z czym to się je i jak zjeść?...

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba koledze chodziło o sam fakt działania, a nie o język. Z tego co wiem, to ani konsola ani gry nie mają blokady regionalnej, więc można kupić konsole z regionów NTSC i będą działać gry z regionów PAL, i na odwrót. Ale nie mam PS3, więc nie jestem pewien. Inna sprawa to że Hiszpania jest w Europie, więc ten sam region i model konsoli.

 

A co, tam jakoś tanio jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledze chodziło o sam fakt działania, a nie o język. Z tego co wiem, to ani konsola ani gry nie mają blokady regionalnej, więc można kupić konsole z regionów NTSC i będą działać gry z regionów PAL, i na odwrót. Ale nie mam PS3, więc nie jestem pewien. Inna sprawa to że Hiszpania jest w Europie, więc ten sam region i model konsoli.

 

A co, tam jakoś tanio jest?

 

W sprzedaży internetowej cena jest praktycznie taka sama, może ciut drożej. Problem w tym, że w Polsce będę dopiero na święta, a już chce się cieszyć z konsoli :wink:

 

O kurcze, jestem na forum już 8 lat :blink:

 

Zapodacie od razu obowiązkowe tytuły na PS3?

 

Najbardziej lubię FPP, ale głównie strzelać przeciwko ludziom, a nie potworom :razz: (CoD: BO?). Battlefield 2 opłaca się kupować czy poczekać na 3? :rolleyes:

 

Na PC podobało mi się Prototype, wszystko tam mogłem B-)

 

Jak wygląda GT5? Robi "show" tak jak kiedyś GT2 jak wychodziło?

 

Dzięki za rady

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GT5 można śmiało zainwestować. Zwłaszcza że można ją mieć za ok 80 zł ;) Z strzelanek to myślę że BC2 będzie dobre. Killzone 2 w sumie też, ale nie każdy lubi takie klimaty. Mi np. gra tak bardzo nie podeszła. Warto też zainteresować się TPP... Dobrą gierką z tego gatunku jest Uncharted 2, a niedługo też i 3. Warto chociażby dla samej grafiki. Gdyż to taka perełka PS3 i chyba najładniejsza gra jak dotąd. Może jeszcze Crysis 2 z FPP ? Jak lubisz slashery to oczywiście God of War 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeśli te shootery do singla, to w przypadku BF-a lepiej BC1 niż BC2, 1002 razy lepszy singiel, nie ma ciągłej bezsensownej sieki a za to dużo humoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :)

 

No i jeszcze move chyba warto kupić, żeby ruszać się trochę przed konsolą :P

 

Jaka jest najlepsza gra na move? Killzone wydaje się fajną opcją, ale jak widziałem gameplay i grafikę to chyba nie dla mnie, w przeciwieńswie do CoD, BF albo Snipera :)

 

Sports adventures warte uwagi?

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj. Mój brat wziął COD4 od kumpla hiszpana, i za cholerę działało w innym języku niż hiszpański. Za to w Szwajcarii często kupuję gry, gdzie na pudełku pisze, że są tylko po niemiaszkowemu i francusku, a działają po angielsku a nawet czasem polsku

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając na PS3 w Fife 12 mogę zagrać z kolegą przez internet, którzy by grał na PC? Czy tylko system łączy te same platformy? ;)

 

PS. Dema gier pobrane z PSN są tylko 720p?

PS2.Dla zainteresowanych cenami w Hiszpanii kupiłem konsole PS3 + Move starter pack + grę Sports Champions za 299,90 euro. Poszło po kursie 4,45.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się lepszej grafiki w becie BF3 :/ Myślałem, że dema/bety są w 720p, a normalna gra będzie w 1080i i będzie lepsza grafika, ale pozostanie ona taka sama w finalnej wersji?

 

Nie mogę w ogóle przyzwyczaić się do pada w FPP :P

 

Też Was na początku wszyscy kosili? :P ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ;) Zagraj sobie w Killzone 2 lub 3. Tam to dopiero ciężko opanować pada. Niestety, ale FPP to domena PC i myszek. Prawda jest stara i omawiana setki razy na tym forum . Nie ma sensu wracać do tego. Obejrzyj sobie filmiki z Uncharted 2 i 3. Może CI sie spodoba i się zdecydujesz. Jedynkę i dwójkę możesz mieć za groszę jak dobrze poszukasz. Co do rozdzielczości to God Of War 3 obsługuje 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...