Jump to content
kojak_ct

Playstation 3

Recommended Posts

Lepsze jest to gdzie masz więcej gier które cie interesują. PS3 ma więcej ex-ów, ale multiplatformy przeważnie wyglądają i działają troche gorzej. Ostatni jednak często jest tak samo, a czasem nawet na korzyść PS3.

Klocek ma płatne multi, PS3 darmowe, ale Xbox LIVE jest dużo sprawniejszym systemem.

Na PS3 gry w dystrybucji cyfrowej są droższe niż na klocku (zdrapki MSP), ale z kolei można kupować w dwie osoby, więc koszt spada o połowę.

No i kwestia pada. Zaczynajać od zera można się przyzwyczaić do każdego. Ten od PS3 jest jednak dla mniejszych rąk, i ma absolutnie fatalne spusty, nawet nakładki tu tak wiele nie pomagają. Wypukłe analogi również są gorsze.

PS3 ma też Blu-ray, co nawet jeśli nie do filmów, to do gier, które zawsze są na jednej płycie. Na Xboksie coraz częściej gry wychodzą na kilku płytach, i czasem trzeba nimi żonglować.

Najbardziej jednak sugerowałbym się grami. Sprawdź co cie interesuje. Mnie akurat ex-y na PS3 nie interesują kompletnie (poza Gran Turismo i The Last of Us), więc pod prawie każdym względem wolę Xboksa.

Posiada ktoś PS3 Super Slim? Jak z trwałością tego sprzętu? Czytałem, że przy pierwszym dotyku wydaje się być badziewne ale jak jest przy dłuższym użytkowaniu? Wyrabia się klapka od napędu czy jest ścisła?

Klapka jest ścisła (ma zatrzask otwierany przyciskiem, ew. ręką można lekko nacisnąć i sam plastik i się odsuwa), lecz napędy dość szybko padaj i wydaje się być robiona z gorszej jakości materiałów. W tym błyszczące plastiki się strasznie szybko rysują. Polecam rozejrzeć się za 160gb albo 320gb - są sprawdzone i rzadko padają. [; Poza faktem że jest mniejsza, to wydaje się być robiona z gorszej jakości materiałów.

• Upvote 1

Jedyne w miarę awaryjne to były pierwsze Faty 60GB, reszta ma standardową awaryjność więc o to się nie martw. Różnica cenowa pomiędzy 250 a 320GB nie powinna być duża, jak dobrze poszukasz to może i w podobnej cenie znajdziesz. Ja niecały rok temu 320GB slim kupiłem za 630zł bodajże, zobacz np. w Euro tam gdzie sprzedają sprzęty uszkodzone bo często można wyrwać okazję jak np. Slimkę 320GB za 650 z rozwalonym kartonem poza tym sprawna.

Yog. Podważę Twą wiedzę niestety. :) Modele 250gb i 120gb (CECH-20xxA CECH-21xxA) mają częściej problemy z napędem niż nowsze wersje konsoli (320 i 160gb) a dodatkowo w tych konsolach jest więcej diodek (niektórych irytują świecące przyciski) W nowszych wersjach jest jedna dioda. :)

W nowszych modelach cech- 25xxx można downgradować cfw.

( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 )

No i po co komu ta wiedza_ I po co downgradować ? Zapomnijcie o PS4 że się tak uda jak z PS3. I tak PS3 długo się trzymał zanim go złamali. I dzięki temu dostajemy takie perełki jak The Lost Of Us. Oby PS4 trzymało się jak najdłużej, albo i nawet do końca jej żywotności. EOT

Psp podobno zniszczyło piractwo i przez to nie mieliśmy na tą konsolkę porządnych tytułów. Ok i teraz mamy vite, która nadal nei jest złamana i nadal nie ma na nią żadnych porządnych tytułów...

Edited by Guest

Hej,

A te slimki za 599 z MM to warte to cos ? Nie znam sie kompletnie na konsolach, chcialem wlasnie kupic pierwsza i nad nia sie zastanawiam, ale nie wiem czy warto. Takie GTA V odpale na tym czy trzeba wiekszy dysk do tego miec ?

A może coś takiego lepiej ? 

http://allegro.pl/playstation-3-ps3-classic-160gb-okazja-wys-24h-i3527739158.html

Do ps3 można podłączyć klawe i mysz od kompa ? Czy jestem skazany na granie padem ?

Edited by logimen

Wlasnie nie sprecyzowalem swojego zapytania. Obilo mi sie gdzies w necie o oczy takie cudo co to mozna podpiac klawe i mysz do PS3 i nawet zmieniac mapowanie klawiszy. 

A w slimie 12gb mozna dysk bez problemu wrzucic swoj ? Np. mam taki 320gb 2.5" z lapsa, da rade ? Dołączona grafika

I jak wyglada kwestia podpiecia ps3 do monitora 4:3 z rozdzialka 1280x1024, bedzie to smigac w 720p bez oporow ? Nie mam mozliwosci na stale podpiac do TV FHD :(

Edited by logimen

I jak wyglada kwestia podpiecia ps3 do monitora 4:3 z rozdzialka 1280x1024, bedzie to smigac w 720p bez oporow ? Nie mam mozliwosci na stale podpiac do TV FHD Dołączona grafika

Po pierwsze monitor musi obsługiwać HDCP aby dało się do niego PS3 podłączyć. Raczej żaden monitor 4:3 o rozdzielczości 1280x1024 nie obsługuje HDCP.

Krótko mówiąc - nie "bedzie to smigac".

Edited by MacOSek

Po pierwsze monitor musi obsługiwać HDCP aby dało się do niego PS3 podłączyć. Raczej żaden monitor 4:3 o rozdzielczości 1280x1024 nie obsługuje HDCP.

Krótko mówiąc - nie "bedzie to smigac".

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12620_na/12620_na.PDF

Akurat moj obsluguje wiec dalo by rade :D