Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ojejku. Jak ja tego wcześniejszego posta napisałem. Aż sam się teraz śmieję. :) Ani ładu ani składu. :P Muszę sprawdzić faq, bo jeszcze wczoraj dopisywałem nowe P-O a byłem taki zmęczony, że ..... :D. Po pracy zabieram się za dalsze uzupełnianie. ;)

 

Update.

Na PSS UK pojawiło się demko "The Darkness" (1.5GB) i kilka filmików. Lecę zasysać! :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodać, że pierwszy raz w USA sprzedano więcej ps3 niż iksów, na co pewnie miała wpływ wyprzedaż 60gb modelu

ps. PS2 sprzedało się i tak o 2k więcej niż PS3 ;)

 

 

 

za to jeśli idzie o ilość sprzedanych gier:

X360 - 333,637

Wii - 314,730

PS3 - 172,692

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

warto dodać, że pierwszy raz w USA sprzedano więcej ps3 niż iksów, na co pewnie miała wpływ wyprzedaż 60gb modelu

ps. PS2 sprzedało się i tak o 2k więcej niż PS3 ;)

za to jeśli idzie o ilość sprzedanych gier:

X360 - 333,637

Wii - 314,730

PS3 - 172,692

 

nie znecaj sie z grami: co mieli kupowac niby :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że gier mniej poszło to niestety problem ich braku. Nie każdy musi kupować to co wyszło nawet jak mu się nie podoba. ;)

 

6. The Darkness - Xbox 360 - 23.173

7. Ninja Gaiden Sigma - PS3 - 22.489

 

Wyszła ciekawa gra i mimo mniejszej liczby konsol w stanach i tak dotrzymuje kroku rywalowi. A kolejne hity już wyglądają zza horyzontu które to pewnikiem podbiją sprzedaż peestrójki i gier. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znecaj sie z grami: co mieli kupowac niby :lol2:

a może warto popatrzeć na daty premier obu konsol ?

 

edit:

w ogóle ostatnio Sony przycisło i z mojego punktu widzenia jako osoby nie posiadającej żadnej konsoli wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

To, że gier mniej poszło to niestety problem ich braku. Nie każdy musi kupować to co wyszło nawet jak mu się nie podoba. ;)

 

6. The Darkness - Xbox 360 - 23.173

7. Ninja Gaiden Sigma - PS3 - 22.489

 

Wyszła ciekawa gra i mimo mniejszej liczby konsol w stanach i tak dotrzymuje kroku rywalowi. A kolejne hity już wyglądają zza horyzontu które to pewnikiem podbiją sprzedaż peestrójki i gier. :)

 

ale co ty wogole porownujesz???-normalnie smiech na sali :lol2:

Przeciez jesli wyglodzony swiat posiadaczy ps3 nie ma w co grac, to chyba normalne ze sprzedaz musi podskoczyc.

Na X'a jest tyle gier i taki wybor gracze musza sie bardziej zastanowic co wybrac.Wiec po co te twoje podchody???

 

zawsze musisz udowadniac jakie to ps3 nie jest cudne i warte kupna ???..niech sie konsolka sama obroni dobrymi tytulami a nie takimi "adwokatami" bo wiecej czasem z tego "krzywdy" niz pozytku.

 

I jakie Hity wygladaja "zza horyzontu"?? te kilka ciekawych gier ktore ukaza sie do konca roku?? i na dodatek pewnie te najlepsze zalicza obsuwe.

 

Najgorsze jest to ze te kilka wiekich tytulow jak np.killzone2 po wyjsciu poprostu moga sie okazac nie tym czego oczekiwalismy!

taki motorsport mial zdeklasowac wszystko, a dostalismy ciekawe owszem wyscigi ale graficznie to poprostu przecietniak a o porownaniu do trailera nawet nie wspomne bo to az wsyd to porownywac .

Opinie posiadaczy Motorsportu po 2 tygodniach sa takie!!!:niechce mi sie juz w to grac!!-a tyle bylo emocji w czekaniu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba twoich opinii. Ja tam ciągle pogrywam w motorstorma i jakoś mnie nie nudzi. Zresztą to gra do multi. W singlu każda gra się nudzi z czasem.

 

A co ja porównuję? Weź się trochę zastanów! Ślepy jesteś? Ogólna liczba sprzedanych gier lepiej wypada na X0 bo i gier i konsol jest więcej od M$, ale najlepiej sprzedające się tytuły na daną platformę wypadają już tak samo. I myślisz, że jak PS3 nie ma setek gier to gracze muszą kupować każdy chłam jaki wyjdzie? Ja mam 4 gry bo na razie nie widzę nic ciekawego poza nimi. Sądzę, że tak robi większość. Obliviona też wszyscy muszą kupować mimo, że im się nie podoba? Świetne myślenie. Dałem przykład najlepiej sprzedających się w danej chwili gier. I PS3 i X wypadają tak samo.

 

I tutaj samo Sony się broni. Ja tylko zacytowałem urywek tekstu. Ehh

 

PS. EA ze swoimi odgrzewanymi kotletami narzeka na sprzedaż gier na PS3 a Ninja Gaiden Sigma sprzedaje się świetnie. Zapytaj w światku xboxowym, czy to chłam czy dobra gra. Może znajdziesz odpowiedź jej dobrej sprzedaży. :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że cutscenki z Ratcheta wyglądają jak bajki pixara. :)

http://www.gametrailers.com/player/21968.html

 

Gdyby robili filmy taką metodą to na 3 kupione pozycje, 2 były by filmami a jedna grą. ;)

 

Kurcze. Muszę uciekać bo szykuje się niezła burza. Wali jak nie wiem. :)

Pozdrowionka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś posiadałem PSX i PS2, ale nie spowodowało to u mnie klapek na oczach jak co u niektórych i potrafię trzeźwo ocenić obecną sytuację na rynku konsol.

 

-Cena 500$ w USA za PS3 jest bardziej korzystna niż cena 400$ za XBOX Premium. Za 100$ więcej otrzymujemy twardy dysk o 40GB większy, HDMI i Blue Raya.

-Jakość i ilość obecnych gier zdecydowanie przemawia na koszyść X-360 i nie ma co nad tym dyskutować, no chyba że znaczek "Sony" zakrywa komuś oczy.

 

Na chwilę obecną dla filmów w FULL HD zakupił bym PS3 a do gier X-360. Jak będzie za rok lub dwa tego nikt nie wie i pozostaje tylko czekać.

 

PS.Sorry ale nie podniecają mnie gry dla dzieci takie jak Ratchet, nawet jeśli posiadają piękną grafikę. Jestem za stary żeby skusić mnie do grania tylko ładną oprawą video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Jakość i ilość obecnych gier zdecydowanie przemawia na koszyść X-360 i nie ma co nad tym dyskutować, no chyba że znaczek "Sony" zakrywa komuś oczy.

myślę że do końca tego roku dość dużo się zmieni w tej kwestii, Sony pomału przyśpiesza, widać to np. po E3 oraz coraz żywszej polityce Sony, wielu nie chciało się zgodzić z tym że sytuacja PS3 przypomina tą z PS2 a wszystko wskazuje że tak .

 

jeśli chodzi o awaryjność ... w USA sprzedano 41.005 konsol ... w Japonii ponad 1 milion , w Europie ponad 600tys ... daje nam to około 1.7mln sprzedanych konsol a o ich awaryjności narazie cisza.

Sony po prostu wpakowało w konsolę elektronikę wysokiej jakości.

kto się spieszy(MS) temu się diabeł cieszy ,

lub "Kto się spieszy, potyka się" - Sofokles :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w USA sprzedano 41.005 konsol ... w Japonii ponad 1 milion , w Europie ponad 600tys ... daje nam to około 1.7mln sprzedanych konsol

jeśli być dokładnym to:

 

USA - 1.62M

JPN - 1.01M

Euro - 1.14M

----------------

Razem: 3.77M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś pytania, wpierw odsyłam do: http://ps3wiki.qj.net/index.php/Main_Page

Tam się dowiedziałem m.in. jakie rozdzielczości może PS3 podać, w tym: "VESA 11:WXGA 12:SXGA 13:WUXGA", tak więc idę szukać 19" z HDCP, gdyz na 24" mnie nie stać (grrr).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.Sorry ale nie podniecają mnie gry dla dzieci takie jak Ratchet, nawet jeśli posiadają piękną grafikę. Jestem za stary żeby skusić mnie do grania tylko ładną oprawą video.

Nie muszą cię podniecać takie tytuły. To bardzo dobra platformówka ale nie musi trafić do każdego. Ja też nie gram w tego typu gry co nie zmienia faktu, że nie tylko dzieci w to grają. Oj zdziwił byś się, ile "starych" graczy gra w tego typu bajkowe platformówki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że mam 28 lat, uwielbiam takie gry. Serie JAK przeszedłem z wywieszonym jęzorem. Tak samo super mario 64 na DS i new super mario.

 

Na pewno nie jestem dziecinny, po prostu uwielbiam platformery i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

myślę że do końca tego roku dość dużo się zmieni w tej kwestii, Sony pomału przyśpiesza, widać to np. po E3 oraz coraz żywszej polityce Sony, wielu nie chciało się zgodzić z tym że sytuacja PS3 przypomina tą z PS2 a wszystko wskazuje że tak .

sony przyspiesza???? Ta....tak jak "Lair" ktory zostal opozniony z 15 sierpnia na 26 wrzesnia!!-normalnie totalne przyspieszenie <_<

 

na wszystkich dzialaja jeszcze emocje z E3 i stad wrazenie przyspieszenia-najgorsze jest to, ze mam przeczucie ze kazdy wazniejszy tytul na ps3 zaliczy obsuwy.

 

Lubie "Ratcheta" ale z sam gameplay juz nie jest taki fajny jak cut-scenki -chociaz i tak gra wyglada swietnie :)

 

Edit:

ponoc w przyszlym tygodniu czeka nas nastepny update!!

to co niby wycieklo na necie:

 

-Network–

 

- HTML has been added under network allowing users to view HTML documents saved on the PS3 HDD.

 

- Save HTML has been added as an option in the PS3 web browser. allowing users to save the source of the document to there PS3 HDD.

 

- Priority can now be set to Background downloading. allowing you to changes the order of when a download is active.

 

–Picture–

 

- New Sideshow Option [Effects Show] added.

- Picture Options added [black&White, Old, Worn, Overexposed] added under the options menu.

- Animated GIF Image support added.

 

–Music–

 

- Added Graphic Equalizer added under Music Options menu. all 7.1 channels are configurable independently.

 

–Settings–

 

- Keyboard Mapping has been added to the sections Keyboard section of settings. shortcuts such as the disk in drive, or a particular game can be set to a shortcut on the keyboard with a key not currently in use.

zobaczymy czy te info sie potwierdzi

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mogę kupić i wysłać bo mam niecałe 10min do tego MM :P A ostatnio jak byłem to leżało tam dość sporo tych konsolek ;)

[/quot

a ty mieszkasz w zabrzu bo ja z miła checia bym sie wymienił grami jak masz ps3 mam pare gierek a juz niekture przeszłem i pograł bym w cos innego a co miesiac szkoda wydawac 300 zł za gre troche nieopłacalny biznes a pytałem sie o przerobki to narazie ciezko z tym i z wymiana gierek tak samo jak sie pytałem i co mi mowili na ten temat to ze ta konsola jest zaswierza jeszcze na wszystko ..;/ a szkoda bo dac chocby 100 zł a 300 za gre to masakra ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

nowy update 1.90 ale narazie tylko w Japoni

 

info z ps3site:

 

PS3 Firmware 1.90

Autor: arab • Umieszczono: 23-07-2007, 12:41 Trackback

 

Jest… ale tylko w Japonii. Jak możemy przeczytać na Kotaku lub Threespeech, zawiera:

 

• Możliwość sortowania gier w XMB

• Możliwość wysuwania dysku z poziomu menu (wciśnięcie trójkąta pozwoli na wysunięcie dysku z napędu)

• Tła w XMB

• Zmiana klasyfikacji danego folderu (cokolwiek to znaczy)

• Emotikonki ;D

• Możliwość zmiany parametrów dla dźwięku z CD (44.1/88.2/176.4kHz)

• Wymuszenie 24Hz dla obrazu Blu-ray przy wyjściu HDMI

• Możliwość zmiany ustawień video bezpośrednio z poziomu gry

• Opcja “Bit Mapping” w menu “Music Setting”

• Możliwość zapisu animacji/filmów w formacie AVCHD z Memory Sticka

• Możliwość zmiany ustawień upscalingu podczas grania w gry z PS1 i PS2

• Dodawanie zakładek (hmmm, ciekawe o co chodzi, przecież taką opcję mamy?!)

• Ustawienia zabezpieczeń przeglądania stron internetowych z poziomu ustawień przeglądarki WWW

• Animacje avatarów podczas rozmowy audio/video

 

 

W/g Threespeech, firmware będzie dostępny dla nas już jutro.

UPDATE:

 

Już w czwartek (26.07) w sklepie UK pojawią się następujące rzeczy:

Gry z PS One:

 

- Crash 2

- Spyro 2

- Medievil

- Wipeout 2097

[/b]

Dema na PS3:

- Heavenly Sword!!!

 

 

Trailery gier z PS3:

 

- Ratchet and Clank: Tools of Destruction

- GT5 Prologue

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel nabył niecały tydzień temu PS3 + MS i jedyne czego na razie nam brakuje w tej grze to splitscreen, a w fw konsoli printscreen'a (niektóre sceny z gry są boskie :D ).

Ina sprawa, iż 6 godzin bawił się z konfiguracją (niepytajcie się mnie co robił - nie było mnie przy tym) :P .

Takie pytanko, gdyż kumpel pisał, iż nie ma polskiej lokalizacji na PSN i nie może ściągać demek, ani filmików (mówił, iż nie może [albo nie chce? mniejsza z tym] ustawiać inej lokalizacji). Jakieś pomysły?

 

P.S. Naprawdę ucieszyło mnie, jak bez zająknięcia odpaliły dema z PSX'a (tech demo z "gadającym" t-rex'em rulz :P ), tylko szkoda, iż na 40" plaźmie nie wygląda to jak na 20" crt (choć może to wina podłączenia konsoli standardowymi czinczami? - czasowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole podpina chinchami? Normalna sprawa, że obraz jest kiepski. ;)

 

Jeśli chce ściągnąć demka gier i trailery to niech utworzy nowy profil i założy konto na UK, później kolejny profil na USA i jeszcze jeden na Japan. ;) Nie traci konta w PL a ma dostęp do wszystkich materiałów. Musi się tylko przełączać miedzy profilami. ;) Jak by nie mógł poradzić sobie z adresami i kodami pocztowymi to na google znajdzie na 100%. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gorszy obraz jest w sensie poszarpanych niektórych czcionek (może chinche - wtedy kabel hdmi pomoże, może skalowanie wpierw do 720p, poczym do 1024x768 - plazma w końcu) oraz braku "naturalnego wygładzania". Napiszę jeszcze jak bedzie miał ten kabel.

2. Dzięki, napiszę mu, by tak zrobił.

 

BTW, wiadomo kiedy ma wyjść nasza lokalizacja?

Wiadomo komuś, czy oprócz odtwarzania filmów, jest wymagany HDCP dla wyższych rozdziałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Sony. Polska oczekuje na dodanie PSS. A kiedy? Tego nikt nie wie. Sony też milczy.

 

Z tego co czytam na różnych forach to bez HDCP w ogóle obrazu nie będzie. Czarny ekran i tyle. Problem rozwiązuje Component ale tylko dla menu i gier. Filmy BD zostaną przeskalowane do 576p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Sony. Polska oczekuje na dodanie PSS. A kiedy? Tego nikt nie wie. Sony też milczy.

 

Z tego co czytam na różnych forach to bez HDCP w ogóle obrazu nie będzie. Czarny ekran i tyle. Problem rozwiązuje Component ale tylko dla menu i gier. Filmy BD zostaną przeskalowane do 576p.

Na monitorze/TV bez HDCP będzie czarny ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, aby cokolwiek widzieć na Linuksie, będzie trza wywalić więcej kasy na monitor :/

Mówi się trudno, przynajmniej nie będzie to 17" z paskami u góry i u dołu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież brak obrazu=czarny ekran. ;)

Ew. szary, w zależności od jakości "czerni"

Ale może EOT ;)

 

Tak więdzy nami, jak dobrze pujdzie, to w sierpniu kupuje pierwszą grę: Tekkena 5. O ile znów znajdę nówkę za 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...