Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

atom3k, wracam do YDL‚ Slabo mi sie robi, jak przegladam czesc forum dot. PS3, lecz z czesci ppc mozna jednak cos wyczytac. Przy innych distro 'rzadzi' x86.

Niewiem jeszcze, czy przy nim zostane. Jak zainstaluje QEMU, to pewnie tak.

 

A Folklore jest b.fajna gra. Jak sie lubi takie gry. A ja bardzo lubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RONIN http://youtube.com/watch?v=Cy9_bRKKgsQ

jesli to twoje to nnie rozwaliles

padlem ze smiechu przed monitorem

Moj super monitor, moja super konsola, kultowa gra resistance, nowinki techniczne ktorymi sie z wami podziele......................................................... witamy w przedszkolu :)

 

Sorry bez obrazy ............ ale musialem haha

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na tym fotelu lub ewentualnie na tamtym fotelu można sobie naprawdę fajnie pograć" ahahahaha niezły kabaret :lol:

 

"jak to w życiu bywa ciągle muszę czekać na kabel HDMI" :lol:

 

 

PSN ID: RONINZGR

RONINZGR

Nie mam pytań :lol: Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nowy zabytek", jestem poskładany po prostu :)

oczywiście, że to Ronin, nawet nick na PSN się zgadza

naprawdę dobra prezentacja, jak będziesz miał kabel to daj filmik na youtub'a koniecznie, bo na pewno zobaczymy różnice na tym "monitorze", ale bajera jak u tego gościa co mu "cały internet" dziewczyny szuka, no świetne :)

i teraz wyszło kto się modli do kawałka plastiku, zal.pl

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny i krystalicznie czysty przykład fanboystwa.

 

Gratulujemy zdolności reżyserskich. Czekamy na kolejna odsłone dokumentu gdzie zobaczymy napewno rzucajace sie roznice przy uzyciu kabla HDMI na super telewizorku z podlaczona super konsolka.

 

omfg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon:

cisne wlasnie z ubuntu

 

niby wszystko ok, ale za #$%#^ nie moge zmienic rozdzialki na jakakolwiek inna

ps3videomode -v3 pieknie zmienia mi przy starcie na 720p, by po chwili wrocic do cztery osiem zero ...

szlag juz mnie

 

--edit

 

juz sobie poradzilem :)

Edytowane przez atom3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie Panowie ze was ubawilem :-))

 

a Roninowi zycze najlepszego, super wypasionego, technologicznie najlepszego, pozlacanego, 10 metrowego, ze swiecacymi diodami, kultowego kabelka HDMI.

 

Mam jeszcze jedno podejzenie co do Ronina ale mi sie wiek i data urodzin niezgadza, zreszta zerknijcie sami panowie :))))

 

http://www.fotka.pl/profil/RoninZGR/O_mnie.html

 

ale to by bylo juz przegiecie :-) wiec to chyba nie On

 

Jeszcze raz bawcie sie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RONIN http://youtube.com/watch?v=Cy9_bRKKgsQ

jesli to twoje to nnie rozwaliles

padlem ze smiechu przed monitorem

Moj super monitor, moja super konsola, kultowa gra resistance, nowinki techniczne ktorymi sie z wami podziele......................................................... witamy w przedszkolu :)

 

Sorry bez obrazy ............ ale musialem haha

 

pozdro 4@ll

o JA :) A myślałem, że dzisiejszy dzień w pracy będzie nudny :) "absolutnie nowy zabytek" , "monitor firmy samsung" (a ja głupi zawsze myślałem, że to TV), "kultowa gra Resistance" (nie wiedziałem, że zyskała już status kultowej). Kurde takich tekstów to w Seksmisji nawet nie było :) Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczka, moge jeszcze ja sie posmiac z niego, moge...? :lol: Piatkowe poranki w robocie nigdy nie naleza do przyjemnych, ale ten mlodzian zafundowal mi 4min zdrowego smiechu. Dzieki! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

juz sobie poradzilem :)

Przez ps3videomode -v 8, czy cos innego mu dolegalo?

 

Szkoda, iz na YDL nie mam flash'a, a nie przelacze teraz na Game-OS (musze wreszcie skonczyc z qemu).

Co do kabla sieciowego, to faktycznie z 4-ech ktore posiadam, ten od PS3 wyglada najporzadniej. Zas R:FoM jest b.fajna gra (pod warunkiem, iz slucha sie przy wszystkich filmikach i czyta wszelkie listy, dokumenty itp.). Nic odkrywczego, lecz interesujace.

 

Atom3k, nie masz pomyslu, jakby zmienic rozdzialke na 1280x1024? To byl (chyba) 12-sty numer. Lecz w iXach ponoc nie da sie zmienic rozdzialki, zas YDL nie uruchamia sie w tekstowym.

 

EDIT-> numer 12-sty jednak ( http://ps3wiki.qj.net/index.php/PS3_Video_Mode ). Teraz jeszcze sprawdzic, czy sie zmieni...

W terminalu mi wlasnie wyswietlilo "command not found".

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie będę bronił [RONINA] bo on sam sobie wystawia świadectwo ale mam prośbę o nie robienie (za przeproszeniem) syfu w tym (czy innym) temacie, od tego jest "Ośla łączka" ;).

 

@atom3k

 

No i jak tam się sprawuje X/Ubunciak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj, oglądałem te filmiki http://youtube.com/user/RONINZGR parę dni temu, ale nie zwróciłem uwagi na login

Ronin to ty ?? nie wierze ;), ale patrząc na twoje posty wszystkiego można się spodziewać :lol: .

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal:

 

nie narzekam, do przeglądania stron / komunikatorów bardzo wygodny

Ubuntu + xfce puki co

 

nie odpalałem jeszcze żadnych plików multimedialnych, nie robiłem jeszcze nic, poza surfowaniem po necie za pomocą fire foxa i odpalenia wbudowanego gaim

 

do tego jeszcze doinstalowałem irssi, pologowałem się na konta shellowe itp

 

wg mnie, to nie zastąpi pc`ta, ale idealna sprawa, jak pc rąbnie i trzeba szybko coś z netu ściągnąć/się dowiedzieć

 

na pewno wygodniejsze, niż wbudowana przeglądarka w PS3, która i tak jest całkiem niczego sobie

 

 

Xaon:

 

wygrzebałem sobie stronkę:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=343113

 

a tam:

We need to create a kboot.conf file. It should look like this

 

default=ubuntu

timeout=10

root=/dev/sda3

 

ubuntu="/boot/vmlinux initrd=/boot/initrd.img video=ps3fb:mode:5"

 

Make sure you edit the video mode to match what you found on the chart earlier. Here is the chart for reference.

 

Video mode ID:

0:automode

YUV 60Hz 1:480i 2:480p 3:720p 4:1080i 5:1080p

YUV 50Hz 6:576i 7:576p 8:720p 9:1080i 10:1080p

RGB 60Hz 33:480i 34:480p 35:720p 36:1080i 37:1080p

RGB 50Hz 38:576i 39:576p 40:720p 41:1080i 42:1080p

VESA 11:WXGA 12:SXGA 13:WUXGA

 

full screen mode: <video mode ID> + 128

dither ON mode : <video mode ID> + 2048

Now you should be in good shape.

problemem moim było to, że brakło jednego ":" :)

 

Miałem:

video=ps3fb:mode3

Zamiast:

video=ps3fb:mode:3

 

a ps3videomode -v 3 to mi w konsoli zmieniało tylko rozdziałkę na 720p, (w ctrl + alt + f1...)

hehe

Edytowane przez atom3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie będę bronił [RONINA] bo on sam sobie wystawia świadectwo ale mam prośbę o nie robienie (za przeproszeniem) syfu w tym (czy innym) temacie, od tego jest "Ośla łączka" ;).

 

@atom3k

 

No i jak tam się sprawuje X/Ubunciak?

spoko, nie chcielismy wyciagac tego na zewnatrz, tutaj sa tylko zainteresowani :)

 

mam prosbe - czy istnieje mozliwosc nagrania jakiejs video-relacji ktora pokaze jak ten [brzydkie określenie na linuksa] smiga na konsolce, powiem szczerze, ze jestem bardzo ciekawy na ile to jest funkcjonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucykowi się spodobały filmy z narreacja [;

 

A tak poważnie. To normalnie konsola odpalasz i masz pulpit Linuksa? Mysz i klawiatura działa? Co z drukarka? W sumie dla osoby ktora ma PS3 i potrzebuje tylko pakietu office to chyba najlepsze wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A tak poważnie. To normalnie konsola odpalasz i masz pulpit Linuksa? Mysz i klawiatura działa? Co z drukarka? W sumie dla osoby ktora ma PS3 i potrzebuje tylko pakietu office to chyba najlepsze wyjscie.

Choć sam nie miałem przyjemności się tym bawić to jednak wydaje mi się że wszytko co da się podpiąć pod USB powinno działać ;). W końcu to ogólny standard. Obsługą tych urządzeń zajmuje się Linux i jego sterowniki.

Nie wiem jak jest z akceleracją 3D, sterownikami do "grafiki" ale podejrzewam że nie ma tego w tej chwili (ale nie wiem, ktoś wie? powie? czy w ogóle będzie?). Ale pomyślcie sobie co by było gdyby na takim Linuxie dało się odpalić Compiz-Fusion :D. MOC (by była) ;). Co do wydajności to sam system niestety nie jest specjalnie wydajny (z tego co czytałem) a to za sprawą faktu ze choć podstawowy (i jedyny) rdzeń CELL'a jest zgodny z PowerPC i do niego jest dostęp. Jest to rdzeń "multipurpose" i nie jest zbyt wydajny (nawet starsze "domowe" procki biją CELL'a w Linuksie w testach). Problem leży w tym że Linux nie korzysta z żadnego z SPE a to właśnie w nich tkwi prawdziwy POWER. Nawet gdzieś widziałem link do tego jak programować aplikacje pod CELL'a na Linuxa ale powiedzmy sobie szczerze, kto będzie teraz "przeportowywał" większość aplikacji pod CELL'a skoro ta platforma najpewniej odejdzie od "mas" za jakieś 5 lat, wraz ze "zgonem" PS3? Natomiast do prostej pracy, neta, muzy i może oglądania filmów (nie wiem jak sobie radzie z materiałem w HD) starczy w zupełności. Bić rekordów przy danym stanie kernela/aplikacji jednak nie będzie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Wchodzę na to forum, w ten temat i co widzę?

 

Zjechanego przez Was człowieka, (który jak by nie było przyczynia się do rozwoju web 2.0) tylko za to że wyznaje swoje poglądy i być może chwali się czymś, co udało mu się zdobyć, osiągnąć, (bo zapewniam Was, że PS3 i telewizor HD nie stoi w każdym domu) zamiast rzeczowej dyskusji i wymiany argumentów.

 

Weźcie się w garść zamiast spędzać czas na nic nie wnoszących dyskusjach i jeżeli nie możecie nic wnieść do internetowej społeczności, siądzcie przed telewizorem i napijcie się piwa.

 

Bo takie podejście nie sprzyja powstawaniu czegokolwiek w internecie, który to przecież my sami tworzymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capcom jaka sobie robisz czy ty tak na powaznie ?

ten filmik co podalem link na Youtbe tylko odzwierciedla to co ten czlowiek pisze w postach. czyli poziom wiedzy i wypowiedzi typowy dla dzieci co maja cos co ktos moze niemiec i bardzo chce sie poczuc wazny i cool, a przy okazji jest to typowy przyklad fanboyostwa. i poprostu ciezko brac na powaznie czlowieka co takie fajne filmy kreci.

Czyli dajec ten link zobaczylismy who is who.

 

a czy mam cos do Ronina ............. nie niech sobie zyje i sie swietnie bawi, natomiast wiem juz jak bardzo mam przymykac oczy na jego wypowiedzi i tyle

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Solid jesli kiedys napisalem ze jestes "blisko" z Sony to wybacz ;),taki jeden tutaj to jest dopiero "miszcz"

 

Syrob-dzieki wielkie za wstawkie-naprawde dawno tak sie nie usmialem ;) :D

 

Capcom-ten "zjechany" czlek potrafi bardzo fajnie pojechac w stresie,wiec moze wczesniej postudiuj jego wypowiedzi to zobaczymy ile wnosza konstruktywnych wypowiedzi

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i przyda sie oddzielny watek :P

Mam taki problem:

[root@localhost qemu-0.9.0]# make install -C ppc-linux-user allmake: Entering directory `/home/Xaon/qemu-0.9.0/ppc-linux-user'gcc -g  -Wl,-T,/home/Xaon/qemu-0.9.0/ppc.ld -o qemu-ppc main.o syscall.o mmap.o signal.o path.o osdep.o thunk.o elfload.o linuxload.o libqemu.a gdbstub.o   -lm/usr/lib/gcc/ppc64-yellowdog-linux/4.1.1/../../../../lib/crt1.o:(.rodata+0x0): undefined reference to `_SDA_BASE_'collect2: ld returned 1 exit statusmake: *** [qemu-ppc] Error 1make: Leaving directory `/home/Xaon/qemu-0.9.0/ppc-linux-user'[root@localhost qemu-0.9.0]#
Ni wiem co ni tak. Grrr... dobra, gcc mam 4.x. I nie wiem z kad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> zrodla i zdegradowac do 3.x. Lecz nie wiem, czy to cos da.

I tak sie pozbylem drugiego bledu (czyli podalem typ procesora).

Nawet nie wiem, co powinienem jeszcze podac, aby znalezc pomoc.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie w ferworze walki z niektórymi użytkownikami :lol2: podam coś ciekawego i adekwatnego do tematu B-) W sumie ta informacja mnie troszkę zmartwiła bo mam zamiar właśnie kupić PS3. A tu nagle taka nieciekawa wypowiedz ze strony "producenta" gierek :unsure:

 

Otóż wszystko jest w podanym linku, oto i on:

http://www.ps3fanboy.com/2007/08/25/gabe-n...l-architecture/

 

Co o tym sądzicie?

Pytam Was jako użytkowników którzy już nie jedno wiedzą o swych konsolkach i mogą się podzielić swymi informacjami na ten temat.

 

 

Pozdrawiam mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mato22 czyli wszystko w normie....................... sony zawsze tak ma :)

Hmm czyli po prostu jak zawsze na początku jest wielki mętlik i zamieszanie spowodowane nowym sprzętem w tym przypadku "CELL"

Jeśli tak to w sumie nie mam się czym przejmować i w najbliższym czasie ktoś z twórców poradzi sobie z okiełznaniem tego procesorka??

A jeśli chodzi o sony to z ps2 też tak było na początku?

Pytam bo nie jestem zbytnio w temacie i się powoli wkręcam w konsole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie w ferworze walki z niektórymi użytkownikami :lol2: podam coś ciekawego i adekwatnego do tematu B-) W sumie ta informacja mnie troszkę zmartwiła bo mam zamiar właśnie kupić PS3. A tu nagle taka nieciekawa wypowiedz ze strony "producenta" gierek :unsure:

 

Otóż wszystko jest w podanym linku, oto i on:

http://www.ps3fanboy.com/2007/08/25/gabe-n...l-architecture/

 

Co o tym sądzicie?

Pytam Was jako użytkowników którzy już nie jedno wiedzą o swych konsolkach i mogą się podzielić swymi informacjami na ten temat.

Pozdrawiam mato22

e tam. Nie od dzis wiadomo ze ps3 nie jest łatwe w programowaniu. Ale IMO tym sie nie ma co przejmowac bo... to nie my programujemy gry :) A developerzy z Criterion, Konami pokazuje ze nawet z szitowych pod wzgledem architektury da sie wycisnac super gierki. Tak bylo z PS2. Tak tez bedzie pewnie z PS3. Patrz jakie beda wychodzic gry i wlasnie przez ich pryzmat, ich skomplikowanie, wyglad, fizyke, a takze inne aspekty jak fabuła, muzyka, gameplay oceniaj czy Ci sie to podoba, a co za tym idzie, czy oplaca sie zainwestowac w PS3.

 

 

xaon - pytanie w temacie o monitorach/tv zostawilem dla Ciebie

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...