Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

@dragonlore

 

jak bedzie ten wysyp tych gier to konkurencja zapadnie sie pod ziemie

 

a co do tych przesuniętych premier to mnie nie dziwi może twórcy udoskonalają gry :]

to niech sie zapadnie lata mi to-no dawaj te gry!!!! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym to się objawia? Możesz zrobić porównanie? Mam Fifkę demko i wygląda normalnie ale na iksie nie widziałem.

 

http://xbox.centrumxp.pl/Aktualnosci/3726,...08.aspx#galeria

 

Powyżej wygląda tak samo. Możesz zrobić porównanie? ;)

schodki, schodki i jeszcze raz schodki. W wersji na X360 aż tak bardzo nie widać( są ale bardzo małe), natomiast w wersji PS3 widać je strasznie. Nie wiem czy to inna kolorystyka, ale tekstury na PS3 w tej grze też wyglądają słabiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

gram.pl

 

Sony straci na grach

 

 

Ponad 600 milionów euro ma stracić Sony w bieżącym roku fiskalnym, który zakończy się wraz z marcem 2008. Informację tę dziennikarzom Reutersa przekazał przedstawiciel japońskiego giganta.

 

Można by rzec - jak nie urok, to przemarsz wojsk. PS3 zaczęło się cieszyć większą popularnością i ustały wszędobylskie niegdyś głosy nawołujące do obniżki ceny nowej konsoli przez Sony. Problemów jednak nigdy dość. Przewidywana suma strat, jakie japońskiemu gigantowi miała przynieść gałąź gier, podwoiła się.

 

Pierwotnie analitycy firmy zakładali, że straty za rok fiskalny 2008 wyniosą 303,5 milionów euro. Teraz przewidywania te wskazują liczbę ponad dwukrotnie większą - 609 milionów euro.

 

Znacznie lepsze informacje napływają do centrali Sony z sektora zajmującego się elektroniką - tam zostanie odnotowany 5-procentowy wzrost. To wynik o jeden punkt procentowy lepszy od zakładanego. Z raportu za II kwartał bieżącego roku fiskalnego wynika z kolei, że w porównaniu do tego samego okresu na przestrzeni poprzednich dwunastu miesięcy odnotowano wzrost przychodów o 12,3%. Nie musicie się zatem martwić - Sony nie zbankrutuje.

"analitycy firmy zakladali"-ta mysleli ze magia sony zadziala i wszyscy rzuca sie na ps3 chciaz drogie i nie ma gier,jednak rok wczesniej kiedy wiele machlojek sony wyszlo na jaw wiele osob zamiast kupic ps3 wybralo X'a,ze wzgledu na cene i na obecnosc fajnych gier w tym wiele hitow.

Moze to da do myslenia "wielkim szefom i podobnym" z sony, ze na sukces trzeba sobie zasluzyc a nie "jechac" na popularnosci ps2 i psx.

 

Niech jeszcze popracuja nad cenami ps3 i zaczna wydawac duza ilosc gier to zyski same przyjda a jak nie, to pozostaje im zamknac dzial gier i robic to co umieli kiedys najlepiej(cale lata) sprzet RTV -alleluja!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram.pl

...ta mysleli ze magia sony zadziala i wszyscy rzuca sie na ps3 chciaz drogie i nie ma gier...

Heh, a sam sie rzuciłeś.

 

Powiedz mi dlaczego kupłeś swoje PS3, wiedziałeś jaki jest lineup gier, wiedziałeś, że w najbliższym czasie nie bedzie nic ciekawego, a jednak kupiłeś, chyba tylko po to aby trollować po forach i narzekać, że nie masz w co grac na swoim PS3, trzeba było myśleć wczesniej a nie teraz wylewać swoje żale. Aha to nie do końca było do ostatniego posta, tylko ogolnie do twoich wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a sam sie rzuciłeś.

 

Powiedz mi dlaczego kupłeś swoje PS3, wiedziałeś jaki jest lineup gier, wiedziałeś, że w najbliższym czasie nie bedzie nic ciekawego, a jednak kupiłeś, chyba tylko po to aby trollować po forach i narzekać, że nie masz w co grac na swoim PS3, trzeba było myśleć wczesniej a nie teraz wylewać swoje żale. Aha to nie do końca było do ostatniego posta, tylko ogolnie do twoich wypowiedzi.

to kto jest lepszy?? fanboj który slepo zachwala ps3 tak, aby nie zrobic z siebie debila, ze utopil w ten chlebak 2k i teraz nie ma co z nim zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uważasz, ale dla mnie gorszym jest kupienie sprzętu ktory jak widzimy nie cieszy sie zbytnio uznaniem i bronienie go ślepo łapami i nogami, sciemniajac jednoczesnie o jego jakiejś ukrytej mocy (jak w jakims S-F) niż pogodzenie sie z tym, ze to był raczej zły wybór.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

thuGG-

 

zeby bylo smieszniej to powiem ze ps3 kupilem okazyjnie,moj dobry kolega kupil ps3 w przyplywie milosci do sony,po czym 2 tygodnie pozniej jechal do USA bo dostal wize,ja oczywiscie nie odmowilem sobie "przyjemnosci" kupienia ps3 za wlasciwie pol ceny :D .

 

i zgadzam sie z opinia Pluska ze tylko fanatyk zachwala konsole na ktora nie ma gier ,przeciez jest z pewnoscia sporo takich osob ktore kupily ps3 z mysla ze sony zaleje rynek grami i ze beda to dobre pozycje bo niekazdy musi obserwowac tak jak my rynek gier,pozniej taka osoba zniechecona zaczyna zmieniac zdanie i albo sprzedaje ps3 i kupuje X'a albo poprostu czeka na lepsze czasy zlorzeczac :lol2:

 

tak wiec ja nie kupilem slepo zabawki sony tylko skorzystalem z okazji z ktorej kazdy by skorzystal-ale dzisiaj kazdy "normalny-swiadomy" czlowiek ktory lubi grac kupuje X'a bo ma mase gier po swietnych cenach,a nawet jesli mysli o ps3 to w odleglej przyszlosci kiedy rynek gier na ps3 bedzie juz znormalizowany.

 

I na koniec -nawet najwiekszy fan ma swoje granice tolerancji-wiec dajmy im powylewac swoje zale w miejscu wlasnie do tego przeznaczonym ,bo tylko krowa nie zmienia pogladow :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragonlore

I co to za okazja za pół ceny? :) Nie musiałeś kupować PS3 znając rynek gier. Dzisiaj za pół ceny masz nową konsolę. Dziwię się, że nie zwęszyłeś interesu i nie sprzedałeś od razu po kupnie za powiedzmy 2100zł. :) Zarobił byś z 60% a i nie miał byś powodu do narzekania. ;) A tak zaśmiecasz tylko ten wątek i starasz się wmówić, że wszyscy są niezadowoleni. ;)

 

A co do ostatniego zdania - to praktycznie tylko Twoje wylewanie żali jest w tym wątku. ;) Bez urazy oczywiście. Nie to jest moim zamiarem.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

@dragonlore

I co to za okazja za pół ceny? :) Nie musiałeś kupować PS3 znając rynek gier. Dzisiaj za pół ceny masz nową konsolę. Dziwię się, że nie zwęszyłeś interesu i nie sprzedałeś od razu po kupnie za powiedzmy 2100zł. :) Zarobił byś z 60% a i nie miał byś powodu do narzekania. ;) A tak zaśmiecasz tylko ten wątek i starasz się wmówić, że wszyscy są niezadowoleni. ;)

 

A co do ostatniego zdania - to praktycznie tylko Twoje wylewanie żali jest w tym wątku. ;) Bez urazy oczywiście. Nie to jest moim zamiarem.

z moje strony Eot -bo z toba ani mi sie nie chce, ani nie widze powodw zeby sie komus tlumaczyc "co i dlaczego"-ja wstawilem newsa i go skomentowalem,jak ci sie nie podoba to komentuj newsy a nie kogos odczucia.

 

smietnik robisz w temacie krytykujac komentarze a nie np.newsy-mowie ci to kolejny raz zreszta ,ale skoro kolegujesz sie z Roninem to juz trudno :lol2:

 

ps.jak sie kupuje za pol ceny ps3 to wcale nie trzeba zaraz na niej zarabiac-przeciez za kilka lat pojawia sie wrescie jakies gry :lol2:

 

Edit:

benchmark.pl

Firmware do PS3 z obsługą Dual Shock 3 już jest

 

Najnowsza wersja firmware do PlayStation 3 jest już dostępna. Niestety póki co nie można ściągnąć jej z sieci, a co najwyżej zainstalować po włożeniu krążka z nową grą Ratchet and Clank Future: Tools of Destruction. Numer udoskonalonego firmware to 1.94, a jedną z najważniejszych zawartych w nim nowości jest wsparcie dla kontrolerów z obsługą Force Feedback, a więc między innymi przyszłego Dual Shocka 3.

 

Nowy pad nie jest jeszcze jednak dostępny. W listopadzie będzie go można kupić (osobno lub w zestawie z konsolą) począwszy od listopada, natomiast w Stanach Zjednoczonych i Europie pojawi się dopiero za kilka miesięcy – na wiosnę 2008. Ratchet and Clank Future zawiera już wsparcie dla wibracji, niedługo planowane są również aktywujące ją patche do innych gier, między innymi Resistance: Fall of Man oraz MotorStorm.

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragonlore

Za kilka lat to o PS3 wszyscy zapomną a same konsole będą dodawać do kartofli. ;) Gdybyś zrobił tak jak mówi Poca to było by to zrozumiałe ale mieć by mieć i jej nie włączać ale na nią psioczyć to już kompletnie nie rozumiem. ;)

 

Ostatnio w modzie są cyferki. Mam tu taki mały cytacik.

 

W sieci pojawiły się najnowsze wyniki sprzedaży konsol w Europie w dniach 22-28 października. Jesteście ciekawi wyników? Proszę bardzo. Na naszym kontynencie prym wiedzie NDS, który w podanym okresie sprzedał się w nakładzie 177,772 (17,540,509). Tuż za nim uplasowała się druga konsola Ninny, czyli Wii z wynikiem 111,300 (3,866,326). Podium zamyka PS3 - 73,614 (1,953,642). Jak widać wprowadzenie nowego, tańszego modelu maszynki było rewelacyjnym posunięciem ze strony SONY. Tuż za podium, na czwartym miejscu zakwaterowało się PS2 - 70,057 (44,272,772). Niestety PSP nie radzi sobie w Europie zbyt dobrze, bowiem w dniach 22-28 października zdążyło rozejść się w nakładzie 51,757 (8,641,209). A X360? Nędzna sprzedaż tej maszynki zadziwia mnie co raz bardziej - 38,212 (3,860,039). Ranking zamyka GBA z wynikiem 5,634 (21,296,451). A jednak ktoś jeszcze na tym maleństwie gra...

 

PS. W nawiasach podano ogólną liczbę konsol sprzedanych w Europie od momentu ich debiutu.

 

Co do X360. Czyżby Stary Kontynent nie był zbytnio zainteresowany dzieckiem MS? Na to wygląda. Niedawno maszynka ta otrzymała prawdziwie killerskie pozycje, a jej cena uległa obniżeniu. Europejczycy jednak wciąż wolą sprzęciki Ninny i SONY. Jaki jest powód słabej sprzedaży X360 w Europie? Myślę, że słaba marka oraz brak gier dla niedzielnych graczy ponoszą winę za ten stan rzeczy. Na litość Boską! Czy gigant z Redmont wciąż nie zauważa swego błędu? Na szczęście X360 daje sobie radę w Ameryce Północnej i chociaż tam odnosi ogromny sukces.

www.next-gen.pl

 

Co o tym sądzisz?

 

PS. Mam nadzieję, że nie zaczniesz nazywać wszystkich ślepymi funboyami bo raczej tak nie jest. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Też bym kupił za połowę ceny. Dla B-R ;]

no wlasnie ;)

chociaz ponoc jednak kompresja B-R jest lekko gorsza od HD-DVD, ale kto by tam "pol-darowanemu" koniowi zagladal do pyska ;) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś źródło? Bo z tego co się orientuję to bitrate BR jest wyższy od HD-DVD.

Nice article, Dont get me wrong, im the biggest proponent of HD DVD there is, but the only limitation HD DVD has right now is the max peak bitrate of 30Mb/s for audio and video. Blu-ray's is 54Mb/s (which might be needed if Sony stays with Mpeg2 and LPCM audio).

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo HDDVD ma lepsze algorytmy kompresji niz BR......... a to dlaczego ???

paradoksalnie dlatego ze HDDVD ma mniejsza pojemnosc od BR ??

A jakto ??? spytacie, a ja juz odpowiadam dlatego ze z powosu malej ilosci miejsca na plycie HDDVD wszytskie materialy 1080p uzywaja do kompresy jednej z najlepszych wersji kodeka H264 a na blu reyach z powodu duuzej ilosci wolnego miejsca wiekszosc materialu jest kodowana w malo skomp[resowanym mpeg4 :))))))) oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie by kodowac na blureyach do h264 :-) ale narazie "ida na latwizne"

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

BD+ złamane

 

Po raz kolejny okazuje się, że nie ma idealnego sposobu na zabezpieczenie danych. To co da się zaszyfrować, musi dać się odszyfrować. Nawet gdy deszyfrujący robi to bez zgody szyfrującego. Tym razem padło na system zabezpieczeń dla nośników Blu Ray znany jako BD Plus lub w skrócie BD+.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu, analitycy rynku optycznych nośników danych określali system jako przysłowiowy cierń w oku dla osób nielegalnie kopiujących filmy wydawane na płytach Blu-ray. Okazuje się, że za sprawą firmy SlySoft, cierń przemienił się w drobny pył. Przełamanie zabezpieczeń zajęło nieco ponad 5 miesięcy, co w porównaniu z prognozą Sony – 10 lat – wydaje się niczym.

 

Wygląda na to, że już wkrótce SlySoft przedstawi nową wersję aplikacji, która umożliwi powielanie nośników BD. Przypomnijmy, że producent odpowiedzialny jest m.in. za aplikacje AnyDVD, Clone DVD.

lubie sony.. za ta ich wiare w siebie -10 lat ... :lol2:

 

nie wiem jak to sie narazie ma do samego ps3-ale co niektorzy byc moze beda z tym wiazali jakies nadzieje ;) ..a co niektorzy kreowali nastepne "teorie" ze wszyscy z pewnoscia kupia ps3 jak juz bedzie spiracone-tak jak to niby bylo z ps2.

 

-to gry ,ich ilosc oraz jakosc przyciaga klientow na swiecie a nie "darmowy" software -Polski nie wliczam z wiadomych powodow :) ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ripy BD są już od dawna więc to żadna nowość. h264 jest i tu i tu więc problemu nie ma. Na razie obóz BR nie chce płacić kasy za licencje więc korzystają z taniego mpeg2 albo mpeg4 choć chyba 007 korzysta z h264. Aż sprawdzę później z ciekawości. ;) A spiracenie konsoli w krajach 3ciego świata popchnęła by sprzedaż do przodu. Takie są fakty. A fakty są takie, że mimo większej ilości gier ani Japońce ani Europejczycy nie wielbią Billa i jego zabawek. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczekajcie z tymi komentarzami prawdziwy wysyp gier dopiero w 2008 roku dajmy troche czasu twórcom gier :wink:

Blablablabla. Jakbym co tydzień przechodził kolejną grę i miał zaliczone najważniejsze tytuły z PS2 to, sorki ale, PS3 bym nie brał.

A jako, iż jeszcze nie przeszedłem MS ani R:FoM (Tekken!) no to nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

bardzo ciekawy tekst-choc nic co niewiedzielibysmy ;)

 

najbardziej podobalo mi sie 12 krotne pprzymusowe powielanie tekstur w "Resistance: Fall of Men" i podsumowanie akapitu ze ta gra spokojnie zmiescila by sie na dvd.

reszte zostawie bez komentarza :)

 

ps.sony strzelilo gola do wlasnej bramki,od poczatku do konca jest to cell i B-R,cell dziadostwo w programowaniu,B-R w oddczycie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to i zacząłem zastanawiać się ile osób zacznie zacierać ręce. :] Mam jedno ale. Skoro PS3 jest takie słabe to jak wyczarowano Uncharted: Drake's fortune i okrzyknięto go nową jakością GFX? Wczoraj zaciągnąłem demko Timeshifta, który nafaszerowany jest shaderami po brzegi i chodzi płynnie a i wygląda tak samo jak na PC? :) Czemu takie GT:5 działa w 60FPS w FullHD + 16 aut na trasie a samochody wyglądają jak ze zdjęcia? :) Wymieniać mógł bym wiele. Przyznać trzeba kilka rzeczy. Trudności w programowaniu, dłuższy developing, wolniejszy transfer BR itp. Ale czemu już ten pan tam nie pracuje? Za małe zarobki? Eeee. A może ssał jako programer więc po co im taki gość? :) Może teraz chce, żeby M$ go zauważył za te pochlebne słowa? :) Ale jest wiele. Refleksje każdy wyciąga sam. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...